Yükleniyor . . .

2023 EKİM AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR?

2023 yılının değişimi vurguladığını, hızına yetişmek için çaba göstereceğimizi birçok kez kaleme almıştım. Ekim ayı da sorgulamaların, gözlemlerin ve emeklerin yoğrulduğu bir ay olacak. 2 tutulmaya ve Marsyen günlere ev sahipliği yapan bu ayda, beklemediğimiz olayların hızlı bir şekilde gerçekleşeceğine de şahit olabiliriz. Topluma bir anda mâl olanların bir anda yok olacağına, popüler sektörlerin durulduğuna tanıklık edeceğiz. Örnek vermek gerekirse sosyal medya üzerinden yapılan tekstil satışları gibi… 

Gezegenler tüm ihtişamıyla bizleri kendi düzenine uydurmaya çalışırken kışın ağırlığını da yavaş yavaş üzerimizde hissedeceğiz. Yılın başından bu yana elde ettiğimiz tecrübeleri göz önünde bulundurarak, mücadelemizin dozunu artırırken, arkamızdan iş çeviren, kuyumuzu kazan kişilerin de maskesini düşüreceğiz.

Yüreğiyle Barışanlar Pusulaya İhtiyaç Duymaz

İki tutulmanın yaşanacağı Ekim ayında hepimiz bir çemberin içinde hem sağa hem de sola savrulacağız. Hayatımızda geride bıraktığımızı sandığımız olayları evren yeniden bizimle yüz yüze getirecek. Kalbimizin en derininde neler sakladığımızı ne kadar kıskanç ne kadar öfkeli ve ne kadar sabırsız olduğumuzu birbirimize verdiğimiz tepkilerle tanımlayacağız. Başkalarını tanıdığımızı zannederken aslında kendimizi de anlamlandıracağız.

Ekim Ayında Başımıza Gelecekler!

 • Azim kelimesini kendisine anahtar kelime yapanlar da yorulacak!
 • Hislerinin yanında mantığını eksik etmeyenler ikileme düşecek!
 • Emin olmadığımız kişilere yine şans vereceğiz.
 • Bağlılık kelimesinin abartısından kurtulamayacağız.
 • 24 Temmuz’dan bu yana eleştirdiğimiz kişilere yine ödün vereceğiz.
 • Haklı olsak da doğruyu anlatamayacağız!

Herkes Değişir Mi?

Ekim ayında bir dürtüsellik söz konusu. Etkiye tepki haliyle hareket edeceğiz. Sağlam adımlarla içimize sinen bir şekilde hareket etmek uzun vadede bizim avantajımıza olacak. Her gördüğümüz habere, her duyduğumuz spekülasyona kesinlikle inanmamak gerektiğini bir kez daha fark edeceğiz. Gökyüzü önce 14 Ekim’de ardından da 28 Ekim tarihinde olabildiğince keskin çıkışlar yapacak.

 • Kendi hayatlarımızda önemli devrimlere imza atacağız.
 • İddialı kararları her zamankinden daha yüksek sesle dile getirirken, yılın başında aldığımız kararları da revize edeceğiz.
 • Çocuklarımızın gelecekleri, eğitim hayatları, yaşadığımız alanlar, şehirler, yapacağımız meslek ve kariyer hayatımız adım adım değişecek.

Ekim ayı, büyük bir devinimin başlangıcı olacak. İşaret fişeği görevi üstlenecek bu ay, 2024 Nisan ayına kadar tarihler elimizden, avucumuzdan su gibi akacak demek de oluyor aslında. Zaman bükülürken, kavram karmaşası yaşayacağız. Doğamıza aykırı olan hızın içinde kaybolabiliriz. Gezegenler hızımızı artırmak için daha hızlı dönerken, neye adapte olduğumuzu, neyi geride bıraktığımızı anlamayacağız bile. Kaldı ki değişime karşı koyanlar daha fazla yorulacak.

Ekim Ayında En Çok Konuşulacak Burçlar

 • Koç burcu
 • Boğa burcu
 • Terazi burcu
 • Akrep burcu

Ekim Ayının Gündelik Hayata Etkileri Neler Olacak?

 • Düğün konvoylarına kesilen para cezaları
 • Toplu taşıma araçlarına kesilecek cezalar
 • Denetimden geçemeyen okul servislerinin trafikten men edilmesi
 • Belediyeler ile kolluk kuvvetlerinin ortak çalışmaları
 • Bakım çalışmalarından kaynaklanan şehir içi kazaları

Neler Konuşulacak?

 • Euro’nun tekrar bir geri bir ileri gitmesi
 • Tarım ile ilgili yeni yasal düzenlemeler. (Kredi ve teşvik konuları)
 • Güzellik ve medikal sektöründe büyüme. (Distribütörlüklerin artması ve yeni distribütörlüklerin pazara girmesi)
 • Sağlık sektöründe kullanılan cihaz ve ekipmanların servis yetersizliği.

Başarısızlık Yolun Sonu Değil, Dönemecidir

Seçimlerimizin sorumluklarını almak yerine birbirimize çok ağır dayatmalarda bulunmanın bitmeyen bir sarmal olduğunu anlamamız gereken bir dönemdeyiz. Toplumsal tükenmişlik sendromunun en yüksek seviyelere geldiği tanısının yaygınlaşması popüler kültürün işini çözecek. Fakat sistemin tıkanmışlığı yeni siyasi yüzlere fatura edilen bir sürecin başlangıcını da doğuracak. Yozlaşan taraflarımızı alışkanlık haline getirdiğimizi sosyologlardan dinleyeceğiz. Son yıllarda yaşanan kitlesel olaylar toplumumuzu eskiden olduğu gibi sürdürülebilir temposuna dönmek yerine daha kestirme yollara girme isteği doğuracak. Sürdürülebilirlikten uzaklaştığımızı her alanda fark edeceğiz. Yeni isimlerin iddialı sözleri medyada büyük yankı uyandıra dursun, kitlelerin devamlı aynı iletişim diliyle yönetilmesinin sebepleri daha çok irdelenecek. Büyüyen şehirler ve devam eden göç dalgaları ülkenin yüzünü farklı rotalara çevirecek.

Gökyüzünün En Sert Vurgusunda Neler Konuşuruz?

 • Çocuklar
 • Sosyal medyaya taşınan, çeteleşmeye dönüşen kavgalar
 • Medyada yankı uyandıracak boşanmalar
 • Hiç ummadığımız kişilerin para kazanmak için yaptıkları ek işler
 • Hayvan barınakları

Ekim Ayının IN’leri

Spor salonları, vitaminler, gıda sektörü, sinema – tiyatro ve konserler, online kurslar, altyapı çalışmaları, kozmetik,

Ekim Ayının OUT’ları

Düğünler, tekstil, kripto paralar, Influencerlar (yemek tarifi videosu çekenler), müteahhitler, takviye gıdalar, scooterlar, klasik arabalar, aracılık

Ekim Ayının Motive Eden Günleri

7 Ekim, 8 Ekim, 25 Ekim, 29 Ekim

Ekim Ayının Zorlayacak Günleri

Yukarıdaki motive eden günlerin dışında, Ekim ayının genel yapısı zorlayıcı etkiler barındırıyor, bilginize.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

19.09.2023 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

 
 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...