Yükleniyor . . .

2022’DEKİ TAM AY TUTULMASI

2022’DEKİ TAM AY TUTULMASI

Dolunay Akrep burcunda konumlanırken, aynı zamanda Ay Tutulması gerçekleşecek. 16 Mayıs 2022’de, Türkiye saati ile 07:13’te başlayacak tutulma, Türkiye’den gözlemlenmeyecek.

Bu Tutulmanın Görüleceği Yerler; Büyük Okyanusun Güney doğusu, Antartik yarımada Güney Amerika kıtasının güneyi olacak. Özelden genele açılan kavramları konuşacak, dünyamızın ne denli bir düzenin içinde olduğuna kafa yoracağız. “Sorunları çözmek bu kadar zor olmamalı” sözünü ise bolca zikredeceğiz.

Eksikler Ortaya Çıkıyor

Hataya mahal vermeyen yapımızı öne çıkarmak istesek de eksiklerin öne çıkmasını Dolunay günlerinden itibaren engelleyemeyeceğiz. Birtakım unutkanlıklar planlarımızı önemli ölçüde etkileyebilir. Komplo teorilerinin mental davranışımızı ne ölçüde değiştirdiğini hep beraber göreceğiz. Egosu ile arasında mücadele olan kişiler için sanıldığından daha zor günler yaşanacak diyor tutulma…

Sınanıyoruz

Telepatinin arttığına tanıklık edeceğiz. Eril davranan kadınların ve dişil davranan erkek bireylerin dünyada yayılımını konuşacağız. Kendini zorla sevdirmeye çalışan kişilerin travmalarına tanıklık edeceğiz. Ben onu seviyordum o beni neden sevmiyor sorusunu soranlar çoğalacak. Dayatmacı sevgilileri daha çok duyacağız. Eskiden renkler ve zevkler tartışılmazdı, şimdilerde ise en küçük fikir ayrılıklarının savunma mekanizmalarını çalıştırdığını göreceğiz. Herkes kendini bugünlerde çok faklı ifade edecek. Tutulma da düşüncelere karşı olan saygımızı bugünlerde sınayacak Gözümüzün kendi yorgunluklarımızdan, kendi fedakarlıklarımızdan başka bir şey görmediğimizi anlatırken, dayatıcı bir yapıda değil. Hatta bir adım geriye çekilerek ön yargılarımızı yıkmamız gerektiği hatırlatacak.

Dikkat!

25 derecede Akrep burcunda Ay tutulurken, anın yükseleni İkizler yönetecek. O gün Jüpiter’de Koç burcuna geçiyor olacak. En çok nerelere dikkat kesiliriz derseniz; Yangınlar artabileceğini işaret ediyor bu tutulma. Özellikle de motor yangınları, fabrika yangınları gündemde önemli bir yer tutabilir.

Cehaletin Boyutu Alınganlığın Miktarını Belirler

Tutulma anında Jüpiter Uranüs 45’liği de var. Bununla beraber Venüs Chiron kavuşumunun da gökyüzünde vuku bulması dengeleri değiştirecek. Ülkemizin 5. ve 11. Evinde etkili olacak. Ülke bazındaki yöneticileri, şirketleri spor kulüplerini ve ünlüleri merceği altına alacak bu gökyüzü olayı, eğlence sektörünün değişen yüzünü hepimize gösterecek. Bununla beraber ulusal basında elçiliklerimiz daha çok konuşulacak.

Bolluk ve şans gezegeni Jüpiter, Türkiye’nin 10. Evinde seyri alem yapacak. Bu evde konumlanması ise devletimizi ilgilendiren konuları gündemine alacak. Dünyanın birçok hükümeti yönetimlerini etkileyen kararları meclislerinde tartışırken Buckingham Sarayı’nı artık tüm dünya izleyecek.

Dize Getiren Değil, Diz Çökmesini Engelleyen Takdire Layıktır

Dünya üzerinde söz sahibi olan birçok yapıda özellikle NATO ve AB gibi yapılanmalara benzer teşkilatlanmalar çoğalabilir diyen Dolunay, çıkar ilişkilerinin ülkeler bazındaki diplomasiye yansıdığını tüm insanlığa naklen izlettirecek. Diplomasinin arka bahçesinde dönen gizli oyunları yalnızca gözleri keskin olanlar yakalayabilecek. Ülkelerin gizli servislerinin de altında açılan yeni birimler, suçu başlamadan bitirmek için önemli çalışmalar yürütecek.

Akrep Dolunay'ı Hangi Alanları Hızlandıracak?

 • Devlet daireleri
 • Polis Teşkilatı
 • Gizli servisler
 • Kamu hizmetleri
 • Kültür ataşelikleri
 • Nöbetçi adliyeler
 • Deniz lojistiği
 • Havaalanları

Gezen Ayağa Taş Değer

2022 yılının Tam Ay Tutulması'nda, genç oyuncuların aşk hayatını daha çok konuşacağız. Dizi setlerindeki aşklar çoğalırken, beklenmedik ünlüleri yan yana görmek şaşırtmayacak. Dijital platformlarda boy gösteren ünlülerimizin sayısı artarken, bu şirketlerin ülkemiz üzerinden yapacağı PR çalışmaları da artabilir.

Türk Futbolunun Çilesi Bitmez!

Tutulmanın Tepe Noktası (MC) ise Kova burcunda. Bu da bilgi akışının çok olacağını temsil eder. 3 büyük kulüp şampiyonluk yarışında havlu atmış olsa da asıl meselenin kasalarının boş olması olduğu, transfer dönemindeki büyük sessizlik ile ortaya çıkacak. Satürn döngüsünden geçen 1905 kuruluşlu Galatasaray’ın kendi içindeki sorunları çözmek isterken krizlerin içinden sıyrılamadığını izleyebiliriz. Burada, büyük resmi görmek taraftarlara kalacak. Etkisini 6 ay sürdürecek olacak bu tutulma bizlere etkisi zor geçecek günleri yaşatabilir.

16 Mayıs’ta gerçekleşecek tutulmanın eli 8 Kasım’a kadar uzanıyor. Bu tarihe kadar neler gündeme gelir;  

 • Yeni trafik kuralları eklenebilir.
 • Mobese kameraları artacak.
 • Altyapı çalışmaları artarken bir yandan da çok eleştirilecek.
 • Harekatlar artarken Yunanistan ile aramızdaki kıta sahanlığı konusunu ön plana çıkaracak.
 • Döviz endeksli kur korumalı mevduat hesaplarında yeni güncellemeler gelebilir.
 • Pandemiye sürüklemeyecek virüsleri çokça duyabiliriz.
 • Shanghai’den Türkiye göç artabilir. Çinlilerin Türk vatandaşlığı edinme istatistikleri de yaygınlaşacak.
 • Amerika’nın ekonomik krizinin derinleşmesi Avrupa ülkelerinin üzerindeki baskıyı arttıracak.
 • Dünyadaki global krizin genleşmesi savaşın büyümesini tetikleyecek.
 • Asya bölgesinde artabilecek intihar vakaları...
 • Taksiciler Odası’ndan yeni düzenlemeler açıklanacak.
 • Bitcoin ve Etherium’un toparlanmasına eş zamanlı olarak tanıklık edebiliriz. (Y.T.D.)

2022’deki Ay Tutulmasının Burcunuza Etkisi

Koç: Kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmak için başkalarına ihtiyaç duymayacaksınız. Rest çeken taraf siz olacaksınız.

 • Sosyal medyayı dikkatli kullanın

Boğa: Kimsenin huyunu bir günde değiştiremeyeceğimizi gösterecek bu tutulma, sorumlulukları birer kaygı haline getirmememiz gerektiğini hatırlatacak.

 • Aklınızdaki giysiye sahip olmak için daha fazla beklemeyin.

İkizler: Özgüveninizi kıran alanlardan hızlıca uzaklaşırken iletişim bazında ne denli yol kat ettiğinizi fark edeceksiniz. Sizin için yarıda kalan bir iş bitmiş değildir.  

 • Otomobilinizi satmak için seçenekleri değerlendirin

Yengeç: Sözler yeri gelir eylemlerden daha çok acıtır. Tutulma günleri sakin yanınıza vurgu yaparken zihninizle girmiş olduğunuz sessiz mücadelede kontrolü elinize alacağınızı işaret ediyor.

 • Her “hayır” cevabını yanlış anlamayın.

Aslan: Tecrübelerini doğru kullanmak isteyecek, hamlelerinizi yerinde ve zamanında gerçekleştireceksiniz. Radikal değişiklikler için zaman kaybetmeyeceksiniz.  

 • Yeni bir işe başlamak istiyorsanız özgeçmişinizi düzenleyin.

Başak: Eleştirel yönünüzü törpülediğiniz günlerdesiniz. Uğraşlarınız olumlu sonuçlar verirken, kendinizi iyi hissedeceksiniz. Dikkat! Tutulma dikkatli yanınızı tutabilir.

 • Mailleri ve mesajları doğru yerine gönderdiğinizden emin olun.

Terazi: Kendinizi gerçekleştirmek, hedeflerinize ulaşmak için daha ne kadar bekleyeceksiniz. Tutulma size; “En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir” sözünün hatırlatacak.

 • İleriyi görmekte zorlandığınız bir ortaklığınız varsa, son kararı siz verin.

Akrep: Sözlerinizle dikkat çekeceğiniz günlerdesiniz. Sizi yanlış anlayan kişiler çoğalsa da prensiplerinizden ödün vermezseniz, kazanan taraf siz olacaksınız diyor gök kubbe…

 • Spora ara verdiyseniz, yeniden başlamak için doğru günlerdesiniz.

Yay: Tahammülünüzün ne kadar sınandığını düşünseniz de sabrınızı bugünlerde konuşturacaksınız. Göreceğiniz tepkiler sinirinizi bozamayacak.

 • Özel hayatınızla iş hayatınız arasındaki dengeyi koruyun.

Oğlak: Tutulmanın etkili günleri, bütün takıntılarınızı sineye çekecek. Evli bir Oğlak burcuysanız, sorumluluklarınızın sizi yorduğunu düşünerek eşinizle konuşmak isteyebilirsiniz.

 • Herkesin sorununu çözmeye çalışmayın.

Kova: İlişki konusunda kalbinizden gelen duyguları serbest bırakmak isteyeceksiniz. Maddi açıdan size zarar veren yatırımlardan uzak durmalısınız.

 • Beslenme düzeninizi bozmayın

Balık: Vaktinizi daha verimli değerlendirecek. Sosyal medya ile olan ilişkinizi sınırlandırmak isteyeceksiniz. Bireysel yaşantınızdaki hedeflerinizden şaşmayacaksınız.

 • Sağlıklı yaşamak için ilk adımı atın.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

14.04.2022

Günün Ruh Hali
Ay İkizler burcunda. Güncel olaylardan kopuk davrananlar çevrelerinden eleştiri alacak. Dert dinlemekten yorgun düşenlerin tek tavsiyesi “boşver” olacak. Sosyallikten ödün vermek istemeyenler, gizli saklı planlar yapacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...