1 TEMMUZ BALIK BURCUNDA CHiRON RETROSU

Astrolojide Chiron nedir?

Chiron; mitolojik hikayesinde yetenekli olduğu ama bir o kadar başına olmaz işlerin geldiğini hatta deneyimlerinin saf açı ve savaş uğruna olduğu gözlemlenir.  Astroloji de bilinçaltındaki düşüncelerin bir eylem ya da durum olarak ortaya çıkmasını temsil eder. Bu yüzden empati kurmamıza, çabalarımıza, yaraları sarmaya da odaklandırır. Başkaları için daha duyarlı, sahiplenici ve yapıcı olmamızı sağlarken aslında kendimizle de barışmamızı sağlar.  Kişisel haritalarda ise; yaralarımız nerden aldığımızı hani deriz ya bir insanın başına aynı şey kaç kere gelir diye işte bu kuyruklu yıldızın doğduğumuz zaman diliminde hangi burç takım yıldızındaysa o bizim sınavlarımızda ne kadar ısrarcı olduğumuzu gösterir. Tabi bu değerlendirme ile de kısıtlı kalmaz, kimlere nasıl faydamız dokunduğunu anlatır. Örneğin başkalarının ilişkilerinde inanılmaz yardımlarınız vardır. Kendi ilişkinizi yönetemiyorsunuzdur ve hep aynı yerden sınanıyorsunuzdur. İşte burada yaşadığınız zaman diliminden Chiron’ un nasıl etkiler aldığına bakmak lazım. Peki bir kuyruklu yıldız geri gider mi? Sanal olarak evet!  Giderken bir de gezegenlerin hangisiyle iletişim kurar sonra da hangi burçta bu   psikolojik yüzleşmeleri yaşatır bir bir anlatacağım size.

Chiron Retro’su Burçları Nasıl Etkiliyor?

Zodyak’ın yaralı ama bir o kadar şifacısı olarak bilinen Chiron, 2011 yılının şubat ayından beri Balık burcunda seyrine devam ediyor. 2018 yılına kadar da aynı burçta kalmaya devam edecek. 12. evi temsil eden Balık bilindiği gibi kolektif bilincin en güçlü temsilcisidir. Chiron ile birlikte çıktıkları bu yolculukta toplumsal yaralara tuz basmaya, deşmeye, açığa çıkarmaya, eksikleri göstermeye devam ediyor olacak. Yani dünyaya ve topluma dair ne varsa yüzleşmemizi sağladığı yetmezmiş gibi 2018 yılına kadar da var gücüyle bunu sağlayacak. Tabi bulunduğu burcun teması gereği hepimizin son 6 yıldır olmadık yaralarımızı yine kanattı.  Örneğin ailedeki hayırsızların daha da hayırsız olduğunu ama et tırnak hikayesi yüzünden atsak atamıyoruz, satsak satamıyoruz durumuna getirip kafamızı kuma gömdürmüştü. Fakat Neptün olsun Chiron olsun tutulmalardan son 2 yıldır o kadar yara aldılar ki kafayı kuma gömenleri bir güzel yüzleştirdi.  Şimdi ise farklı somut yollar çizdirmek için uğraşacak. Öncelikle bu yaralı ama şifacı olmak için yara almaya devam eden kuyruklu yıldızın ruhunu tanıyalım nede olsa hangi burçta misafirse bakış açında o burcun ruhuna bürünür.

Duygusal değil, savunmacı, mesafeli ve sessiz görünüyorlar diye onları kandırabilir ve çabuk pes eder sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Son 2 senedir tutulmalardan adeta yıpranan Balıkların pes ettiğin gördünüz mü? Öyleyse Chiron’ un nasıl göreceksiniz?  Bakalım, Chiron Retro’su burçları nasıl etkiliyor? Gündelik hayatımızda neleri işaret ediyor?

Chiron Balık burcunda Retro yaparsa?

1 Temmuz itibariyle geleceğimize öyle ya da böyle yön verebilmek için geçmişi kurcalamak gerektiğine işaret edecek. Kaldı ki geçmişi önümüze getiren bir kader döngüsü de bu evrede gelişebilir. Her ne kadar hazır nazır bekleyecek olmasak da “gelsin bakalım, ben baş ederim kendisiyle” cesaretini toplayabiliriz. Gökyüzü haziran ayının son haftalarından itibaren Güneş’in konumuyla birlikte duygusal, su hafızası yüksek dişil bir döngüye girdi. Bu yüzden konularımız arasında sağlık, anne olmak, çocuklar, aşk, düzen kurmak, yaşlılar, hayvan hassasiyeti olacak. Bu evrede ise; paylaşım, koruma, şefkat, korku, merhamet, fedakârlık gibi olguları yaşamımızda ne kadar var etmek gerektiği ile hesaplaşabiliriz.

Her ne kadar Retro sırasında bazı yüzleşmeler kaçınılmaz da olsa; öğrenmek, deneyimlemek, değerlerimize sahip çıkmak, sevgi ile beslenmek koşulsuz şifanın kaynağı olacak. Ancak bu süreçte kimin için, ne için, neden sorularını sık sık sorabiliriz. Kendimiz için değil karşımızdaki insanı değerlendirmek için cevaplarını aradığımız bir olgu içinde kalabiliriz.  1 Temmuz’ da geri gitmeye başlayacak Chiron 7. evde aktif olacak. Bu da demektir ki birçok ilişkinin dile getiremediği sorunları bir şekilde konuşma fırsatı olacak.  Ayrıca uzun yıllardır ortaklı deneyimleri olan bir türlü işlerini yoluna sokamayanlar adeta bu dönemde kendileri ile yüzleşip çok daha objektif karar alacaklar. Tabi bu sürecin en tehlikeli durumu ise intiharların artabileceği!  Tabii psikolojik olarak bu durum veya benzerinden geçmiş kişilerin sıkıntılarının çıkışlarını da duyabiliriz. Burada bir örnek vermek gerekirse; 11 Ağustos 2014 tarihine intihar eden Robin Williams gibi!  Chiron yine Balık burcunda geri gidiyordu ama bu sefer 5. evdeydi bu da topluma mal olmuş hatta dünyada sükse yapmış isimlerin arka planda ne tür yaralar aldığını bu tarz bir olayda öğrenebilmiştik.  Şimdi yine aynı burçta geri giden, bu sefer ilişkileri ve ortaklıkları ilgilendiren Chiron özellikle 2011 yılından bu yana gündeme bir türlü eskisi kadar gelemeyen örgütlerin veya yapıların yine intihar saldırıları söz konusu olabilir. Burada ilk aklıma gelen ve daha önce üzerinde yazdığım Al-kaide ve Hamas gibi örgütler ön plana çıkabilir. Ayrıca topluma zarar veren bu örgütlerin üst düzey yöneticileri de hazin sonlar yaşayabilir.  Peki gündelik hayatımızda kalbimizle aklımızın arasında ki ince görünmez çizgiyi yöneten Chiron, 8 Aralık 2017 tarihine kadar mı bizi bunlarla sınayacak derseniz Güneş değişken burca geçtiği dönemlerde daha aktif olacak.  Bu da demektir ki eylül ve aralık aylarında bu yazdıklarımı daha yoğun yaşayabiliriz.

Bu aşamada kendinize en çok hangi soruyu sorarken bulacaksınız?

-Fazla mı fedakarız?

-Değer mi?

-Merhamet mi, kurban psikolojisi mi?

-Yeteri kadar ruhsal olarak güçlü müyüm?

-Kendime güveniyor muyum?

Tüm bu kavramlar aslında yaşadıklarımızın bir neticesi olabilir. Her yaşamın kendine göre şekillenmesi gereken unsurları vardır. Eksileri ya da artıları da vardır. Bu açıdan tüm bu sorular ya da benzerleri aslında Retro sırasında kişinin farkındalığını arttıracaktır.

 

Şifanın temelinde dönüşüm var

Bu esnada hiç tahmin etmediğiniz olaylar yaşamak ve kişiler ile karşılaşmak da mümkün. Aşağıda yazılan maddeler aslında tüm bu evrede yaşamın bir alanında gündelik konuları deşip duran algı yönetimleridir. Ne bunlar başınıza gelince şaşırın ne de korkun. Aksine başa çıkmak ve yanlış olanı düzeltmek içinde elinize mükemmel bir fırsat da geçecektir.

-Kontrol dışı sağlık problemleri

-Gizli düşmanlıkların ortaya çıkması

-Dedikoduların arka planı

-Arkadan konuşan insanlar

-Değer yargıları

-Fiziksel ve ruhsal olarak özgürlük ihtiyacı

-Sosyal bir olgu olarak engellerle karşılaşmak

Not: Eğer Chiron’ un haritanızda hangi burçta olduğunu biliyorsanız o burcu okumanızı tavsiye ederim.

Tabii bilmeyenler de bilenlere de tavsiyem hayatınızda bir kere bile olsa natal haritanızı (atlasınızı) yani doğdunuz tarihin nelere gebe olduğunu bir uzmandan öğrenin.  Çünkü dizlerimizi döverek, keşke diyerek aileden gelen kodlarımızı değiştirmeyiz. Üzerinde konuşarak farkındalık yaratarak değişimi başlatabiliriz. Doğduğunuz kaderin size özel olduğu gibi sizin algınızın milyarda bir olduğunu unutmayın. Bu dünya evinde ya kendi hikayemize müdahale ederiz ya da dünyanın mecnunu olup günümüz dolunca göçüp gideriz.

Zeynep Turan

18-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

 

 

Sayfa görüntülenme : 67170
74%
9%
6%
3%
3%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

esma alptekin - 07-07-2017 14:23:02
zeynep hanim yazınızı okudum ve etkilendim .12 mart 1974 samsun doğumluyum ve nasıl hesap yapmam gerek bilmiyorum . doğum satımı bilmiyorum.. esimde 13 ocak 1972 holsnda doğumlu. bayagi biz ailecek etkilenecigiz hissine kapildim.cocuklsrimin biri oğlak biri koç burcu diğeri aslan ve boğa bayağı karışık durum .yanlız sizi her zaman izliyor ce takip ediyorum konuşmalarımızda hep pozitif bakarak kötüyü iyi olarak değerlendiriyorsunuz . bu sefer biraz fazla gerçekçi olmak bana ağır geldi ..izin içinde 14 temmuz turkiyeye geleceğiz . inşallah sizinle görüşme şansım olur sevgilerimle esma
Zehra özdemir - 07-07-2017 14:21:52
Benim gunesim 7. Evi olumsuz etkiliyo hep çocuk ruhlu egolu yaralı insanları hayatıma çekiyorum ne yapmam gerekiyor
AlevŞahbaz - 07-07-2017 14:20:19
Evet mesela benimki boğa burcunda görünüyor bu etkiler için boğa burcunun ilk haftasını dikkate almalıyız onu tam anlamadım
Merve - 11-07-2017 06:42:31
İşsiz kaldığım için hayatımın nereye gideceğini merak edip ünlü olarak bilinen bir astroloktan danışmanlık aldım, tek söyleyebileceğim blokaj vs diyerek benim acizliğimden faydalanıp o kadar paramı almasına rağmen hiç bir şeyimi bilememiş olması.. Ne yazık ki sizi ondan daha sonra tanıdım.. Şimdi keşke diyorum, bir gün inşallah kısmet olurda yollarımız kesişir..
Tuğba erol - 11-07-2017 06:42:02
Merhabalar doğum haritamla ilgili bilgileri sizden ne sekilde bilgi alabilirim yardımcı olursanız memnun olurum
Şeyma Doğan - 24-07-2017 06:39:52
Merhaba Zeynep Hanım.. ben 19.03.1992 konya doğumluyum (d.s: 00.15) 2011 şubat itibariyle üniversite eğitimi için avrupaya geldim ve geçen yıl temmuz ayından beri birtakım sıkıntılar yaşıyorum üniversiteyle ilgili. Şu anda türkiyeye geçiş işlemleri yapıyorum ama bu süreç hiç kolay geçmiyor. Gerek üniversite olarak gerekse toplumsal ve ailevi. Çoğu olumsuzlukta kendimi suçluyorum, Allaha havale etmeye çalışıyorum ama yine de ara ara sinir krizleri gelebiliyor. Bu yazınız Chiron Retrosu'nu okuduktan sonra benim durumumun da etkilendiğini farkettim. Sizce bu süreci nasıl atlatabilirim? Sevgilerimle..
Şeyma Doğan - 24-07-2017 06:39:38
Merhaba Zeynep Hanım.. Ben 19.03.1992 konya doğumluyum. (D.s: 00.15) 2011 şubat itibariyle üniversite eğitimi için avrupaya geldim ve geçen yıl temmuz ayından beri birtakım sıkıntılar yaşıyorum üniversiteyle ilgili. Şu anda türkiyeye geçiş işlemleri yapıyorum ama bu süreç hiç kolay geçmiyor. Gerek üniversite olarak gerekse toplumsal ve ailevi. Çoğu olumsuzlukta kendimi suçluyorum, Allaha havale etmeye çalışıyorum ama yine de ara ara sinir krizleri gelebiliyor. Yazınız Chiron Retrosu'nu okuduktan sonra benim durumumun da etkilendiğini farkettim. Sizce bu süreci nasıl atlatabilirim? Teşekkür ederim..
Burcu Piric - 27-07-2017 06:17:00
Chironun hangi burçtaysa o burcu okuyun demişsiniz ancak o burcun neyini okuyacağız çok anlaşılmıyor Desteğinizi rica ederim
Burcu Piric - 27-07-2017 06:16:50
Chironum ikizlerde ikizler burcunun günlük yorumlarını mı takip etmeliyim tam olarak anlaşılmıyor tavsiyeniz Desteğinizi rica ederim. Teşekkürler
Taner Yıldırım - 26-12-2017 06:12:11
İyi geceler Zeynep hanım, 1966 yılı, 5 Mart'ı 6 Mart'a bağlayan gece saat 01:15 İstanbul doğumluyum. 2011 başından beri ekonomik olarak inanılmaz zorluklar yaşadım ve yaşıyorum, maddi olarak her şeyimi kaybettim diyebilirim. Okuduğum, araştırdığım kadarıyla bu tür kayıplar Satürn ve cüce Chiron sayesinde olabiliyormuş. Yükselenenimin Yay olduğunu öğrendim. 20 Aralık tarihi itibariyle Satürn, Yay'ı terk etti diye biliyorum. Sizden ricam Chiron Balık burcunu hangi tarihte terk edecek ? Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Saygılar...

Popüler kelimeler

chiron, gezegen, balık, temmuz, yaşam, dünya, astroloji, retro,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA