KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOVA BURCU’NDA

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOVA BURCU’NDA ve Kuzey Düğümü 11. Ev’de

Yönümüzü belirleyen, bakış açımıza farklılık katacak, öz saygımızı son 1,5 yıldır yıprandığı alanlarda iyileştirecek, kusursuz insan yoktur kusurları görme zamanı vardır dedirtecek bir süreç başladı.   Bilmiyorum fark ettiniz mi ama   çoğunlukta yapmadığımız, kendimizde ihmal ettiğimiz alanları yenilerken, farklı konularda da potansiyelimizi ortaya koyabileceğiz.  Öyle ki Ay Düğümlerinin seyri bu sefer evlilik kararı aldırırken, evlilik alt yapılı ilişkileri de destekleyecek. Çocuk düşünmekten uzak çiftleri bu konuya yaklaştırırken, eğlenceye, romantizme ve lükse dair somut girişimler yaptıracak.

HANGİ ALANLARDA YARDIMCI OLACAK?

 • Objektif bir bakış açısı kazanıp büyük resme bakabilirsiniz.
 • Dostluklarınız için samimiyet arayışına girebilirsiniz.
 • İçinde bulunduğunuz grup için en hayırlı olacak kararları alabilirsiniz.
 • İnsancıl davaları savunmaya gönüllü olup hak ve adalet kavramlarının ne kadar önemli olduğunu fark edebilirsiniz.
 • Sosyal gruplara aktif bir şekilde katılım gösterebilirsiniz.
 • Etrafınızdakilerin belli başlı rollerini (sevgili, anne, baba, patron, evlat, kardeş) bir kenara bırakarak, her şeyden önce sadece birey olarak kabul edip iletişim kurmak isteyebilirsiniz.
 • Başkalarının da ne kadar özel olduklarının farkına varabilirsiniz

  NELERDEN VAZGEÇMELİSİNİZ?

 • İstediklerinizi elde etmek konusunda ısrarcı olmaktan.
 • Sadece, otoritenizi kullanmak için birtakım değişiklikler yapmaktan.
 • Aşkta ya da şans oyunlarında risk almaya bağımlı olmaktan.
 • İnatçılık ve dik başlılıktan.
 • Onaylanmayı ve takdir edilmeyi ihtiyaç haline getirip bağlanmaktan.
 • Melankolik eğilimlerden.
 • Kalbinizin sesini dinlemek yerine salt sizden bekleneni yapmaktan.
 • Birtakım hislerde (tutku, hırs…) aşırıya kaçmaktan.
 • Başkalarının da önemli olduğunun farkına varmamaktan.
 • Korkuya dayanan kibirli tepkilerden.

NELERDEN KAÇINILMALI?

Kuzey Ay Düğümü Kova burcundayken dikkat etmemiz ve farkına varmamız gereken durumlar vardır. Başkaları tarafından onaylanmaya ihtiyaç duymamız, (Aşil Topuğu) ve eğer başkaları tarafından onaylanırsak yaşamımızın doğru yolda olduğunu düşünmemiz bizi ancak dipsiz bir kuyuya iter. Çünkü insan kendisini doymuş hissedecek kadar onaylanmayı asla elde edemez. Biz onaylanmamayı göze almalı, daha derin ve daha doyurucu olan ‘’kendi kendini onaylama’’ duygusunu geliştirmeliyiz.

‘’NE İSTEDİĞİNE DİKKAT ET ÇÜNKÜ ONU ELDE EDEBİLİRSİN’’

Yine bu dönemde içine düşmekten kaçınmamız gereken tuzak -özellikle aşk konusunda- risk almak için bitmek tükenmek bilmeyen bir arayışa girme çabasıdır. ‘’Eğer mutlu bir yaşamım olursa, o zaman kendimi bütünlenmiş hissedebilir ve dünyaya yardım etmek için üzerime düşeni yapmaya başlayabilirim.’’ dersek ve bu romantik enerjiyi yerine getirmekle yükümlü olduğumuz insani görevlerimizle dengelemezsek, bu enerji aşırı yoğunlaşır ve istemeden de olsa o çok istediğimiz ilişkimizi yok eder. Kova Kuzey Düğümünde şu eski atasözünü kulağımıza küpe yapmalıyız: ‘’Ne istediğine dikkat at, çünkü onu elde edebilirsin!’’

NE YAPARSANIZ KAZANAN TARAF OLURSUNUZ?

 • İnatçılığı bıraktığınızda kazanırsınız.
 • Sadece kendiniz için değil, herkes için en iyi olanı yaptığınızda başarılı sayılırsınız.
 • Bir kez gerçekten ne istediğinize karar verdiğinizde, evrenin onu size getirdiğini göreceksiniz.
 • Kendinizi iyi hissetmek için başkalarına hükmetmek zorunda değilsiniz.

DİZGİNLENMİŞ EGO= GÜÇLÜ BİR RUH

Kötü bir şey olduğunda şöyle bir tepki verme eğiliminde oluruz: ‘’Bana mı? Bu benim başıma mı geldi?’’ O kötü şansı hak ettiğimize inanmayız, fakat öğrenmemiz gereken şey ‘’yaşamın’’ herkesin başına geldiğidir. Almamız gereken başlıca ders, egomuzu insanlığın faydasına katkıda bulunacak bir araca dönüştürmektir. Egomuzu dizginlemek, güçlü bir ruh ve öz disiplin gerektirir. Kendimizi küçük ve olumsuz duygusal hallere kaptırmaktan kaçınmalıyız çünkü o düşünce kalıpları egomuzu besleyerek kalbimizi kırar.

PAYLAŞMAK AZALTMAZ AKSİNE ÇOĞALTIR

Dış görünüşlerin ötesine yani tenden geçip ruha bakar ve hepimizin aynı mücadeleyi paylaştığını anlarsak rahatlar ve kendimizi başkalarıyla eşit hissederiz. Cömert olursak ve iyi şansımızın getirdiklerini başkalarıyla paylaşırsak, başkalarının çabalarını en az kendi çabamız kadar kıymetli görürsek, kendi şansımızın kapılarını da açarız.

HAYATIN AKIŞINA GÜVENİRSEK NE Mİ OLUR?

Hayatın akışına güvenmeyi öğrenirsek, yaşam bize cömertlikle karşılık verecektir. Bizi neyin mutlu edeceğiyle ilgili sınırlı tabloyu bırakıp yaşamın bolluğuna açık olmalıyız. O zaman yeni deneyimlerin beklenmedik sevinçlerini yaşayabiliriz. Hayat, bumerang gibidir. Enerjimizi başkalarına yardım etmek için kullanırsak, ihtiyacımız olan her şey bize yardım etmek için geri gelir. Mutlu olmak için neye ihtiyacımız olduğu konusunda belli bir fikre çok fazla bağlı olmamız, çekebileceğimiz bolluğu da sınırlar. Yalnızca, açık ve kabul edici olmanın, yaşamın getireceklerini sakince beklemenin, bizi gerçekten mutlu edeceğini keşfedeceğiz. Şekerleme dükkanındaki bir çocuk gibi, şekerlemeler önümüzdeyken onlara sahip olamazsak, hiçbir zaman olamayacağımızı düşünüp, şimdiki zamanın sonsuza dek aynı şekilde devam edeceğini zannederiz. Halbuki her şey değişir, dönüşür, kabuk değiştirir. Kafka’nın dediği gibi: ‘’Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sonunda başka bir surette geri dönecek.’’

BİZE NE ÖĞRETİYOR?

Kova burcundaki Kuzey Düğümü kendimizi daha iyi hissedeceğimizi düşündüğümüz şeylerle ilgili beklentilerimizi bırakmayı ve yaşamın bizim mutlu olmamızı istediğine inanmamız gerektiğini öğretiyor. Bir şey için savaştığımızda onu elde etmeye çalışmanın yoğunluğu o şeyi daha da çok itip uzaklaştırdığından, genellikle elde edemeyiz. Yalnızca yürüdüğümüz yolun sonundaki ödülü değil, yürüdüğümüz yolu da sevmeliyiz. Bu düğüm bize o yolu sevmeyi ve yolculuğumuzun bizi değiştirmesine izin vermemiz gerektiğini öğretiyor. 

Yaşam bizi incitmek istemez ama biz yaşamın zamanlamalarına direnerek kendi kendimizi incitiriz. Alçakgönüllü olup, yaşamın bize şahsi irademiz yoluyla değil de kendi zamanlamasına göre sunduğu armağanlarını incelikle kabul etmeyi de öğretiyor.

Ay Düğümleri seyri hava-ateş aksında yol alırken, bize önümüzdeki günlerde ve yılda daha somut davranmayı ve hayatımızı kolaylaştıracak adımları atmayı sağlatırken, özelikle çocukluğunda yıpranmış kişilerin sorumluklarından kaçabileceğini de işaret ediyor. Sizin anlayacağınız Natal haritasında Ay Düğümleri yanık pozisyonda olanlar var ise hele bir de doğduğu yılda tutulmalar, ateş hava aksında gerçekleşiyorsa bu kişilerin Natal haritaları çok büyük erozyonlardan geçebileceğini vurguluyor.  Onların kararlarını çevrelerinde yıkıcı olarak da algılayabiliriz.  Bu kişiler hiç beklenmedik kararlar alırken, örneğin daha önce yapmadığı şeyleri yaparken bulabiliriz. Kısacası birileri için kader kapıları sonuna kadar açılırken birileri için kader büyük konuşmaların karşılığını yaşatacağını işaret ediyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

22.05.2017

 

 

 

 

 

                                

 

Sayfa görüntülenme : 76790
70%
14%
6%
3%
3%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Hatice sozen - 05-06-2018 07:05:23
Ben 01.02.1972 kovatim benimle ilgili yorumlarini vekliyorum tesekkur ederim
Hatice sozen - 05-06-2018 07:05:18
Ben 01.02.1972 kovatim benimle ilgili yorumlarini vekliyorum tesekkur ederim
Ayşe Solmaz Aydoğdu - 25-06-2018 06:54:06
06.02.1963 annem doğum saatimi hatırlamıyor gece doğmuşum , yükselenimi öğrenmek istiyorum ..

Popüler kelimeler

Kova, Aslan, Ay, AyDüğümü, Şans, Kuzey, Güney,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA