Yükleniyor . . .

AKREP BURCUNDA YENİAY (11 KASIM 2015)

AKREP BURCUNDA YENİAY (11 KASIM 2015)

Gökyüzünü aydınlatan Dolunayın ardından Ayın yavaş yavaş küçülmesi, soyut olarak ölümüne ve yeniden doğuşuna şahit olacağız. Defalarca bu heybetli görüntüsünün altında, gökyüzünde süzülürken, bir yandan küçüldü ve büyüdü…

Merak edenlere; bu yıl 12 Yeniay 13 Dolunay olmak üzere toplamda 25 kere Ay'ın hareketine şahit olacağız.

Gökyüzünün sabit burcunda yeniden doğmaya karar veren Ay ruhunu, su burcuna yansıtıyor.

Kimdir! bu diye yine merak edenler olursa; Akrep! tüm coşkusuyla Yeniay’ı kucaklıyor.

Sanki biraz meraklı mı olmamıza neden olacak! Şimdi hep birlikte bakalım; tutkuları, zaafları ve duyarlılığı teslim eden Ay, neleri sarıp sarmalıyor. Bir kez daha tanık olacağız.

İlk olarak, fikirlerin sabitleneceğini temsil etmeyi hedeflerken, Ay ayrıca Güneş’ten destek görecektir.  Bu durum, bizlere günlük hayatımızdaki yüksek paylaşım olgusunu hatırlatırken, ayrıca bizim diye adlandırdığımız alanları bir kez daha gözden geçirmemize vesile olacaktır. Neyin doğru olduğunu görmemiz için, yaşam içinde zaman ayırmaya fırsat verecektir. Başkalarının doğruları ile değil, kendi yeteneklerimize kulak vermemizi sağlayacaktır. Kadersel telkinlerle boş odalara bizi mahkûm etmeyecektir. Ne ala dediğinizi duyar gibiyim. Bu Yeniayın hedefi “İstediğin gibi yaşa”  olduğunu düşünürsek, insanı duyguları bir yandan ön plana alacak bir yandan bencillik artık biraz dışarı diyecektir. Yaşamın her alanında yansıyacak bu etki, özellikle sosyal ortamlarda hoş görünmek için elinden geleni yapan insanların yıldızını parlatacaktır.

Şimdi daha çok mu merak ettiniz, neler olacak diye?

İletişim ve biz…

Hani bazı insanlar vardır ya, kayıtsız şartsız durumu idare eden, orta yolu bulmaya çalışan, selamını kimseden esirgemeyen ve herkesle eşit mesafeden selamlaşan… Bir nevi iletişim dedektifleri gibi görünen bu insanların yaşam kazançları artarken, aynı insanların bunları nasıl deneyimlediklerini, yani kazançları, yetenekleri ortaya dökülebilir. Çünkü Ay konuşmaktan korkmayan burcun ruhuna bürünmüştür ve tüm burçların yaparım edası ile cesaretlendirirken, bu tavırla hareket etmesini sağlayacaktır. Bu cesaretli haller, kendince özgüveni yüksek sözler ve latifeler etmemizi sağlayacaktır.  

Kendine has bir tarzı olan bu Yeniay’ın iletişimi yüksek, cesur ve konuşkan Jüpiter’in desteği ile yapıcı bir o kadar da uzun zamandır kazanamayanlara da usulca sokulan, güzel haberleri olacaktır. Takıp takıştıran, cazibelerine güç katan ateş burçlarını bu döngüde endamlarını az görsek bile, bastığı yeri titreten, büyümeye-çoğalmaya, konuşmaya ve tuttuğunu koparan zamanlar yaşayacaklarına ayrıca işaret ediyor.  

İşimiz ve biz…

Üretmeden, kolaydan pazarlama yapmak isteyenlere çelme takarken, vakit harcanıp hiçbir geri dönüşü olmayan boş hizmetlerin uçuna bazı yasalar takılabilir. Burada ufak bir uyarısı var gökyüzünün; işinde, kazancında devlet ile alışverişini, borcunu, vergisini ya da buna benzer prosedürü atlamış olanlar için büyük sıkıntılar oluşabilir. Neden şimdi derseniz;  bu Yeniayın ülkemiz içinde bulunduğu siyasi-politik-ekonomik konjonktürü ilgilendirdiği gibi yeni yasaların da kapıda olduğuna işaret ediyor.  

2009 yılından beri devam eden bazı hukuksal davaların, özellikle hak sahibi olmak, miras ya da tazminat gibi konular, yeni çıkacak yasalar sayesinde olumlu bir sürece dâhil olabilir.  Aynı zamanda bir iş yeri sahibi iseniz; bu döngüde yeni çıkan yasaların gidişatı, sizi bu süreçte biraz zorlaya da bilir. Üzerine giderek, yılmadan çözmek ve sonuçlandırmak isteyebilirsin…

Evimiz ve biz…

Koşarken nefes alışlarımızın hızlanması gibi, yüksek enerjiye sahip bu Yeniay, bize bazı tatsız sürprizlerle tanıştırabilir. Evdeki küçük ev aletlerin miladinin dolduğuna tanık olursan sakın isyan etme!

Sakın unutmayın;  bu Marsyen bir Yeniay, her ne kadar yapıcı özellikleri de olsa, bir o kadar yüksek enerjide öfkeyi ve cesareti de desteklediğini sakın unutmayın.

Sosyal hayatımız ve biz…

Venüs gezegeni Terazinin ilk derecelerinden biridir, bundan dolayı sanatı ve sanatçıyı, bu sektörü ilgilendiren her türlü yapıyı destekleyen etkiler görülecektir. Uzun zamandır süren durgunluk ve belirsizlikten sonra bu etki sanatseverlere can suyu olacağını işaret eder. Üstelik sosyal hayatla birlikte, ilgili tüm kurumlarda yavaş yavaş hareketlendirecektir.

Hayatın içinde biz…

Yazarlar yazarken coşkulu, kadınlar bu dönemde daha ihtiraslı olabilir. Çocuklar daha inatçı, erkekler ise daha kararlı ve gizemli davranabilir. Hedeflere ulaşmak kolaylaşırken, belirsizliğe kesinlikle bu Yeniay’da yer yok! 

Amaçlarımız bir düzene girerken, parasal beklentiler konuşmalara dökülebilir.

Yeniay koca bir yılın bitmesine yaklaşırken, aslında bize vermek istediği mesajı çok net vurguluyor. Hepimize aslında yeni yollar çizmek için doğru zamanda olduğumuza vurgu yapıyor.  

Yeniay adeta uzun zamandır soluğu kesilen sektörleri canlandırırken, sosyalliği ve iletişimi, konuşmayı ve sorgulamayı ve sonuç olarak keskin kararlar almayı destekliyor. Ruhunda Marsyen bir gökyüzü etkisi olduğu için, zorluk çıkaran herhangi bir oluşumdan çabuk vazgeçileceğine de işaret ediyor.

Aslında, Kuzey Ay Düğümü burç değiştirmesi ve Terazi burcuna geçiş yapması, yeni yollar tayin etmek için ideal zamanlar olduğuna işaret eder.  İstemene rağmen gerçekleştiremediğin şeyler varsa, sana yeni bir yol ayrımı sunabilir. Elbette, bunu fırsata dönüştürecek olan yine biz  olacaksınız.

Biraz da haberlere giriş yapalım!

Israr var havada!

Kazanmak hedeflere ulaşmak var. Enerji yüksekliği var.

İştah artışı, biraz uykusuzluk ve mide hassaslığı var.

Sevenler için tutku var. Erotizm var.

Uzun dost meclisleri var, hadi böyle olsun heyecanları var.

Geçmişe sert bir çehreyle bakıp, sosyal medya hesaplarından şöyle bir atıfta bulunmak da var.

Seyahatler, birde onların ödemelerini organize etmek var.

İş yeri sahipleri ve Global markalar için önemli gelişmeler var.

İnşaat sektöründe ciddi sıkışmalar var.

Altının yükselişi ve para piyasalarında hareketlilik var. Para değerimizi kaybetme riski var!

Tekstil sektörünün 2001 yılına benzer yeni bir sıkışmaya doğru yol alışı var.

Teknoloji devlerinin, marka birleşmeleri ve şirket içi alış-satış hamleleri var.

 Bilimin yine çok konuşulacağı, bir Uranüs gökyüzü etkisi var.  

 Hislerimizde bir yüksek bilinç, düşündüğümüzün başımıza gelme olasılığı var.

 Başkalarının bilmesini istemediğimiz korkularımızla, yüzleşme ihtimalimiz var.

 Aslında sevgili arkadaşlar, meali içinde;  sizin anlayacağınız bu Yeniay çok cesur, yeniliğe açılan büyümeye ve  yükselmeye dayalı birçok  yüzleşmesi var.

 Emek vereni yoran, yorarken de kazandıran bir gökyüzü var.

 Twitburc önerisi;

 Unutmayın! Her şeyi planlı yapmaya çalışmayın. Ama işleri elinizi yüzünüze de bulaştırmayın.

 Uzak Durun! Başlarına bir şey ispatlamaya çalışmayın üzülürsünüz.

 Uğraşın! Ama insanlarla değil hedeflerinize, nasıl ulaşırsınız bunla ilgili çözümlerle uğraşın.

 Harcayın! Ama kontrollü.

Ufak bir tüyo; Yeni iş kuruyor ya da yeni bir yer kiralayacaksanız, 10 -11 Kasım arası en uygun zamanlar olabilir.

Twitburc uyarısı;  

 Eşya! Bu dönem, özellikle fişte hiçbir elektronik eşyanızı bırakmayın.

 Dikkat! Kimseyle inanç tartışmasına girmeyin.

 Sağlık! İdrar yolları ve dişlerinizi ilgili problemlerinizi asla ihmal etmeyin.

 Kesinlikle! Fanatik gördüğünüz duygularınızdan ve alışkanlıklarınızdan uzak durun.

 Birey kendi bedeni ve zihni üzerinde mutlak özgürlük kurar. Artık vazgeçtiklerimiz kadar özgürüz!

 Sevgiyle kalın…

 Astrolog Zeynep Turan 

Yazının her hakkı saklıdır. 

 30 Ekim 2015 

Günün Ruh Hali
Ay değişken burçta. Ses tonunu yükseltenlerin sayısı artıyor. Seyahat etmekten korkup son yıllarda frene basanların yolu açılıyor. Diş ağrılarına dikkat!
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...