Yükleniyor . . .

BURÇLAR VE DEKORASYON

Güneş burcu ya da yükselen burcu Koç olanlar

(Doğum haritasında Mars öne çıkıyorsa veya 4. ev Koç burcunda ise)

Renkler – Yeniliklere her daim açık, enerjik Koç burçları kendilerini başta kırmızı olmak üzere, turuncu ve sarı gibi parlak ve sıcak renklerin farklı tonları ile de ifade eder.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Mevsimi uyandıran tutkulu, güçlü ve hırslı bir ruha sahipsiniz. Sevgiyi ifade ederken nasıl coşkuluysanız, renkleri seçerken de aynı coşku ile hareket edersiniz ve ateşin her tonunu kendinize yakın hissedersiniz.  Hayatınızda detayları ön planda tutar, her şeyin derinine inmekten hoşlanırsınız.

Bu sene 3 Mart tarihinden itibaren sizin için yılın en şanslı günleri başlıyor. Yılın ikinci yarısından sonra her konuda değişim kaçınılmaz. Temmuz ayı itibariyle belli kalıplardan çıkıyor, yapacağınız stil değişiklikleri ile kendinizden söz ettiriyorsunuz. Sıcak ve huzurlu alanları sevdiğiniz için, 2015 yılında tercihinizi bir stüdyo daireden yana kullanabilirsiniz. Aktif sosyal yaşamınız nedeniyle bu tip dairelerde alan kısıtlı gibi gözükse de, siz bir doğru ve detaylı planlama uzmanısınız; her yeri verimli bir şekilde kullanmayı başarırsınız. Bu yıl banyo ve mutfakta yenileme yapabilir ya da yatak odası takımını değiştirmek isteyebilirsiniz. Eğer ev alımı ya da satımı konusunda kararsız iseniz, size önerim nisan ayının sonunu beklemenizdir. Doğru kararlar alacağınızdan eminim. Mart ve Eylül aylarında gerçekleşecek tutulmalar iş seyahatlerinizde artışa işaret etmekte. Özellikle yurtdışına çıkıyorsanız, evinizin dekorasyonu için alacağınız küçük ama benzeri kimsede olmayan özel parçalar istediğiniz eşsiz atmosferi yaratmakta yardımcı olacaktır.

Taş veya kiremit görünümlü bir duvar, tasarımcının kişisel tarzının dikkat çektiği mobilya tasarımları, içine kıvrılabileceğiniz rahat bir kanepe, büyük ve yumuşak yer minderleri, canlı kırmızı ya da turuncunun ön planda olduğu sade desenler ve büst heykeller tam size göre

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Güzel bir şömine yaptırmak.
 2. Evin içinde bir spor odası oluşturmak ya da yeni spor ve fitness aletleri satın almak.
 3. Kaliteli ve dekoratif bir ses-müzik sistemi kurmak

Sizi yansıtan renk ne?

            Bu sene sizin için yenilikler senesi, bu nedenle temizliği, soğukkanlılığı ve başlangıçları temsil eden beyaz tonları size iyi gelecektir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Boğa olanlar

(Doğum haritasında Venüs öne çıkıyorsa veya 4. ev Boğa burcunda ise)

Renkler – Kuvvetli arzuları olan, güvenilir ve sıcakkanlı Boğa burcunun huzurlu ve dengeli yapısını yansıtan renkler; krem ve uçuk mavidir. Eğer kaliteye ve şıklığa fazlasıyla önem veriyorsa kendini ifade ederken koyu yeşilin, romantik ise açık yeşilin tonlarını tercih eder.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Lüks, geleneksel ve sade mekânları seversiniz. Canlı bitkiler ya da taze çiçek demetleri günlük yaşam alanınızdaki enerjinizi pozitif yönde etkiler. Yatak odanız için ipek çarşaflar, ahşap yatak başlığı ve loş bir aydınlatma sistemi tercih ederken, salonunuzda pelüş kırlentler, çok rahat olmayan ama gösterişli koltuk takımları, alımlı bir avize, şık perdeler ve kaliteli halılar kullanırsınız. Aksesuar seçiminizi küçük ama işçilik gerektiren, değerli objelerden yana kullanırsınız.

Bu yıl Mayıs ayı itibariyle maddi sorunlar ve kısıtlamalar kalkmış olacak. Özellikle yılın ikinci döneminde ilişki odaklı hayatınızda yeni ilişkilere başlayabilir, mevcut ilişkilerinizde yapılandırmaya ve güçlendirmeye gidebilirsiniz. Sosyal faaliyetlerinizde yaşanacak artışın yanında 2015 yılında evinizde kökten değişiklikler yapmaya başlıyorsunuz. Özellikle 2012 yılından itibaren evinizle ilgili birtakım değişiklik kararları almış ancak uygulamak için zaman bulamamışsanız, bu yıl yaşam alanınızda istediğiniz her türlü değişikliği hayata geçiriyorsunuz. Ana temanız ferahlık ve rahatlık olacak. Bu yıl uzun zamandır istediğiniz geniş ve kullanışlı mutfak konsepti sonunda gerçekleşiyor. Mutfak dolaplarınızı yenileyecek, beyaz eşyalarınızı ankastre ürünlerle değiştirecek hatta hayalini kurduğunuz ada mutfak konseptine sonunda kavuşacaksınız.  Dekorasyon ve renk konusundaki kaygılarınız ve kararsızlıklarınız ise bu yıl size engel teşkil etmeyecek, hatta karar verirken hiç zorlanmayacaksınız. Banyonuzda da köklü değişikliklere gidebilir, fayanslarınızla başlayacağınız değişikliğe küvetiniz, lavabonuz, musluk başlıklarınız ve banyo dolaplarınız ile devam edebilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Mutfak dolaplarını yenileyebilir, ada mutfak yaptırabilirsiniz.
 2. Banyonuz için uzun zamandır hayal ettiğiniz jakuziyi alabilirsiniz.
 3. Değerli tablolar ya da şık, gösterişli ve kaliteli çerçeveler satın alabilirsiniz.

Sizi yansıtacak renk ne?

Zenginlik, asalet, ruh ve ihtişamın rengi olan mor ve tonları bu sene size uygun renk olacaktır. Hayal gücünüzü arttırarak, şevk ve ilham veren mor rengin, açık tonlarını çalışma odanızda kullanabilir, koyu tonlarına salonunuzda ya da mutfağınızda yer verebilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu İkizler olanlar

(Doğum haritasında Merkür öne çıkıyorsa veya 4. ev İkizler burcunda ise)

Renkler – Sosyalleşmeyi seven, entelektüel, zeki ve keskin mizah anlayışına sahip İkizler burcu, âşık olduğunda mavi, iş hayatında sarı ve günlük hayatında gri ve karışık renkler tercih eder.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Modayla oldukça ilgilisiniz ve sezonun trendlerini yakından takip edersiniz. Seçiminizi sıklıkla çift yönlü ya da amaçlı kullanılabilen objelerden yana yaparsınız. Evinizde olmazsa olmaz noktalarınızdan biri de son teknolojik aygıtlarınızı sergileyebileceğiniz eğlence köşenizdir. Sohbeti seven bir yapınız olduğunu düşünürsek ‘L’ şeklindeki kanepelerin, köşeli koltuk takımlarının ya da rahat yer minderlerinin sizin için uygun olduğunu söyleyebilirim. Renkli ve büyük kupalar, son model küçük mutfak aletleri, tam otomatik kahve makinası ya da orijinal ve iddialı yemek takımları mutfağınızın ve sizin vazgeçilmezlerinizdendir. Evinizde genel itibariyle çok fazla eşyaya yer vermez, sade, modern ve kullanışlı parçalar tercih edersiniz.

Bu yıl sizin için oldukça enerjik bir yıl olacak. Hatta bu yıl çevrenizde olup biten her şeyi kontrol edebilecek güce ve cesarete sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. İkizler burcu olarak genel itibariyle açık renkleri, dinlendirici tonları ve huzur verici ortamları sevdiğiniz için, 2015 yılında Merkür gerilemesi ile istediğiniz bu tarzı evinize yansıtabileceksiniz. Detaycı biri olarak, evinizde farklı ve size özel dokunuşların olduğunu hissettirici bir konsept istiyorsunuz. Bu yüzden renk seçiminizde açık tonlara yönelecek, daha keskin, aydınlık ve ferah yaşam alanları yaratacak eşyalar tercih edeceksiniz. Evinizi daha efektif bir yaşam alanına çevirmek için salonunuzu baştan aşağı yenileyebilir, hantal eşyalardan kurtulup modüler mobilyalara yönelebilirsiniz. Bu yıl duygusal konular ve geleceğinizi etkileyecek kararlar da gündeminizi meşgul edebilir. Hatta, ev satın alma, taşınma gibi bir planınız varsa 2015 yılında bu planınızı hayata geçirebilir, seçiminizi ruhu olan ve tarihi dokusu bozulmamış semtlerden yana kullanabilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Evinizin bir odasını giyim odasına dönüştürebilirsiniz.
 2. Salonunuzun bir kısmını okuma köşesi olarak dekore edebilir, modern tasarım bir kütüphane yaptırabilirsiniz.
 3. Değerli yağlı boya tablolar ve eski ahşap dekoratif mobilyalar satın alabilir, evinizin ruhunu farklılaştırabilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

            Her ortama kolayca adapte olabilen, zeki, esprili ve yetenekli biri olarak 2015 yılında içinizi ısıtacak ve evinizle olan bağlarınızı güçlendirecek renkler çakıl taşı, kum ve quartz olacaktır. Özellikle yer döşemesinde ve duvarlarınızda kullanabileceğiniz bu renklerin farklı tonlarını ya da kontrast renklerini mobilya ve aksesuarlarınızda kullanarak evinizde farklı bir esinti yaratabilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Yengeç olanlar

(Doğum haritasında Ay öne çıkıyorsa veya 4. ev Yengeç burcunda ise)

Renkler – Nazik, duygusal, sempatik ve içten bir yapıya sahip olan Yengeç burcu duygularını yansıtan soft renkleri tercih eder. Özellikle beyaz, gümüş rengi ve tonları, lila ya da mor renkleri kullanmayı sevmesinin yanı sıra iyimser bir Yengeç burcunu en iyi ifade eden renk açık mavidir.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Burcunuzun genel özelliği itibariyle rahatlık sizin için her daim ön planda. Bir bulutu andıran koltuk; rahatlatıcı bir sese sahip fıskiye ya da dekoratif şelale; deniz, meltem kokan mumlar ya da tütsüler evinizde sizi en çok mutlu edecek ayrıntılar olacaktır. Ailenize son derece bağlı olduğunuz için evinizin duvarlarından birini aile resimlerinden oluşan bir albüm oluşturmak için ayırmak isteyebilirsiniz.

2015 yılı sizin için kutlamaların ve davetlerin yoğun olduğu bir yıl olacak. İletişim yeteneğiniz sayesinde bu yıl iş ve özel hayatınızda oldukça önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Kariyer ve maddi anlamda tatmin olacağınız 2015 yılında ruh ikizinizle dahi tanışabilirsiniz. Yaşayacağınız maddi refahın etkisiyle bu yıl evinizi sosyal aktivitelere, home partilere ve yemek davetlerine uygun hale getirmeyi düşüneceksiniz. Özellikle nisan ayından sonra evinizde yapacağınız değişikliklerde tercihiniz son trendleri uygulamaktan ziyade, ferah, sade ve rahat ortamlar yaratmak yönünde olacaktır. Güvenli ve kolay ulaşılabilen tasarımların hayatınızı kolaylaştırdığını düşündüğünüz için, bu yıl evinizde yapacağınız dekorasyonda bu yönde bir konsept izleyebilirsiniz. Hayatınızla ilgili önemli kararlar alacağınız 2015 yılında bir yazlık ev satın alabilir, yaz dönemini arkadaşlarınızla ve dostlarınızla geçirebilmek ve işleri hızlandırmak için bahar dönemi itibariyle tüm zamanınızı ve enerjinizi bu yazlığın dekorasyonu için harcayabilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Yemek odası takımınızı yenileyebilir, vereceğiniz davetlere uygun yemek takımları, kadehler, aksesuarlar, Molton Brown mumlar ve oda kokuları satın alabilirsiniz.
 2. Rüstik bir salon için tüm mobilyalarınızı değiştirebilirsiniz.
 3. Çalışma odanızı daha fresh bir hale getirmek için yer döşemesinden duvarlara, kütüphanenizden çalışma masanıza kökten bir değişikliğe gidebilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

            Bu yıl yaşayacağınız olumlu gelişmeler sizin her daim canlı, enerjik ve pozitif görünmenizi sağlayacak. Evinize de bu havayı yansıtmak için duvarlarınızda yaprak sarısı, soft bakır-kızıl ya da kese kağıdı renkleri kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızda ise keskin renkler tercih ederek sade ve kullanışlı mobilyalarınızı dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Aslan olanlar

(Doğum haritasında Güneş öne çıkıyorsa veya 4. ev Aslan burcunda ise)

Renkler – Canlı, yaratıcı, orijinal fikirlere sahip ve iyi bir organizatör olan Aslan burcunun kendini ifade edebileceği, güçlü ve kuvvetli mizacını ve yapısını yansıtabileceği renkler altın sarısı ve sarının tüm tonlarıdır.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Geleneklere bağlı, sabit fikirli ve eli açık birisi olarak dramatik mobilyaların, egzotik aksesuarların ve şık aydınlatmaların yer aldığı çarpıcı ve zarif tasarımlar size hitap eder. Evinizin bir köşesini hatta odasını mumlar, tütsüler, saten yastıklar, farklı ve hoş kokulu bitkilerle doldurmak hoşunuza gidebilir. Kendinizi her an görebileceğiniz ve seyredebileceğiniz büyük ve yaldızlı aynalar ev dekorasyonunuzun vazgeçilmezlerindendir. Sarı ya da beyaz gül ve mor ya da siyah orkide oldukça gösterişli bir şekilde dekore edilmiş evinizin havasını yumuşatmaya ve ona sıcaklık katmaya yardımcı olacaktır.

 2015 yılı sizin için oldukça keyifli ve mutlu bir yıl olacak. Özellikle bu yıl duygularınızı kontrol etmeyi ve zorluklarla mücadeleyi öğrenecek, yılın ikinci yarısı itibariyle maddi ve manevi rahatlamalar yaşayacaksınız. 2015 yılının ilk aylarında bir ilişkiye başladıysanız, sıkı durun çünkü bu ilişki hayatınızda milat noktası olabilir. Hem özel hayatınızdaki gelişmelerin hem de 2015 yılında gerçekleşecek olan Ay tutulmalarının etkisiyle bu yıl evinizde radikal değişikliklere gidebilirsiniz. İç mekan tasarımında farklılık yaratmak adına işe duvarlarınızdan başlayabilir, 3D duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Kişiye özel masif ahşap mobilyaların ağırlıkta olduğu bir konseptle de evinizi dekore edebilirsiniz. Italian tarzı beyaz ahşap, oyma koltuklarınızı, beyaz kahve masası ve altın yaldızlı perdelerle kombin edebilir, şık ve kaliteli aydınlatma sistemleri ile evinizde Avrupai bir hava estirebilirsiniz. Uzun zamandır ev satın almayı planlıyorsanız, bu yıl net kararınızı verip, harekete geçmeniz için ideal bir yıl olduğunu söyleyebilirim.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Tüm evinizde 3D duvar kağıtları kullanabilirsiniz.
 2. Salonunuzda kökten bir değişikliğe gidebilir, İtalyan tarzı mobilyalar satın alabilirsin.
 3. Yatak odanızda daha parlak ve egzotik bir dekorasyona gidebilir, aydınlatma sistemleriniz yenileyebilir, gösterişli ve kullanışlı bir makyaj masası satın alabilirsiniz

Sizi yansıtan renk ne?

            Bu yıl evinizde Avrupai bir hava yaratmak isteyecek, evinizin ihtişamına dikkat çekmek için açık kahverengi ve tonları, eskitme beyaz ve mat sarı renkler tercih edeceksiniz. Kontrast yaratması adına koltuklarınızda ya da perdelerinizde lacivert ya da saks mavisini de kullanabilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Başak olanlar

(Doğum haritasında Merkür öne çıkıyorsa veya 4. ev Başak burcunda ise)

Renkler – Temizliğe ve titizliğe son derece önem veren, geleneklerine bağlı ve yüksek görsel zevklere sahip Başak burcu, beyaz ve orta tonlardaki gri renklerini, gergin bir yapıya sahiplerse violet ve tonlarını kullanarak kendisini ifade edebilir.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Sizin için düzen oldukça önemli. Her şeyin yerli yerinde ve birbirleri ile uyum içinde olmasını istersiniz. Antik parçalardan, hafif ahşap ve cam objelerden hoşlanır, dekorasyonda eskitme temalı konsept tercih edersiniz. Sandıklar, dekoratif kutular kullanmayı sever, özenle seçtiğiniz kitaplarınızı, dergilerinizi, filmlerinizi ve ilginç ve farklı objelerinizi sergileyebileceğiniz büyük bir kitaplığa sahip olmaktan hoşlanırsınız. Başak burcunun kokusunu temsil eden Leylak ya da Sardunya bitkilerine ya da enerjinizi açığa çıkaracak ve size huzur verecek Açelya, Lavanta ya da Sarı Menekşe çiçeklerine evinizde yer vermenizi özellikle tavsiye ederim.

2015 yılının en şanslı burcunun Başak olduğunu söyleyebilirim. Bu yıl iş ve özel hayatınızda yaşadığınız gelişmeler sizi fazlasıyla tatmin edecek. Kariyerinizdeki yükselme gelirinize yansıyacak ve maddi anlamda bolluk ve zenginlik yaşayacaksınız. Bunun yanında özel hayatınızda romantizmin doruklarında gezineceksiniz. İlkbahar mevsimi ile birlikte hayatınıza farklılık ve yenilik katmak adına evinizde birtakım değişikliklere gidebilir, uzun zamandır sizi cezbeden Vintage tarzını bu yıl evinizin dekorasyonuna yansıtabilirsiniz. Mart ayından sonra evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtulmaya başlayabilir, evinize sade bir görüntü vermeyi tercih edebilirsiniz. Eşya seçiminde ve duvar boyalarında naif renklere bağlı kalacaksınız. 2015 yılında, özellikle Güneş tutulmalarının yaşandığı dönemlerde, evinize lüks harcamalar yapabilirsiniz. Hatta bu yıl hem yaşadığınız semti hem de hayat tarzınızı kökten değiştirebilir, ev dekorasyonunuz ve kendinizle ile ilgili sizden beklenmeyen radikal kararlar alabilirsiniz. Sizin için tarzınızın başkaları tarafından beğenilmesi oldukça önemli. Bu sebeple gereksiz yere detaycı ve mükemmeliyetçi davranmanız halinde hem zamanınızdan hem de paranızdan olabilirsiniz. Ev dekorasyonu kimi zaman ağır işleyen bir süreç olabilir, sabır göstermeli ve aceleci davranmamalısınız.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Teknolojik aletlerinizi yenileyebilirsiniz.
 2. Evinizde sinema keyfi yaşayabilmek adına yeni bir LCD televizyon alabilir, oldukça kaliteli bir ses sistemi edinebilirsiniz.
 3. Evinize yansıtacağınız Vintage tarzla bütünlük sağlaması için antik duvar saati, değerli yağlı boya tablolar, antik dekoratif objeler, hatta bir Gramofon ve 1970li yıllara ait plaklar satın alabilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

            Bu yıl iş ve özel hayatınızdaki olumlu gelişmeler yıl boyunca iç dünyanızda da huzurlu ve mutlu olmanızı sağlayacak. Bu huzuru dışa yansıtmak adına 2015 yılında size uygun renkler mavi ve turkuaz olacaktır.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Terazi olanlar

(Doğum haritasında Venüs öne çıkıyorsa veya 4. ev Terazi burcunda ise)

Renkler – İnce, kibar, uyumlu, sevimli ve pozitif enerji ile dolu Terazi burcu, uçuk yeşil ve mavi renkleri ile kendini ifade eder. Eğer karşısındaki kişiye, kendini güçlü biri olarak göstermek isterse sarı rengi ve tonlarını da kullanır.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Her ne kadar gösterişi sevseniz de zarifliğinizi korumaya da özen gösterirsiniz. Kendinizi rahat hissetmek adına bütün elementlerin birlikte ferahça aktığı, geniş ve açık ortamlar tercih edersiniz. Uzak Doğu etkisi taşıyan mobilyalar ve aksesuarlar evinize huzur ve şıklık katarken, sizin sevimli ve uyumlu karakterinizi de etkili bir şekilde yansıtabilir. Rahat oturma grupları, loş ışıklar, saten yastıklar, kokulu mumlar, yer minderleri, zemine yakın mobilyalar ve köşeli, keskin objeler kullanarak evinizi dekore edebilirsiniz. Yasemin, Orkide ya da Pembe Gül hem evinizin hem de sizin enerjinizin yükselmesi için tercih edebileceğiniz bitkiler olabilir.

2015 yılında dikkatli olmanız gereken tek bir husus var; organize olmalısınız! Eğer planlı hareket eder, dengeli davranırsanız, hem iş hem de kişisel hayatınız açısından 2015 yılı oldukça huzurlu geçebilir. Bu yıl yeni bir ilişkiye başlarsınız ve kariyerinizde yeni atılımlarda bulunmak gibi bir planınız da varsa, öncelikleriniz konusunda dikkatli olmalısınız. İkiye bölünmek istemiyorsanız, bir tercih yapmaktan korkmamalısınız. Yaşam alanınız ile ilgili olarak 2014 yılının son dönemlerinde yapmış olduğunuz birtakım değişiklikler içinize sinmemiş olabilir. Bu nedenle 2015 yılının ilk 6 ayında yaşam alanınızda sorun çözücü birtakım değişikliklere gidebilirsiniz. Giyinme odanızı yeniden dizayn edebilir, düzen sorununu halletmek için yeni raf, dolap ya da şifonyer siparişi verebilirsiniz. Akabinde yatak odanızla da ilgili büyük değişikliklere gidebilir, daha zarif ama konforlu eşyalar seçebilirsiniz. Beğendiğiniz ve sizi yansıttığını düşündüğünüz Uzak Doğu etkisini bu sene evinize yansıtabilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Balkonunuzu ya da terasınızı hem kış hem de yaz mevsiminde kullanabilmek için tadilattan geçirebilir, bambu oturma grubu satın alabilir, keyifli vakit geçirebileceğiniz şık ve rahat bir ortam yaratabilirsiniz.
 2. Yapacağınız Uzak Doğu ziyaretinde eviniz için aksesuarlar ve dekoratif objeler satın alabilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

Bu yıl kendinize rahat bir yaşam ortamı kurmak istiyorsunuz. Sizi yormayacak ancak bir o kadar da iddialı olan şarap kırmızısı ve kırmızının koyu tonları bu yıl size uygun olacaktır.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Akrep olanlar

(Doğum haritasında Mars öne çıkıyorsa veya 4. ev Akrep burcunda ise)

Renkler – Anlayışlı, kararlı ve kuvvetli sezgilere sahip Akrep burcu kırmızı ve kırmızının farklı tonları ile kendini ifade eder. Ancak aşırı kıskanç ya da inatçı olduğu dönemlerde siyah rengi de kullanabilir.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

İradeli, kararlı, ne istediğini bilen, enerjisi yüksek ve özgürlüğüne fazlasıyla önem veren birisiniz. Koyu renkli, kalın perdeler, kilitli sandıklar, farklı ve yöresel kilimler ya da halılar, mistik aksesuarlar ve egzotik bitkiler sizi tanımlayan öğeler. Brokar ve kadife tarzı şehvet uyandıran kumaşlar da tam sizi ifade etmekte. Yaratıcılığınızı evinizin dekorasyonunda kullanmanız halinde yaşam alanınızı çok klas bir ortama dönüştürebilirsiniz. Örneğin antika bir kanepeyi zevkinize göre seçeceğiniz bir kumaşla kaplatarak onu bir hazineye dönüştürebilirsiniz. Misk ve manolya kokan şık ve gösterişli mumlarla ya da tütsülerle hem evinizi dekore edebilir hem de içsel huzurunuzu ve enerjinizi arttırabilirsiniz. Kırmızı karanfil ya da hanımeli bitkileri de evinizin havasına ve size oldukça uygun olacaktır.

Bu yıl sezgisel güçleriniz ve yüksek analiz yeteneğiniz sayesinde içinde bulunduğunuz zorlukların üstesinden sorunsuzca gelebileceksiniz. Maddi anlamda oldukça istikrarlı bir yıl sizi bekliyor. Bu istikrarın rahatlığı ile özel hayatınız açısından da 2015 yılı sorunsuz ve güzel bir yıl olacak. Aynı zamanda bu yıl yaşam alanınızla ilgili oldukça radikal kararlar alacaksınız. Mobilyalarda keskin hatları seviyorsanız, bu yıl içerisinde oturma gruplarınız, televizyonunuz, kitaplığınız ya da yemek odası takımınızla ilgili değişikliğe gitmeniz halinde tercihinizi keskin hatları olan ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Rahat edebileceğiniz bir çalışma odası dizayn edebilir, illüstrasyon tarzı çizimler ya da önemli çizerlerin ya da sanatçıların eskizlerine yatırım yapabilirsiniz. Bu yıl sanayi tarzı evlere olan ilginiz oldukça fazla. Bu tarzda bir ofis edinmeyi düşünebilirsiniz.  Kendinizi ve tarzınızı gösterebileceğiniz, kendinize ve evinize yatırım yapacağınız 2015 yılında önemli ve güzel değişimler ve gelişmeler tadacaksınız.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Aletli pilates seti alıp bu yıl evinizin bir odasını spor yapabileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz.
 2. Barok tarzı bir salon için yeni mobilyalar, şık ve gösterişli avizeler ya da abajurlar satın alabilirsiniz.
 3. Yurtdışındaki galeri ziyaretlerinizden eviniz için değerli tablolar, resimler alabilirsiniz

Sizi yansıtan renk ne?

Bu yıl boyunca hayatınızı canlandırmak ve yaşam enerjinizi yükseltmek için gri ve tonları size uygun renkler olacaktır. Özellikle mobilyalarınızda koyu renkler tercih ettiyseniz duvar renklerinde açık gri kullanabilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Yay olanlar

(Doğum haritasında Jüpiter öne çıkıyorsa veya 4. ev Yay burcunda ise)

Renkler – Cömert, neşeli, dürüst ve hazır cevap bir karaktere sahip Yay burcunu ifade eden renk, özellikle de Jüpiter’in rengi olan violettir. Kendisini samimi ve sıcak hissettiğinde morun açık tonlarını, gergin ve kırılgan hissettiğinde ise koyu tonlarını kullanır.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Abartıyı seven yapınız nedeniyle renkleri ve aksesuarları özgürce kullanabileceğiniz geniş bir alana ihtiyaç duyarsınız. Özellikle farklı yerleri keşfetmek, farklı ülkeleri gezip görmek arzunuz sayesinde değişik ya da yöresel objelere ev dekorasyonunuzda yer verirsiniz. Evinizin bir odasında ya da köşesinde egzotik kokulu mumlar ya da tütsüler, dini semboller, haritalar, özel tasarım ahşap ya da cam objeler veya el örmesi kilimler, halılar bulunsun istersiniz. Kocaman, yumuşak ve farklı desenlere sahip yastıklara çok para harcayabilirsiniz. Seyahatlerinizde aldığınız aksesuarları koyabileceğiniz bir dolap ya da farklı tasarımlardaki raflar evinizin olmazsa olmazlardandır. Fütürist karakterinizi ev dekorasyonunuza da yansıtabilirsiniz. Eviniz konusunda cömert oluşunuz ve abartıyı sevmeniz evinizin çok dağınık görünmesine sebebiyet verse de, siz bu havadan hoşlanmaktasınız. Evinizde yer vereceğiniz leylak ya da mor menekşe bitkileri hem evinizin genel havasıyla hem de sizin enerjinizle bütünleşecektir.

Bu yıl size tavsiyem ilişkilerinizde daha esnek ve anlayışlı davranmanız olacaktır. Şayet bu tavsiyeme kulak verirseniz, 2015 yılı özel hayatınız açısında güzel bir yıl olabilir. Ancak iş hayatında tam aksine daha kararlı ve ciddi bir tavır takınmalısınız. Özellikle yeni projeleri değerlendirirken ilkelerinizden taviz vermemeli, olası zorlukları ise göz ardı etmemelisiniz. Evinize yönelik alacağınız kararlarda ise dikkat çekici tasarımları tercih edebilir, asma kat ya da çatı katı gibi kullanmadığınız alanlarınızı yaşam alanınıza dahil etmek için birtakım düzenlemelere gidebilirsiniz. Evinizde size boşa görünen belli noktaları doldurmak isteyeceksiniz. Özellikle dolap, raf ya da çeşitli sehpalar kullanarak evinizi daha dolu, sıcak ve yoğun göstereceksiniz. Duvarlarınızı resim ya da kolaj haline getirilmiş çeşitli fotoğraflarla süsleyip, evinize farklı bir görsellik katabilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Salonunuzun görselliği ve sıcaklığı ile uyum sağlayacak bir şömine yaptırabilirsiniz.
 2. Müstakil bir evde oturuyorsanız ve bahçeniz oldukça geniş ise bu yıl bahçenize havuz yaptırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında bahçenizi daha efektif bir şekilde kullanabilmek için birtakım peyzaj çalışmalarına girişebilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

Sorumluluklarınızın artacağı, iş ve özel hayatınızın ivme kazanacağı 2015 yılında ev dekorasyonunuz için yeşil renk ve tonları uygun olacaktır. Aydınlık bir ev isteyenler için açık yeşil, daha loş bir ortam ve ağır bir hava sevenler içinse haki yeşil ideal renklerdir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Oğlak olanlar

(Doğum haritasında Satürn öne çıkıyorsa veya 4. ev Oğlak burcunda ise)

Renkler – Dikkatli, sabırlı, istekli ve güvenilir bir Oğlak burcunu ifade eden renk koyu kurşunidir. İhtiraslı olduğu ve aşırı duyarlı davrandığı dönemlerde ise nefti ve koyu kahverengi tercih eder.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Disipline ve düzene önem veren birisiniz. Ayrıca soy kütüğünüzü ve şahsi başarılarınızı evinizde yansıtmak hoşunuza gider. Evinizin ve beraber yaşadığınız insanların ihtiyaçlarını sezer ve bu ihtiyaçları tatmin edici yönde evinizi dekore edersiniz. Yumuşak renklere sahip, pahalı kumaşlarla döşenmiş eski mobilyaları sever, bolca kırlent kullanırsınız. Oymalı kolçakları olan klasik bir koltuğun ve sağlam meşeden bir masanın yanı sıra; leopar desenli bir halı ya da eğlenceli aksesuarlar kullanıp yaşam alanınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz. Prestije önem veren biri olarak evinizdeki detayların gösterişli olması sizin için önemlidir ve evinizin düzenini sağlamak sizin görevinizdir. Siyah gül, kadife çiçeği ya da kamelya bitkileriyle evinizin havasını yükseltebilir, kamelya, çam ya da funda kokularıyla istediğiniz dengeyi ve huzuru yakalayabilirsiniz.

2015 yılı sizin için fırsatlarla dolu bir yıl olacak. Fakat kariyer konusunda gösterdiğiniz başarıyı aşk hayatınızda yakalayamayabilirsiniz. Özellikle değişken ruh haliniz özel hayatınızda birtakım sorunlara sebebiyet verebilir.  Duygusal sıkıntılarınıza dem vurmak adına 2015 yılında evinizin dekorasyonunda ve yaşam alanlarınızın organizasyonunda modern ve hareketli renklerin bir arada olduğu seçimler yapacaksınız. Evinizle uğraşmayı seven birisi olarak bu sene içerisinde yapacağınız dekorasyonlar her ne kadar zaman ve enerji gerektiriyor olsa da yenilikler ve değişiklikler yapmak sizi mutlu edecek ve sonuçları görmeye başladığınızda memnun olacaksınız. Yaşam alanınızda uzun zamandır hayalini kurduğunuz resimlerin, anıların ve hatıraların göz önünde olduğu bir alana yer verebilir, parkelerinizi değiştirebilir, perde ve halılarınızı yenileyebilirsiniz. Bu sene renkli objelere ya da fütürist aksesuarlara da ilgi duyabilirsiniz. Eğer yeni bir ev almak istiyor ya da evinizde radikal değişimlere gitmek istiyorsanız, tercihinizi yüksek tavanlı evlerden yana kullanacaksınız. Bu yıl yalnızca kendi evinizin değil ailenizin ya da sevdiğiniz bir dostunuzun evinin dekorasyonuna da yardımcı olabilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Akıllı ev sistemine geçiş yapabilirsiniz.
 2. Amerikan mutfak isteğinizi gerçekleştirmek için mutfak ve oturma odanızı birleştirebilirsiniz.
 3. Evinizin bir odasını sinema odası haline getirebilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

Duygusal anlamda sıkıntıların yaşanacağı 2015 yılında kendinizi güçlü ve özgüven sahibi hissetmek için sarı rengi tercih edeceksiniz. Özellikle mobilyalarınızda kontrast renklerin uyumundan yola çıkıp hardal sarısı rengini koyu yeşille ya da morla kombin edebilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Kova olanlar

(Doğum haritasında Uranüs öne çıkıyorsa veya 4. ev Kova burcunda ise)

Renkler – Araştırmayı ve öğrenmeyi seven, idealist, dost canlısı, vefalı ve sadık bir Kova burcunu en iyi ifade eden renkler mavi ve tonlarıdır. Eğer sinirli ya da gerginse tercih edeceği renk gece mavisi ya da Batıcı mavidir.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Asi kişiliğinizi her yönüyle yansıtacak ultra modern eşyalarla ve elektronik cihazlarla döşenmiş bir mekan tam size göre. Paraya önem vermeyen birisi olarak, sevdiğiniz ve sahip olmayı arzuladığınız eşyalarla evinizi dekore etmek, sürrealist sanatı ve illüstratif objeleri kullanmak istersiniz. Tüm bu post modern dokuyu, ametist ya da yeşim taşlarının kullanıldığı aksesuarlar ya da objeler ile tamamlayabilirsiniz. Menekşe bitkisi ve kır çiçekleri ile sümbül, yasemin ya da menekşe kokulu mumlar ya da tütsüler hem sizin hem de evinizin havasını tamamlayacaktır.

Bu yıl sabırlı davranır, yeni fikirlere açık olursanız yıl boyunca kariyer hedeflerinizi çok rahat hayata geçirebilirsiniz. Yılın ilk yarısı iş ve özel hayatınızda yaşayacağınız zorlukları aşabilmeniz için çevrenizde güvendiğiniz dostlarınızdan ya da aile üyelerinden yardım almayı düşünmenizde fayda var. İlişkisi olmayan Kova burçları ise, bu yıl uzun soluklu ilişki yaşayabilecekleri kişilerle tanışabilirler. Geçen yıllarda evinizle ilgili küçük aksaklıklar ve tadilat gerektiren birtakım durumlar yaşamış olabilirsiniz. Özellikle teknolojik aletlerinizle ilgili yaşadığınız problemler canınızı sıkmış olabilir. Bu nedenle 2015 yılının önemli bir kısmını tadilat işleriyle geçirebilir, elektronik cihazlarınız yenileyebilirsiniz. Eğer müstakil bir eviniz varsa rahata önem veren birisi olarak bu yıl bahçe dekorasyonuyla ilgilenebilir ya da balkonunuza küçük bir bahçe görünümü kazandırabilirsiniz. Hatta bu değişimler neticesinde yıl içerisinde yaşam alanınızı bahçenize ya da balkonunuza taşıyabilirsiniz. Vaktinizin çoğunu bu alanlarda geçireceğinizden dekorasyon tercihinizi rahat bambu oturma gruplarından, salaş minderlerden, küçük sehpalardan ve abartısız aksesuarlardan yana kullanacaksınız. Özellikle yaz aylarında vereceğiniz barbekü partileri için şimdiden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Bahçenizi ya da terasınızı daha kullanışlı hale getirebilir, şık ve rahat mobilyalarla yaz aylarına uygun, keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz.
 2. Çalışma odanızdaki mobilyalarınızı, kütüphanenizi yenileyebilir, daha modern dokunuşları olan mobilyalarla döşeyebilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

            Bu yıl evinizin genel konseptinde yaratıcılığınızı körükleyecek, konsantrasyonunuzu arttıracak, içsel huzurunuzu dengeleyecek ve sizi rahatlatacak yeşil renk ve tonlarına yer verebilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Balık olanlar

(Doğum haritasında Neptün öne çıkıyorsa veya 4. ev Balık burcunda ise)

Renkler – Alçakgönüllü, hassas, anlayışlı, nazik, kibar ve sempatik Balık burcunu violet ve tonları en iyi ifade eden renklerdir. Kararsızlık yaşadığı dönemlerde mavi, zorlukla mücadele ederken ise siyah ya da koyu mor rengi tercih eder.

Gökyüzünün rotası bugünlerde yaşam alanlarımıza yöneltiyor bizi!

Kolay adapte olabilen, yaratıcı ve sofistike zevklere sahip biri olarak eviniz için hayal gücünüzü ve estetik anlayışınızı yansıtabileceğiniz bir dekorasyona gidebilirsiniz. Özellikle yatak odanızın rahat ve dinlendirici olmasını ister, abartılı bir tarz yerine sade ve kullanışlı bir ortam arzularsınız. Canlı renkleri huzur verici eşyalarla ve objelerle kombin eder, yaşam alanınızın dengeli bir bütünlük arz etmesini sağlarsınız. Deniz kabuğu, kum saati, çapa, pusula, dümen, küçük yelken ya da gemi gibi deniz ve denizcilik temalı objeleri ev dekorasyonunuzda kullanmayı seversiniz. İnci çiçeği ya da zambak evinize ayrı bir görsellik kazandırırken, limon çiçeği ya da kiraz çiçeği kokuları istediğiniz huzuru ve enerjiyi evinize kazandırmanız anlamında doğru bir tercih olacaktır.

Bu yıl çalışmalarınızda organize olmanızda fayda var. Özellikle iş hayatınızda doğru dengeyi bulup uygulayabilmeniz için bu yıl cesur olmalı ve sonuç odaklı adımlar atmalısınız. Yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirmek adına sabretmeli ve küçük değişikliklere açık olmalısınız. Aşk hayatınızda ise yıl boyunca romantizm etkilerini belirgin bir şekilde gösterecektir. Bu yıl maddi kazançlarınızla küçük yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. 2015 yılında yeni bir ev almak sizin için hiç de uzak bir fikir değil.  Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, 7. evinizde hareket ederken size gelecek vadetmekte ve doğanın ön planda olacağı bir eve sahip olabilme imkanı sağlamakta. Meyve ağaçlarının yer aldığı, geniş bahçesi olan, ferah ve doğa manzaralı bir ev bu yıl sahip olacağınız güzelliklerden yalnızca biri. Bu kadar büyük bir ev ve geniş bir bahçeye sahip olmanız 2015 yılını dekorasyon dergilerini karıştırarak, ev eşyaları satan mağazaları dolaşarak, internette araştırma yaparak ve iç mimarlarla görüşerek geçireceğiniz anlamında gelmekte. Dekorasyonda genel itibariyle doğa ve deniz temalı renkler tercih edebilir, rahat oturma grupları, büyük ve yumuşak yer minderleri, köşeli masalar ve toprak tonlarında aksesuarlar edinebilirsiniz. Evinizde hareket alanı olması sizin için önemli bu nedenle çok fazla detayla evinizi boğmak istemeyeceksiniz.

Evinizde sizi ne mutlu eder?

 1. Bu yıl deniz ve gemi temalı objeler, aksesuarlar, açık mavi bir kitaplık, beyaz, mavi ve kırmızı renklerin hakim olduğu mobilyalar satın alabilirsiniz.
 2. Bahçe düzenlemesi, hatta bahçenizin büyüklüğüne uygun bir yüzme havuzu yaptırabilirsiniz.
 3. Şık ve modern bir şömine yaptırabilirsiniz.

Sizi yansıtan renk ne?

            Umudu, ilgiyi, iyimserliği ve evrensel aşkı temsil eden, enerjinizi yükseltecek ve sizi canlandıracak sarı ve turuncu renkler bu yıl size uygun olacaktır. Güneşi ve aydınlığı temsil eden bu renkler, 2015 yılında evinizde hakim kılmak isteyeceğiniz deniz temasını da tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Astrolog

Zeynep Turan

Yazının tüm hakkı saklıdır.

02.07.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri