Yükleniyor . . .

2022’NİN ASLAN BURCUNDAKİ DOLUNAY’I

2022’NİN ASLAN BURCUNDAKİ DOLUNAY’I

16 Şubat Çarşamba günü akşam saatlerinde, Aslan burcunda Ay ile Güneş karşı karşıya geliyor. Son zamanlarda en çok vurgulamaya çalıştığım 27 derece ile Dolunay serisinin ardı ardına 5’ncisi yaşanacak. Her seferinde farklı kırılmaya neden olan 27 derece Dolunay’ı, bu sefer pandemiyi sıfırlamaya çalışacak.

Parası Olanın da Derdi Var!

Dolunay, dünyanın sırtından büyük bir derdi alırken, başka bir deneyimle karşı karşıya bırakacak. İklim ve ekolojik değişim! Siz her ne kadar bu iklim krizinin bize yansımadığını düşünseniz de aslında Dünya ham madde kıtlığını çekmeye başladı. Bunun en başında gelen petrol rezervleri olabilir. Kaldı ki bunlar bittiğinde de petrol zengini ülkeler bunu açıklamaz. Örneğin; İran tarihte görülmemiş soğuklar ile karşı karşıya kaldığı için dışarıya sattığı ürünü kendi halkına verdi. Dolayısıyla bu durum bize gaz kesintisi olarak yansıdı.

Dünya Koşuyor, Yetişebilenler El Kaldırsın!

Aslan burcunda meydana gelen Dolunay’ın frekansında her ne kadar sabit burçlar olsa da Venüs ve Mars’ın 16 derecede Oğlak burcunda kavuşması, gelişmeler açısından ikilemi ortaya koyacak. Ay ve Güneş’e muhalefet eden Venüs ve Mars, buz dağının ardında görünmeyen birçok konuyu tarif edecek. İnsanların öfkelerinin nedenlerini, gündelik hayatta adaptasyonu, mücadele alanının büyümesini vurgulayacak. Bilim dünyası yeni buluşları açıklarken, Z Kuşağı tüm sektörleri ele geçirecek. Bir yandan da virüsün genleri koruyan bir zırhı olup olmadığını, hangi mekanizma ile vücudun kendini korumaya aldığını verilerle ve raporlarla göreceğiz. Son 2 yılda salgınla birlikte üretilen aşı havuzunun içindeki artıları ve eksileri analizleri ile inceleyeceğiz.

Böcekler de Yolunu Şaşırdı

Pandemi döngüsüyle beraber sürüngen canlıların da birçok haşere ilaçlara karşı bağışıklık kazandığını öğreneceğiz. İlaçların tesir etmediğini, hatta daha önce görmediğimiz veya ülkemizde az rastlanan böcek türleri ve hastalıklarla da karşılaşabiliriz.

Bilim İnsanları Yerini Mühendislere Bırakıyor

Satürn’ün Kova döngüsünde, insanoğlunun elinin uzaya uzandığını da görmemizi sağlayacak Dolunay. Uzayda sonsuzluğun olup olmadığını, bilimin daha ne kadar ileriye gidebileceğini bu dönemin ayak izleri olarak düşünebiliriz. Güneş ve Satürn’ün Kova burcunda olduğu bir Dolunay’ı göz önüne alırsak; bilim dünyası farklı gezegenler ve takım yıldızlarını keşfederken, mühendislerin de dünyanın dışındaki internet ağını, örümcek ağına çevirmeye başladığını göreceğiz. Kısacası bu dönemde bol bol uydu atılabilir. Bazı meslek gruplarının büyük baskı altında olduğuna şahit olacağız. Yine bazı meslek gruplarının büyüdüğünü, geliştiğini fark edeceğiz.

İkilemli Dolunay!

İnsanlar hareket halinde çalışırken, dünyada birçok global marka da pandemi ile gelişen online çalışma yöntemini, gündelik hayatın bir parçası haline getirecek. Bilgisayarların, telefonlara taşındığını göreceğiz. Yaşam, ofiste mi sınıfta mi yoksa evde, kendi düzeninde mi geçecek ikilemi ile karşı karşıya kalacağız.

Dolunay, İçimizi Dolduran Konuları Hizaya Sokacak!

27 derecelerde ardışık yaşanan Dolunaylar, bizlere kolektif dertlerimizi hatırlatacak. Nükleer başlıklar ve kimyasal silahların hangi ülkelerde, hangi alt yapılarla üretildiği ise dünyanın genel derdi olacak. İçine kapanan toplumların, sınırlarını silahlandıran liderlerin diline bu sefer nükleer başlıklar düşecek. Fransa’nın komşumuz Yunanistan’a 24 adet uçak vermesi diğer taraftan da İsrail’in, deniz tabanından Yunanistan’a dünyanın en uzun elektrik hattının inşası için bütçe ayırması, gelecekte Yunanistan’ı ne olarak karşımıza çıkaracak? 2022 yılındaki gezegen kavuşumları, geçmişi değil, geleceğimizi düşünmeye itecek.

Jenerasyonlar Koltuk Değiştiriyor! 

Venüs ve Mars Oğlak burcunda el ele tutuşuyor. Ay Düğümlerinin de Türkiye’nin burcu ile iletişim kurması, jenerasyonların koltuk değiştireceğini ifade ediyor. Bu süreç aslında “dönemin adamı” lafının sonuna geldiğimizi de görmemizi sağlayacak. Bu da Z Kuşağının dertlerini, mücadele alanlarını gündeme taşıyacak. Tartıştıkları arenalar, TV ekranlarından dijital platformlara doğru hızla geçiş yaparken, ilk haberi sosyal medyadan alacağız. İlerleyen günlerde ülkemizin gündelik haber akışında birçok ironiye tanıklık ediyor olacağız.

Dolunay Burçları Dile Getiriyor

Koç; ‘’Ben bu dünyaya dönüşmeye, değişmeye gelmişim’’

Boğa; ‘Öğretmek ve öğrenmek için yaratılmışım’’

İkizler; ‘’Denedim ve kazana kazana başardım’’

Yengeç; ‘’Duygularımı kontrol etmem iyi oldu’’

Aslan; ‘’İstediğimi yaşıyorum, asla pişman değilim’’

Başak; ‘’Ben her zorluğu aşar, her değişimi kabullenirim’’

Terazi; ‘’Kapasitemin anahtarı bende!’’

Akrep; ‘’Tevazuya gerek yokmuş’’

Yay; ‘’İnandığım değerlere sahip çıktım’’

Oğlak; ‘’ Hakkımı alırım’’

Kova; ‘’Uzlaşmak kazandırır’’

Balık; “Ben her şeyi düzenler, toparlarım”

Zeynep Turan

26-01-2022

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...