Yükleniyor . . .

2022’DE MARS BALIK BURCUNDA

2022’DE MARS BALIK BURCUNDA

Savaş Gezegeni 15 Nisan Tarihinde Balık Burcuna Geçecek!

Son burca taşınacak Mars, yaklaşık iki yıldır devam eden döngüsünü kapatacak. Bir burçta ortalama 50-55 gün boyunca hareket eden Mars’ın aynı burca gelmesi 18 ayı alır, elbette Mars geri gitmiyorsa… Demek oluyor ki bu yıl Mars’ın bu rutin döngüsünden çıktığına tanıklık edeceğiz. Çünkü yılın sonunda savaş gezegeninin geri gidişi söz konusu.

“Bu yazıda ne bulacağız?” diye soranlara hem ülkelerin zorlandıkları anları, yumuşak karınlarını anlatan Mars’ın bir yandan da kişilerin mücadeleci yapısını ortaya koyacağı anları anlatacağını, ortaya çıkarabileceğini bulacaksınız.

Mars’ın Balık seyri dünyanın denizler gündeminden şekillendiğini bizlere hatırlatacak. Balık burcunda yalnız olmayacak Mars’ın yanında; Venüs, Neptün ve Jüpiter olacak. Savaş gezegenini yalnız bırakmaya niyetleri yok. Ta ki 25 Mayıs’a kadar. Kendi yönettiği burca taşınmadan önce son 18 aydır yaşadığımız birçok konuda bize sonuçları açıklayacak olan Mars, en çok da,

 • İstanbul’u
 • Boğazları
 • Ukrayna Denizlerinden sürüklenenleri
 • İç güvenliği
 • Ve Kanal İstanbul’un akıbetini, konuşturacak.

Neden İstanbul?

Mars’ın İstanbul ile olan ilişkini merak edenler için; 24 Mayıs 1453’te İstanbul fethedilirken Ay Balık’taydı. Dolayısıyla bu döngüde hem gökyüzünde o dönem Balık burcunda hareket eden hızlı gezegenler, hem de Mars’ın Balık seyri genişleten gezegen Jüpiter ile soyut ve somutu anlatan vizyon gezegeni Neptün’ün iletişiminin farklı olacağını bizlere her fırsatta gösterecek. Kendimizi bir anda bilmediğimiz konuların içinde bulacağız. E malum, savaş gezegeni su burcuna inecekse denizlerimizi her zamankinden daha çok konuşacağız. Bir yandan Mersin Limanı’na kurulabilecek bir askeri üssü bir yandan da TSK’nın nerede yeni kararlar aldığını bu gökyüzü olayı ile beraber gündemimize alacağız.

Geçmişe Ayna Tutturacak Bir Mars Balık Seyri

Balık burcunda hareket edecek Mars ülkemizin Astroloji haritasında çok önemli bir konumu temsil ediyor. Çünkü, Cumhuriyet ilan edilirken Ay düğümleri de Balık - Başak aksındaydı. Bu da demektir ki Mars, Balık burcundan geçerken Ay düğümleri ile ilişki kuracak. Ne zaman Mars, Balık’tan geçse ve ülkemizin Ay düğümleri ile iletişim kursa çok sesli bir ülkeye döneriz. Bunun bir örneğini ise 2020’nin Temmuz ayında yaşadığımız olayların benzerinden geçebileceğimizi işaret eden Mars, Balık seyri ile fark edeceğiz.

Yoksulluk Derinleşiyor mu?  

Bugünlerde açıklanamayan kayıplara daha çok şahit olurken çocukların öğün atlayarak büyümesi, gelişimini tamamlaması yeni dert olacak. Bu bir yana bizler her ne kadar son 10 yıldır görüp görmemezlikten gelsek de Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren bu savaşta yaklaşık 7 milyon insanın ülkesini terk etmesi, İran, Yemen, Afganistan, Suriye, Libya ve Mısır’da yaşanan savaşların ne kadar sıradanlaştığını, kayıpların bir rutin haline geldiğini bir şekilde idrak edeceğiz. Eş zamanlı yaşanan bu yoksulluğunda tesadüfen ortaya çıkmadığını zincirleme olan bir sürecin son halkası olduğunu okuyacağız. Dünyanın Müslüman halklara karşı takındığı tavır, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta arada sıkışan ve kitlesel göç eden insanlar, herkesin muhabir olmaya çalışması ve ortaya çıkan dezenformasyon Mars, Balık seyrinin sessiz sedasız geçecek bir gökyüzü olayı olmadığını hatırlatacak.

Çocuk Kalmak Çok Güç

Dijital dünyada yaşayan gençler acaba dertlerini anlatabiliyor mu derdine girmişken hayatı uçlarda yaşamaları onları daha mı geriye götürüyor sorusunu sormaktan da geri durmayacağız. Kabul edelim ki artık çocukların çocuk kalmadığı bir düzenin içindeyiz. Çocuk insanlar yeni dönemimizin en net kavramlarından bir tanesi. Konvansiyonel göçün onları ne kadar olgunlaştırdığını da Mars’ın su burcundaki seyri ile tüm detayları ile göreceğiz.

Yazılım Oyunları!

Mars’ın Balık seyri algoritmaların kodlarını yeniden yazarken 18 ay boyunca bizleri dijital dünyanın erozyonu ile karşı karşıya bırakabilir. Nasıl mı? 

 • Deneyimleyenler bilir, eski yazılım sisteminde Adroid ve IOS işletim sistemlerine ayrı ayrı yazılımlar yazılması gerekiyordu. Şimdi ise React Native gibi açık kaynaklı kod yazılım bileşenleri çok platformlu uygulamaların geliştirilmesinde siber dünyanın imdadına yetişti.
 • Microsoft gibi kapalı kaynaklı kod kullanan firmaların kemikleri yavaş yavaş sızlamaya başlarken ve halen yenilenen dünya içerisinde tekel olmak için oyunu kuralına göre oynamazken; “Ey Microsoft, sen de bir gün diğer yapılarla ortak gitmen gerektiğini, açık kaynak olmak zorunda olduğun günleri tadacaksın. Şunu bil ki bu tavrın sana kazandırmayacak!” dedirtecek gezegen konumları. 
 • Birbirinin altyapısını desteklemeyen şirketler ise tarihin tozlu sayfalarında birer birer kaybolacak.

Mars – Balık Seyrinin En Tehlikeli Tarihleri

 • 1 Mayıs, 2 Mayıs, 17 Mayıs

Mars – Balık Seyrinin En Faydalı Tarihleri

 • 5 Mayıs, 7 Mayıs, 10 Mayıs,  

Mars’ın Balık Seyrinde Zorlanacaklar

 • Futbol kulüpleri,
 • Üniversiteler,
 • Hammadde fabrikaları,
 • Enerji üretimi,
 • Almanya ve İsrail Parlamentosu

Mars’ın Balık Seyrinde Gündeme Gelecekler

 • Baskın seçim
 • Parlamenter sistem,
 • Gensoru tasarısı,
 • Belediyeler
 • Liman şehirleri,
 • Öğrenci yurtları,
 • Hayvan barınakları

Mars - Balık Seyrinin Burçlara Etkileri

Koç: Kontrollü programların içerisinde bulunmak özgüveninizi arttırırken aile içerisinde kendinizi daha güçlü ifade edebildiğinizi fark edeceksiniz. Mutfak eşyalarındaki ani arızalara dikkat!

Boğa: Mental destek için başkalarından medet umma günleri bitti. Üstüne koyarak gittiğiniz günlere yenilerini eklerken “Aşamadığım bir engel yok.” Sözünü zikredeceksiniz. Hassaslığa son.

İkizler: Öfke sorunlarını geride bırakmanın vakti geldi. Mars’ın su burcundaki seyri sakinliğe davet ediyor. Evliliğinde sorunları olan bir İkizler burcuysanız, eşinizle daha toparlayıcı konuşmalar yapabilirsiniz.

Yengeç: İkili ilişkilerdeki geçmişe takılma huyu, içe atma ve sürekli suçluluk psikoloji içerisine girme cenderesini atlatacaksınız. Bunu bilmenizde fayda var. Çünkü hızlı günlerin getirisi de beklenmedik olabilir.

Aslan: Değer verdikleriniz daha çok değer kazanacak, gözünüzden düşenlerin ise vay haline… Mars’ın su burcundaki seyri, aklınızda olmayan duyguları bir anda gün yüzüne çıkarırken kendinize bile şaşırdığınız günlerden geçebilirsiniz.

Başak: Paranızı doğru kullanmak ve hayat standartlarınıza seviye atlatmak için doğru zamanın geldiğini düşünen yegâne burçlardansınız. Bugünlerde kazanmak için risk almaktan çekinmeyeceksiniz.

Terazi: Özel hayatınıza yeterince vakit ayıramadığınızı düşünebilir, hatta ve hatta kimsenin sizi anlamadığını zihninizde itina ile tutabilirsiniz. Ancak düşüncelerinizin esiri olmayacak, somut planlar üzerinden yürüyeceksiniz.

Akrep: Ani kararlardan uzak durmanız gereken bir döngüde olduğunuzu hatırlatacak Mars’ın su hali… Sakince adımlar atmak sizi tanımlayacak. Öğünlerinizdeki dengeyi kaçırmamaya dikkat!

Yay: Yeteri kadar durgun bir dönemden geçtiğinizi düşünüp hayatınızı rayına oturtma gayesinde olacaksınız. Hızına yetişemediğimiz dünyanın bu günlerinde kendinizi evinizin dışına atmak isteyecek, daha önce bulunmadığınız yerlerde bulunmak isteyeceksiniz.

Oğlak: Kalbinizi dinlediğiniz günlerdesiniz. Sevginin önemi ve sadakatin nelere kadir olduğunu savaş gezegeninin suya dokunuşu net bir şekilde hissettirecek. İletişiminiz artarken stresten uzak olmaya özen göstereceksiniz.

Kova: O eski halimden eser yok şimdi sözünü en çok zikreden burçlardan birisi olarak duygularınızla olan dengeyi ne kadar iyi kurduğunuzu çevrenize göstereceksiniz. Kariyeriniz için doğru adımlar atacaksınız.

Balık: Yaşadıklarınız yaşayacaklarınızın bir teminatı niteliğinde. Hayatınızda yarım kalan ne varsa son vermeyi bilecek, çevrenizi şaşırtacak olgunlukta adımlar atacaksınız. Dile kolay, Mars’ın burcunuzdaki hareketi iddialı sözleri bünyesinde barındırıyor. Rutinlere set çekmek savaş gezegeninin hiddetinden gelecek.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

29.03.2022

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...