120 GÜNDE TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR?

120 GÜNDE TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR?

EYLÜL AYI TEMASI

Sonbahar topraklarımızda etkisini göstermeye başlarken rutin ve gündelik işlerimiz yaşamlarımızda daha ağır basacak. Hepimizi gündelik koşturmalar ve işler sarıp sarmalarken geçtiğimiz aylardaki hızının aksine biraz daha var olan gündemi konuşacağız. Sessiz bir yıldan geçmediğimizi yılın en sakin geçecek bu ayında fark edeceğiz. Evet, doğru duydunuz eylül ayı, dünyaya evrim geçirtmeye çalışan 2018 yılının en sakin ayı olacak. Güneş toprak burcundan geçerken gökyüzünde toprak hiyerarşisi de artacak. Ateş burçlarından tamamen kurtulan gökyüzü; 9 – 13 Eylül tarihlerinde moda dünyasının en hareketli günlerini yaşatacak. Subliminal mesajlar ile de gündeme damgasını vuracak. Din öğelerinin podyumda büyük markaların içine çekileceği bir süreci başlatacak.

Türkiye’de neler olacak?

Türkiye’nin kuruluş tarihine göre Natal haritasında yönetimlerin yine gündeme geleceğini işaret ediyor.  Yılı bitirmeye hazırlanan büyük şirketler ani plan değişiklikleri yaparken, dünyanın uzun yıllardır marka yüzü olarak kullandıkları ünlülerle yaptıkları çalışmalar ülkemizde tutmuş gibi görünse de aslında bu ay miladını doldurduğunu fark ettirecek. Türkiye’nin önde gelen ünlülerinin cinsel tercihleri ifşa olurken, markalar bu anlaşmaları hızlıca iptal edebilir.

Türkiye’nin Natal haritasına göre Koç ve Akrep burçlarında farklı gezegenlerde yaşanan Retrolardan çok etkilendiğini hatırlatırken bir yenisini de önümüzdeki ay yaşayacağız. Bu gökyüzü hareketleri sırasında ülkemizde göz önünde bulunan isimler, yakından etkilenecek. Yağmur yağmadan önce bulutlar gelir, sözünü adeta Akrep burcunda geri gitmeye başlayacak olan Venüs bir kez daha gösterecek.

Gıybeti bol eylül yaprakları, geleceğimizi de düşündürtecek.

Güneş değişken ve toprak elementli burçta hareket ederken Türkiye’nin Natal haritasına göre Ay Düğümleri üzerinde aktif olacak.  Bununla da kalmayacak Neptün’le karşıtlık yaparken, Türkiye’nin Uranüs’ü ile iletişim kuracak. Bunun yanı sıra ayın ilk günlerinde gerçekleşecek Yeniay tüm değişken burçları harekete geçirirken, yine Türkiye’nin Ay burcunda etkili olacak. Dertlilere nostalji yaptıracak, cesurları yüreklendirecek olan eylül ayında bu topluma mâl olmuş isimlerin siyasi duruşunun değiştiğini göreceğiz.   Eylül ayında gezegen geçişlerinin ülkemizin Natal haritasıyla iletişimi oldukça yüksek olacak. İçyapımızda değişiklikler gündeme gelirken, semada süzülen Güneş’in konumu kaygıyı da bol bol aşılayacak. Türkiye’nin Natal haritasında 2026 yılına kadar bu açılar her eylülde birlikte harekete geçecek.  Bu sonbahar da gündemde en çok borsacılar, modacılar, marka yöneticileri yer alacak.  Büyümenin, genişlemenin bir nevi kaçınılmaz olduğunun altını çizecek.  Büyük başın büyük derdi olabilir ancak eylül ayının ikinci yarısından itibaren piyasaları iyi gözlemlemek gerekirken dikkatli kararlar almak kaçınılmaz olacak.

Eylül ayının gerçek hedefleri neler?

Gezegenlerin su ve toprak burçlarındaki hareketi Türkiye’nin ağır topları olan sektörleri yakından ilgilendirecek.  Örneğin son yıllarda hava limanları ve denizcilikle ilgili alınan kararlar yeniden düzenlenirken, Türkiye’nin göz bebeği olan hava yolu projelerini yönetenler değiştirilecek. İhalelerin konuşulacağı eylül ayında birtakım usulsüzlükler de ortaya atılacak.  2017 yılının eylül ayı gibi sadece siyasetçileri konuşmayacağız.  Borsanın, ağır silah sanayinin, altının ön plana çıkacağı bir eylül ayı olacak.

Türkiye’nin kendi içinde keskin kararlar alacağı bu ay ekonomik anlamda gelişmeler yaşanacak. Eylül ayında gökyüzü her ne kadar romantik gibi görünse de toprak burcunda Yeniay gerçekleşirken Merkür’de eşlik edecek. Dolayısıyla sakin ve gözlemci kararlar alınacak.

Peki, dünyada neler olacak?

4 Ekim 1958 yılında bağımsızlığını ilan eden Fransa’nın Plüton’u Başak, Ay’ı İkizler burcunda yer alıyor ve 2012 yılından bu yana Neptün’ün Balık burcuna geçişi ile birlikte tüm bu gökyüzü konumları zorlu sınavlardan geçmesine neden oldu. Jüpiter’i Akrep burcu olan Fransa’nın bu yıl içinde en dikkat çekecek ayı ise eylül olacak.  Geçmişiyle yüzleşmeler yaşarken, terör olaylarıyla yeniden karşı karşıya kalacak.  Fransa ile alakalı haberleri bu ay takip ederken, yeni yaptırımların en çok ülkede yaşayan azınlıkları ayağa kaldıracağını dünya gündeminde ses getirirken tanık olacağız. 

Türkiye’de…

Türkiye’nin Natal haritasında Ay Düğümleri ile etkili olacak olan Yeniay; çocukları ve yaşlıları da yakından ilgilendiriyor. Çocukların güvenliği ve yaşlı kesimin yaşam haklarıyla ilgili yeni yasalar gündeme gelebilir. Hizmet ve sağlık sektörünü yakından ilgilendiren kararlar alınırken, bu alanlarda hizmet veren kuruluşlar ile ilgili spekülasyon haberler duyabiliriz.

Fabrikalar, sendikalar ve sosyal güvenlik kurumlarında yapılacak düzenlemelerin yanı sıra son 2 yıldır TMSF’nin müdahale ettiği kurumların yeni kararlara bağlanacağı bir ay olacak. Ekonomi piyasaları hareketlenirken, tüm dünyada altın ön planda yer alırken keskin bir yön değişimine sebep olacak.

1959 doğumlu Güneş’i Balık, Plüton’u Başak burcu olan Ahmet Davutoğlu, 16-25 Eylül tarihleri arasında ise çok konuşulacak. 

Her yüzyılın kendi içinde büyük kırılmaları olmuştur. Bunu gezegenlerin seyri ile anlatmak istesek de bazen gücü ve etkileri akıl almaz boyutlara geliyor. Bu kitabı okuyanların çoğu bu yüzyılda doğmadı.  Bu da demektir ki 2001’den bu zamana devamlı yükselerek toplumları zorlayan yıllardan geçiyoruz. 3. Dünya savaşının bile en çok bu tarihlerden sonra konuşulması tesadüf olmadığı gibi, 2012 yılında gezegenlerin üstünden kıyamet atfedildi.

Maya uygarlığı 2012’i hedef gösterirken bu yüzyılda aslında nasıl bir değişimden geçeceğimizi belki de bizlere göstermek istedi, kim bilir… Bunu elbette zaman gösterecek, bizde bu arada insanlık tarihinin yeni zorlu derslerini çalışmak zorunda kalacağız. Ölümle doğumun kardeş olduğu insan hayatında çizgi dışı buluşlar fısıltılarla birlikte kulağımıza çalınabilir. Satürn, Oğlak Retro’sunun sona erdiği bu günlerde; ölümsüzlük iksirini kastetmiyorum ancak insan ömrünü uzatan, yapay organların konuşulacağı bir döneme gökyüzü vurgu yapacak.

Türkiye adına büyük kırılmalar var diyor gökyüzü…

Plüton, Uranüs, Satürn ve Güneş toprak burçlarında heybetlerini ortaya koyarken, 1992 yılında ikinci kez kurulan CHP için şartların daha da zorlaşacağı günler başlayacak. Değişimden geçmekle kalmayacak, parti siyaseti de artık yön değiştirmeye başlayacak.  Özellikle erken seçimler ile ilgili yapacağı yorumlarda ana muhalefetin yapısına uygun bir tavır sergileyemeyecek olup bu tutumundan doğacak karışıklığa da tanıklık edeceğiz.

2016 yılında tutuklanan Selahattin Demirtaş, 25 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın etkileri ile tekrar konuşulmaya başlanacak. Özellikle eski açıklamaları gündeme gelirken, Türkiye’de en çok konuşulan isimler arasında yerini alacak.

1965 doğumlu Esad’ın Natal haritasında Plüton, Uranüs kavuşumu var.  2018 yılında da Plüton, Uranüs yakınlığı söz konusu olacak. Bu gökyüzü açısı eylül ayında Esad’ı devrik liderler arasında görebileceğimizi işaret ediyor.

9-16 Eylül tarihleri arasında ulaştırma alanında alınacak kararlarda demiryolları, haberleşme, taşımacılık yer alırken bu gelişmeler herkesi yakından ilgilendirecek.

EKİM AYI TEMASI

Altın dönemi başlıyor!

Devrim niteliğindeki günlerin aslında yine bir sebebe hizmet ettiğine tanıklık etmeye hazır mısınız? Geçtiğimiz ekim ayından bu zamana para piyasalarındaki iniş çıkışların bir oluşuma hizmet etmediğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü dev ekranda hiçbir konu öylesine ele alınmaz. Dünya para biriminin yer değiştirmesi, doların gelişmiş ülkelerde değerini kaybetmesi hiç tesadüf değil. Ekim ayında her ne kadar big going modası yaşansa da veri tabanı gelenekçi sistemlerin buna yönelmesinin kolay olmayacağını bu ay için de göreceğiz. Kısacası parası olan aristokratlar altına yönelecek. Böylece para piyasalarında savaşın fitili de ateşlenmiş olacak.

Küresel paranın paradigmasından geçiyoruz.

Dünya değişiyor her köşede farklı bir plan işliyor. Para bu süreçte el değiştirirken dünyanın göz bebeği ülkeler kendi tuzaklarına düşecekler. Bundan iki yıl önce Türkiye’ye gitmeyin ya da dikkatli olun terör duyuruları bu sefer Avrupa ve ABD için duyacağız.  Bu yorumun pek kafanıza yatmayacağını tahmin ediyorum. Sadece size şu kadarını söyleyebilirim. Gelişmiş ülkelerin gizli istihbarat servislerinin içinde büyük ayrışmalar yaşanacak. Depremlerin sistemlerde olduğunu göstermek isteyen Venüsyen günler önce ülkelerin temellerindeki çürük işleyişi gösterecek.  Ülkelerin istihbaratlarının kuruluşlarına baktığınızda hepsi çok eskiye dayanırken, 20. yüzyılda kurulup bu yüzyıla ayak uyduramadıklarını hatta içlerinde ağır çürümüş ilişkilerin bile deşifre olacağını ekim ayında göreceğiz.

Yenidünya düzeni kurulurken, korkuyu pazarlayan sistemlerde küçük küçük parçalanmalar başlayacak. Geleceğini merak eden insanlık ülkelerinin geleceğini daha çok merak eder hale gelecek. Gelişmekte olan ülkelerle gelişmiş ülkeler bir ilki birlikte yaşayacak dahi olabilirler. Ülkelerinin ne olacağı, dünyanın ne yöne gittiği konusu hakkında herkesin ortak kaygı hissedeceği bir ay olacak. Hatta dünyayı çekiştiren liderlerin bile aklını karıştıracak uzay bilimleri gündemi doldurmaya başlarken, bizim için yine espri konusu olacak. 77 yıl önce geçtiği yere geri gelen ve 7 yıl boyunca seyrine toprak burcunda devam edecek olan devrim ve dönüşümü yöneten gezegen Uranüs, bu ay ilk defa hem Merkür hem de Güneş ile karşı karşıya gelecek. Düşünün bu açı tam tersi bile olsa 38 yıl önce gerçekleşti. Kaldı ki aynı yerlerde değildiler. Bu da demektir ki; bu ay 77 yaşını doldurmuş kişilerin sağlık sorunlarını daha çok görürken, 38’li yaşları geçmiş herkes çok eskiye dayanan bilmedikleri bir geçmişleri varsa onu öğrenecekler.

Güneş ve Ay, yıldız takımlarının seyrinde dönerken hiçbir zaman aynı ruh halinde olmaz.  Bu da demektir ki bir şeyleri yıkıp dağıtan olayları ağırlaştıran birtakım şeyler yaşanmış olsa da asla bilinmezlikte bırakmayacak.  Örnek verecek olursak Güneş’in öncü burçtaki seyri, Uranüs’ten aldığı destekle Gaffar Okan gibi açıklanamayan cinayetleri gün yüzüne çıkaracak. Bir sözün, her harfin bile bu gezegende bir akışa hizmet ettiğini düşünürsek, hepimiz sorularımızın cevaplarını bulacağız demektir.  Kesin olan diğer bir konu ise gezegenlerin dilinde Satürn, Oğlak burcunda her konuyu sivriltir ve yüzleştirir. 2020 yılına kadar dosyaları bir türlü kapanmamış, açıklanamayan tüm cinayetlerin bir bir ortaya çıkabileceğini vurguluyor Satürn’ün toprak seyri… Medyayı, gazetecileri yakından ilgilendirecek günlerde faili meçhul cinayetlerin olabileceğini de ima ediyor. 11 Ekim’de başlayan Uranüs günleri önce Merkür’le yapacağı karşıtlıkla kendinden söz ettirecek, 16 Ekim’de Merkür’ün, geri giden Venüs’le yapacağı kavuşum Akrep burcunda yaşanacak ve Türkiye’nin Güneş burcunu yakından ilgilendirecek. Türkiye’ye uzun yıllarını vermiş siyasetçilerin yanı sıra toplumun büyük kesimi tarafından sevilen sanatçıların sağlıklarını hatta kayıplarını da konuşacağız. Jüpiter’in Akrep burcundaki seyri devam ederken Türkiye’ye hukuksal sorunları yüzünden gelmeyenleri de bu süreçte basından bol bol okuyacağız.  Günlerin frekansı ağır olunca arafta kalmışlara öncelik verdiğini gündelik hayatınızda şahitlik ederek yorumlayacaksınız. Ekimi ekim yapan transit ise Güneş, Uranüs karşıtlığı olacak.  Bu da en çok eğitim sistemini konuşmamıza neden olacak ve bu ayın gündeminde devrim niteliğinde olaylar yer alacak.

Sebepler bir sonuca hizmet eder.

Dişil bir gezegen dişil bir burçta geri gitmeye başlarken Türkiye’nin 5. evinde etkili olacak. Aynı zamanda uluslararası arenada ün yapmış üst düzey yöneticileri, CEO’ları ve elçilikleri çok yakından ilgilendirecek. Tabi ki spekülasyonlar sadece siyasi arenada olmayacak. Venüs Retro’su 41 günde etkilerini adeta 41 kişi de test edecek. Özellikle alışkanlıkları, bağımlılıkları olan kişileri çok yakından ilgilendirirken dünyaca bilinen sinema yıldızlarını, ünlü sporcuları, turizm ile ün yapmış ülkeleri farklı farklı konularla gündeme taşıyacak. Aynı zamanda tıp alanında da etkili olacak olan bu gökyüzü hareketi hamilelik, doğum ile ilgili gelişmelerin olacağını da işaret ediyor. Eğitim sitemi, eğitimciler gözlem altında olurken, Venüs Retro’su daha çok kadınlarla ve çocuklarla bağlantılı olacak.

Venüs’ün (Akrep) geri hareketi karşısında hareket eden Uranüs (Boğa) Müslümanları da mercek altına alacak. İslam dininin en çok konuşulacağı ay olarak tarihte yerini alacak.  Aklınıza hemen kötü senaryolar getirmenizi istemem, Müslüman ülkelerin çıkışlarından tutunda Avrupa’da ve ABD’de yaşayan Müslümanların sorunları dikkat çekecek. Öyle ki Avrupa’da ve ABD’de yaşayan Türklerin bu ay ülke değiştirmeyi düşüneceğini söyleyebilirim. Diğer adıyla Zühre olan Venüs, sabit niteliğe sahip su burcunda gerilerken, ülkemizin Güneş’i ile de iletişim kuracak. Bu da ülkemizde kadınların ve kadın başkanların daha çok ele alınacağını, kadınların toplumda daha aktif olduğunu, doğum oranlarının artacağını işaret ediyor.

Sürprizi bol Venüs Retro’su 17 Ekim’den sonra Merkür’den de alacağı feyzle ülkemizde son yıllarda artış gösteren uyuşturucu konusunun üstüne birtakım olayların yaşanabileceğini vurguluyor. Her şerden bir hayır çıkarmaya çalışan ülkemiz bağımlılıklar konusunda ağır gerçeklerle bu dönemde yüzleşecek.

2012 yılından itibaren uyuşturucu kullanımının yaşı düşerek eğitim alanlarında yaygınlaştığını fark edecek ve toplumsal olarak hızlı örgütlenip devletle iş birliği halinde hareket edilecek belki de ender olaylardan biri olacak.

Gezegenler kadınlar ve çocuklar için dönüyor.

Uluslararası kozmetik firmalarını, tekstili ve çocuk firmalarını yakından ilgilendiren günler yaşayacağız. Gökyüzü, tüm dünyada büyük bir pazar oranına sahip markaların ve çocuk gıdalarının skandallara bu tarihte karışabileceğini işaret ediyor.  Aklınıza kadına ve çocuğa dair her türlü konunun ekim ayında gelebileceğini düşünürsek çocukların güvenliği de bu dönemde konuşulacak.  Ekim ayında Venüs’ün baskın bir burçta geri gidiyor olması evliliklerle ilgili yasalara da vurgu yapıyor. Özellikle geçtiğimiz ekim ayında onaylanan evlilik ile ilgili yasa tekrar gündeme gelecek.

11 Ekim’den itibaren iletişim gezegeni Merkür’ün, Uranüs’e meydan okuyacak olması devlet konservatuarlarının, gösteri, sanat merkezlerinin özelleşebileceğinin de altını çiziyor. Bu durum toplumda çok büyük etkiler yaratacak olup, bazı sanatçıların spekülasyon açıklamaları ile de basında yer alacak. Konuşulmayanların konuşulacağı gibi genelde konuşmayan ünlüler de dile gelecek.

Araftan çıkarmak için tüm insanlığa farklı mesajları olan 2018 yılının en önemli aylarından biri olan ekim ayı Güneş’in 23 Ekim’den itibaren Akrep burcuna geçişi ile yer kürenin frekansı yine artacak. Bir de üstüne Güneş-Uranüs karşıtlığının gerçekleşecek olması yer gök eş zamanlı farklı bir döngüyü başlatacak demektir. Bu olaylar ise yardım kuruluşlarını, vakıfları ve dernekleri yakından ilgilendirecek. Tabi isim olarak gidecek olursak hava burcu döngüsünde kurulmuş ülkemizin en eski kurumlarından biri olan Kızılay’ı gündeme getirecek.  Yanı sıra 1948 kuruluşlu Boğa burcu İsrail devletinin 1949 doğumlu Terazi burcu lideri Binyamin Netanyahu’yu mercek altına alacak.  İsrail’in iç politikası ve aldığı kararlar ekim ayında en çok konuşulacak konular arasında yer alacak. Türkiye İsrail ilişkileri bu süreçte yeni anlaşmaların yanı sıra, dış politikadaki tutumlarını da eleştirecek. Yine sapla samanın karışacağı günler söz konusu olacak diyor Güneş Uranüs 180’liği!  Özellikle İsrail’in Orta Doğu’daki Türkiye’nin nazarında sorun teşkil edecek. Bu da en çok ülkemizde yaşayan Musevileri tedirgin ederken, Türkiye İsrail arası ticaret yapanları belirsizlik kaosuna sürükleyecek. Her ne kadar toplumda dinler ayrışması gibi gözükse de aslında tamamen devletlerin benim sözüm daha çok geçmeli dayatması söz konusu olacak. Dinleri ön plana çıkaran, tarikatların dünyada ve ülkemizde ne denli büyük bir yelpazenin içinde olduğunu da göreceğiz.

KASIM AYI TEMASI

Belki bu kasım ayını fazla sevmeyeceğiz ama çözemediklerimizi bize nasıl çözeceğimizi öğretecek.

Dünyanın dev bir büyütecin altına girdiğini, tarihin yeniden bu yüzyıla uyarlanarak karşımıza geldiğini göreceğiz. Dünya değişim rüzgârı ile savrulurken, sistemi yönetenler üst üste kararlar almaya devam edecek. O yüzden konumunuz iyi ise veya mevcutta gelir düzeyiniz yüksek ise bu döngüde yerinizden kımıldamayın derim. Çünkü olacaklar olmuşların daha yarısı bile değil! 2018 Dünya Değişiyor kitabımı yazarken hep üstünde durduğum Uranüs’ün mayıs ayında girdiği 7 yıllık toprak döngüsüne ara verip bize bir dizi hatırlatma yapmak isteyecek. Ne istiyor bu Uranüs dünyadan diyecek olursanız sistemi en ince ayrıntısına kadar düzenleyen yaratıcının bir bildiği vardır demekle yetineceğim.  Uranüs’ün 2011 yılından beri Koç burcunda konumlandığını hatırlarsak asi ruhuna yakışır desteği nasıl oluşturduğunu anlamamız zor olmayacak. Son 6 aydır farklı bir algı yaratıp sonra yine ateş burcuna geçiş yapması hepimize neyin önemli neyin önemsiz olduğunu hatırlatacak.

Son 7 yıldır yaşanan din savaşları, dünyanın dört bir yanında ağır travmalar yaşatan baronlar, ölüme seyirci kalmayı da bir şekilde öğretti.  Gökyüzü bu süreçte görünmeyenlerin yaygınlaşan teknoloji sayesinde puzzlen parçaları gibi ortaya çıkabileceğini işaret ediyor.  Sizin anlayacağınız filmlere konu olan tarihten bu yana konuşulanların siluetlerinin netlik kazanacağını vurguluyor.  Kısacası devrim gezegeni Uranüs geri hareketi devam ederken Koç burcuna geçiş yapacak ve gökyüzü Marsyen ruha teslim olacak. Bu da her yerde şiddetin artmasına neden olacak. Dünyayı yöneten görünürdeki liderlerin skandallarına da bu dönemde tanıklık edeceğiz.    Geçtiğimiz yıl ilk defa Güneş Jüpiter’le su burcunda kavuşurken, Hollywood duayenleri dünyada cinsel suçlarla ilgili büyük bir liste oluşturmuş, isimler arka arkaya gelmişti. 2018 yılının kasım ayında Güneş Jüpiter’le ikinci ve son kez su burcunda buluşuyor, aynı haberler farklı isimlerle tekrar gündem oluşturabilir.

Farkındalığın fitilini tetikleyen Neptün’ün artık çok daha aktif çalışacağı bir sürece girmeye başlaması, Jüpiter’in kendi yönettiği burca geçmeye hazırlanırken Neptün’e destek çıkacak. Meali nedir derseniz; beyinlerimizi zorlayacak ama tarikatların ve örgütlerin birbirini bitirmek için birbirlerini özellikle cinsel suçla itibarsızlaştırıldığını göreceğiz.

Acı hayatın bir parçası evet ama bu yüzyılda birbirimizin acı çekmesine seyirci kalmak kulağa inanması güç geliyor.  Belki insanlık kendine sınırsız yaşam alanları kurmak için elinden geleni yapıyor ve yapmaya da devam edecek, ancak yeterli de olmayacak.  Bu da yılın son aylarında dünyada farklı akımları popüler kılarken, yardım kampanyaları adeta bir akım gibi dünyayı saracak. Şaşırtıcı geliyor biliyorum ama toplumlar ne zaman çok acı çekse, çocuk sayısı artarken aynı şekilde evlilik oranlarının artış sağladığını bir kez daha kasım Dolunay’ın da göreceğiz.

Kimi rezil edecek kimi vezir edecek kasım…

Güneş, Akrep döngüsünde devam ederken Uranüs Koç burcunun son derecelerinden Plüton’a tam 90’dan kafa tutacak olması, gizliye dair her türlü yapının basına yansımasına sebep olacak. Yeni dünya düzeni özellikle İspanya ve Fransa’da bolca hissedilirken, Almanya’nın eş zamanlı olarak aldığı kararlar birçok ülkeyi ağır yaptırımlara itecek. Aynı zamanda Türkiye Batı’ya yüz çevirdiğini de bu ay ilan edecek. Güneş’in Akrep burcundaki seyri özellikle Kasım ayının yapısının ne yönde olacağını da işareti niteliğinde olacak. Uranüs’ün Koç burcuna geri gelmesi ve Plüton’a kafa tutması Jüpiter’in ateş burcunda hareket etmesi iki ruhlu bir kasım ayı yaşayacağımızı ve hiç aklımıza gelmeyecek konularda yaralarımızı saracağımızı işaret ediyor.   Gelecek planlarının yeniden yapılanacağını söyleyen gök kubbe Türkiye’nin Natal haritasında oldukça etkili olacak. Bu ay kimse tarafsız ve cevapsız kalmayacak.   2018 yılı kasım ayı toplumdaki ayrışmaların azalacağını, geçmişten gelen yaraların sarılacağını, entelektüel zekanın toplumda daha da oluşacağını vurguluyor.

Kasım ayı, dünyadan ne istiyor?

Güneş’in Akrep burcundaki seyri ve yanı sıra da 16 Kasım’da Terazi burcunda düz seyrine geçen Venüs, Türkiye’nin Natal haritasında çok etkin olacak. Bu durumda birçok hesaplaşmayı ve yüzleşmeyi da beraberinde getirecek. 2018 yılının nisan, mayıs aylarında yaşayacağımız olayların benzerlerini bu ay yaşayabilir, etkisinin geçtiğini düşündüğümüz olayları ülkece tekrar önümüze getirebilir. Kaldı ki 16 Kasım’da yavaşlamaya başlayacak olan Merkür’ün 1 Aralık’a kadar etkisini göz önünde bulundurursak Türkiye’nin 6. evinde etkili olacak. Bu da demektir ki, hizmet alanında çalışan kesimi, vizeleri, konsoloslukları, güvenlik güçlerini, askeriyeyi, orduyu, donanmayı yakından ilgilendiriyor. Son iki yıldır büyük değişimlerden geçen Türkiye’nin önde gelen kurumlarında hayatî denilecek kararlar alınacak.  Bu süreç ne zaman başlar diyecek olursanız Merkür-Jüpiter kavuşumunun yaşandığı 28 Kasım! Türkiye’nin Natal haritasında da 6. ve 12. evini etkisi altına alacak olan bu gökyüzü hareketi ülkemizin birçok kurumunda dönüşümler yaşanabilir diyor. Uranüs’ün arafta kaldığı günlerde kimin dostumuz kimin düşmanımız olduğunu da göreceğiz. Özellikle yurt dışına yatırım yapan firmaları ve vatandaşları yakından ilgilendiren günler yaşanacak.

Bazen hiçbir şey düşündüğün gibi olmaz ama o olmazın içinde de bir hayır vardır.

Venüs Retro’su, geçtiğimiz yıl DEAŞ’ın birtakım açıklamalarından bu yana bu ay çok daha keskin söylemlerle karşımıza çıkabileceğini işaret ediyor. Nasıl ardı ardına sıralayabiliyor gökyüzü bu konuları diye durup düşünecek olursanız, size uçsuz bucaksız görünen gökyüzünün kendi içinde bir düzeni olduğunu hatırlatırım. Akan zamanın sadece birilerini savurup birilerini mükâfatlandırmaktan öte eşsiz bir sistem içinde olduğunu size bir kez daha hatırlatmak isterim. Gökyüzü bulmacasını çözmeye kasım ayında da devam edecek olursak, Güneş’in 23 Kasım’a kadar Uranüs ile yapacağı karşıtlık Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, 1948 kuruluşlu İsrail’in, 1948 doğumlu Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 1948 kuruluşlu Doğan Grubu’nun gündeme geleceğini işaret ediyor. Özellikle Natal haritası su ve toprak grubu ağırlıklı olan CHP yeniden yapılanmaya gidebilir.

Jüpiter- Neptün kavuşumunda kurulan Fransa’nın, Güneş-Jüpiter ilişkisinden oldukça çok etkilenecek. Bu süreçte korktukları başlarına gelmekle kalmayacak aynı zamanda uzun vadede gerçekleştirmeyi düşündükleri planları da büyük sekteye uğrayacak. Halkı sokak eylemlerine başlayacak ve 19-27 Kasım tarihleri arasında birtakım suikastlar ve olaylar yaşanacak.

1970 doğumlu Ay burcu Oğlak olan Melanie Trump bu ay çok konuşulmakla kalmayacak, bu tarihlerde Türkiye’ye yapacağı ziyaretlerde tavırları da çok dikkat çekecek.

Uranüs’ün son 7 yıldır hareket ettiği Koç burcuna tekrar geri dönüp Retro’suna devam etmesi ve 12 yıl aradan sonra Jüpiter’in dinleri, hukuk sitemini, eğitim sistemini etkisi altına alması bu konulardaki gelişmeleri işaret edecek.

Şimdi Jüpiter, Yay döngüsü başlıyor!

Jüpiter, Yay burcuna geçince güller açtı desek de Neptün’ün yönettiği burçta hareket ettiği yıldan bu yana Jüpiter’de kendi yönettiği burçta ilk defa saf tutacak.  Birbirlerine verecekleri destek toplumların motivasyonunu artırırken bir taraftan da gri bulutları dağıtacak.

Toplumların korkularını zinde tutan sistemler tıkanınca insanlar kendini mi bulacak?

Evet doğru, kendilerini bulacaklar. Öyle ki kasım ayında yapılacak yürüyüşler tarihte az görünenlerden biri dahi olabilir. Kadınların dünyada eş zamanlı öne çıkması da bu ayın en popüler konularından biri olacak. Öyle ki kadın haklarıyla ilgili büyük oluşumlara imza atılacak.  16 Kasım’dan itibaren kadınların toplumda becerilerinden çok misyonları ile de ön plana çıkması Jüpiter Yay seyri sayesinde olacak.

Merkür’ün desteği ile kadının gücünü bu aydan itibaren göreceğiz.

Marsyen gökyüzü 18 Kasım’a kadar Venüs’ün de desteği ile dengelerin değiştiğini ve savaşın artık herkesin konuşacağı bir konu haline geleceğini gösterecek. Avrupa bu ay büyük sınavlar verirken, Yunanistan’ın sorunları ve Aleksis Çipras’ın beklenmedik açıklamaları gündemi bir anda değiştirebilir.

Adaletin, ulusal kararların, inançların, sistemlerin ve aynı zamanda büyük planların aktif olduğu kasım ayında herkes gözlemci kalmayı tercih edecek.

ARALIK AYI TEMASI

2018 yılı dünyanın yönünü değiştirdi mi?

2018 yılının ilk günlerinde karşımıza çıkan Dolunay, yılın son günlerinde de karşımıza çıkarken dünyanın görüp görebileceği hiçbir yıla benzemediği ortaya çıkacak. Eğer bu bölümü yılın sonunda bir daha okursanız 2018 yılında dünyanın çok farklı bir sürece girdiğini görmemizi sağlayacak.  Gündelik hayatta bireylerin dünyaya bakışını bile değiştirecek olan 2018 yılının son ayı aynı zamanda insani duyguların zayıfladığını da iyice ortaya koyacak.  Teknolojinin ve kapital sitemlerin eş zamanlı yükselişi Latince ruh anlamına gelen spiritus sözcüğünden türemiş spiritüalizmi yani öte alemcilik olarak da ifade edilen sektörün dünyada büyük gelir kaynağı olmaktan öteye geçtiğini fark edeceğiz. Ve günümüzde spritüal, spritüaldik, spritüal insan gibi kavramların her geçen gün biraz daha fazla insanın diline dolanmaktan öte bir akım olduğunu ve çöküşe geçtiğini de aralık ayında görmeye başlayacağız. Son yıllarda sistem korkuyu pazarlarken, birçok insanın da kaygı bozukluğu yaşamasına sebep oldu. 2018 yılının son ayında spritüalimizin, enerji koçlarının tüm tezlerini çürütecek farklı bir tez hatta buluş ortaya atılacak. Tüm dünyada matematik alt yapılı hizmetler ön plana çıkarken, soyut, altı doldurulamayan, duygusal zekaya hizmet eden sektörlerim aslında modern tanrıcılık oynadıklarını düşüneceğiz. Hatta bu konuda öyle olaylar yaşanacak ki Türkiye’den Hindistan’a, Hindistan’dan Çin’e kadar uzanan derin kavim bilgileri modern çağa ayak uydurarak pazarlayanların sıkıntılarını dev ekranlarda seyredeceğiz. Satürn, Dolunay düellosu bu sektörlerin içinde kendisine sistem kuran kişilerin ve ülkelerin bir gecede yıkılabileceğini gösterecek. Aralık ayı, yıl bitmeden birlerini bitirirken insanlığa hizmet edecek baş döndürücü gelişmeler yaşanacak. Anlattıkları ile yaşadıkları birbirini tutmayan spritüal dünyanın çok kazananları, uygulamalarının dışında farklı insanlar olduklarını da göreceğiz.

Ay’ın, Güneş’in, Satürn ve Plüton’un toprak burcundaki dizilimi bu tarz insanların hatta kitapları yok satmış kişilerin skandallarını, intiharlarını konuşacağımızı işaret ediyor. Popüler kültüre hizmet eden, algı yönetimi yapan, içi boş her türlü kişiyi yutacak olan 2018 yılının kendi içinde bir arınmaya gittiğini de göreceğiz.

Aralık ayını dev bir kör kuyu gibi düşünebilirsiniz. Niteliği olan sistemler desteklenirken, pastanın kreması gibi görünen her türlü yapı veya kişi de yerle yeksan olacak.

Semada gezegenler toprak toprak diye dönerken, topraktan geldiğimizi toprağa gideceğimizi bize bir kez daha hatırlatacak. Şaman sistemi her 7 yılık döngüyü bir doğum sürecine benzetir. Astrolojinin devrim gezegeni ise dünyanın ilk gününden bu yana her 7 yılda bir burç değiştirirken, kişilerin hayatında da 7 yılık döngüleri anlatır.  Kim bu gezegen diyecek olursanız tabi ki Uranüs!  Uranüs son 7 yıldır ateş burcunda gezinirken 2018 yılının başlarından bu yana toprak burcuna geçiş yapıp sonra da geri hareketi başlayınca ateş burcuna geri döndü. Tabi bu dönüş uzun bir misafirlik olmayacaktı sadece dünyaya son 7 yıldır ne yaşadığını bir kez daha hatırlatacaktı.  Yılın son gününde gökyüzünün öncü burçlara teslim olması ise ve yanı sıra toprak, ateş elementleri ile yoğurulması benim diyenleri koltuğundan kaldırırken insanlığın kaderini tayin etmeye çalışacak. Aynı zamanda görünmeyen örgütleri de deşifre edecek. Çünkü Uranüs, Shemitah döngüsü kapıya dayandığında birçok şeyin de habercisidir. Shemitah her 7 yılda bir dünya çapında planlı bir şekilde finansal kriz çıkarıldığını, bunun bazılarınca Shemitah döngüsü olarak adlandırıldığını, her 7 Shemitah bitiminde yani 7x7=49. seneden sonra gelen 50. seneye ise Süper Shemitah ya da Jübile senesi olduğunu belirtmek isterim. 6 Kasım’dan bu yana Koç burcunda geri giden Uranüs 2019 yılının mart ayına kadar Shemitah döngüsünün yaşanabileceğini işaret ediyor.  Sizin anlayacağınız insanlık kavim bilgilerini gök kubbeyi inceleyerek kendi dillerine ve yaşadıkları döneme göre anlatırken gökyüzünden feyz almışlardır.   Konuya nereden bakmış olurlarsa olsunlar insanlık dünyanın son gününe kadar gezegenlerin seyrinden sadece feyz almakla kalmayacak. Yeryüzü dönemsel toprak hareketlerine maruz kalırken, doğanın aurasını bozduğunu kabul ederken, hiçbir çare de üretemediğini fark edecek. Yani deprem gibi büyük bir krizi öncesinde yönetmeyi başaramadığını görecek.

Gökyüzü öğretmek istiyor.

Parmak izlerinin tüm sistemlerde yaygınlaşacağı aralık ayında, eski başkanların dosyaları da açılacak. Satürn havada bırakmayacağım diyorsa Güneş’i kendine destek görüyorsa biz sadece olacakları seyretmekle kalacağız.

Bilimin tahmin edemediğimiz boyutlara geldiğini, herkesin kendi dünyasını korumaya çalıştığını da göreceğiz.

2018 yılının her anında duyarlı insanlara olan ihtiyacımız daha da artacak. Ülkelerin aslında kendi içlerinde büyüttükleri kirli maşaların hedefi olduğumuzu, teknoloji aracılığı ile misyonlarını yaymaya çalıştıklarını, sadakati ve sadakatsizliği çok yoğun bir şekilde yaşayacağımız bu 365 gün içinde çok farklı duygular yaşayacağız. Kimi zaman dünyanın bir yerlerindeki olaylara sevinecek kimi zaman üzülüp destek vermeye çalışacağız.  Kendi hayatlarımızda yaptıklarımızda daha tutarlı olmak isterken, dünyanın akışının kaygılanmak yerine her şeyin bir oluşuma ve evrim sürecine girdiğini göreceğiz.

Yoğun bir 2018 yılını geride bırakırken, aralık ayında artık eskisi gibi olmayacağımızı da çok daha iyi anlayacağız.

Akıl akıldan üstündür.

Aralık ayında hiç beklemediğimiz kimliklerin siyasete soyunduğunu, asla koltuğunu bırakmaz dediğimiz siyasetçilerin ise köşesine çekildiğini göreceğiz. Kim dost kim düşman derken, farkında olmadan 2019 yılının temelleri de atılmış olacak. Toplumların kendi doğrularını yönetmeye çalıştığı, gençlerin fikirlerinin artık çok daha baskın olacağı yıllara hazırlık yapılırken, aralık ayı birçok değişimin de gerçekleştiğini gözler önüne serecek.

Aralık ayının ilk haftasında gerçekleşecek olan ateş burcundaki Yeniay, Jüpiter ile iletişim kuracak. Jüpiter’in oldukça heybetli göründüğü Yeniay, Türkiye’nin hizmet alanını etkisi altında alırken, kamu, sağlık kuruluşlarını keskin kararlar ile sahnede göreceğiz. Aynı zamanda gemi, denizaltı gibi deniz taşımacılığı ile ilgili ilginç haberler duyacağız. 2018 yılının son ayında bu yıl konuşulmayan hiçbir şey kalmadı diyeceksiniz.

Orta Doğu’da bir süredir gündem olan mezhep savaşlarının artık resmen başladığını, bu uğurda liderlerin her şeyi yapmaya hazır olduğunu tüm dünya görecek.

Aralık ayının ilk haftasında Jüpiter’in ve Yeniay’ın eş zamanlı hareketi gerçekleşirken, yanı sıra Merkür’ün yavaşlaması ile birlikte Uranüs-Neptün 45’liği de sahnede yerini alacak ve Türkiye’de mayıs ayından bugüne NATO ile ilgili konuşulan konularda, ülkemizin Avrupa’ya sırtını döndüğünü net bir şekilde göreceğiz. 90’lı yıllarda Körfez Savaşı’nda sergilediği tutumun benzerini sergileyecek ve Avrupa ilişkilerimizle tamamen ters düşecek kararlar alacak. Belki de Türkiye’nin en karışık kararlarını özelikle NATO’yla ilgili sorularını ilk defa çıplak gözle masaya koyacak.  1952 yılında Türkiye’nin NATO’ya kabul edildiği yıl doğanlarında ayrı ayrı sorunları ile karşı karşıya kalacağız.

Avrupa’yı kasıp kavuran para birimlerinin dünyadaki değerini değiştiren Orta Doğu’da olmazları oldurtan, benim diyen liderleri yutan 2018 yılının aralık ayında   neden NATO’yu dert ettireceğine gelecek olursam; 2019 yılının ilk günlerinde toprak burcunda yaşanacak Güneş Tutulmasının etkileri yeryüzünü sarıp sarmalamaya başlarken bize de sorunun nedenli kapsamlı olduğunu fark ettirecek.  

NATO neden 2018 yılında atağa geçti?

Sebebi belki birden fazladır ama 2017 yılının sonlarında 65 ülkeyi kapsayan, dünyayı Çin rüzgarının sarıp sarmalamasında büyük rolü olan İpek Yolu’nun başrole oturacağından emin olabilirsiniz.

2018 yılının başından bu yana dalga dalga İpek Yolu konusu sahneye çıksa da aralık ayından itibaren Pentagon menşeili birçok suikast, saldırı ve daha fazlasını göreceğiz. Jüpiter, Yay burcunda hareket ederken ve yılın başındaki toprak döngüsü tekrar gök kubbede sahne alırken dünyanın dev ekranlarında büyük patronun sahneye daha sert gireceğini işaret ediyor. Ne de olsa büyük patron yani ABD Yengeç dönencesinde kurulmuş bir ülke olarak rejimi tutulma döngüsüne doğru ilerlerken yıllardır ülkelerarası çekişmeleri ortaya çıkaran olduğunu aleni olarak tüm dünya ekranlarında izleyeceğiz.  Suriye’den çıkardığı karışıklıktan tutun da Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Özbekistan gibi ülkelerde çıkan karışıklıkların sebepleri Jüpiter Satürn günlerinde ortaya çıkacak. 30 Ekim 2017 Jüpiter-Akrep döngüsünde açılışı yapılan Türkiye İpek Yolu projesinin bu günlerde dünyanın birçok ülkesinin diline düşmesinin tesadüf olmadığını çok daha net göreceğiz.

Avrupa’dan Asya’ya kurulan bağ…

Yukarıda belirtiğim ülkelerin iç sorunları o kadar çok büyütülmeye çalışılacak ki sokakların karışacağı günler göreceğiz.  Gökyüzü gazete ve televizyonlarda, sosyal medya hesaplarında aniden son dakika haberleri okuyabileceğimizi vurgularken, anlam veremediğimiz katliamlar okuyabileceğimizi de işaret ediyor.

Güneşi batmayan dev imparatorluklar kurulurken, ağır bedelleri kim ödeyecek?

Karar vericilerin aslında kendi toplumlarını bile kullandıklarını fark edeceğiz. Tabi bu süreçte dünyanın birçok denizinde büyük olaylara tanıklık da edeceğiz.  Yaşanacaklar ülkelerin deniz sularındaki ihlalleri ile ortaya çıkarken, 21 Aralık’tan itibaren gökyüzü yeni bir tutulmaya hazırlık yapmaya başlayacak. Dünyanın bu tarihlerde eş zamanlı yaşanan olayları nasıl taşıyacağını da tartışacağız.  Samimiyetini kaybetmiş bürokratların, güvenilmeyen sistemin toplumları sıkıştırdığını görürken 2018 yılının son günlerini meydanları dolduran yüz binlerle anlamaya başlayacağız.

Toplumların ayaklanması!

2018 yılı deyim yerindeyse kapısında bekleyen tutulmayla akla gelmeyecek entrikalarla dolu bir yılın da başlayacağını vurguluyor. Bu büyük lafları yazmamı sağlayan diğer bir açı ise Neptün-Jüpiter 90 lığı! Nedir bu açı diyecek olursanız soyut ile somutu yöneten Neptün, Balık burcundaki seyrinde uzun yıllar aradan sonra adaleti ve dinleri temsil eden Jüpiter ile   kafa kafaya gelecek olması. Kısacası 2019 yılının anlaşması zor, durdurulması imkânsız ruhunu bu günlerden itibaren hissetmeye başlayacağız. 2018 yılının aralık ayı tıpkı yılın başında olduğu gibi hızı ve üst üstte değişimi tetiklerken, dünyayı yönettiği iddia edilen ailelerden birilerinin de tarihin tozlu sayfalarına karışacağını göreceğiz.   Kitabımın bu bölümünde yer alan ülke ve kurumların kuruluş yıllarına göre, kişiler ise doğdukları yılda yaşanan tutulmalara göre hesaplanıp yoruma dökülmüştür. 2018 yılını gün gün yaşarken hiçbir günün birbiriyle aynı olmayacağını yanı sıra dünyadaki oturmuş sistemleri yakından ilgilendirdiğini göreceksiniz.

2018 yılı dünyada neler olabileceğinin izini sürerken seyrinin kendi içindeki yönlendirmeleri referans alınarak konular araştırılıp yoruma dökülmüştür. Dünya Değişiyor kitabından alıntıdır. Kitabı olanlar okuyabilirler.

Astrolog Zeynep TURAN

Yazının her hakkı saklıdır.                               

 

Sayfa görüntülenme : 70344
74%
11%
4%
3%
2%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Sıdıka Çakır - 07-09-2018 06:26:40
Zeynep hanım tüm yazılarını büyük bir zevkle okuyorum tebrik ederim sizi çok başarılısınız gerçekten
zekiye duyar - 08-09-2018 06:10:41
ehhh bee Zeynep ..... iananamıyorum , ama her yazdığını yaşıyoruz. Güzel günler beklemiyor bizi ama duaya devam.... sevgiler
Ahmadzadeh - 24-09-2018 13:00:04
Selam From Iran 1983,mar,21 Saat 8-8,30 please l need something about my future Can you tell me

Popüler kelimeler

türkiye, eylül, ekim, kasım, aralık, değişim, 2018,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA