Yükleniyor . . .

10 MAYIS AKREP BURCUNDA DOLUNAY

10 Mayıs Akrep Burcunda Dolunay!

Bu baharın başka türlü geçeceğini işaret ediyor gökyüzü. İddiaları bol olan, etkileri uzun süren bir Dolunay bizi karşılamaya hazırlanıyor. Evet, bizleri karşılıyor çünkü hayatlarımızda bir süredir alt üst olmuş, belirsizlik yaşanmış, yıllardır yara olarak kalmış birçok konuyu ve alanı da revizyondan geçirmeye hazırlanıyor. Hem gündelik hayatlarımıza hem de çevremizi ilgilendiren konularıyla birlikte güdülerimizi ve algılarımızı oldukça dinamik tutacağını vurguluyor. Türkiye’yi de oldukça yakından ilgilendiren bir Dolunay olduğunu işaret ediyor. Mayıs her açıdan toparlanmaya hazır bir süreci vurgularken akılda kalan soruları tartışmamıza neden olacaktır.

Ateş gibi bir etkiye sahip olan bu gökyüzü olayının yeryüzüne sıradan yansıması pek mümkün olmaz elbette… üstelik Dolunay meydana gelirken Venüs’ün Koç’ta olması, Merkür’ün Uranüs ile yakınlık kırması, Satürn’ün Yay burcunda geri hareketi gökyüzünün o anki kalitesinin uzun süre yeryüzünü etkisi altına alacağını gösteriyor. Delile gerek yok imajı çizerken gökyüzü, kendi adına oldukça favori olaylara hazırlık yaptığını vurguluyor. Bakalım neler oluyor?

Ne zaman gerçekleşiyor?

10 Mayıs, Türkiye saati ile 23: 45’te Akrep burcunda Dolunay meydana gelirken, anın yükseleni Oğlak’ta yerini alıyor. 

Teması nedir?

Para, finans, borsa. Global markalar, kurumsal firmalar, devlet işletmeli kurumlar. Medya, Medya kuruluşları, yazılı basın. Evlilikler, ikili ilişkiler, ayrılıklar, barışmalar. Dedikodu, kin, tutku.

Türkiye’nin kalbine hitap ediyor!

10. evde gerçekleşecek olan Dolunay, yukarıda bahsettiğim gibi bireysellikten toplumsallığa kadar her alanı etkisi altına almaya hazırlanıyor. 2017 yılının sabit ve su etkisindeki ilk Dolunayı olması (Akrep) Türkiye’nin Natal haritasını adına yakından ilgilendirdiğini vurguluyor. Akıllarda birçok sorunun cevabını aramaya koyuluyor bu dönem; her şeye yeniden mi başlıyoruz yoksa son mu buluyor, bazı şeyleri çözdük mü yoksa çözemedik mi gibi yorumları hep birlikte deneyimleyeceğimizi vurguluyor.

Kariyer, itibar, gelecek, toplumda yer aldığımız konum gibi alanları merceğine alırken, anın yükseleni Oğlak bizi ciddiyete davet edecektir. Neredeyiz ve nereye doğru gidiyoruz gibi muhakemeleri de yaptırmaya başlayacaktır.   Merkür’ün Uranüs ile omuz omuza yer alması iletişimde bazı toplumsal sorgulamaları işaret ediyor. Durumumuzu değerlendiren imkânlar sunuyor; neden bu haldeyiz, böbürlendik bu yüzden mi çabuk tükendik, yoksa birer balon muyduk hemen söndük, biz birbirimize gerçekten hızlı kenetlenen bir toplum muyuz gibi algı yönetimlerini yeniden değerlendirmemizi sağlayacaktır. Bu süre içinde gözle görünür olayları tekrar tekrar yaşayabiliriz, deneyim kazanabiliriz.

 • Uranüs işin içine girince…

Evet, teknolojinin sürpriz yapmaması da söz konusu olamaz. Türkiye’de teknolojinin yeniden güncellendiğini, dünyada eş zamanlı gelişen yeni oluşumlardan ve yaptırımlardan etkilendiğini görmüş olacağız.

 • Global firmalar ve medya ön planda!

Siyasi yaklaşımların sonucu olarak bu süreçte global markalar gündemden düşmeye bilir. Alınan kararlar, yapılan açıklamalar hisse ve borsa değerlerinde düşüşü ya da artışı temsil edebilir. Önümüzdeki günlerde ismini büyük harfler ile yazdırmış kurum ya da kurumsal firmaların, aile şirketlerinin, yöneticilerinin hatta CEO’ların ani değişikliklerine tanık olabiliriz. Bu açıdan Akrep burcundaki Dolunay, Türkiye ekonomi tarihinde 1948 yılından bu yana konuşulan en büyük olaylardan birine neden olabilir.

Eğer uluslararası bir firmada çalışıyorsanız, bu değişimden Türkiye ayağı olarak nasiplenmeniz mümkün olabilir. Dünyadaki itibariyle ilgili belli başlı konularda üst üste gelişmeler oluşabilir. Ya kazançlı çıkarsınız ya da sorumluluklarınız bir kat daha artabilir.

Bu süreçte medyayı yakından ilgilendiren değişimlerde söz konusu olabilir. Yabancı patentli dergiler, Türk markalı süreli yayınlar, yıllarca yayın hayatına devam eden gazete ve dergi yayıncılığında değişimlere tanık olabiliriz.

Dünya’da ve Türkiye’de kimler konuşulur?

İsrail (1948)

Binyamin Netanyahu (d.1949)

Trump (d.1946)

Devlet Bahçeli (d.1948)

Barzani (d. 1946)

Papa (d. 1946)

Hürriyet gazetesi (1948)

Birleşmiş Milletler Örgütü (1945)

İşkur (k. 1946)

Hundai (k. 1947)

Kişilerin, yönetimlerin ve yöneticilerin aldıkları kararlar ve açıklamalarıyla dünyayı yakından ilgilendiren gelişmelere yol açacaklarını görebiliriz. Önümüzdeki günlerde piyasaların adeta sallandığını bazı ilkleri de meydana getirdiğini işaret edecektir.  

Gündelik hayatlarımızda etki altında!

Dolunayın, ASC ile ilişkisi ve Akrepte yer alması, Güneşin 4. eve düşmüş olması hepimizin ailesiyle ilgili belli konularda gelişmeler olacağını gösteriyor. Miras, toprak konulu işlerimiz, davalar, boşanmalar, evlenme hazırlıkları, bir ayrılan bir barışan çiftler, sosyal hayat, abartılı tutumlar, gece hayatı ve göz önünde yaşamları da dikkatleri üzerine topluyor. Sosyal yaşamda; geçmiş hesaplar kapatılıyor ve reel davranmanın kazandığını gözlemleyebiliriz.

Bu konulara dikkat çekiyor!

 • Eğer geçmişten gelen bir miras davanız varsa Mars, Neptün 90’lığı yeni yasalar ile gelişmeleri hızlandırabilir.
 • Özellikle Türkiye’nin doğu ve güney doğu bölgesine ait köklü ailelerin çözümlenmeyen toprak temelli miras, paylaşım gibi süreçlerinde olumlu gelişmeler oluşabilir.
 • Çifte vatandaşlık hakkı olan ya da almaya çalışan kişileri de bu süreç yakından ilgilendirebilir.
 • Evliliklerinde ya da ilişkilerinde bir süredir sıkıntı yaşayan 1974-1980 doğumlu kişileri barıştırmaya hazırlanıyor.
 • Çocuklar ve eğitimleri gibi konulara yoğunluk gösteren aileleri farklı arayışlar ve telaş kaplıyor.
 • Ani iş değişimleri, yıllarını vermiş yöneticilerin görev değişiklikleri ya da mecburi emekliliklerine tanık olabiliriz.
 • Yurtdışı girişimciler için marka imtiyazları oluşabilir.
 • Evde, ofiste, kendimizde fiziksel ve görsel değişikliklere gidebiliriz.
 • Şaşalı günlerce konuşulan organizasyonlar ve düğünler gündemde yerini alabilir.
 • Bu Dolunayın en büyük vurgusu 1948 yılına atıfta bulunması. Bu süreçte kurulan firmalar, yönetimler ve sistemler günümüzde farklı yorumlara tabii olabilir.

Tutku ve libido yüksek ihtivada!

Ateş grubunda meydana gelen yılın en tutkulu Dolunayı desek yeridir. Birçok ilişkiyi yeniden alevlendirmeye hazırlanırken geçmişte kalan konuları da çözümlüyor. Aşklar sıra dışı ve göz önünde yaşanırken yaşlar başı, başlar söz dinlemiyor. Seyahatler, bol bol para harcamalar, alışverişler derken kendimize yatırım yapmayı da ihmal etmiyoruz.  En havalı arabaya sahip olurken popüler dedikodulara da malzeme olabiliriz. Üzerine rehavet çökenler ve tembellikten şikâyet etmeyenler çevrelerinde olan biteni çekiştirmekten geri kalmayabilir.

Toplumda yer almış, gözümüzün nuru olsun ya da olmasın bazı sanatçıların skandalları ile şaşırabiliriz. Dolunay bu vesile ile toplumda yer alan kişilerin hayatlarını ve yaşam biçimlerini irdelemekten kendini alı koyamayacaktır. Özellikle Güneş burcu Aslan olan ünlü isimler bu dönem biraz daha ön planda olabilirler.

Out!

Dedikodu, kibir, şımarıklık, batıl inançlar.

İn!

Lüks tüketim, pazarlama ve satış, hukuk, son 3 ayda yara alan ilişkiler ve barışmalar.

Yapılanı unutmayan ama bir yandan kin tutmayan bir döngüye hazırlanın… Yaz oldukça sıcak olacak!

Burçlara tüyolar;

Koç: Miras davaları, aileden kaynaklı gelirler, evlilik ve birliktelikteki çatlamalar toparlanır…

Boğa: Sevgilin, eşin, ailen, yuvan ve güven ilişkilerin sır olmaktan çıkıyor…

İkizler: İletişimde hızın, kurumsal firmalardaki rolün, gelecek adına girişimlerin ön planda…

Yengeç: Çocukların eğitimi, kibirli insanlara karşı mesafen ve hobilerin seni kat ve kat geliştirmeye devam ediyor…

Aslan: Yuvan, ailen, sevgilim derken evlilik kararların ile bekarlara sultanlık son oluyor. Evli olanlar ise oldukça tutkulu…

Başak: Kardeşler, yakın çevre, kısa yolculuklar büyük kalabalıklar, yemek masalarını hep bir arada olmayı işaret ediyor.

Terazi: Para, yatırım, terfi, yeni bir araba ya da ev değişimin bu sefer akılda değil eyleme geçtiğini gösteriyor.

Akrep: Yeniden doğuş, ruhsal şifa, moda, değişim rüzgârı her yanını saracak olan aşk aşk kazanıyor.

Yay: Sağlık, sınırlarıma dokunma, korkularını yenmek adına güzel girişimlere ve cesaretine vesile oluyor.

Oğlak: Grup çalışmaları, organizasyon, uluslararası işler ya da bağlantılar hem popüler hem de yorgun düşmene neden olabilir.

Kova: Statün, mevkiin, kazanımların, girişimlerin hep uzak yolları işaret ediyor. Geleceğini inşa etmek için destek geliyor.

Balık: Uzun yolculuklar, nişan ya da düğün davetleri derken, bol dedikodulu, hareketli ortamlar sana yeni deneyimler kazandırıyor.

Zeynep Turan

01-05-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...