Yükleniyor . . .

AKREP BURCUNDA YENİAY (7 KASIM 2018)

AKREP BURCUNDA YENİAY (7 KASIM 2018)

Gökyüzü yeni bir şölene hazırlanıyor. Kasım ayının ilk haftası ile yeni reformlara vurgu yapan gezegenler gündelik hayatımıza da eşlik edecekler. Kafanızdaki soruları belirleyerek bu Yeniay’ın getirilerini yorumladım. 2019’a iki ay gibi kısa bir süre varken gökyüzü bizim adımıza aydınlanma dönemini yansıtıyor. Her aydınlanma da kendi içinde mücadeleyi birbirine endeksliyor.  Bakalım Kasım Yeniay’ında bizi neler bekliyor.

Yeniay bizi nelere gebe bırakacak?

Ay ve Güneş hizalanırken Yeniay’ı meydana getirecek. Merkür Yay burcunda, Jüpiter ise Yay burcuna geçmeyi bekliyor olacak.  Hali hazırda Uranüs’te Koç burcuna geri taşınmış olacak. Gökyüzü arka planda ateşe teslim olurken ego ve baskın tavırlar birbiri ardına ortaya dökülecek.

Yenilikleri getiriyor mu?

Son 7 yıldır kişisel marka konusunda gelişim sağlayan kişi ve firmalar atağa geçecek. Ancak uluslararası birtakım yapıların ve kuruluşların elinden tutmayacağını da not olarak belirtmek isterim.

Gezegenlerin aktif bir şekilde yer değiştirmesi hareketli günlerin haberciliğini yapıyor.

Merkür ve Jüpiter’in başta da söylediğim gibi Yay burcuna geçiş süreçleri, Uranüs’ün ateş burcu Koç’a geri dönmesi ve bir yandan da Venüs’ün Terazi burcunda geri hareketine devam etmesi aslında ne kadar hareketli bir ay geçireceğimizin de işareti. Doğal olarak bu süreç gökyüzünün birilerini vezir birilerini de rezil etmeye hazırlandığının göstergesi. 

Kim bunlar peki?

Şanı yüksek, ismi büyük, toplumda güç olarak adlandırılan kişilere dikkat çekecek gökyüzü. Akrep döngüsü sadece bunu tetiklemiyor, aynı zamanda Plüton’a kafa tutması Akrep burcunun hep o bahsedilen karanlık tarafını gökyüzünün desteği ile yansıtacak.

Ülke olarak bizi neler bekliyor?

Öncelikle bu döngü Türkiye’nin Natal haritasını oldukça harekete geçirecek. Gökkube büyük konuları iddia ediyor olacak. Bu süreçte konuşuluyor olacağız.  Jüpiter’in Yay burcuna geçmesine bir kala yani boşlukta salınacağı sırada gerçekleşen Yeniay gökyüzünü ateş hâkimiyetine de temsil edecek.

Yeniay’ın olumlu yanları olacak mı?

 • Duygularımızı belli etmekte cimrilik yaparken, gerçek dostlarımıza geri dönmek isteyeceğiz.
 • Birliktelikleri desteklerken araya giren soğuk atmosferi yok edecek.
 • Rahat tiplere çalışkanlık ve azim verecek.
 • Kafası karışık olanları karar almaya itecek.
 • Unutkanlara birçok şey hatırlatacak.
 • Sezgilerine güvenmeyenlere doğru yönlendirmeler yapacak.
 • İmaj değişikliği için cesaret verecek.
 • Dikkatimiz artacak.

Merkür’ün etkisi var mı?

Evet var. İletişim gezegeni Merkür ise konuşkan, ele avuca sığmayan neşeli yanlarımızı ortaya koyarken kimi beklemediğimiz insanlardan farklı tavırlar, mizansal konuşmalar duyabiliriz. Ekran sunucularına, haber spikerlerine, ünlülere, liderlere uzanan değişik tarzda iletişim diline şahit olabiliriz. Komedyenlere ise gün doğacak. Hayatı farklı yanları ile görmeyi becereceğiz. Sporcuları, dansçıları yani fiziksel efor sarf eden ve uğraşı olan dalları geri plana itebilir. Zarafeti ile gönüllere taht kuran kişileri hiç alışık olmadığımız rüküş halleri ile görebiliriz.

Bu Yeniay’da Merkür ve Neptün iletişim kurmuyor. Hayalperest olmayı tetikleyebilir. Uzaktan ilişki kurmaya çalışan kişilerin başını ağrıtabilir.

Gelelim Venüs’ün etkisine!

Aşk ve güzellik gezegeni Venüs kendi burcunda geri giderken uyumu sorgulayacak, hayır demeyi öğretecek, çekişmeyi ve sürtüşmeyi arttıracak, duygusal beklentiyi abartacak, zorlayıcı konuşmalar yaptırtacak. Aynı zamanda baskın, yıpratıcı kişilerden bir nebze kurtuluyor olacağız.

Daha neler olacak?

Öğrenim gören çocuklarınız varsa ya da eğitmenseniz bu döngüde öğrenmenin ve öğretmenin çok daha zor olduğunu deneyimleyebilirsiniz.   Sabredin, acele karar vermeyin. Bu süreç algıları bir noktada zorlayabilir. Peşin hükümlü olmaktan kaçınmalısınız. Reformcu Yeniay’ın yoğun etkilerinin azalmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Kimlerin ekmeğine yağ sürüyor?

Kendini sevenleri, egolu kişileri, ön plana çıkmaya çalışanları geçici de olsa parlatabilir. Hırslı, girişken, çalışkan, fedakârlık yapanları da destekleyecek. Saçını süpürge edenlerin önüne fırsatlar sunmaya hazırlanacak. İş değiştiremeyen, çalıştığı kurumla ilgili gelecek vaadi yakalayamayanları da görmezden gelmeyecek.

Önünüze yeni bilgiler gelebilir. Çalışma arkadaşlarınız, okul arkadaşlarınız hatta sosyal ilişkilerinizde rekabet hat safhada olabilir. Potansiyelini kendine kanalize edenler ise açık ara ile kazançlı olacak. 

Kimler dikkat çekiyor?

 • Bu döngü Almanya’yı işaret ediyor.
 • Fransa ise Yeniay’ın büyütecine takılacak.
 • Melanie Trump magazin sayfalarında yer alacak.
 • Fanatik grupları çok konuşulacak.
 • Fenerbahçe Spor Kulübü bir süre daha kaos yaşamaya devam edecek.
 • Son yıllarda el değiştiren görsel ve yazılı medyalar gündeme gelecek.
 • Toprak ile ilgili her konu çok önemli olurken, tarım, tarım ürünleri ithalat-ihracat hacimleri çok konuşulacak.

Öne çıkacak ünlü isimler;

 • Cem Yılmaz
 • Özcan Deniz
 • İlker Kaleli
 • Halit Ergenç
 • Fahriye Evcen

Burçlara Etkisi

Koç: En doğru kararları veren burç sen olacaksın.

Boğa: En güven sorgulayan burç sen olacaksın.

İkizler: En çalışkan burç sen olacaksın.

Yengeç: En korumacı burç sen olacaksın.

Aslan: En planlı burç sen olacaksın.

Başak: En girişken burç sen olacaksın.

Terazi: En azimli sen olacaksın.

Akrep: En benmerkezci burç sen olacaksın.

Yay: En düşünceli burç sen olacaksın.

Oğlak: En cesur burç sen olacaksın.

Kova: En duyarlı burç sen olacaksın.

Balık: En araştırmacı burç sen olacaksın.

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

29 10 2019

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...