Yükleniyor . . .

TARİHİN EN BÜYÜK GÜNEŞ TUTULMASI

Makale 07/01/2022

TARİHİN EN BÜYÜK GÜNEŞ TUTULMASI

Tüm dünyadaki bilim adamlarının heyecanla beklediği Güneş Tutulmasına günler kala Ulusal Güneş Gözlem Evi 21 Ağustos’ta gerçekleşecek ateş burcundaki tutulma için tarihin en büyük tutulması açıklamasını yaparken, hepimizin kulaktan kulağa duyduğu bilgiyi aklımıza getiriyor. Tarihten bu yana yaşanan Güneş Tutulmalarının hep doğa olayları ile pekiştirilmesi!  Fakat burada gözden kaçan detay Güneş Tutulmalarının çıplak gözle gözlemlendiği kıtalarda doğa olaylarının etkili olduğu. Bu da demektir ki 21 Ağustos 2017’de yaşanacak Güneş Tutulması yaklaşık 90 dakika boyunca Ay, Güneş’in önüne geçecek.  Sadece ABD kıtasında gözlemlenecek tutulma ABD’de astrologlar tarafından Amerika Tutulması olarak adlandırılıyor. Bu da tüm kıtada gözlemlenecek tutulmanın birçok doğa olayını tetikleneceğinin, daha önce 1981’de Saros Tutulması etrafında Ronald Reagan’a yönelik bir suikast girişiminin gerçekleştiğinin de altını çiziyor. O gün ve daha sonraki günlerde çıplak gözle gözlemlenecek kıta ve dünyada tam olarak neler olacağı kestirilemese de  hiçbir şey eskisi gibi olmayacağı gibi,  2017 yılının en hareketli ve tansiyonu yüksek günlerine gebe olduğumuzu da söylüyor yıldızlar.

Gökyüzünde ne olacak?

Astroloji dünyasından ele alındığında ise bir benzeri 1999’da yaşanmış olan 21 Ağustos’ta gerçekleşecek tutulmaya da o tarihte olduğu gibi Merkür Gerilemesi eşlik edecek.  Bu da demektir ki derinden başlayan değişim, somut adımlarla hayatımıza yansıyacak. Güneş tutulması öncesi 7 Ağustos’ta Ay Tutulması yaşanacak.  Zaman, kalplerde ve akıllarda adeta büyük hesaplaşmayı çağrıştıran tutulma döngülerine doğru akarken size burçlarınız üzerinden net tavsiyeler hazırladım. Eğer Ay burcunuzu da biliyorsanız Ay burcunuzu da okumayı unutmayın. Bu dönemde ani değişen duygu durumlarınızı yönetirseniz tutulmaların gerçekleşeceği hava ve ateş elementlerinin etkilerini bertaraf edebilir, hatta lehinize çevirebilirsiniz.

Güneş Aslan burcunda tutuluyor…

  • Yüce gönülleri daha da yüreklendirecek
  • Cömertleri sevindirecek
  • Yaratıcılık alt yapılı iş yapanları yükseltecek
  • Babaları ve baba figürlerini meydanlara atacak
  • Fedakâr insanlara kısıtlamalar getirecek
  • Üstünlük taslayanları törpüleyecek
  • Neşeli insanları gündem çocuğu yapacak
  • Organizasyon yönü güçlü olanları ünlü yapacak
  • Algısı açık olanların kulaklarına binlerce konu çalacak tutulma döngüsüne büyük ve hızlı bir giriş yapmış bulunuyoruz.

Tutulmanın olumsuz yanları ise; ateşin en heybetli burcundaki tutulma, Merkür ile iş birliği yaparken eşime bir türlü yaranamıyorum söylemlerini artırırken, bu adam ne çeviriyor merakını da beraberinde getirecek, özellikle birçok kişiyi baskıcı, dayatmacı hatta tehditler savuran tiplere döndürecek.

Güneş Tutulmasının en sert etkisi; zorbalık! Tantana çıkaran tiplerin artmasına sebep olacak olan tutulma, ‘neler oluyor’ sorusunu sık sık tekrarlatacak. Ayrıca sabit burcun son derecelerinde gerçekleşecek tutulma tolerans kelimesini emekli yaparken, sabit fikirli insanlar ortalıkta cirit atacak. Hiçbir şeyi havada bırakmayan tutulma eşleri yeniden buluştururken, bekarların hayatı sorgulaması için elinden geleni yapacak. Bu durum tutulmanın ardından birçok kişinin ben ciddi bir ilişki istiyorum demesine sebep olacak.

Tutulma esnasında Ay’ın Aslan burcu fazında olması ise çifte tarife uygulayacak. Sizin anlayacağınız gülerken ağlamak, ağlarken deliliğe vurmak serbest olacak. İnsan ilişkileri ile derdi olan bu tutulma ya hep birlikte olacağız çağrısı yapacak ya da hep birlikte kaybolup gideceğiz mantığını topluma salgılatacak.

Yok mu başka çıkış?

Aşkı, tutkuyu, nefreti, gösterişi, ihtişamı temsil eden bir burçta gerçekleşecek olan tutulmaya gökyüzünün ağır toplarının Retro hareketleri de eşlik edecek ve herkesin algısı bu süreçte oldukça açık olacak. İlişkilerde sıcakkanlı, cömert, sevecen davranırken bir anda ‘bunun da ne yaptığı belli değil’ eleştirileri devreye girecek. Kendini dev aynasında göstermeyi hedefleyen tutulma sürecinde emniyet kemerinizi takmazsanız kendinizi olmadık işlerin içinde bulabilirsiniz.

Merkür’ün Başak burcundaki Retro hali ise evlerde şenlik olarak algılanabilir. Bu süreçte neyi dert ederseniz abartacak, neye sevinirseniz gözünüz görmeyecek hale gelebilirsiniz. Kısacası tam 7 gün hayatınızın kısa metrajlı filmini çevirebilirsiniz. Şayet gerçekçi, mantıklı, pratiğim diyorsanız ekmeğinize, işinize hayatınıza kolaylık katacak fırsatları da yakalayacaksınız. Bu süreçte bazen olur olmaz şeylere inanmak da güçlük çekebilirsiniz. Daima planlı hareket ederek, mükemmeli yakalamak peşindeyseniz ve bu Güneş Tutulmasından korunmak istiyorsanız, bu gökyüzü olayının kirli Dolunay’a ve Satürn Retro’suna benzemediğini belirteyim. Sırat köprüsünden hallice olan tutulmanın etrafından dolaşmak için işlerinize ve kendi dünyanıza daha çok öncelik vermelisiniz.

Tutulma esnasında Venüs’ün Yengeç Burcunda olması;

Bu döngüde aşırı ilgili davranışlar ilişkileri tehlikeye sokabilir. Huzursuz, sevgisiz ve yeterince ilgi görmediğinizi hissettirecek olan Venüs seyri, kendinizi yemeye vermenize sebep olabilir. Başımızın tacı annelerimiz ya da anne gibi gördüğümüz kişilerle kurduğumuz duygusal ilişkiler karışabilir. Göz ucuyla anneleri takip etmek de fayda var benden söylemesi…

Mars, Aslan burcunda tutulmaya omuz verirken;

Onurlu insanların daha keskin açıklamalarını, sanat camiasında 7’den 70’e bildiğimiz etliye sütlüye karışmayan kişilerin sağlık sorunları ve hatta ani kayıpları ile şaşkınlık yaşayabiliriz. Toplumumuza egosuyla damga vurmuş kişilerin de gizli bilgilerinin açığa çıkması sansasyonel haberlere sebep olabilir. Son 7 yıldır, oyunu sert ve kazanmak için oynuyorsunuz ve kolay kolay işin ucunu bırakmıyorsunuz, bu haklı ve gururlu mücadelenizi ayakta alkışlatacak olan savaşçı gezegen Mars yolunuzu açmak için hedeflerinize göz dikmeniz konusunda yardımcı olacak.

Buraya kadar yazdıklarım çevrenizi veya hayatınızın bir bölümünü anlatıyorsa, değişim sürecine girdiniz demektir.

Gezegen

Burç

Ev

GÜNEŞ

28 Aslan

6

AY

28 Aslan

6

MERKÜR

08 Başak Retro

6

VENÜS

24 Yengeç

4

MARS

20 Aslan

5

JÜPİTER

20 Terazi

7

SATÜRN

21 Yay Retro

9

URANÜS

28 Koç Retro

1

NEPTÜN

13 Balık Retro

12

PLUTON

17 Oğlak Retro

10

CHİRON

27 Balık Retro

12

 

Astrolog Zeynep Turan

04.08.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

 
 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…