2018 YILINDA KONUŞULACAKLAR

2018 YILINDA KONUŞULACAKLAR

Sıra dışı olaylar yılına hoş geldiniz. Evet doğru duydunuz çözüm odaklı insanları bile düşündürecek 2018 yılı başladı. Yapmanız gereken bu masalsı günlerde kendi hayatınıza odaklanmanız. Tabi öyle şeyler konuşuyor olacağız ki masalınızın nasıl başlayacağını da düşünebilirsiniz. Dünyada eş zamanlı yine birçok olay üst üste yaşanacak. Size tavsiyem yüreğinize gri bulutlar çökmesine sakın izin vermeyin. Özellikle bu hafta birçok kişinin sağlık sorununu duymak yorgunluğunuza yorgunluk katabilir.  Durun kendinizi sakın bırakmayın çünkü 21. yüzyılın en dev yılından geçerken, şansın hangi taşın altından çıkacağını bilemediğimiz gibi kendinizi kısıtlayarak moralinizi düşürürseniz eski halsiz, sorgulayan günlere kendinizi geri döndürebilirsiniz. Ne yapmalı peki diyorsanız?  Sakin olun nefes alın 2018 yılının en büyük aylarından birinden geçiyoruz.   Gökyüzünde tutulmanın etkisi başlarken 31 Ocak’ta etkili olacak Ay Tutulmasının ruhuna teslim olmaya hazırlanıyor. Bu da dünyada eş zamanlı beklenmedik olayların haftanın ilk gününden itibaren görmeye başlayacağımızı işaret ediyor.

Bu derinden günlerde neler mi olacak?

Öncelikle 1967 – 1969 yılları arası doğanların   kişisel hayatlarında büyük kırılmalardan geçtiğini işaret eden gezegenler, kadınları ön plana taşımayı hedefliyor.  Tabi bu günler şöyle bir yakın geçmişe dönüp bakmamızı da sağlayacak. Hangi yıllara diyecek olursanız son 3 yıla!

Dünya Türkiye’de yaşanan son 3 yıldaki olayların benzerlerinden geçmeye hazırlanırken, eş zamanlı olarak iklimin son yıllara göre en ürkütücü yönünü göreceğimizi işaret ediyor. . Güneş, Oğlak, Satürn ilişkisi bambaşka insanları gündeme taşıyacağının altını çiziyor. Ülkemizde öne çıkan konuların başında ise ünlü isimlerin kanunlara karşı olan tepkileri olacak. Disiplin gezegeni Satürn, iş adamlarını ve cemiyet hayatından gelen kişileri göz önüne taşırken yine birlerinin hayatını mercek altına alacak. Gümbür gümbür akıp giderken arkasından sürükleneceğimiz ocak ayında bugünden itibaren bir şeyleri anlamlandırmak çok daha kolay olacak.

Gündemi kimler dolduracak?

  • Siyasi kulisler hareketlenecek
  • Türkiye’de yeni partiler gündeme gelecek.
  • Ekonomik iyileşmeler söz konusu olacak.  
  • Eğitim sistemi gündemi dolduracak.
  • Türkiye’de yapılan arkeolojik kazılarda dünyada ses getirecek kalıntılar ortaya çıkacak.
  • Türkiye sanat ve spor üzerine birçok alanda ödül alacak. Özellikle sanayi ön plana çıkacak.
  • Satürn tarımı da yakından ilgilendirdiği için tarımla ilgili yeni kanunlar söz konusu olacak.
  • Siyasi arenada konuşmaların dozunu artıracak olan tutulma aksı adım adım aktif olurken, gökyüzünün referansları en çok Ay Tutulması üzerinden olacak.

2018 yılını anlatmaya bir ay önceden başlamama rağmen gördüğünüz gibi son yılların en hızlı yılı olmaya aday 2018 yılı birçok konuyu gündeme taşımayı hedefliyor. Özellikle yılın ilk Ay Tutulması Türkiye’den çıplak gözle seyredilmeyecek olmasına rağmen, hepimizi hayatımıza dair seçimler yapmaya itecek ve sonuçlarını da çok hızlı görmemizi sağlayacak. Kişisel hayatlarınızda şartların tamamen değiştiğini fark etmeniz için bugünlerde üst üste haber alıyor olmanız hiç de tesadüf olmasa gerek. Durum değerlendirmesi yapmanız için çevrenizde   birçok olay görüyor olabilirsiniz. Duymaktan öte görme günlerinden geçerken birçok bilgi önünüze gelmeye başlamış olabilir. Peki dünyanın başını döndürmeyi hedefleyen 2018 yılı hızla dönmeye başladığına göre önümüze neler gelecek diyorsanız işte buyurun 2018 yılında hepimize ters köşeden gelecek konular…

Büyük günler bir günde gelir.

Sosyal medya mecralarına getirilecek yasaklar mart ve nisan ayının gündemine oturacak. Dolayısıyla bu yasaklar öncesi dile getirilen açıklamalar birçok kişiyi karşı karşıya bırakacak. Türkiye’de sosyal medya mecralarına getirilecek yasaklar konuşulurken dünya YouTube konuşacak. Kova burcu döngüsünde kurulan video paylaşım ağı YouTube 2018 yılının şubat ve haziran aylarında iki farklı konuyla gündeme imzasını atacak.

Sempatikliği ile dikkatleri üzerine çeken Facebook’un sahibi 14 Mayıs 1984 doğumlu Mark Zuckerberg servetine servet katmaya devam ederken, son 2,5 yıldır yaptığı yatırımlar dikkat çekecek. Aynı zamanda sosyal ağlarını kullanan birçok kullanıcısının gizli bilgilerini satması ile ilgili de yargılanacak dedikodusu bir anda ortaya çıkarken, bu konu ile ilgili bazı dosyalar ve belgeler ifşa olacak. Belki de başarısından bu zamana yaşadığı en dramatik yıl olarak tarihte yerini alacak.

2018 yılı Türkiye’deki dizi sektörü adına da birtakım revizyonlar yaşatacak. Çalışma koşullarından, dizilere ayrılan bütçelere kadar birçok konu mercek altına alınacak. Üst üste birtakım sansasyonel haberler de dizi sektöründen eksik olmayacak. Uzun çalışma saatleri, emeğinin karşılığını alamayanlar ve haksızlığa uğrayan isimler açıklamaları konusunda oldukça cesur olacaklar.

2018 yılı kadınların dünyada yıldızını parlatırken, kadın yürüyüşleri Avrupa’da büyük ses getirecek.

Tabi 2018 yılı geçmişten gelen tüm belirsizlikleri dağıtırken havada olan tüm davaları da sonuca götürecek. Futbolda da büyük değişimler olacak.

Dünyamızı değiştirmeye hazırlanan 2018 yılında Türkiye’nin gündeminde nelerin değişeceğini merak ediyor musunuz? Öyleyse arkanıza yasalanın ve yazımın detaylarına konsantre olun. 2018 yılında gökyüzünde yok yok. Merkür bir yandan Mars diğer yandan geri giderken şans ve bolluk gezegeni Jüpiter Türkiye’nin burcunda geri gitmeye başlayacak. Peki ne mi olacak, öncelikle ülkemizin göz bebeği üç büyük spor kulübünde değişimler yaşanacak. Çok önemli transferler bir yana kulüp yöneticileri birbirilerine farklı ithamlarda bulunacak diyor Retrolar. Bununla da kısıtlı kalmayacak. 2012’den bu yana devam eden konular farklı boyutlara taşınırken, gitmez gözüyle bakılanların gideceği gibi hiç akla gelmedik polemiklerde üst üste yaşanacak. Federasyonda da daha önce görülmemiş değişiklikler meydana gelecek. Büyük kulüplerin burçlarından ve kuruluş yıllarından bakıldığında, Balık burcu Beşiktaş takımı şubat ve mart aylarında alacakları kararlar ve atacakları imzalarla Türkiye’de ilklerin öncülüğünü yapacak gibi görünüyor. Yıllardır, birtakım sorunlarıyla gündemden düşmeyen, 1907 kuruluşlu Boğa burcu Fenerbahçe ise son 7 yıldır yaşadığı olayların sonuna gelirken kendi tarihinde bir ilke imza atacak. Daha önce görülmemiş son dakika kararları Fenerbahçe’nin Türk basınında günlerce konuşulacak konular arasında ilk sırayı çekecek.

Bitti mi bitmedi, Terazi burcu Galatasaray ise yönetiminden antrenörüne, futbolcusundan stadyumuna kadar her konusu mercek altına yatırılacak hatta taraftarlarının yönlendirmelerine kulak vermek zorunda kalacağı durumlar yaşayacak. Sizin anlayacağınız gezegenler Türkiye’nin göz bebeği olan 3 büyük takımın yönetimlerinde değişiklikler olacağının altını çiziyor.  Yıldızı en çok parlayacak spor kulüpleri arasında ise 2018 yılının ağustos ayından itibaren 1967 kuruluşlu Aslan burcu Trabzonspor olacak diyor Güneş tutulması!   Neden diyecek olursanız; 2018 yılında tüm tutulmalar Aslan-Kova aksında gerçekleşirken adeta futbol camiasında hızlı renkli ve köklü değişimleri içinde barındırıyor. Size şu kadarını söyleyebilirim Türk futbolunda az görünen olaylara şahitlik edeceğiz ve 2018 yılında hiç kimse yaşananlara yorumsuz kalmayacak.

Zeynep Turan

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/zeynep-turan/2018/01/08/2018-yilinda-konusulacaklar

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/zeynep-turan/2018/01/09/dizi-sektoru-calkalanacak

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/zeynep-turan/2018/01/10/uc-buyuklerin-durumu-ne-olacak

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 54724
51%
24%
13%
4%
3%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Serkan - 15-01-2018 06:06:58
Son üç paragraf daha çok iddaa oynayanları ilgilendiriyor fakat iddaa oynayan insan da burayi takip etmez yinede cok keyifle takip ediyorum sizi yazılarınız mükemmel saygilarimla :)
Nihal simsir - 26-01-2018 06:28:35
1972 ve 1965 ve 66 doğumlu olanlari neler bekliyor diye merak ediyirum sevgiler
Esmira dasdemirli - 26-01-2018 06:28:27
Merhaba
Esmira dasdemirli - 26-01-2018 06:28:20
Merhaba
gülnur uysal - 11-06-2018 06:16:18
26 mayıs 1982 saat 8,30 ile 9,00 arası doğum saatım.doğum harıtamı yorumlarmısınız

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA