KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN, GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOVA BURCUNDA

9 Mayıs’ta Kader Çarkını Döndürmeye Başlıyor!

Kuzey Ay Düğümü Aslan, Güney Ay Düğümü Kova burcunda.

Son 1.5 yılın bizi yıkan, derbeder eden, toplumsal olaylardaki ve kişisel hayatlarımızdaki belirsiz kara bulutlar bir bir dağılıyor hazır mısınız? Mayıs ayının herkese yenilik kazandırmaya başlayacağının neden altını çizdiğimi önce anlatmak isterim. Son 1,5 yıldır tutulmalara eşlik eden Ay Düğümleri aksı, Türkiye’nin Natal haritasında da Başak-Balık aksında olduğu için hepimizi milletçe yordu.  Bu yüzendir ki Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi toplumu perişan eden yaraların bir daha yaşanmayacağını temsil ettiği için beni mutlu ediyor. Siz de bu Ay Düğümleri geçişinden çıkarımı böyle yapabilirsiniz.    Ay Düğümlerinin ateş ve hava burcuna geçişi iklimi ve toprağı yakından ilgilendirirken kişisel hayatlarımızda büyük değişikliklerin olacağın işaret ediyor.  Öyle ki son 2,5 yıldır değişken burçlarda hareket eden tutulmalar olsun Satürn olsun hepimizi farklı farklı ağır sınavlara sokarken,   hayatlarımızı da sorgulattı.

Artık hiçbir şey belirsiz kalmayacak!

Emeklerin boşa gitmediğini bu günlerden itibaren görmeye başlayabiliriz. Kader kendi yolunda giderken bizler bazı şeyleri tesadüfen yaşamadığımızı görmeye başlayacağız. Ay düğümlerinden uzun uzun www.twitburc.com.tr sitesinde bahsettiğimi hatırlayanlarınız vardır.  Özetle; iki gezegen noktasının Kuzey ve Güney’de kesişmesinden bahsedilen sanal noktalardır. İnsanın var oluş nedenini, dünyaya hangi amaçla geldiğini ve mevcut durumuna işaret eder. Bu süre zarfında her bir bireyin genetik mirasını, değerlerinde gelişmesi gereken yönlerini de vurgular. Aslında iki noktanın iletişiminde bir senaryo vardır. Yaşam köprüsünün oluşmasına vesile olurken hayat içinde derslerimizi, ödevlerimizi, sorumluluklarımızı ve planlarımızı bize zaman zaman hatırlatır. Yazının başında yeni bir döneme girdiğimizden bahsetmiştim. İşte şimdi hayatımızı sorgulamaya, hedeflerimizi belirlemeye, amaçlarımızı uygulamaya başlayabiliriz. Lafta değil eyleme, harekete, gerçek yaşama düşüncelerimizi katmalıyız.

Kendinizi keşfedin!

9 Mayıs 2017 tarihinde Kuzey Ay Düğümü Aslan burcuna, Güney Ay Düğümü Kova burcuna geçiş yapıyor.  Yeteneklerimizi, doğal yollardan edindiğimiz becerilerimizi, başarılarımızı, bağlı olduğumuz alışkanlıkları yeniden süzgeçten geçirmenin zamanıdır. Şu anımıza kadar geliştirdiğimiz düşünce yapımızı, çalışmalarımızı, yaşam stilimizi yeniden inceleme fırsatı verebilir. Her insanın doğasında kendisiyle ilgili bir yetenek gizlidir. Ancak uygulamak ve hayata geçirmek bizim elimizde. Hangi konularda eksik kalıyoruz? Neden potansiyelimizi kullanamıyoruz? Bizi başarısızlığa iten şey nedir? Ya da neden her şeye sahipken bu kadar mutsuzuz? gibi soruların cevaplarını bu tarihten itibaren bulmamıza yardımcı olacak.

Yönünüzü bulmaya hazırlanın!

Gerçekler bitter tadında çikolata gibi gelecek.

Bu süre içinde; yeteneklerimizi, alışkanlıklarımız, kolaya kaçtığımız her şeyi, bağımlılıklarımızı, zorlandığımız alanları görmemize vesile olacak. Bu bağlamda yaşımız, cinsiyetimiz, toplumdaki yerimiz her ne olursa olsun dünyaya geliş amacımızı sorgulamaya başlayabiliriz. Yarım bıraktığımız maddi, manevi her alanı da bu kapsamda incelemeye alıyoruz. Kader bizim kendi yolumuza sunulan bir seçenek gibidir. Ancak şekillendirmek bizim elimizde. Yön bulmakta zorlanıyorsanız bu döngü sizlere rehber olacaktır.

19 yıl sonra yeniden Aslan-Kova aksında Ay Düğümleri bir araya geliyor. Kaderin hepimiz için büyük sürprizler hazırladığını vurguluyor. Bu döngüde belki de hayatımızda olmadığımız kadar kararlı, korkusuz ve mücadeleci olacağız. Bazı gerçekler ile baş etmenin aslında geleceğimiz için ışık olacağını görebileceğiz. Aslan ve Kova burçları Zodyak’ın sabit etkideki iki burcudur. Kendini anlama ve değer verme ile oldukça yakından ilgilidir. Aslan bireysel sevgiyi, Kova ise toplumsal birliği ve empatiyi vurgular. Her iki element özellikleri ile birbirinden öğrenmesi ve ders çıkarması gereken bir olguyu mesaj olarak verecek. Herkesin eşit sevgiye ve değere sahip olduğunu görmemizi de sağlayabilir. Birebir ilişkilerde daha anlayışlı ve yapıcı olmamızı sağlayacak. Toplumda kabul görmek, hayalperest yapıdan sıyrılmak, kendi yarattığımız dünyanın sınırlarını aşmak, objektif olmak, hakkaniyetli davranmak, kendimizi kandırmaktan vazgeçmek, yalnızlık duygusu ile başa çıkmak gibi durumları da yaşatabilir.

Zihin ile kalbin karşı karşıya kalması, bu iki sabit burcun çekişmeli bir süreçten geçeceğini gösterir. Ancak çözümlenecek olayların da nerdeyse mükemmele doğru ilerleyebileceği de işaret eder.

Neler yaşayabiliriz?

 • Ailesi için fedakârlık yapanlar artık kendi yollarını çizebilirler.
 • Bekarlık sultanlık diyenler yalnız kalmaktan korktuklarını fark edebilir.
 • Asla evlenmem diyenler ilk evlilik teklifi ile dünya evine girebilir.
 • İşte ve kariyer adımında ilerlemek için tüm bildiklerini baştan kurgulayabilirler.
 • Yaşı kaç olursa olsun, eğitim hayatı yarım kalan kişiler şanslarını yeniden deneyebilir.
 • Miras, toprak, mal bölüşümü konusunda sessiz kalan kişiler haklarını savunuyor.
 • Duygusal dünyaları eksik kalmış ve kandırılmış gönüller, birilerine hoşça kal diyor.
 • Yıllarca hizmet sektöründe çalışanlar, kendi işlerini kurabilirler.
 • Uzun zamandır çocuk özlemi ile yanıp tutuşan çiftler güzel kararlar alıyor.
 • Her açıdan yönetilmek değil, yönetmek isteyebiliriz.  
 • Para mı sağlık mı tercihi yaşam tarzlarını değiştirebilir.
 • Gurur ve karizma birlikte devreye girebilir.
 • Bireysel yaratıcılık ön planda olabilir.
 • Zevklerinin peşinden değil ideallerin peşine gitmeyi tercih edebilir.

19 yıl önce neler yaşadığımızı düşünün, neredeydiniz, neler yapıyorduk, çocuk muyduk, evlenmek üzere miydik, yoksa mezun mu olduk… Bazı şeyleri hatırlatırken bu süreç bize aslında hayatın akışında bir tesadüf olduğunu da görmemize vesile olacak. Hayatımızı olduğumuz yerden değerlendirmek için fırsatımız olacak. Bu döngüdeki Ay Düğümlerinin, ağustos ayında yaşanacak tutulmalara da ev sahipliği edeceğini ayrıca belirtmek isterim.  Bu da demektir ki dünyada ve Türkiye’de eskiye dair hiçbir şey kalmayacak.

Peki Ay Düğümleri Aslan-Kova aksında kurulan veya doğan kişiler kimler merak ediyorsanız hemen size doğdukları yıllar üzerinden Ay Düğümleri Aslan-Kova olanları sıralamadan önce şunu belirteyim. Bu aks üzerinde yaşayacağımız 1,5 yıl boyunca hayatımızda daha önce görülmemiş büyük değişimler yaşanacak. Eğer sizin de Ay Düğümleriniz aşağıda belirttiğim kişiler gibi ise aynı etkileri yaşayabilirsiniz. Dünya ve Türkiye bu kişilerin yaptıklarını, aldığı kararları konuşurken, sizin çevreniz de aldığınız kararları ve cesaretinizi konuşabilir.   Yürekli insanları yükseltecek, teknolojiyi, iklimi ve doğa olaylarını tetikleyecek hepimizi tazeleyecek Ay Düğümleri herkes için hayırlı olsun.  

 • Amerika
 • Vladimir Putin
 • İlham Aliyev
 • Bülent Ersoy
 • Demet Akalın
 • Murat Boz
 • Seda Sayan
 • Erkan Petekkaya
 • Ömür Gedik
 • Aras Bulut İynemli
 • Çağatay Ulusoy
 • Burçin Terzioğlu
 • Cansu Dere
 • Aziz Yıldırım
 • Fatih Terim
 • Galatasaray

Not: Ay Düğümlerinin etkisini test etmek istiyorsanız haziran, temmuz, ağustos aylarında hayatınızda neler değişiyor notlarını tutmayı unutmayın, sosyal medya hesaplarından bana yazın!

Sayfa görüntülenme : 99088
50%
24%
20%
1%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Safiye - 10-05-2017 13:58:32
15 aralık 1979 osmaniye doğumluyum saat 08:30 ile 09:30 arası saatim. Güney ay düğümüm ne? Kuzey başak diye biliyorum ve bu konuda bana yardımcı olurmusunuz? Beni nasıl etkileyecek ne yapmam gerekecek. Bu iki düğüm burcumu ve etkisini merak ediyorum
selime kirlak - 10-05-2017 13:58:08
Süper yazınız elinize sağlık. Başak burcunu ne bekliyo 1987
Sibel gencer - 10-05-2017 13:56:56
1981 yılı bu ay düğümlerinde etkileniyor mu 30 eylul 1981 izmir
Derya deniz - 12-05-2017 06:20:44
Merhaba Zeynep Hanim,07/08/1987 tarihinde saat" 3.30-4.00" arasında Osmaniye Kadirli dogumluyum.Bu aralar beni neler bekliyor öğrenmek istiyorum, bi karar aşamasindayim.Yardimci olursanız sevinirim.
Yasemin evrenli - 12-05-2017 06:20:20
Zeynep Hanım benim dogum tarihim 23 08 1982 aslan mı başak mıyım bide yükselen burcumu da merak ediyorum mesajıma cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Rabiye pepe - 12-05-2017 06:20:02
26 subat 1980 dogumluyum. Aksam 17:00 civarlarında doğmusum. Kuzey ay dugumu ile ilgili haziran temmuz agustos aylarında yasadıklarınızı not alın diye belirtmişsiniz. Bu aylarda beni cok etkileyen ayrılıklar yasadım. Umarım bu dügüm artık döngüyü degistirecektir. Dügümler deneyimlediklerimiZi yasatacak yoksa tersinimi?
Nuray Şen - 15-05-2017 06:21:12
22-06-1971 istanbul saat 19:45 ile 20:00 arası Beni neler bekliyor lütfen
canan çiçek - 15-05-2017 06:21:03
Dogum tarihim 20.11.1978 gece saat 12de dogdum. Kuzey ay dugumum ve guney ay dugumum nasil etkileyecek
ayşe agar - 15-05-2017 06:20:38
kuzey ay dğümüm akrep güney boğa burcum akrep yükselen burcum yay bu dönem beni nasıl etkileyecek cevaplarsanız çok sevinirim
Funda - 15-05-2017 06:20:24
30.11.1977 İstanbul saat 9.30 doğumluyum yay burcuyum yükselen burcum kova oğlak veya yay olarak farklı sitelerde değişik sonuç veriyor.sizden öğrenmek istiyorum. Bu arada şu Satürn ne zaman bitiyor 2.5 yıldır tepemizde evliyim 1 kızım var.sizi yakın dan sosyal medyadan takip ediyorum.ve beğeniyorum
Serpil Tuna - 15-05-2017 14:25:35
28.05.1961 SAMSUN saat 03.00 sabaha karşı doğmuşum. Kuze guney ay düğümü nü ogrenebilirmiyim
Hulya albayrak - 17-05-2017 06:57:14
Kova burcu
Bahar Şimşek - 22-05-2017 07:06:53
Merhaba, 86 doğumluları 2017 nasıl etkileyecek iyi mi gelicek yoksa zorlayacak mı?
Zeynep akçakoca - 27-05-2017 08:24:28
Merhaba Zeynep hanım 02.02.1985 yükselen yay çok önemli kararlar aşamasındayım merak ediyorum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Arzu Mutlu - 01-05-2018 06:36:17
Merhabalar 15 gündür takip etmekteyim sizi . Paylaşımlarınız yüreklendirici, Astro defter aldım, plan yapmaya ve isteklerimi yazmaya başladım.Değişime vesile olması dileğiyle.Aslında benim için plan yapmak ve isteklerimi yazıya dökmek de değişim. Teşekkürler .
Gülay Gülay - 14-05-2018 05:44:39
Zeynep hanım; Sizi yakından takip ediyorum ve güveniyorum. Astrolojiye ilgim ve inancım sizinle arttı. Daha önce öylesine burc yorumlarını gazeteden takip ederken sizin yorumlarınızı özenle takip eder oldum. Yazılarınızı okudukça yeni şeyler görüyor ve merak ediyorum. Sıkı takipçiniz oldum astrolojiye ilgim gelişti bu yazınızda da yeni merakla uyandırdın bende Ay burcu ay dugumleri vs... bunları ınternetten bulmak inandırıcı gelmiyor. Bana bu konuda yardımcı olur bilgilendirirseniz çok sevinirim Hangi bilgilerin gerekli olduğunu yazarsanız iletip doğruyu öğrenmeyi çok isterim. Not. D&R ve Arkadaş kitap evi dahil hiçbir yerde astroloji defterini bulamadım. Nadil temin edebileceğimi yazarsanız mutlu olurum. Teşekkür ederim şimdiden. Cevabınızı bekliyorum.

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA