Yükleniyor . . .

21 ARALIK DÖNGÜSÜ (2020)

Özgürlüğe Açılan Döngünün Arayışındayız

21 Aralık döngüsü itibariyle, özgürlüğe olan hasretimizi daha yoğun hissedeceğiz. Evlere sıkışmışlığımızın bize neler hissettirdiğini daha iyi anlayacağız. Duygusal anlamdaki arayışlarımızın kalbimizi tırmaladığını hissedeceğiz. Yıllardır ötelediğimiz ve görmezden geldiğimiz sorunlar karşımıza gelecek. Gerçekleşecek olan döngü cesaret edemediğimiz karanlık odalarımızda ışığı açmaya, kangren olmuş parmaklarımızdaki iplerden kurtulmaya işaret ediyor. En önemlisi bilinçaltımızı coşturması ile herkes içindeki besleyip büyüttüğü renge tutunacak.  Kimin en siyah, kiminin en beyaz olduğu hali ortaya çıkacak.

 • Evrak, belge gibi yazınsal işlerimiz yoğunluk kazanabilir.
 • İkili ilişkilerde tavırlarımızı ve duygularımız daha net ifade edebiliriz
 • Kötü alışkanlıkları bırakma azmini hissedeceğiz.

Yüzyılın En Önemli Kavuşumu

En uzun geceye kolektif bilinci harekete geçiren kavuşumun içinden geçerek ulaşacağız. Ne tuhaftır ki nasıl anlatılsa akılda kalır bilinmez ama 21 Aralıktan önce iki önemli gezgen yüz yılın en önemli kavuşumunu sıfır derecede yapacak. Dünya özgür iradeye teslim olma çehresini maksimum düzeyde ortaya koyarken kimi derin baş ağrılarıyla, kimi daha büyük tepkilerle de olsa döngünün içine düşeceğiz. Aynayı bu defa kendimize tutacağız!  Belki de aynada ki gördüğümüz kendimize yabancılaşacağız. 

 Akılcı hareket edenlerin, krizleri yönetmek için elinden gelen çabayı sarf ettiği 21 Aralık 2020 döngüsünde;

 • Kimin kime hasetle baktığını göreceğiz,
 • İçimizde hangi öfke duygularını barındırdığımızı fark edeceğiz,
 • Kimi kendimize rakip gördüğümüzü anlayacağız.

Kapıları Zamansız Sorular Çalacak

Hummalı bir yolculuğa çıkan insanlığın acelesi, telaşı ve koşturmacası var! 2020 yılının Aralık ayında nar kırmak sembolik olsa da fark edeceğiz ki dünyanın özgürleşmeye ihtiyacı var. Ve bu farkındalık hali şöyle devam edecek; insanların içinde biriken telaş öylece bitmeyecek! Zamansız sorunlar kapıları çalacak.

 Ne olacağız?   

 • Tedirgin olduğumuz konuların artığını hissedebiliriz,
 • Yatırım ve finans konularında hızlı sonuçlar elde etmek isteyebiliriz,
 • Hızımız artarken detayları kaçırdığımızı fark edeceğiz.

İsteklerimiz Çoğalıyor…

Bu kargaşanın içinde, insanlık olarak hepimiz takdire şayan bir çaba sarf ediyoruz. İletişimimizde daha aktif olmaya çalışırken etrafımıza karşı kontrolcü bir tavır sergiliyoruz. Mükemmeli yakalamak için didiniyoruz.

Neler mi yapıyoruz?

 • Onaylanmak, beğenilmek, herkesin gözlerini üzerimizde hissetmek istiyoruz!
 • Dolu dolu sevilmek istiyoruz. Fakat bunların yanı sıra sevdiğimiz insanları da yönetmek istiyoruz!
 • Sevmediklerimizi paylaşmak istemiyoruz, bunu sağlamak içinde elimizden geleni yapıyoruz.

Gelin kendinizi başkalarına ispat etme arzusundan vazgeçin. Başkalarını kıstas alıp yaşanacak bir zaman diliminden geçmiyoruz.  Bu döngü size; ‘’kendinizi onaylayın’’ diyecek. Sağduyuyu önce kendinize gösterin, kucaklayın kendinizi “Ne olacak sanki” sorusu ile motivasyonunuzu karalamayın mesajı verecek.

Kusursuzlar Yerlerinden Olacak

Bazen tuttuğumuz büyütecin farkına varmalıyız. Ancak büyüteci gözümüze yaklaştırmadığımız vakit görüntünün bulanıklaşacağını bilmeliyiz. Gerçekten görmek için emek vermeliyiz. Elimizde ki telefonun içine hapsolmuş, orada bir yaşam kurmuş sanal eller olduğumuzu düşünebiliriz. Fakat filtrelerin, efektlerin hepsini bir bir kaldıran 21 Aralık 2020, aslında simsiyah bulanmış gezegenimize ışığı ve atılımı getirecek.  

21 Aralık Nelerin Altını Çiziyor?

 • Kendimize karşı dürüst olmamız gerektiğinin,
 •  Endişeleri nehre bırakıp ardımıza yaslanmamız gerektiğinin
 • Tedbir ile takdir arasındaki ince çizginin tam ortasında oturduğumuzun

Aklımızı Ve İrademizi Korumalıyız

Böylesine ince ve hassas bir tarihte, az rastlanan günler bize nasip olduysa; görevlerimizi tam anlamıyla yerine getirmeliyiz. Aklımızı ve irademizi net çizgilerle korumalıyız.  İhtiyacı olana yardım elini esirgememeli, iyilik yapmaktan da korkmamalıyız. Dünyanın korkudan daha çok inanmaya ihtiyacı olduğu tarihi yazan gök kubbenin altındayız…

NOT: 2021 yılında var olmayı yeniden keşfedeceğiz. Bunu uzun uzun anlattığım yeni kitabım ‘’2021 Var Olmak’’ da detaylıca bulabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

09.12.2020

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...