20 EYLÜL BAŞAK BURCUNDA YENİAY

20 EYLÜL BAŞAK BURCUNDA YENİAY

Yeniay, Başak burcunda gerçekleşirken adeta yeryüzüne tüm detayı ile etkilerini yaymaya hazırlanıyor.  Özellikle herkese; kabiliyet, mütevazılık, çalışkanlık, tenkitçilik, mükemmeliyetçilik ve bir o kadar da korumacı bir hava katacaktır. Rafine tarzlar, sadelik, disiplin, iyi niyet, programlı ve işinde ustalıkların konuşulacağı bir dönemi işaret ediyor. Gökyüzündeki Yeniay meydana gelirken anın yükselenini Terazi temsil ediyor; dengeli, hassas, uyumlu ve düşünceli bir hale bürüneceğimiz habercisi olacak. İçimizdeki kavgalardan bir süre uzaklaşırken uzun sohbetler, misafirlikler, sosyal ortamlar, büyük kalabalık sofralar, davetler, tolere edilebilecek ilişkilerin yeniden bir araya gelebileceğini vurguluyor.  Tabii ki; düğün, nişan, doğum günleri, organizasyonlar, sürpriz kutlamalara da dahil olunacağını gösteriyor. Pırıltılı, patırtıdan uzak, hoş sohbetleri gündelik hayatımıza kazandıran bir Yeniay etkisinde olacağız. Uzun bir aradan sonra ruhumuzu dinlendirme fırsatı bulacağız.

Ne zaman meydana geliyor?

20 Eylül 2017, Çarşamba günü sabah saatlerinde 07: 31 sularında, Başak burcunda Yeniay meydana geliyor.

Kimler eşlik ediyor? Neler Oluyor?

Yeniay, Türkiye, İstanbul saatinde sabah saatlerinde oluşacağı için gözle görünmeyecek. Bu oluşum sırasında Merkür, Neptün 180’lığı zihinleri ve kafalarımızı karıştıracağı benziyor. Özellikle Toprak temasının yoğun olduğu Yeniay, uzun zamandır gök kubbede hakimiyet kuran ateş grubunun fevri ve astığım aştık, kestiğim kestik tavrına şifa olacaktır. Tamamen toprak temasının hâkim olacağı Eylül ayında gündem bambaşka olabilir. Konuşkan, becerikli, lider karakterlerin iddialı çıkışlarının dışında toplumu etkileyebilecek konuşmalar yapacağını işaret ediyor. Çalışma ve hizmet alanlarını yöneten Başak, üreten sektörlerinde büyük değişimlerin alt yapısını oluşturabilir.

Yeniay, Toprak burcunda gerçekleşmesi Satürn ile Güneşin kafa tutuyor olması ve 20 gündür bu konuda ısrarcı olması din, din adamlarının, dini mekanların çok konuşulacağını vurguluyor. Türkiye’nin Ay düğümlerinde etkili olan Yeniay, Türkiye’nin Avrupa arenasında dini yapılarının, tarihinin ve kültürel alanlarının gündeme geleceğini işaret ediyor.

Eylül ayı sadece hizmet sektöründe etkili olmuyor. Aynı zamanda ticari anlaşmalarda, ülkeler arasındaki yaptırımlar ile gündeme değişimleri taşıyacağını işaret ediyor. Aynı zamanda havacılık sektöründe büyük gelişmeler ve değişimler olabilir. Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketinin üst yönetim kadrosunda görev değişiklikleri, sansasyonel olayların deşifresi mümkün olabilir.

Hukuksal alanlarda problemleri olanlar; özellikle 1960-1969 yılları arasında doğanlar için alım satım işleri, aile şirketlerindeki gelişmeler, bitmeyen davalar, uzlaşmaya varamayanlar bu sözlerim sizin için; doğduğunuz yılda Uranüs ve Plüton Başak’ta hareket ettiği için size toprak temalı konularda bazı gelişmeleri işaret ediyor. Bu konularla ilgili sorunların çözülmesi ve sonuç odaklı gelişmeler yaşamanız mümkün. Yakın çevrenizde, ailenizde, patronunuz, eşiniz, bu kişi sizde olabilirsiniz; bu yıllar arasında doğanlar için oldukça iddialı günleri ve kararları Yeniay vurguluyor.

Toprağı havalandıran, yeniliği temsil eden, hasat zamanını işaret eden bu döngü meraklı, araştırmacı, öğreten, sorgulayan bir yapıda olmamıza vesile oluyor. Bu süreçte; gazetecileri, basın sektörünü, Tv ve medya sektörünü de yeni gelişmeler bekleyecektir.

Bir ‘of’ çek! Bu Yeniay çok yapıcı!

 

En yapıcı, en sempatik, en toparlayıcı etkiye sahip olan bu Yeniay, Ağustos Tutulmalarının ardından yapıcı etkiler oluşturacaktır.

-Mantıklı karar almak,

-Olaylar karşısında gerçekçi davranmak,

- Son 4 ayda yara alan ilişkileri toparlamaya çalışan,

- Kendini net ifade edebilen,

-2000 başlarında yapılan problemli evliliklere bir kez daha şans veren,

-Batıl inançtan soyutlanmanın kolay olduğu, (Nazar, büyü vs gibi)

-Ticari konuları destekleyen,

-Yoğun çalışanların sonunda tatil fırsatları getiriyor olacak.

Eken biçecek!

Eğer uzun zamdır borç ödüyor ve disiplinden ödün vermiyorsanız Yeniay’ın güzel haberleri var. 1970-84 yılları arasında doğan sabırlı ve fedakâr kişiler önlerine ekstra fırsatlar çıkabilir. Maddi ve manevi anlamda işinizde ve kariyerinizde yükselişi, bir yandan da yatırım yapma fırsatını oluşturacaktır. Akıllarda ev, araba ya da buna benzer bir alışveriş yapmak olmayanlar için de bu konuları değerlendirmek ve uygulamak söz konusu olabilir. Bu Yeniay başka bir yöne doğru insanları yönlendiriyor, özellikle 1970-74 yılları arasında doğan kişilerin sektör değişikliğine gidebileceklerini vurguluyor. Kamusal alanlarda çalışanlar için de bölüm için de torpil dedikodularının yoğun yaşanacağını da ayrıca vurguluyor. Ama dikkat konuşanın değil çalışanı destekleyen bir döngüyü işaret ediyor, gökyüzü.

Göz önündeki insanlar!

Kulüp yöneticisi, kurumsal ya da global bir firmanın CEO’su, parti yöneticileri, liderler alacakları kararlar ile dikkat çekecek. İşten çıkartmalar, görev değişiklikleri, ihraç kararları ile gündeme gelebilirler. Büyük başın, büyük sorumlulukları olduğu gibi büyük başın, büyük kararlar alabileceğini vurgulayacak. Kimselere de bu evrede ‘eyvallah’ demeyeceğini işaret ediyor. 

Kendini fark etmek!

Hayatınızda karşılaştığınız zorlukları bu dönem düşünebilirsiniz. Başak burcunun kazandıracağı detay, toprak ağırlıklı gökyüzünün vereceği sükûnet ile kendinizi adil değerlendirme fırsatı yaratacaktır.  Tüm bu süreç içinde mesafeli, kendinize dönük, ruhunuza iyi gelen bir değişimi de destekleyecektir. Yeniay gerçekleşirken Satürn, Uranüs ile çatışma halinde olacak. Dayanıklı insanlara daha fazla sorumluluk verirken çok yönlü vasıfları olan kişilere maddi kazançlar veriyor.

Hızlı hareket eden tüm gezegenler Başak burcunda!

Venüs, Mars, Merkür, Ay ve Güneş’in Yeniay sırasında Başak burcunda olması ve 12, 11. evlerde etkili olması; yolları, yurtdışı konularını, yurtdışında yaşayanları, grup çalışmalarını, yardım kuruluşlarını, bilimsel çalışmaları temsil edecektir. ‘Korktuğum başına gelir mi?’ kafasından sıyrılmaya yardımcı olan bu dönem fırsatları da getirecektir.

Yılın son düzlüğüne girmeye çok az kalmışken, 2017’nin başından beri emek veren, mücadele edenlere Yeniay’ın bazı avantajları olacak;

-Hedeflere ulaşmak,

-Akılcı çözümler üretmek kolay olacaktır.

2018 yılının temelini oluşturan Başak burcundaki Yeniay, gölge etkiler yaratacaktır. Son 4 yıldır hayatlarını değiştiremeyen sabit burçları (Boğa, Akrep, Aslan, Kova) karmik bir yolculuğa iterken, içsel hesaplaşmalar yaptırabilir, bir anda iddialı kararlarda alabileceğini işaret ediyor. Eylül ayının rüzgârı sizi çok farklı noktalara götüreceğini, hepimizi sarıp sarmalayacağını, kendi psikolojimizi analiz ederken fikir alacağımızı, denge kurabileceğimizi, radikal insanlardan uzaklaşabileceğimizi, kahkahası bol, enerjik, hedeflerin net olduğu bir dönemi yaşayacağımızı vurguluyor.

Zeynep Turan

14-08-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

 

Sayfa görüntülenme : 138358
62%
27%
3%
2%
2%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Irmak ak - 12-09-2017 10:14:59
Hep yaşı büyükler için yazılmış genelde de öyle yazılıyor biraz da sınav stresine giren öğrenciler için yazılsa mutlu olurum
Dilek Tokluoglu - 18-09-2017 06:34:59
14.09.1974 ist doğumluyum yükselen burcum sitelerde farklı cıkıyor size sormak istedim
Müthiş - 18-09-2017 13:46:28
84 Doğumlularla alakalı bütün yorumlarınızın tuttuğu gibi bu yorumunuzda tuttu. Süpersiniz. Yüreğinize sağlık. Ayrıca birşey sorsam 07.08.1984 doğumlu aslan burcuyum yükselenim de saat : 10.00 Terazi. Sizce iş değişikliği için uygun mudur? Uzun zaman sonra ilk defa böyle bir fırsat yakaladım da :)
Özlem Özlem - 18-09-2017 13:46:10
84 Doğumlular ile alakalı tüm yorumlarınızın tuttuğu gibi, bu yorumunuza da bayıldım. Yüreğinize sağlık. 07.08.1984 Doğumlu aslan burcu ve saat:10.00 doğumlu yükselen terazi burcuyum. Uzun zaman sonra ilk defa iş değişikliğinde bulunacağım, sizce olur mu :) Teşekkürler, mutlu günler
Kubra torun - 19-09-2017 13:46:59
Zeynep hanim ,05.12.1986 dogumluyum yay burcuyum yukselenim koc artik daha ne kdar iyi niyetmi kullanacaklar? Ilskilermde ne zamn dogru insanla karsilasacagim etkilrden cikacagim
Banu köseeren - 21-09-2017 06:41:32
Sağliķla ilgili hiç bisey yok mu
Yonca Edis - 23-09-2017 06:51:32
İyi akşamlar, doğum haritası 'nın ücretini öğrenebilir miyim? Teşekkürler, sevgiler
Gülistan dizman - 23-09-2017 21:07:59
Ben bişey anlamadım ama ya bu yazının demek istedigini
Gülistan dizman - 23-09-2017 21:08:15
Ben bu yazıdan bişey anlamadım ki ama ya ne demek isteniyor bu yazıda
Tuğba mihci - 25-09-2017 06:35:40
Zeynep hanim son 4 yıldır sıkıntılı hayatları olan sabit burçları (aslan.akrep.boga) KARMIK yolculuğa çıkaracak derken ne demek istediniz.korktum bir an.biraz daha açıklayıcı olun lütfen. Bazı konusmalariniz anlaşılmiyor.dediklerinizi ciddiyetle takip ediyorum çünkü. Sizi seviyorum. Teşekkür ederim çoook. .

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA