Yükleniyor . . .

2022’NİN SIKÇA SORULAN SORULARI

2022’NİN SIKÇA SORULAN SORULARI

  1. Her geçen yılın bir diğerinden zor olduğu zamanlar yaşıyoruz. Ama bu kez kitabınız beyaz kapaklı, biraz daha umutlu olabilir miyiz?

Evet zor günlerden geçiyoruz. Sadece ülkemiz sınanmıyor, insanlık savruluyor, dünyada siyasal bir savaş var. Bunun etkilerini birçok ülke hissedecek. Yanı başımızda silahlanan komşularımız bir yana Rusya’nın Ukrayna’ya olan tavrı dünyanın nabzını yükseltecek.

Benim 2019’dan bu yana her yıl çıkarttığım kitaplarım hep kargaşayı, gerginliği ve değişen dünyanın nabzını resmetti. Ama 2022 yılında Z kuşağının, gençliğin ve teknolojinin eş zamanlı sahneye çıkması önümüzü görmemize geleceği okumamıza yardımcı olacak.

 

  1. 2022’de Türkiye ve dünyayı neler bekliyor?

İlk önce şunu belirtmem gerekirse 2022’de komşularımızı zor günler bekliyor. Rusya – Ukrayna krizi dünyanın ana gündemi olurken, belki de Rusya, Ukrayna’ya çıkartma yapacak konuma bile gelebilir. Her ne kadar Ukrayna’ya destek veren ülkeler olsa da Terazi burcu Putin kafaya koyduğundan dönmeyebilir. Bu durum akrep burcu Joe Biden ile Putin’in karşı karşıya gelmesine sebep olabilir. Her ne kadar ABD ile olan ilişkilerimiz rayına oturuyor gibi görünse de buz dağının arkasında Yunanistan’a yaptığı askeri yığınak 2022 yılının ikinci yarısında “böyle komşu düşman başına!” sözünü akıllara getirebilir. Kısacası tatbikatın adını tehdit olarak algılayacağız.

Diğer yandan yavru vatan Kıbrıs’a da kafa yoracağız. 2022’de İngiltere kendi parlamentosunda Kıbrıs’ı bolca dile getirirken yıllardır beklenen kararın arifesine geldiğimizi göreceğiz. Kardeş ülkemiz Azerbaycan ise Kıbrıs’ı tanıyacak noktaya gelecek.

  1. Pandemi ne olacak?

Virüs mutasyon geçirdikçe insanlık da bağışıklık kazanıyor. Bir yandan psikolojik olarak da bağışıklık kazanıyoruz. Eskisi kadar virüsü dert etmiyor, onunla yaşamaya adapte olduğumuzu belli ediyoruz. İnsanlık her ne kadar virüs sebebiyle kayıplar vermiş olsa da savaşı kazanan insanlık olacak.

2022 yılında pandemiden ilk çıkacak ülkelerin başında İsrail gelebilir. 2022 pandemi kelimesini geride bırakmamıza yardımcı olacak. Bir günde mi? Hayır. Etap etap olacak. Gündemimiz başkalaştıkça salgın geride kalacak. Salgının dayatmaları ise hayatlarımızda baki kalacak, ülkeler arası pasaportlardan daha değerli olacak bir şey varsa o da aşı pasaportu olacak.

  1. En önemli değişim dönüşüm hangi alanlarda olacak?

2022’deki iyicil gezegenlerin kavuşumları Havacılık ve Uzay sanayisinin bol bol konuşulacağını işaret ediyor. Son yıllarda ivme kazanan SİHA teknolojisinde ne kadar mesafe kat edildiğine şaşkınlıklarımız eşliğinde şahit olacağız. Dünya’nın pilotsuz uçaklara olan güveni; mekanik arızalar nedeni ile düşen uçakları gördükçe daha da artacak.

Önemli limanları barındıran kıyı kentlerimizde kurulacak savunma sistemleri; SİHA ve SİDA araçları çerçevesinde gelişecek. Yeni üstler ve yeni askeri limanlarımız, ülkemizin denizleri üzerinde özgürlüğümüzü ilan ettiğimizin kanıtı olacak.

Türkiye’nin ekonomik getiri kaynakları belli bölgelere yığılmayacak. Büyükşehirlere yapılan yatırımlara doğru orantılı bir biçimde gelişmekte olan şehirlerimize de yatırım yapıldığını görebiliriz. Yeşilin ve doğanın öneminin anlaşıldığını fark edeceğiz. Modern şehirlerden, yeşille barışık doğru şehir planlamacılığı ile inşa edilmiş modern köylere ilerleyeceğiz. 2022 yılında teknoloji ile donatılmış pilot köyler ülkemize örnek teşkil edecek. İşlevini ve nüfusunu kaybeden boşalmış kırsal yerleşim yerleri, tekrar eski işlevine kavuşabilir. Gittikçe betonlaşan Dünya, yeşile ve doğaya önem veren siyasetçiler ile nefes almaya çalışacak.

  1. Ünlüleri neler bekliyor?

Akrep Stelyumu’nda dünyaya gelmiş Joe Biden’ın yaşadığı sağlık sorunları girdiği seçimdeki başarısını gölgeleyebilir.

2022 yılında Fransa seçimlerinde kaybedecek en büyük isimlerin başında 21 Aralık 1977 doğumlu Oğlak burcu Macron var.

25 Mart 1972 doğumlu, Merkür Retrosu’nda dünyaya gelmiş İsrail’in yeni Cumhurbaşkanı Naftali Benet’in de ülkemize olan ziyareti de 2022 yılının en çok konuşulan konuları arasında yer alacak.

28 Ekim 1955’te Dolunay fazında dünyaya gelmiş Bill Gates’in ülkemize bu seferki ziyareti daha kapsamlı ve ticari olacak.

2022 yılında ülkemizde sükût-ü hayale uğrayacak bir isim de 2 Nisan 1967 doğumlu Ali Koç olacak.

  1. Dünya siyasetini neler bekliyor?

Ülkelerin Karadeniz politikaları konuşulurken ülkemizin coğrafi ve stratejik konumu, mühim olduğunu bir kez daha hatırlatacak. Türkiye’ye ışığı gösterenlerin asılında bizi bir ‘’kuyuya’’ çekmek istedikleri ortaya çıkabilir. Karadeniz sahasında artan gerginliklerin ateşleyicisi, deniz yetki alanları kapsamında bulunan madenler olduğu ortaya çıkacak.

Donald Trump’ın Amerika’da siyasi arenada yeniden ortaya çıkması, sadece kendi ülkesini değil, bizim ülkemizi de yakından ilgilendirecek. Yapacağı açıklamalar birçok ülkenin istihbaratına dokunabilir.

  1. En şanslı doğum yılları ve burçlar hangileri?

Öncelikle jenerasyon gezegenleri geçişte doğanlar 2022’nin en şanslı yılları olarak ön plana çıkarıyor.

Eğer, 1972 – 1984 ve 1995 - 1998 yılları arası doğumluysanız hayatınızda tamamlayamadığınız birçok konuyu sonuca bağlayabileceksiniz.

  1. Kimler evleniyor?

Hande Erçel ve Kerem Bürsin çifti ilişkilerini evlilik ile taçlandırabilir.

8 Nisan 1995 doğumlu Satürn’ü Balık olan Cedi Osman’ın çifte talih yaşayacağı yılın diğer adı 2022 olabilir. Bir yandan transfer olma süreci bir yandan da evlilik ve çocuk ile 2022’yi taçlandırabilir.

 

  1. Burçları birer cümle ile 2022’de tanımlasak ne diyebiliriz?

Koç: 2022’nin kazananı olacak.

Boğa: Geçmiş yaralarını kapatacak, toparlanacak.

İkizler: Dinginleşecek.

Yengeç: Daha realist ve gerçekçi olacak.

Aslan: Düzenine odaklanacak.

Başak: Fedakarlıklarının karşılığını alacak.

Terazi: Seçimler ve vazgeçişlerin eşiğinden geçecek.

Akrep: Sıfırdan başlayacak, hem de her konuda…

Yay: Adaletini önce kendine uygulayacak.

Oğlak: Değişecek ve yenilenecek.

Kova: Hayata kök salacak, çoğalacak, kendine olan inancı artacak.

Balık: Seçimler yapmak zorunda kalacak.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

30.12.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...