Yükleniyor . . .

2021'DE AKREP BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE AKREP BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

AKREP BURÇLARI

Kalpten Yaşayanlardansınız

Aşkta kalbinizin en derin dehlizlerinden sıyrılıp sevdiği için savaş veren bir yapınız vardır. En önemlisi de en gizemli hallerinizi bile sevdiğiniz için ardınızda bırakabilirsiniz. Dışarıdan kapalı kutu gibi görünseniz de aşkı en güzel şekilde yaşamak istersiniz. İlişkilerde empati kuran ve bunu iyi yapan yanınız bir yana eğer tam anlamıyla âşık olduysanız hayatınızı sevdiğiniz kişiye göre dizayn edersiniz. Onunla beraber yaşarsınız, sevdiğiniz kişiyi kalbinizin en özel yerine alırsınız. Kötü duygulardan öte, çıkarlardan uzak ve tek vücut olarak…

Sevdiğiniz insanın hayatınızda bir varlığı olması en çok arzuladığınız konuların başında gelir. Hayatınızdaki insanın sadece fiziksel olarak hayatınızda olması ve paylaşacak hiçbir şeyinizin olmaması sizin için en derin kabuslardan bile beter bir durumdur. Sevdiğiniz kişiye karşı kendinizi tamamen açmayı istersiniz. Hem yatak odanızda sıcak dakikalar yaşamak hem de onunla her sohbeti edebilmek, aynı zamanda gerçek bir can yoldaşı istersiniz. Duygularınıza tercüman olan bir kişi hayatınızdaysa ona ne pahasına olursa olsun sarılırsınız. Aşka anı yaşayan bir yapınız vardır. Sürekli gelecek planı yapıp kendinizii kaygılı durumlara sokmak yerine sevdiğiniz insanla en güzel anları, zamanının içinde yaşamaktan hoşlanırsınız. Evli bir Akrep burcuysanız eşinizle tatile çıkmaktan çok hoşlanırsınız. Çünkü onunla tatile çıkmak sizin için sadece serin sulara girip, bronzlaşmak değildir. Siz ruh eşinizle zihinlerinizi de dinlendirmenin bir yolunu daima bulanlardansınız. Maddi değerlere takılmasınız. Sevdiğiniz kişi için maddi manevi her türlü imkanınızı sonuna kadar kullanırsınız. Bu davranışınız ise aşkınıza güç katar.

Venüs’ünüz Akrep Burcunda İse;

Venüs Akrep burcunda ise ortak zevkler önemlidir. Tesadüfler, karşılaşmalar önemli virajları temsil eder. Venüs Akrep döngüsünde doğmuş bir kişi iseniz; karşınızda durulmasında hoşlanmazsınız. Hoşlandığınız belirli duygular hissettiğiniz kişiye karşı adım atamakta cesur davranırsınız. İlişkide kıskançlık sizin için olağan bir durumdur. Sevdiğiniz kişinin sizden fazla başka insanlar ile diyalog kurması huzursuz edebilir. Ve bu huzursuzluğu belli edersiniz. Venüs burcunuz Akrep ise; beğeni önemlidir. Buradaki beğeniden kasıt dış görünüştür. İlişkide olduğunuz ya da hoşlandığınız kişiyi etkilenmek için hoş kokular, modern giysiler, canlı renkler tercih edersiniz. Birinden etkilenmek içinse aynı nitelikleri karşı tarafında göstermesini beklersiniz. Sevdiğiniz kişiyi sahiplenmeniz, sevmeniz oldukça tutkuludur. Bu tutku unutulmaz romantik anları tetikleyebilir. Venüs Akrep döngüsünde doğan kişinin güvenini sarsmak akıllıca olamaz. Çünkü onlar kin tutabilir yapılanı unutmayabilirler. İlişki konusunda acılarını dışarı yansıtmaz bu konuda ketum davranırlar. Eğer Venüs burcunuz Akrep ise; karşı taraftan şüphe duyduğunuz konuları kontrol altında tutamayabilirsiniz. Kafanızda kurduğunuz senaryolar tartışmaları tetikleyebilir. Sahip olduğunuz ilişkinizde güç sahibi olmak istersiniz. Bu nedenle baskın karakterlerle ilişki kurmanız çok inişli çıkışlı bir ilişki yaşamanıza enden olabilir. Sevdiğiniz kişiyi ikna etmek konusunda cazibenizi kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi ile aranızda derin bir bağ olmasını istersiniz. Karşı taraftan bu konuda çok fazla fedakârlık yapmasını isteyebilirsiniz. Venüs Akrep döngüsünde doğduysanız; ilişkide karşı tarafın bütün sırlarını öğrenmek isterken kendi sırlarınızı paylaşmazsınız. Tabiri caizse kapalı bir kuru olabilirsiniz. Gizemli olmanız merak uyandırır ve çekiciliğiniz artar.

Mars’ınız Akrep Burcunda İse;

İlişki hayatınızda arzularınız ile hareket edersiniz. İsteklerinizin sonu yokmuş gibi görünebilir. Cinsel yönden karşınızdaki kişiyi nasıl etkileyebileceğiniz iyi bilirsiniz. Duygularınız ve cinsel dürtüleriniz eş zamanlı harekete geçirirsiniz. Dış görünüşünüzü doğru ve etkili şekilde kullanmaktan geri kalmazsınız. Mars Akrep burcunda ise kişi; iletişimine son derece dikkat eder etkilemek isteği kişinin duygularını harekete geçirici kelimeleri iyi seçer ve kullanır. Mars burcunuz Akrep ise; sevdiğiniz kişinin blöflerini yemezsiniz. Kıskançlığınızı farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. Sevgiliniz ya da eşiniz için aranan, önemsenen biri olmak ister ve davranışlarınızı ona göre belirlersiniz. Gizemli kişilikler her zaman ilginizi çeker. Onu çözmek araştırmak hoşunuza gider. Sevdiğiniz kişiden olan isteklerinizi ona hissettirmeden yaptırabilecek bir yapınız olabilir. Venüs Akrep burcunda ise, kişi sezgileri ile hareket edebilir ve bu durumda yanlış sonuçlara ulaşabilir. İlgi duyduğu kişi ile alakalı senaryolar kurmaktan kendini alıkoyamaz. Mars Akrep burcunda yönetici konumundadır. Bu sebeple Akrepler; aşk konusunda elinden geleni ardına koymaz. Mars burcunuz Akrep ise; aşkta engellerden hoşlanmazsınız. Engelleri aşamadığınız yerde hırçınlık gösterebilirsiniz. Seveceğiniz, ilgi duyacağınız kişinin dış görünüşünün karizmatik olmasına dikkat edersiniz. Yanınıza fiziksel olarak ve mantıksal olarak yakışan insanlara ilgi duyarsınız. Aşk hayatınızda sizi yanılgıya uğratan birinin vay haline! Duygularınıza karşı koruyucu tavrınız ile kendinizi ezdirmezsiniz. Yapılanı unutmaz ve koz olarak saklarsınız. Aşkınızı, sevginizi yükseklerde yaşarsınız. Ve karşılık almak istersiniz. İlgi görmediğiniz zamanlarda entrikalara başvurabilirsiniz. Karşı tarafa bazı küçük duygusal testler yapabilirsiniz.

Aşk: + + + + +

Cinsellik: + + +  

Romantizm: + + + + +

Kıskançlık: + + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 14 Nisan, 10 Eylül

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 14 Şubat, 30 Ekim

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: YENGEÇ, BALIK

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: BAŞAK, KOVA

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...