Yükleniyor . . .

2022'DE MARS BOĞA BURCUNDA

2022 MARS BOĞA BURCUNDA

Astrolojide güç ve mücadelenin simgesi olan Mars, 5 Temmuz günü sabah saatlerinde Boğa burcuna geçecek. 20 Ağustos tarihine kadar bu burçta konumlanacak olan savaş gezegeni, ülkemizi ve komşularımız ile olan ilişkilerimizi gündeme taşımaya devam edecek.

Mücadele gezegeninin toprak burcundaki hareketi iç dünyamızı ve "kesin" dediğimiz olayları merceği altına alırken, ikili ilişkileri de gündeme getirecek. Gökyüzü gündemi, olasılığı olmayanları bile olduran bir döngüye sevk edecek bizleri. Haritasında Mars Boğa burcunda olanlar her ne kadar yaz ayları gelmiş olsa da mücadele döngüsünün yoğun olduğu günlere adım atacaklar. Yarım kalmış, ertelemiş olduğunuz her ne varsa, gökyüzü gündemi bu noktaları sizler için özenle vurgulayacak.

Mars Boğa burcunda ne demek diye soracak olursanız; Mars, savaş, cesaret, atılganlık, fiziksel enerji, hırs ve cinsel dürtünün hayat bulduğu bir gezegen olarak hayatımızı etkiler. Mars’ın yolculuğu sırasında birden fazla hobiye yönelebilir, aynı anda birçok yerde olmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar bu durum sizin açınızdan pek mümkün olmasa de savaş gezegeninin etkisiyle bu ruh haline bürünebilirsiniz. Kendisini iyi hissetmediği bir burçta konumlanacak olan savaş gezegeni, bu konumda tüm gücünü ortaya koymak isteyecek. Mars’ın etkilerine ayak uydurmaya çalışırken denge kurma konusunda zorluklarla karşılaşabiliriz.

Koyun Kurtla Gezerdi İç Hesapları Olmasa

Yöneticisi olduğu Koç burcundaki hareketini tamamlayıp, kendini pek de iyi hissetmediği bir burca taşınacak olan mücadele gezegeni, gündemin ateşini tam gaz harlamaya devam edecek. Son günlerde ülkemizin gündeminden eksik olmayan Ege Denizi’ndeki Adalar, Mars’ın Boğa seyrinde de hız kesmeden karşımıza gelmeye devam edecek.

Tavırları ile bizleri kızdırmaya devam edecek olan 4 Mart 1968 doğumlu Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Amerikan Parlamentosu’nda düne kadar alkışlanırken bugün ise NATO zirvesinde ABD-Türkiye ilişiklerindeki gelişmeler karşısında en hızlı geri bildirim veren başkan oldu. 1968’li Satürn Koç döngüsünde doğan Micotakis, Erdoğan’la ikili görüşmenin kapısını açarken, cumhurbaşkanımızın ise haritasındaki Merkür Retrosu’na göre ilk cevabı “İkili bir görüşmeyi benim Miçotakis ile yapmam mümkün değil” şeklinde olsa da yorumu tam olarak karşılık bulmayacak. Türkiye, Yunanistan ikili görüşmelere oturacak diyor Mars Boğa seyri! Daha önceki Mars Boğa seyrinde 25 Ocak 2021 yılında iki ülke arasında bir görüşme yaşandı. Bu tarihlerde Yunanistan ile Dolmabahçe Sarayı’nda 5 yıl aradan sonra istikşafi görüşmeleri yapılmıştı. Bu da demektir ki bir benzeri daha olabilir. Çünkü; astroloji, tarihi tekerrür ettirir.

Bu görüşmeler Yunanistan’ın Adalar’ı silahlandırmaya devam etmesinin önüne geçecek mi sorusunu Mars hepimize sorduracak. Yunanistan’ın davranışları karşısında, Ege Denizi’nde gerginlik olmaması için diplomasi hangi sıkışmalarda kurulacak onu da 22 Temmuz’dan sonra Mars-Uranüs ilişkisiyle göreceğiz. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesini onaylayan ve talepleri olan Türkiye’nin istediklerini kim yapmayacak, önce NATO mu, Yunanistan mı, yoksa İsveç mi?  İşte önümüzdeki Mars Boğa seyri, sıkışan dengelere şahit olmamızı sağlayacak.

1 Ağustos Geçilmez!

Dış siyasette olduğu kadar iç siyasetteki hareketli dakikalar da Mars’ın toprak burcundaki seyrinin getirileri olacak. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan Ak Parti, davranışları ile yeni bir açılıma mı imza atmak istiyor dedirtebilir. Her ne kadar çok dillendirilmese de ülkemiz seçime doğru hızla ilerlerken bir yandan da çalışmalar, çeşitli ittifak arayışları bu döngüde karşımıza gelebilir. Kürt oyları bir günde yine ana akım medyanın konusu olurken HDP’nin eski eş başkanı Koç Stelyumunda doğan Selahattin Demirtaş “yeni partimi kuracak” kulisleri gündemi doldurabilir. Kandil ile yolunu ayıranları da ekranlarda dinleyeceğiz. Hantal hareket edecek Mars, ülkemizin gündemini iç ve dış siyasette keskinleştirecek. Boğa burcunda tek başına hareket etmeyecek olan Mars’a, devrim gezegeni Uranüs de eşlik edecek. Gökyüzü devrim niteliğinde bir kavuşuma eşlik ederken, bizi geçmişe götürmek isteyecek. Fakat bu döngüde karşımıza çıkan olaylar geçmişin birer kopyası olmayacak.  Mars, Uranüs’ün yanı sıra Ay Düğümleri ile de güç birliği yapacak. Herkesin farklı hesaplar yaptığını, Demirtaş gibi birçok siyasetçinin taraf, yön ve çizgisini değiştirdiğine şahit olacağız.

Zelenski Yanlış Adımlar Mı Atıyor?

Mücadele gezegeni Mars’ın yaklaşık olarak 46 gün sürecek olan toprak burcundaki seyri, 25 Ocak 1978 doğumlu Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin siyaseten yanlış adımlara düşeceğini gözler önüne serebilir. Ülkemizin siyasetine kendince kafa tutuyor olsa da Ukrayna medyası kaleme alıp yayınlamak zorunda kalacak. İstanbul Sözleşmesi’ne Instagram’da değinen Zelenski’nin, Türkiye’nin yarasını kendi çıkarına çevirmeye çalıştığı çok sonra fark edilecek. Ülke turizmimize müdahale etmeye çalışan Zelenski’nin, astroloji üzerinden bakacak olursak, NATO zirvesinde tüm üyelerin önünde NATO’yu eleştirmesinin ve istediği fonun karşılık bulamaması ona daha da ters adımlar attırabilir. Bu da 2023 yılı gelmeden başlayabilecek Kiev’in Rusya tarafından işgalinin Zelenski’nin kişisel hatalarıyla olduğu ortaya çıkacak.

Mars’ın Toprak Burcundaki Seyri Hangi Konuları Dilimize Dolayacak?

 • Mars’ın toprak seyri ile birlikte Google ile ilgili haberlere rastlayabiliriz. 4 Eylül 1998 yılında kurulan Google, yapacağı yatırımlarla birlikte hepimizi birer IP adresi olarak gördüğünü ilan edecek.
 • Elindeki verilerle birlikte “Yapay Zekâ” alanında da öne çıkacak Google’ın önemli projelerine dair ipuçlarını öğreneceğiz.
 • Dünyaca ünlü markaların üretim tesislerine ev sahipliği yapan Çin’in, teknoloji alanında yaptığı yeniliklere dudak uçuklatacağız.
 • İletişimde kullandığı argümanları değiştirme yoluna gidecek olan Çin, farklı bakış açısı ve materyaller ile birlikte adından söz ettirebilir.
 • 28 Ekim 1955 tarihinde dünyaya gelen Microsoft’un kurucusu Bill Gates tarafından fonlanan aşılar Türkiye’ye girebilir. Bill Gates’in hamleleri yalnızca bununla sınırlı da kalmayabilir. Ülkemizde yapacağı yatırımlarla adından söz ettirmeye devam edecek.

Dikkat! Buğdayın Yolu, Menşei ve Fiyatı Değişiyor

İki ülke arasında Şubat ayında başlayan savaş, Mars Boğa seyrinde de durmaksızın devam edecek. Savaşın kritik bölgelerinden olan Donbas Bölgesi, Rusya’nın kontrolüne geçebilir. Donbas ile birlikte Ukrayna’nın Karadeniz kıyısındaki limanlarını da ele geçirecek olan Rusya, Ukrayna’nın Karadeniz ile olan bağlantısını kesebilir. Bir adım geriye gidecek olursak, ülkemizde yapılan görüşmeler sonucunda buğdayın ticareti konusunda atılacak adımlar konuşulmuş ve Karadeniz’den güvenli bir yol oluşturma çabaları için gerekli görüşmeler yapılmıştı. Ama Rusya’nın Ukrayna limanlarını işgal etmesi ile bu durum geçersiz hale gelebilir. Tahıl koridoru, Rusya’nın yönetiminde Türkiye üzerinden Dünya’ya açılabilir. Alternatif arayışına girecek ülkeler ile birlikte buğdayın Karadeniz’den deniz yolu ile değil de trenlerle karadan taşınabileceğine hep beraber tanık olabiliriz. Ukrayna’ya tren yolları yapılması konusunda ihalelerin gündeme gelmesi, Mars’ın Boğa burcuna geçişi ile birlikte yanıt bulabilir. Günün sonunda buğday ticareti yapılırken, menşeinin değiştirildiğini de fark edeceğiz. Üstelik ilk adımda bu ticaret ülkemizden, İstanbul üzerinden gerçekleşecek. Yılın sonunda birçok ülke Rusya’ya uyguladıkları ambargolardan gıda ve petrol krizi ile birlikte vazgeçmek zorunda kalabilir.

Marsı Boğa Olup Konuşulacaklar

 • Ömer Sabancı
 • Naftali Benet
 • TÜRKSAT
 • Türkiye Merkez Bankası
 • Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi
 • NASA

Mars Boğa Karşıtlığından Mustarip Olacak İsimler

 • Bülent Ersoy
 • Erkan Petekkaya
 • Bergüzar Korel
 • Beren Saat
 • İlker Kaleli
 • Cemre Baysel
 • Ümit Boyner

Mars Boğa Karşıtlığından Mustarip Olacak Kurumlar

 • Milli Savunma Üniversitesi
 • Türkiye Maarif Vakfı
 • Avrupa Birliği

Not!

Eğer haritanızda Mars Boğa burcunda 10. Evde konumlanıyorsa, kişisel hayatınızda önemli günlerden geçeceksiniz demektir. Öğrenmeye karşı olan eğiliminiz ve hevesiniz, hırslı ve atak yapınız bu döngüde birçok fırsatı beraberinde getirebilir. Bu süreçte burcunuza özel olarak kaleme alınan günlük ve haftalık burç yorumlarınızı okumayı unutmayın!

Mars Boğa Burcunda Burçlara Etkisi

Koç: Yakın çevrenizde yer alan kişilerin hayatlarına dair birtakım gizli saklı konuları öğrenebilirsiniz.

Boğa: Mücadele gezegeni burcunuzda konumlanırken, cesaretiniz ile ön plana çıkacaksınız. Alışılagelmişin dışında tavırlarınız olabilir.

İkizler: Ailevi konular gündeminizde sıkça yer alabilir. Süregelen miras konularında inatçılıkları ile dikkat çeken kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Yengeç: Geçmiş arkadaşlarınız ya da dostlarınız ile yeniden denk gelebilirsiniz. Tecrübeleriniz bu döngüyü şekillendireceğinizi işaret ediyor.

Aslan: Mücadele gezegeni toprak burcunda hareket ederken, ekonomik konularda beklenmedik harcamalarda bulunabilirsiniz.

Başak: Hedeflerinize odaklanacak ve iç huzurunuzu bozan ortamlarda bulunmak istemeyeceksiniz.

Terazi: İlgi alanlarınız genişlemeye başlayabilir. Daha önce karşına gelen fakat ilgilenmediğiniz konular merakınızı cezbedebilir.

Akrep: Yönetici gezegeniniz karşıt burcunuzda konumlanırken, baharın üzerinizdeki etkisine dikkat çekecek. Farklı rotalar eşliğinde seyahat planları yapacaksınız.

Yay: Ani kararlar ile çevrenizdeki kişileri şaşırtabilirsiniz. İş ya da çevre değişikliği gündeminize gelebilir.

Oğlak: geçmişten süregelen sorunları teker teker çözümleyeceksiniz. Kendi işinizin sahibiyseniz, önemli iş birliklerine imza atabilirsiniz.

Kova: Samimiyetine güvenmediğiniz ortamlardan uzaklaşacaksınız. Güvendiğiniz kişilerin sayısında ciddi bir azalma söz konusu olabilir.

Balık: Yaşam alanınız ile ilgili değişiklikler yapabilir. Hayatınızın sıradan gittiği düşüncesiyle birlikte, Mars’ın toprak seyrinde harekete geçeceksiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

25.06.2022

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...