Yükleniyor . . .

ONUNLA GERÇEKTEN EVLENMELİ MİYİM?

Herkesin bir gün aklında evlenme düşüncesi vardır. Bazımız erken yaşlarda bu yola baş koyarken, bazılarımız ise hayatta bazı önceliklerimiz, yapacaklarımızın olduğunu belirterek evlilik düşüncesini ileriki bir tarihe erteleyebiliriz. Kadınlar evliliğe genelde soğuk bakmazlar. Tabii ki bazı kadınlar istisnai durumlar sergileyebilir. Örneğin, evliliği kalıplar bütünü olarak görerek, kabul etmeyebilir. Ama olaya evliliğe hazır olmayan kadınlar yönünden bakmak yerine; hep merak edilen, onca konu yapılmış, kadınların sohbetlerinde yer almış erkeklerin evliliğe hazır olmamasının nedenleri ve neleri öne sürdüklerini inceleyeceğiz.

Sevgilinizin Geleceğe Dair Planları Yok ise

Herkesin bir hedefi, planı varken, sizin hayatınızdaki erkek anı yaşamayı tercih edip, geleceğe dair yapmak istediklerine dair hiçbir fikir beyan etmediğinde durup düşünmelisiniz. Neden mi? Günü, anı yaşamak isteyen her insan tabii ki bu kalıba girmez ama sürekli gündelik telaşlar, heyecan peşinde olan bir kişinin kendine dair planları bile yokken, siz bu hayatın neresindesiniz? Yol arkadaşı olmanın bir düşünceden gerçeğe dönüştüğü zamanı bekleyecek kadar cesaretiniz ve zamanınız var ise tabii ki karar sizin... Ama geleceğe dair planları olan bir erkeğin mutlaka er ya da geç evlilik düşüncesi de ortaya çıkacaktır.

Gelecek Planlarında Yalnızca Kendisi Varsa

Bir ilişkide “biz” diyememek nasıl bir sorun olarak görülüyorsa; onca emek verdiğiniz bir ilişkide partnerinizin planlarında, konuşmalarında bireysellik sezerseniz bu da bir sorundur. Şu anda iyisiniz, sizle ilgileniyor ama bir bakarsınız ki o yol alırken, siz geride kalmışsınız. Bazen insanlar hayatlarına dair ipuçları verir, sizin ne kadarını gördüğünüz ve neye yorumladığınız önemlidir. Konuşmayı denediğinizde “evet haklısın, fark etmemişim” diyerek aynı yolda devam etmesi ise artık ipucu olmaktan çıkmış, “gerçeklik” olmuştur.

Birlikte çok eğleniyorsunuz, hatta aranızda bir sorun olmayabilir. Birbirinizi tamamlayan bir bütünsünüz. Ama siz evliliğe artık hazır olduğunuzu ve onunla evlenmek istediğinizi aklınızdan ve kalbinizden geçirirken, bir türlü bu konulardan konuşmayan biri var ise karşısınızda, partnerinizin ne istediğini gerçekten anlamamış olabilirsiniz. Siz sürekli plan yaparken, gelecek planlarınızdan bahsederken, konuşmalarınızda kayıtsız kalarak sadece dinleyici olup katılmıyorsa, hatta merak bile etmiyorsa çözülmez bir bulmaca değildir, cevap ortadadır. Sizinle bir hayatı seçen biri öyle ya da böyle bir şekilde planlarınızın bir noktasında yer aldığını görmek ister, bazısı bunu tepkileri ile bazısı ise açıkça dile getirir.

Problemleri Çözmeye Çalışmıyorsa

İlişkilerde küçük tartışmalar ilişkinin tuzu biberidir. Hatta bu tartışmalar dozunda olduğu takdirde çifteleri birbirine yaklaştırdığı söylenir. Çünkü ufak tartışmalar aynı zamanda sorunların çözüme ulaşma istediğini de barındır. Kişilerin umursamaz davranmaları sizce de ilişkiyi çekilmez kılmaz mı? Sorunların çözümünde emek sarf eden bir erkek sizinle uzun zaman birlikte olmak istediğini açıkça belli etmiştir zaten. Ama sizin neye kırıldığınızı, neyi umursadığınıza önem vermeden kendi isteklerinin doğrultusunda biriyle ne kadar iletişim kurabilirsiniz? O kendi dünyasında yaşar ve sizi hayatına ne kadar müdahil ederse o kadarıyla yetinmek zorunda kalırsınız. Sizin üzüntülü, kırgın halinizde bir şey yapmıyorsa ya da yüzünüzü güldürmek için şartlarını kullanmıyor, zorlamıyorsa evlilik düşüncesi bir balon misali patlayacaktır.

Çevrenizdekilerden Uzak Kalmayı Seçiyorsa

Sevdiklerimizi bir arada görmekten keyif duyarız. Siz keyif duyarken, partneriniz ailenizle ya da arkadaşlarınızla görüşmemek için bahaneler yaratıyorsa “neden?” diye kendinize sormalısınız. Her zaman bir işi, farklı bir planı olması mümkün değildir. Gerekçeler göstermek dışında açıkça görüşmek istemediğini belirtir ya da onları eleştirmeye kadar uzanan konuşmalar yaparsa, zaten sizinle ortak paylaşımları yalnız ikinizin olduğu alanlarda sınırlı kalır. Bir yerde bu alanlarda da kendini kısıtlanmış görerek gitmek istemesini beklemeden, siz bir karar verebilirsiniz. Sürekli aile ya da arkadaş ortamınızda tabii ki olmayacaksınız, ama yanınızda yer almak istemesi de önemli değil mi sizce de?

Sizi Eleştirmek Adeta Hobi Haline Geldiyse

Hepimiz zaman zaman eleştirilerin dozunu kaçırabiliyoruz. Ama karşınızda her hareketinizi eleştiren, sizi sürekli başkaları ile kıyaslayan birini görüyorsanız, yine düşünmeye başlayın bence… Gerçekten sizi siz olduğunuz için seviyor mu, yoksa zihninde canlandırdığı kimliğe daha yakın olmanız için mi uğraşıyor? Böyle bir yaklaşım, nerden bakarsanız bakın çok da sağlıklı bir ilişkiyi işaret etmiyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

06.04.2015

 
 

 

 

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Sakinliğini koruyan önde olduğunu kanıtlayacak. Mesai saatinde işlerini yetiştiremeyenler, ofiste abur cubur tüketimini artıracak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...