Yükleniyor . . .

2022’DE YENİAY İKİZLER BURCUNDA

2022’DE YENİAY İKİZLER BURCUNDA

30 Mayıs tarihinde saat 13.30'da 9 derecede İkizler burcunda Yeniay gerçekleşecek. Geleceğin günlerini bugünden yaşatacak Yeniay yalnız olmayacak. İçerisinde bir Merkür Retrosu da var...

İçe Dönüş

İkizler Yeniayı beklemediğimiz bir monolog getirecek iç dünyamıza… yüzümüzü hem yeniliklere dönmek isteyeceğiz hem de Mars’ın gücümüze güç katan etkisiyle sağlam adımlar atmak isteyeceğiz. Gök kubbe bizden akıl oyunları oynamamızı isteyecek. Kendimizi korkusuz hissettiğimiz günlerde tabiri caizse “eyvallahı olmayan” bir ruha bürüneceğiz. İletişim olarak kendimize ne kadar güvensek de İkizler Yeniayının içinde iletişimsel yanılsamalar olacak.

Yeniay Nereye Kadar Tolere Edebilir?  

Şayet kendinizi İkizler Yeniay’ının etkilerinden bertaraf ederseniz yanılsamalar karavana yapacak ve umudunuz artacak. Dünyanın neresinde olursanız olun bir eşikte oturduğunuzu ve planlamalarınızı tıkır tıkır işlettiğinizi fark edeceksiniz. Yeniay’ın ifade ettiği kavramlardan bir tanesi de unutmayın ki tutarlılık olacak. Ancak hayatınızda ailenizin birinci derece yakınları sebebiyle oluşan korkular, birtakım dağınıklıklar varsa buralarda sizden çeşitli beklentilere girilebilir. “Ben bu beklentilere cevap vermem” diyorsanız, eleştirileri fazlasıyla işiteceğiniz retrolu İkizler Yeniay’ında kalkanlarınızı kuşanmalısınız.

Gökyüzünün Tahterevallisi

İkizler burcundaki Yeniay’ın bir tarafı ağır bir tarafı da hızlı. Bir tarafı gergin bir tarafı da yapıcı. Yeniay’ın tepe noktası (MC) ise 29 derece ile İkizler burcunda gerçekleşecek. Ülkemizin ay burcu ile ve 12. Evi ile ilişki kuracak. Demektir ki kafamızda canlandırdığımız birçok senaryonun komplo teorisinden öte olduğunu, kaygılandığımız noktalarda önemli sınavlara tabi olacağımızı, köklü çözümleri bu detaylara üretmemiz gerektiğini düşüneceğiz. Ülkemizin hangi döngüye doğru evrildiğini düşünürken, farklı milletlerden gelen insanları da konuşacağız;

 • Son bir aydır kapalı olan Çin’in Şanghay kentindeki birçok kişinin Türkiye’ye göç edeceğini bu keskin günlerde izleyeceğiz. Diğer yandan Merkür Retrosunda kurulan Çin, salgın bahanesinin arkasına sığınarak kapattığı limanlarını bir süre daha açmayacak. Bu durum perakende zincirinin kırılmasına yol açacak.
 • Depolama ve stoklama anlayışı tüm dünyada yaygınlaşacak.
 • Kültür ve ekonomik durumu birbiri ile ters orantılı kişilerin ülkemize girişine şahit olacağız.
 • Antalya şehrimiz Rus Oligarklara ev sahipliği yaparken, İstanbul ve Kıbrıs kentimizde Çinli vatandaşlara ev sahipliği yapabilir.

İkizler Yeniayı Ne Demek?

İlk olarak “iletişim” demek. Ani kararlar vermek, hızlıca aksiyona geçmek demek. Elbette içerisinde Retro barındıran günlerde ani kararlar vermek karışıklıklara davetiye çıkarır mı? Evet, çıkarır. İkizler Yeniayının yanı sıra Merkür Retrosu; Aileyi, inatlaşmayı, yaptığımız iyiliklerin bedelini, deneyimlerimizi ortaya koyacak. “Biz insanoğluyuz neleri deneyimledik, nerelerden geçtik, daha ne kaldı ki yaşamadığımız.” Diyeceğimiz günleri hatırlatacak bu Yeniay…

Hatırlatma:

İçsel muhakeme yeteneğimizi arşa çıkaracak günlerin arkasında Boğa ve Koç Stelyumu olduğunu unutmamamızda fayda var.

Boğa Stelyumu;

 • Parayı, ekonomik dengeleri, ülkemizin refahını ve iç güvenliğinizi konuşacağımızı işaret ediyor.

Koç Stelyumu;

 • Savaşa, diplomatik sürtüşmelere, savaşın belli bölgelerinde ülkemizin tutumunu ve değişen cepheleri görmemize sebep olacak.

Zihinler Çare Arayacak

Yeniay’ın yükseleni 29 derecede Başak burcu olacak. Anın yükseleninin Başak burcunda olması, herkesin birbirini eleştirdiğini ve irdelediğini gözler önüne serecek. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız bu döngüde iş değişikliğini ciddi anlamda düşündüren bir Yeniay ile karşı karşıya olduğunuzu bilmenizde fayda var. Naçizane tavsiyem İkizler Yeniay’ının rüzgarına kapılıp iş değişikliğini düşünmemeniz. Bununla beraber evinizde ne kadar değişiklik yapmak isteseniz de hummalı çalışmalara girmemeye çalışın. Sizin kişisel planlarınızın dışında kurumların da planları olduğunu düşünmeyi unutmayın. Kısacası bu Yeniay ile herkesin gizli bir ajandası olduğu ortaya çıkacak.

Ön yüzü Yeniay, arkasıysa Boğa burcunda devam eden Merkür Retrosu olan bugünleri alelade yaşamamalısınız. Merkür’ün Boğa burcundaki geri gidişi;

 • Çocuklarımızın okullarda artık maske takmayı bırakmasını
 • Sınav tarihlerinin sürekli değişimini
 • Siyasetteki bölünmelerin kimlere yaradığını
 • Ve Baskın seçimi, daha çok duyacağımızı vurgulayacak. 

Yeniay’ın İçinde Uçurtma Var!

Uçurtma ne anlama geliyor diyecek olursanız; toprak burcunda gerçekleşen Yeniay’ın üç köşesinden tutan bir gökyüzü açısı mevcut. Bunu büyük üçgen olarak yorumlayabilirsiniz. Büyük üçgen ise dünyadaki global göçü tekrar harekete geçirebilir.

Paranın Ekseni Kayıyor

2022 İkizler Yeniayı ile beraber Ülkemizde ekonomik anlamda çeşitlik yaşanacak. Bu çeşitliliği gündelik hayatta da görmemiz mümkün olabilir. Yeni normallerini artık normal olarak kabul eden insanlarımız pandemiden kalan farklı alışkanlıklar edinmiş olacak. İç piyasada buna karşılık vermek isteyen kafe, sinema, oteller vb. ticari kurumların pazarlama şeklini değiştirdiğini göreceğiz.

Sosyal Mesafe Tarihe Karıştı Ancak Bağırsak Florası Herkesin Handikapı  

HES kodları ve aşıları ardımızda bırakmış olsak da ekonomik dayatmaları dünyanın küresel krize yuvarlanmasını bir şekilde adapte olmanın imkânsız olduğunu önümüzdeki günlerde geleceğiz. Kapalı duvarlar arasından kendilerini kaygı zincirinden azad eden bizler şimdilerde ise dünyada yaygınlaşan, sulardan bulaşan birtakım virüslere uğraşacağız. Bu yeni bir kapanmanın habercisi değil, ancak yeni ilaçların, yeni arıtma cihazlarının habercisi olabilir.

İkizler Yeniayı Hangi Alanları Konuşturacak?

 • Kolluk kuvvetleri
 • Genetik mühendisliği
 • Yazılım üreticiliği
 • Reklamcılık
 • Metin Yazarlığı
 • İçerik Üreticiliği
 • Mobil uygulama tasarımcıları

İkizler Burcundaki Yeniay Burçları Nasıl Etkileyecek?

Koç: Bugün iş yerinde önemli bir toplantı gerçekleşebilir. Bu toplantıda ileri sürdüğün fikrilerin ile dikkat çekiyorsun.

Boğa: Duygusal olarak bunaldığını hissettiğin bir gündesin. Bu durumu fark eden arkadaşların sana yardımcı olabilir. Birçoğunda bu gibi durumlarda hatırın var.

İkizler: Problemler için mantıklı çözümlerin olmasa da onların üzerine gidiyorsun. Bu durumda zarar gören taraf olabilirsin. Burcundaki Yeniay ile beraber ortaklı işlerde daha etkin bir yapıda olacaksın. Gözünü dört açman gereken günlerdesin.

Yengeç: Yakın bir arkadaşının yeni aldığı evi kutlamak için ona bir hediye seçebilirsin. Neleri sevip sevmediğini zihninden geçiriyorsun.

Aslan: Sosyal medya üzerindeki bazı videolara aklın takılabilir. Beslenme düzeninin bozulması seni düşündürse de kendine bu konuda bir disiplin sağlayamıyorsun.

Başak: Sevdiklerine karşı daha korumacı olabilirsin. Bu anlamda tutuculuğunda artıyor. İlişkisi olan bir Başak burcuysan sevgilin kendini baskı altında hissedebilir.

Terazi: Ortak arkadaşların vasıtası ile tanıştığın birine farklı duygular beslemeye başlayabilirsin. Bu konuda derin düşüncelere dalıyorsun.

Akrep: Ailenin yeni aldığı araba hoşuna gitmiyor olabilir. Fakat bu hoşnutsuzluğunu onlara belli etmiyorsun. Katıldığın online kursların sertifikasını almak sana kendini iyi hissettiriyor.

Yay: Sabah erken kalkıyorsun. Güne pozitif duygularla başlamak adına sabah sporunu aksatmadan yapıyorsun. İş yerinde fazla sorumluluk almak seni yoruyor.

Oğlak: Ailevi problemler aklını meşgul ediyor olabilir. Bu problemleri aşmak adına kardeşinle yaptığın konuşma oldukça yapıcı geçebilir.

Kova: Kendi fikirlerine karşı olan düşüncelere saygı göstermesini biliyorsun. Bu yapın çevrende ılımlı bir imaj çizmeni sağlıyor.

Balık: Sosyal Medya paylaşımlarını daha dikkatli yapmaya başlıyorsun. İlgi alanın dışındaki sayfaları takip etmemeye çalışabilirsin.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.04.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...