MERHAMET ET, ŞEFKAT GÖR

Merhamet et, şefkat gör…

Binlerce duygudan biridir merhamet. İnsan olmanın en önemli değeridir.  Küçük gibi görünür, naif ama güçlü bir duygudur. Merhamet hepimizin ihtiyaç duyduğu ekmek, su gibi bir nimettir. Olana yük gibi görünse de olmayana da beton gibi soğuk ve serttir. Hayata yeni bir bakış açısı geliştirmemizi sağlamasından tutun da her canlının hiç şüphesiz ihtiyaç duyacağı duygudur. Gün olur umut ettirir. Gün olur yürekteki karanlıkları dağıtır. Ona göre bir çizgi çizeriz kendimize, çoğunlukla kaderimize, alın yazımıza…

En güzel, en özel duyguların bile çabucak tüketildiği bu yüzyılda, merhameti ortaya koymak da zor hale geldi. Hatta kendimize bile merhametsiz davranıyor şefkati esirgiyoruz. Sonra da dönüp diyoruz ki merhametini benden neden esirgedin? Güneş bile Ay’a merhamet ederken, kum tanesi olduğumuz bu gezegende dilimize yapışmış benzer birkaç kelime dönüp duruyor. İsimler aynı, kelimeler aynı misali….

Her şey bu kadar çabuk değişirken, dönüşürken bugüne nasıl geldiğinizi, nerelerden geçtiğinizi düşünmeniz şart. Şimdi, kendinizi olumsuz etkilerden uzaklaştırıp, kendinizle baş başa kalmaya ne dersiniz? En sevdiğiniz yerde oturup, sıcak kahvenizi, çayınızı yudumlarken ‘’hayatınızı karşınıza alın, konuşun. Hayatı geldiği gibi değil istediğiniz gibi yaşayın. Defterinize not almaya başlayın. İlk etapta biraz zorlanabilirsiniz. Kendinize şefkatli davranın, merhametli olun düşüncelerinizde. Bir kuşun kanadı gibi rahatlayacak yüreğiniz, deneyin.

Sayfa görüntülenme : 27038
85%
12%
1%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA