Yükleniyor . . .

URANÜS BURÇLARDA (2020)

URANÜS BURÇLARDA (2020)

Uranüs burçlarda özgürleşme zincirleri kırmayı getirir. Uranüs beklenmedik olayların ve ani gelişen sürprizlerin gezegenidir. Yenilikçe ve geleceğe yönelik adımların habercidir. Duygusallığı bir kenara bıraktırarak daha objektif bir kimliği ortaya çıkartır.

Uranüs Koç Burcunda

Bağımsızlık ve Özgürlük gibi kavramlar üzerinden çokça düşünmeye başlarsın. Maddi konular ön planda olur.

Karanlık tarafı

Uranüs Koç burcundaysa genel ruh hali olarak aceleci tavrın daha belirgin ve taşkın hale gelir. Çabucak öfkeye kapılır ve sinirlerine hâkim olamayıp insanları kırarsın. Senin kadar hızlı düşünemeyen insanlara karşı tahammüllü davranmazsın. Sık sık arkadaş değiştirir ve girdiğin ortamlardan çabuk sıkılırsın.

Aydınlık tarafı

Uranüs Koç döngüsünde doğduysan tek düze bir yaşantı yerine daha yaratıcı ve bilimsel olan bir dünya istersin. Her zamankinden daha becerikli ve yaratıcı bir kimliğe bürünürsün. Hızlı ve pratik çözümler üretme potansiyelin artar. Kişisel gelişime çok fazla önem verirsin. Zamanına göre fazla ileride düşünüyorsun.

Kariyerde

Eğitim gören bir Koç burcuysan öğrenmeye susamış bir yapıya doğru bir dönüşüm geçirirsin. Bu durum seni hocalarının gözünde diğer arkadaşlarından ayrı bir yerde tutar. Kendi işinin sahibi veya özel sektörde çalışıyorsan bilimsel gelişmeleri yakından takip edersin. Çalışma alanına göre bu gelişmeleri adapte edip güncel kalmaya gayret gösterirsin. Uranüs burcun Koç ise seni yansıtmayan ve yetenekleri kısıtlayan mesleklerden uzaklaşmayı ve hatta bırakmayı çoğunlukla tercih edersin.

İlişkide

İlişkide karşı tarafın senin kadar entelektüel olmasını beklersin. Bu bağlamda kriterlerin oldukça yükselir. Seni anlamadığını düşündüğün bir insan ile birlikteysen ondan soğursun. İlişkisi olmayan bir Koç burcuysan bu kriterler uzun bir süre yalnız kalmana neden olur. Evli bir Koç burcuysan hem eşinin ailesi hem kendi ailen ile olan ilişkilerinde liderlik etmek ve onlara eksik oldukları konuları göstermekten geri durmazsın.

Ailede

Mütedeyyin bir ailede yaşıyorsan görüş ve fikir ayrılıkların derinleşir. Kendini aile içinde fikirlerin konusunda yalnız kalmış hissedersin. Uranüs Koç burcundaysan günü birlik yaşamayı seversin. Bu durum onlar tarafından yadırganır. Toplumun sana anlamsız gelen bazı kurallarını reddedersin. Fakat ailen ile de empati kurmalı ve anlayış göstermelisin.

Uranüs Boğa Burcunda

Önemli değişimlere ve gelişmelere şahit olursun. Çevrenle ve dış dünya ile olan ilişkilerinde büyük değişimler meydana gelir. Farklılıklara ve yeniliklere göz kırparsın. Uranüs Boğa burcuna güçsüzdür.

Karanlık tarafı

Sıkı kurallar ve disiplin konusuna oldukça karşısın. Bu yapın yüzünden tartışmalar yaşarsın. Tavsiyeleri kulak ardı ediyor olman seni olumsuz etkiler. Kendine her şeyi bilirim tavrına yol açan davranış kalıpları oluşturursun. Uranüs burcun Boğa ise dik kafalı, dediğim dedik biri olursun. Kendinle öğünmeyi haklı haksız seversin.

Aydınlık tarafı

Elini attığı her alanda başarıyı yakalarsın. Anın haritasında Uranüs aktif olursa daha zeki ve yeteneklerin konusunda yaratıcı fikirlere sahip olursun. Herkesin yararına fikirler ortaya koyarsın. Bu konu bağlamında merhamet duygun gelişir. Özgürlüğüne kuş kondurmazsın. Sezgilerin konusunda oldukça az yanılırsın.

Kariyerde

Anın haritasında Uranüs etkileşim alırsa yeteneklerinin kendini göstermesi doğrultusunda edebiyat ve müzik alanında başarılı işler ortaya koyarsın. Parasal yatırımların konusunda başarılısın. Yeni bir mülk edinmek konusu gündeminde olur. Alışmışın dışında yollar ile para kazanırsın. Ticaret ile uğraşan bir Boğa burcuysan yeni fikirlerin başkaları tarafından benimsenir ve bir akıma dönüşür. Verilen önerileri dinlemediğin takdirde çok kazanıp çok kaybedersin.

İlişkide

İlişkisi olan bir Boğa burcuysan işine olan konsantrasyonun etkisiyle karşı tarafa olan sorumluluklarını unutursun. İlişkide sana kurallar koyulması hoşuna gitmez bağımsız hareket etme isteği bir ayrılığa yol açar. İlişkisi olmayan Boğa burcu isen özgürlüğüne düşkün yapın ilişki kurmanda işini zorlaştırır.

Ailede

Aile büyüklerinin verdiği öğütler kulağının birinden girip diğerinden çıkar. Bu durum onlara saygısızlık gibi addedilir. Plüton burcun Boğa ise sık sık değiştin nidaları duyarsın. Fakat bu düşünce ailenin faydasına olarak yaptığın işlerin neticesinde yok oluyor. Ailen, iş hayatındaki başarını özel hayatında da göstermeni ister. Ailelerin tabiriyle evlenmeni çoluk çocuk sahibi olmanı ısrarla senden ister.

Uranüs İkizler Burcunda

Uranüs’ ün bu yerleşimi hayatının her alanında ani değişikliklere şahit olmanı sağlar. Sen farkında olmadan çevrende yaşanan gelişmeler bilinç altına işler ve seni etki alanına alır.

Karanlık tarafı

Uranüs Boğa döngüsünde doğduysan arkadaşların davranış şekillerine ve alışkanlıklarına anlam vermekte zorluk çeker. Düşüncelerin ve fikirlerin konusunda fazla tutucu bir davranış sergilersin. Bilinç altında saklı kalmış korkuların ile yüzleşmek durumunda kalırsın. Seni huzursuz eden insanlar çileden çıkmana neden olur.

Aydınlık tarafı

Bilim konusunda araştırma yapmaktan ve yeni bilgiler edinmekten hoşlanırsın. Uranüs Boğa burcundaysa konuşma dilini çok iyi kullanırsın. Bu bağlamda insanlar ile olan iletişimin zirve yapar. Farklı özelliklerin ve bakış açın insanlar tarafından kıskanılır. Klasik kalmış düşünceler için fazla ileri görüşlü kalırsın. Anlatmak istediğin konuyu özgün kavramlar ile anlatırsın. Çok çalışkan ve yenilikçi bir tavırdasın. Beslenme, sağlıklı yaşam ve spor gibi konularda reform niteliği taşıyan kararlar alırsın.

Kariyerde

Fizik Kimya Biyoloji gibi alanlarda çalışan bir İkizler burcuysan başarı senin için çocuk oyuncağı olur. Eğer kamu alanında çalışan biriysen sorunlara karşı ürettiğin farklı çözümler kabul görüp saygınlık kazanmanı sağlar. Uranüs burcun İkizler ise yeni bir dil öğrenmek konusunda verimli olursun. İyi bir öğretmen, sekreter, öğretim üyesi olman muhtemel. Başarılı bir kariyere sahip olman iftiralara uğramana neden olur.

İlişkide

Fazla değişken ruh halin yeni bir ilişkiye başlamanda seni zorlar. Buna karşın diğer insanlardan farklı düşünüyor olman ise çok fazla ilgi çeker. İlişkisi olan İkizler burcuysan ilişkini açık olarak değil çevrenden gizleyerek yaşamak istersin. Duygusal olarak içinden geçirdiklerini sevgiline mesaj ile ifade etme yönteminde daha başarılı olursun.

Ailede

Her ne kadar coşkulu düşünce yapına ailen başlarda alışamasa da bunu zamanla aşarlar Çocukluğunda gizli kalmış bir sırrı ailen hiç olmadık bir anda karşına çıkar. Mütedeyyin bir ailede yaşayan bir İkizler burcuysan, klasik düşüncelere karşı olan duruşun ailen ile aranda problemlere yol açar.

 

Uranüs Yengeç Burcunda

Duyarlı olmak senin için çok önemli bir vasıf, davranış ve yaşam stili olmaya başlar. Uranüs Yenge burcundaysa kendine yeni hedefler, yeni ufuklar edinirsin. Uranüs seni farklı grupların arasına iter.

Karanlık tarafı

Anın haritasında Uranüs etkileşim alırsa aklına eseni yaparsın. Tavsiyeler ve öneriler senin için pek bir değer taşımaz. Verilen sorumlulukların gözünde büyümesi, onlardan kaçma eğiliminde olmana yol açar. Uranüs burcun Yengeç ise mantığından çok duyguların ile hareket etmek seni hayal kırıklığına uğratır. Çevrenin dertleri ve sıkıntıları seni gereğinden çok kederlendirir.  Etrafına çekingen tavırlar gösterirsin. Nedenini kendine açıklayamadığın işler yaparsın.

Aydınlık tarafı

İnsanların dertlerine çare aramayı onlar ile birlikte olmayı seversin. Uranüs burcun Yengeç ise yeteneklerini geliştirir ve bu konuda toplumun dikkatini çekecek adımlar atarsın. Arkadaşlarının duygularına anlayışlı yaklaşırsın. Empati yapma yönün gelişir. Yumuşak ve ılımlı bir iletişim diline sahip olman insanları kolayca iknaa edebilmene yardımcı olur. Önceden olanları sezebilmek senin için olağan bir olay.

Kariyerde
Akılcı bir dil üslubuna sahip olan bir yazar olman doğaldır. Edebiyat alanında romantik ve drama türünde başarılı eserler ortaya koyarsın. Estetik görüş yeteneğin iyi bir mimar, dekorasyon işlerinde başarılı bir uzman olmanı sağlar. Kendi işinin sahibi bir Yengeç burcuysan, yatırımların konusunda insanların sana ortak olmasını kolay sağlarsın. Uranüs Yengeç burcundaysa çalışma arkadaşlarını rekabet uğruna geride bırakmazsın. Anlayamadıkları işlerde onlara yardımcı olabilirsin. Mutfakta başarılı bir aşçı olursun.

İlişkide

Yardım severliğin verdiği etkiyle çeşitli sivil toplum kurulularında hoş bir tesadüf yaşaman olası. Her zaman hoşlandığın tarzlardan farklı bir düşünce yapısında olan biri ile bir birliktelik yaşamak istersin. Uranüs burcun Yengeç ise sevgiline pahalı hediyeler almak yerine manevi olarak değerli şeyler vermeyi tercih edersin.

Ailede

Akrabalarının maddi olarak sıkışık olmasına razı gelmezsin. Aile mirası olan antika eşyalara çok fazla değer verirsin. Aile içindeki yapılan haksızlıkların önüne geçmek istersin. Senden küçük kardeşleri olan bir Yengeç burcuysan kardeşlerin gelecekleri için seni örnek alır. Sosyal çevreni değiştirmek ailen ile problemler yaşamana neden olur. Nahoş olaylar meydana gelir.

Uranüs Aslan Burcunda

Bu yerleşim senin için geleneksellik ile mücadele anlamına geliyor. Her konuda yeni yollar ve yeni yöntemler arıyorsun. Sıkıntılar senin için yokmuş gibi davranıyorsun. ‘’Eğlenmek’’ kavramı senin için önemli hale gelebilir. Uranüs bu burçta zararlı konumdadır.

Karanlık Tarafı

Uranüs Aslan burcundaysa kendini çok beğenirsin. Kendinden başkasının fikirlerini değersiz görmeye başlayabilirsin. Aklına eseni yapıyor olman gereksiz risk almana neden olabilir. Kimseden emir almak gibi bir anlayışa sahip değilsin. Alışkın olunmayan yollardan hedefe ulaşman yadırganır. Farkında olmadan fazla gurur yaparsın. Yeni fikirlerin adına risk almaktan kaçınmazsın.

Aydınlık Tarafı

Plüton burcun Aslan ise etrafına karşı cömert ve daha merhametli olursun. Demokratik kavramlara ve eşitliğe olan inancın artar. Kendi hayatında aldığın kararlar diğer insanlara nazaran daha özgün ve daha farklı. Yeni zevkler, yeni hobiler edinirsin. Eğlencelisin, etrafına neşe saçarsın. Yaratıcı ve orijinal buluşlar ortaya koyasın. Güncel yenilikleri ilk deneyimler ve etrafına kılavuzluk edersin.

Kariyerde

Uranüs Aslan döngüsünde doğduysan iş hayatında beklenmedik ve ani gelişmeler yaşanır. Kariyerinde önemli atılımlar gerçekleştireceğin bir döneme giriş yaparsın. Toplum içinde sahip olduğun statün inişli çıkışlı bir halde seyreder. İş yerinde patronlarına karşı, fikir ayrılıklarından doğan tartışmalara girmekten kaçınmazsın. Sakin olmanda fayda var.

İlişkide

İlişki hayatında çok coşkulu olursun. Fakat birdenbire vazgeçmeye yatkın tavrın karşı tarafı hayal kırıklığına uğratan durumlar oluşturur. İlişkide yönetilen taraf olmak istemezsin. Kısıtlamalar sana göre değil. Anın haritasında Uranüs aktif ise her zaman için ipleri elinde tutmak sana cazip gelir. İlişkisi olmayan bir Aslan burcuysan, iradeli oluşun seni çekici yapar.

Ailede

Hayatında yaptığın değişikler için risk alıyor olman ailenin hoşuna gitmez. Zaman zaman bir fikir çatışması içine girersin. Uranüs Aslan burcundaysa ailenin ihtiyaçlarından çok kendi ihtiyaçlarını ön planda tutarsın. Evli bir Aslan burcuysan eşinin ailesinde kaynaklanan önemli değişimler senide dolaylı yoldan etkiler. Anne tarafından bir akrabanın yaşadığı maddi sıkıntılarını çözüme kavuşturmak kahraman ilan edilmene neden olur.

Uranüs Başak Burcunda

Kendini en verimli hissettiğin tarafta tutmayı ya da verimli yönünü bulamaya çalışırsın. Değişimleri pratikliğin ile birleştirmek senin için bu yerleşimde basit bir zevk haline gelir. Oldukça titiz ve analitik bir kişiliğe sahip olursun.

Karanlık tarafı

Düzen takıntın çevrendeki insanlara aşırı bir alışkanlık gibi gelir. Sahip olduğun eleştirel zihin yapısı arkadaşların ile karşı karşıya gelmene neden olursun. İnsanlara çok fazla güven duymazsın. Daha önceki yaşadığın tecrübelerin ışığında ilerlemek istersin. Rutinlerin zede alırsa olduğundan daha telaşlı ve gergin olursun. Uranüs Başak burcunda Gereğinden fazla kontrolcü bir duruş sergilersin.

Aydınlık Tarafı

Üretken olmak yeni şeyler öğretmek, öğrenmek istiyorsun. Bu durumun kısıtlanması hoşuna gitmeyebilir. Yeniliklere karşı kontrollü bir kabul ediş sürecinden geçebilirsin. Anın haritasında Uranüs etkileşim alırsa fikirlerin pratikliği temsil eder. Sağlık konusunda yeni fikirler ürettirsin. Kendince bulduğun metotlar rutin hayatından sana büyük fayda sağlar. Olaylar karşısında gözlemci tavrın ön plana çıkıyor. Alçakgönüllü ve güvenilirsin.

Kariyerde

Kendi düşüncelerini ve projeleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilecek işleri tercih edersin. Uranüs burcun Başak ise iş yerinde aldığın sorumlulukları kimseye güvenip bırakmazsın. Her zaman işinin başındasın. Başarılı işler ortaya koymak istersin. Çünkü sağladığın başarıyla övünmekten zevk alırsın. Yüksek mevkilerde ve makamlarda çalışmak sıradan işlere kıyasla senin için hep daha cazip gelmeye başlar.

İlişkide

Yalnız bir Başak burcuysan eleştirel yönün yalnız kalamaya devam etmene neden olur. Bu alışkanlığını törpülemelisin. Uranüs Başak döngüsünde doğduysan, ilişkide her zaman karşı tarafın ne yaptığını, nasıl olduğunu bilmek istersin. Karşı taraf bu dururumdan rahatsız olabilir. Evli bir Başak burucuysan Evlilik senin için çok önemli bir kurum. Bu kurumu kaybettiğinde bütün odak noktaların daralır.

Ailede

Evde olan düzenini kardeşinin sürekli olarak bozması sorun çıkmasına neden olur. Uranüs burcun Başak ise ailenin sana sağladığı imkanları doğru kullanırsın. Bu durum aileni memnun eder. Yaşanan teknolojik gelişmeleri ailene öğretirsin. Hiçbir zaman onların geri kalmasını istemezsin. Ailene hizmet etmek ve her zaman faydalı olmak için çalışırsın.

Uranüs Terazi Burcunda

Bu yerleşim beklenmedik çıkışların yaşanmasına neden olur. Uranüs işlerine karıştığında bütün dengen alt üst olur. Dikkatli olmalısın.

Karanlık tarafı

İnsanlar ile iyi geçiniyorsun fakat bu kısa süreli olur. İletişim kurmayı bazı durumlarda reddedersin. Arkadaş gurubunda uyumsuzluklar çıkarırsın. Bu durum tartışmalara girmene neden olur. Ruh halinde değişkenlikler gösterirsin. Her zamankinden daha inatçı olursun. Mesafeli ve soğuk tavrın insanlarda ön yargı oluşturur. Anlamak diyalog kurmak konusunda istikrarsız davranırsın.

Aydınlık Tarafı

Uranüs Terazi burcundaysa çevrendeki insanlara heyecan verici ve eğlenceli gelirsin. Yeni çıkan filmlerin kitapların çok iyi bir takipçisi olursun. Fikirlerin genellikle özgün ve ileri pozisyondadır. Bilimsel konularda konuşmayı ve tartışmayı seversin. Ne kadar şu sıralar hırçınlaşsan da iyi dostların seni idare ederler. Arkadaş seçimin konusunda çok şanslısın.

Kariyerde

İş yerinde arkadaşların çalışmalarında sana yardımcı olur. Başarılarında onların payının büyük olduğunu unutmamalısın. Müzik resim ve edebiyata ilginiz artar. Bu yeteneklerin maddi bir getiri kaynağına dönüşür. Çalışma ortamında özgün fikirlere sahip olman patronlarının dikkatini çeker. Kurduğun ortaklıklar başlarda uyumlu ilerler. Fakat bu uyumu korumak senin elindedir.

İlişkide

Değişken bir ruh halinde olman ilişkini zora sokar. Anın haritasında Uranüs aktif olursa ilişkide sabır taşırıcı olarak nitelendirilirsin. İlişkin noktalanma zaman zaman noktasına gelir. Uranüs’ün dengeleri bozması karşısında inatla sevgilin ile arandaki uyumu korumaya çalışırsın. İlişkisi olmayan bir Terazi burcuysan, özgürlük konusundaki değişik fikirlerin yeni bir ilişki kurmana engel olur.

Ailede

Ailenin desteğini arkanda hissedersin. Zaman zaman onların sabrını zorlaşanda sevimli tavırların durumu kurtarır. Miras konusunda akrabaların ile yaşadığın anlaşmazlıkları yasal sürece taşınır. Evli bir Terazi burcuysan eşinle birlikte ortak bir iş kurma girişimde bulunursun. Aile büyüklerinden birini kendine örnek alırsın.

Uranüs Akrep Burcunda

Bu yerleşimde gizli kalması gereken derin duygulara sahip olursun. Büyük değişimler için kendini daha güçlü ve verimli hissedersin. Yaşama yeni bir yaklaşım getirirsin. Uranüs’ün Akrep’te olan biriysen, Zodyak’ın en kararlı kişisisin.

Karanlık tarafı

Uranüs Akrep burcundaysa kontrol etmeyi seversin, fakat bu aşırıya kaçar. Kolay değişir ve manipüle edici olursun. Nerde ne adım atacağını önceden kestirmek güç hale gelir. Takdir edilmediğin ortamlardan uzaklaşmayı tercih edersin. Senin için kıskançlık duygusunun arttığı bir yerleşim olur. İntikam alma duygunu kontrol altına almalısın.

Aydınlık Tarafı

Etrafındaki insanlara göre daha çekici ve dikkat çekici olursun. Uranüs burcun Akrep ise zeki ve yenilikçi bir bakış açısıyla yaşamak hoşuna gider. Düşünde tarzında oldukça çağdaşsın ve onları güncel tutarsın. İdeallerin için savaşmak senin için bir yaşam tarzı olur. Her türlü zorluğu göze alabilecek cesurluktasın.

Kariyerde

İş yerinde oldukça hırslı olman dikkatleri üzerine çeker. Uranüs Akrep döngüsünde doğduysan başladığın işi sonuna kadar götürürsün. Ofis ortamında değişiklik gündeminde olur. İş hayatında karşılaştığın problemlere yenilikçi ve idealist çözümler getirirsin. İş çevrelerinden takdir görürsün. Eğitim gören bir Akrep burcuysan yeteneklerin konusunda uzmanlaşmayı tercih edersin. Tıp alanında yeni araştırmalar yapıp yeni ekoller ortaya koyarsın. Sürekli kendini geliştirir, haliyle bir dönüşüm içinde olursun.

İlişkide

İlişkisi olan bir Akrep burcuysan, karşı tarafın üzerine fazla düşersin bu durum onu sıkabilir. Bu konuda dikkatli davranmalısın aksi halde tartışmalar çıkar. Uranüs burcun Akrep ise romantik anlarda karşı tarafa oldukça çekici görünürsün. Bu özelliğini avantajına kullanmaktan çekinmezsin. İlişkinde son sözü hep sen söylemek istersin.  Duygularında ani ve köklü değişiklikler yapabilen bir ruh haline sahipsin.

Ailede

Uranüs Akrep burcundaysa özgürlüğüne düşkün yapın ailene karşı olan sorumluluklarını ihmal etmene neden olur. Fakat aynı anda yönetmek isteğin birbiri ile çelişen iki duyguya sahip olmana yol açar. Ailede kimsenin göremediği detayları ayrıntıları görmen durumu tollara eder. Evli bir Akrep burcuysan, eşine olan sevgini çok fazla göstermezsin. Aslında ona karşı çok duygusalsın. Kendini geliştirmenden kaynaklı olan değişimlere ailen zaman zaman uyum sağlayamaz.

Uranüs Yay Burcunda

Manevi konulara olan ilgini artıran bu yerleşim, Orijinal fikirler ortaya koymanı da tetikler. Düşüncelerin yükselirken, Dogmatik alanlardan kurtulmak için yoğun bir çaba sarf edersin.

Karanlık tarafı

Uranüs Yay döngüsünde doğduysan çift karakterli olmaya yatkınlık gösterirsin. Ani kararlar alırsan, düşünmeden gerçekleştirdiğin atılımlar başına bela açar.  İnsanlar sana kolay güvenemiyor. Olduğundan daha inatçı ve dik kafalı bir ruh haline bürünürsün. Kendi doğrularını insanlara dikta etmeye meyilli olursun.

Aydınlık tarafı

Bilmeyi ve yeni fikirler edinmeyi seversin. Sahip olduğun orijinal fikirler insanlara ilham verir. Özürlük ve bağımsızlık gibi kavramlar hayatından önemli bir yere sahip olur. Uranüs bu yerleşimde sana farklı bir çekicilik ve sevimlilik kazandırır. Uranüs Yay burcundaysa gizli kalmış bilgileri ortaya çıkarmak senin bir hobin olur. Kendi bilgilerine, yeteneklerine ve yetilerine güvenirsin.

Kariyerde

Kendi işinin sahibi bir Yay burcuysan, yatırımlarının yönünü aniden değiştirmek istersin. Çalışanların bu durma adapte olmakta zorluk çeker. Sana maddi olarak kayıp sağlayan odak noktalarını değiştirmelisin. Yüksek öğrenim gören biriysen, yeni bilgiler öğrenmek ve öğretmek senin için bir zevk.

İlişkide

İlişkide baskın taraf olmak istersin. Uranüs Yay burcu doğumluysan düşüncelerin konusunda inatçı olursun. Ani değişen ruh halin mevcut durumu olumsuz etkiler.  Herhangi bir birlikteliği olamayan bir Yay burcuysan, canlı ve dik duruşun birini dikkatini çeker.

Ailede

Uranüs burcun Yay ise köklerine oldukça bağlısındır. Bu durum ailen tarafından takdir edilir. Akrabalarının senden sakladığı bir sır gün ışığına çıkar. Eylemlerini gerçekleştirirken özgür olmayı seven biri haline gelmen zaman zaman tartışmalara yol açar. Evli bir Yay burucuysan maddi olarak kayıpların ailenin refah seviyesini düşürür.

Uranüs Oğlak Burcunda

İlham aldığın alanlar genişler. Yenilikçi fikirlere sahip olma isteğin artış gösterir. Tüm bunları birleştirdiğinde bu yerleşim sana öğrendiklerini kolaylıkla pratiğe çevirebilme yetisi kazandırır.

Karanlık tarafı

Uranüs Oğlak burcundaysa gittiğin yol yanlış bile olsa seni o yoldan geri çevirmek oldukça güçtür. Toplumsal normlara uyum göstermekte zorluk çekersin. Gergin olduğun durumlarda kontrolünü kaybetmemelisin. Hırslı yapını törpülemelisin. Fazla hırslı olmak zihnini yorabilir. Hırslarını tatmin etmek yolunda farklı yöntemlere yönelmekten çekinmezsin. Olaylar karşısında kötümser bir bakış açısı hâkim olur.

Aydınlık tarafı

Aldığın kararlar daha ihtiyatlı. Pratik çözümlerin insanı olmaya başlıyorsun. İnsanların sorunlarına çözümler üretmek senin için eğlenceli bir uğraş. Buna bağlı olarak çevrenden gördüğün saygı artar. Sağlıklı yaşamak ve kafanı dağıtmak için egzersiz yapmak senin için önemli hale gelir.

Kariyerde

Kariyerinde hırslısın başarmak için elinden geleni yaparsın. Sana verilen sorumlulukların iş yerinde veya dışında üstesinden gelirsin. Maddi olarak fazla kazanç elde etmek için birçok yatırım yaparsın. Uranüs Oğlak döngüsünde doğduysan işini çok fazla önemser ve çok fazla vakit ayırırsın. Materyalist bakış açın böyle olmasına da etkili olur.

Ailede

İş yaşantına dalıp gitmen ailen ile ilgilenmenin önüne geçer. Bu konuya bir denge oturtmalısın. Aileni maddi olarak güvence altına almak istesin. Evli bir Oğlak burcuysan eşin ilgisizliğinden şikayetçi olur. Bu şikâyet eşinin ailesi ile ara sıra gerilmene neden olur.

Uranüs Kova Burcunda

Uranüs’ü Kova burcunda olan biri için özgürlük senin için önemli haline gelir. Değişim senin için kaçınılmaz olur.

Karanlık tarafı

Aşırı radikal kararlar alıyor olman çevrenle anlaşmazlıklar yaşamana sebep olur. İnatçısın. Uranüs Kova burcundaysa insanları tanımadan onlara karşı önyargı ile yaklaşmayı tercih edersin. Kendi düşüncelerinden başka düşünceleri umursamazsın. Liderliğini korumak için tartışmaya girmekten çekinmezsin.

Aydınlık tarafı

İraden güçlü. Uranüs Kova döngüsünde doğduysan zeki ve yaratıcı fikirlerin ile dostlarına ışık saçıyorsun. Üstelik bu fikirler orijinal fikirlerdir. Bilimsellik senin ispat etme kaynağın. Toplum bilincin artıyor. Liderlik yeteneğin gelişiyor. Tedbirli olman arkadaşların arasında güven duyulan biri haline gelmeye başlamanda etkili oluyor. Çevrendeki herkesin mutlu ve refah içinde yasmasını istersin.

Kariyerde

İş yerinde tam bir reformistsin. İş yerinde gösterdiğin çaba üstlerin tarafından dikkatlice gözlemlenir. Kendi işinin sahibi bir Kova burcuysan üretkensin. Fakat farklı fikirlerine çalışanların uyum göstermekte zorlanır. Eğitim hayatında becerikli olman anlama kabiliyetini arttırır.

Ailede

Evli bir Kova burcuysan eşine karşı oldukça naziksin. Eşsiz hayal gücünle aileni kendine hayran bırakıyorsun. Kardeşlerin seni örnek alır. Ailen ile geçmişte yaşadığın trajik hadiseleri unutmazsın. Uranüs burcun Kova ise aile konularında nostaljik düşünceler zihnini kaplar. Aile büyüklerine karşı saygılı ve cömertsin.

Uranüs Balık Burcunda

Maneviyat ve dinsel konulara olan ilgin artar. Algıların oldukça hassas ve duyarlı. Bu durum değişimlere hemen ayak uydurmanı sağlar.

Karanlık tarafı

Duygusal ve hassas davranırsın. Hissi olarak sana anlayış göstermeyen insanlara çok çabuk kırılırsın. Anın haritasında Uranüs etkileşim alırsa merhamet duygundan faydalanmaya çalışan insanlara karşı asla müsamaha göstermezsin. Geleneksel olmak sana göre bir davranış değil. Kendi içinde insanları konumlandıramazsın. Bu durum sende stres yapar.

Aydınlık tarafı

Hoşgörülü ve merhametlisin. Çevrendeki yardıma muhtaç inşalara yardımlarını esirgemezsin. Karşılık beklemeden yaptığın yardımlar saygınlığını artırır. Psişik yeteneklere sahip olman gizli saklı olan şeyleri gün yüzüne çıkarmana yardımcı olur.

Kariyerde

Kendi işinin sahibi bir balık burcuysan realist düşünemiyor olman sana maddi kayıplar yaşatır. Hassas bir kişiliğinin olması fazla sorumluluk alamamana neden olur. Aşırı idealist düşüncelerin var fakat dünyaya karşı bir tahammülsüzlük içinde olursun. Müzik, heykel, dans gibi alanlarda yeteneklerini konuşturursun.

Ailede

Uranüs Balık burcundaysa ailenin yardıma ihtiyacı olduğunda en ilk sen yetişirsin. Kardeşinin gözünde saygın bir kişiliğin var, kardeşin sana sürekli akıl danışır. Ailede bulunan yaşlıların tüm ihtiyaçlarını giderirsin. Bu konuda hiç sızlanmıyorsun oldukça dirayetlisin.

URANÜS EVLERDE

Uranüs 1. evinde

Bilimsel icat yetenekleri olan bir kişisin. Geleneksel davranışlara karşı bağlayıcı olmayan normları seversin. Başkalarının doğrularına çok fazla değer vermezsin. Sebebi olmayan bir dik kafalılığın olur. Her an kavga etmeye hazır gibisin. Sakin olmayı denemelisin.

Uranüs 2. evinde

Para kazanmak konusunda değişik yöntemlere başvurursun. Bilimsel alanlarda para kazanırsın. Çevren yaptığın doğru yatırımlar sayesinde nasiplenir. Fakat hızlı kazanıp hızlı harcarsın.

Uranüs 3. evinde

Görüşlerini bilimsel gerçekliklere dayandırırsın. Sezgi gücün kuvvetli. Birdenbire içinize doğan yeni şeyleri gerçekleştirmek istersin. Davranışların konusunda özgür olmayı seven bir yapın olur.

Uranüs 4. Evinde

Yakın dostlarına olan düşkünlüğün çok fazla. Onları aileden gibi görürsün. Evini aynı anda ofisin gibi kullanmak istersin. Ekip çalışmalarında gösterdiğin başarı dikkatleri üzerine çeker.

Uranüs 5. Evinde

 Kurduğun ikili ilişkiler çabuk başlayıp çabuk bitebilir. Çocuklarının eğitimi senin için oldukça önemli. Bu konuda onları sonsuz özgür bırakırsın. Sosyal olamayan ortamları seviyorsun. Sessizlik senin için önemli bir kavram olur.

Uranüs 6. Evinde

İşinde yeni teknikler öğrenmeye öğretmeye önem verirsin. Çalışma koşullarının iyi olmasına dikkat edersin. Kiminle çalışacağın konusunda oldukça seçicisin. İşine karışılmasından hoşlanmazsın. Bildiğin gibi davranırsın.

Uranüs 7. Evinde

Evliliğinde uyumsuzluk yaratabilecek olaylar ile karşı karşıya kalırsın. İş ortaklığı, sigorta, vergiler konusunda şansın değişir. Çevrende gelişen olaylara karşı gözlemci kalmayı tercih edersin.

Uranüs 8. Evinde

Yaşamın gizemleri ile ilgili takıntıların olur. Ruhsal değerlere önem verirsin. Değişimin dinamik olarak olması gerektiğine inanırsın. Atom fiziği, dördüncü boyut gibi değişik konularla ilgilenirsin.

Uranüs 9. Evinde

Politik düşüncelerinde radikal kararlar alırsın. Şansınız birden değişiyor buna dayanarak risk almak istersin.  Sıradan görevlerin insanı olmaktan ziyade önemli mevki ve makamlarda olmak sana cazip gelir.

Uranüs 10. Evde

Kendi işini kendin yönetirsen senden mutlusu yok. Hangi mesleği icra ediyor olursan ol her zaman yeniliklere açık ve güncelsin. Matematik elektronik gibi alanlarda başarılı olan bir birey haline gelirsin.

Uranüs 11. Evde

İş yerinde yetkili kişilerle pek geçinemezsin. Evliliğe olan yaklaşımların bohemce olur. Bu tutumun insanlara garip gelir. Ortak amaçlar için insanlar ile bir araya gelmeyi seversin.

Uranüs 12. Evde

Yoga meditasyon gibi zihnini boşaltan aktiviteler önemli olur. Sıradan sezgilere sahip olamaman çevrenle çatışmalara yol açar. Arkadaşlarının sırlarını saklar ve güvende tutarsın. Bu konuda güvenilir bir sır küpüsün.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

14.07.2020

Günün Ruh Hali
Öğleden sonra Ay’ın kafası karışık. Duygularımız yorgun. Kayıp eşya listeleri uzarken, sakarlık da artıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...