Yükleniyor . . .

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY (17 ARALIK 2013 )

Makale 01/01/2013
 

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY (17 ARALIK 2013 )

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in mi, yoksa değişikliklerin ve ani başlangıçların temsilcisi Uranüs’ün retrosu mu elimizi kolumuzu bağladı? Son zamanlarda kollektif gezegenlerdeki bu gerilemeler özel hayatımızda bazı sorunların fitilini ateşlerken, iş hayatımızı ise sekteye uğratmaya devam ediyor. Aklımızda güzel projeler var fakat işin sonunu getirmek oldukça zor.

Bir de 22 Aralık’ta aşk gezegeni Venüs’ün Oğlak burcunda gerilemeye başlayacak olması, durumu iyice içinden çıkılmaz hale getirecek. Birbirine küsen siyasetçilerden tutun da, alınganlıkların bini bin para… Hem siyaset ve sanat camiasında, hem de kişisel hayatınızda alınganlıkların bir anda başlayıp, çok alakasız noktalara geldiğini küçük fragmanlar şekilde izleyeceksiniz. Son dakika istifalarına ise hazır olun.

Neyse ki Uranüs, 20 Aralık’tan sonra ileri hareketine devam edecek ve yeni şeyler keşfetme isteğimiz arttıkça artacak. Fakat bizi bir de 17 Aralık’ta İkizler-Yay aksında gerçekleşecek olan Dolunay bekliyor. Saat 09.29’da 25 derecede oluşacak Dolunay, ikili ilişkilerde iletişimin artacağının habercisi iken, ağzımızdan çıkan sözlerin soğuk havayı daha da soğutacağını şimdiden belirtelim. Zihnimiz açık, konuşmamız hızlı, elimiz pratik… Küçük sakarlıklar ise oldukça normal. İşte bu özelliklerin tüm burçlarda olduğunu düşünün? Herkesin aynı anda konuştuğunu, işleri hızlandırmak için birbirlerini aceleye getirdiklerini ve yükselen enerjinin tansiyonları da yükselttiğini hayal edin! Adeta zihinler savaşı!

Önümüzde bize “değiş ve değiştir!” diyen bir gezegen ve “bunu çabuk yap!” diyen bir Dolunay var. E, hızımıza kimse yetişemiyor desek yeridir…

Aniden gelişen olayları sindirmek ve eş zamanlı olarak birkaç şeyle uğraşmak herkesin harcı değil. Rutin bir şekilde hayatını sürdürenler, işleri zamana yaymayı sevenler bu hıza uyum sağlamakta zorlanacaktır. Özellikle toprak gruplarından Boğa, Başak ve Oğlaklar önlerine çıkan fırsatları değerlendirirken bocalayabilirler. Fakat Dolunay, Merkür’ün hazırcevap ve pratik zekalı çocuğu İkizler’de gerçekleşiyor. İster istemez, tüm burçlar olarak ortama ayak uydurmak zorundayız.

Öncelikle çenemizin düşeceğini, dedikoduya daha çok meyilli olacağımızı, gerekli gereksiz tüm bilgiyi hafızamıza hapsetmek isteyeceğimizi belirtelim. Hani internette “gereksiz bilgiler” diye forumlar olur ya, işte bu dönemde belki de en çok ilgimizi çekecek şey; timsahların renk körü olduğu, sadece dişi sivrisineklerin ısırdığı, Hawaii alfabesinde sadece 12 harfin bulunduğu tarzı çok da işimize yaramayacak bilgiler...

Venüs gerilemesinin ve Dolunay’ın birlikteliği adeta trajikomik olaylara ön ayak oluyor. Özellikle proje bazlı işlerde çalışanlar veya rutin işi olanlar mevcut hallerinden sıkabilir, arayışa girebilir, istediğinin bu olmadığını düşünebilir. Fakat hatırlatalım, tüm bu düşünceler kalıcı değil geçici… Severek yaptığınız şeylerden, sevdiğiniz insanlardan, mekanlardan biranda sıkılırsanız buna Dolunay’a ve Venüs gerilemesine borçlusunuz. En çok etkilenenler ise egosu yüksek olanlar…

Dolunayların çoğu zaman olumsuz etkilere de sahip olduğunu unutmayalım. Teknoloji ile ilgili konularda sinirlerimizi gerecek aksaklıklar, hararetli tartışmalar, uykusuzluk ya da içimizdeki enerji fazlalığının yarattığı huzursuzluk bizi bekleyen konular arasında. Bu durumu en çok tecrübe edecek burçlar ise İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Yay, Oğlak ve Kova burçları…

Bu günlerde sosyal medya ile haşır neşir halimiz, en çok da merak uyandıran haberlere yönelecek. Dolunay, İkizler-Yay aksında gerçekleştiği için kişisel gelişim ve eğitim hayatı da önem kazanıyor. Eğitimine devam etmek ya da kendini geliştirmek için kurslara yazılmak isteyenler bu dönemde daha somut adımlar atacaktır. Hem daha iyimseriz, hem de dilimizin kemiği yok. Zıtlıklar bir arada! Yapmamız gereken şey, bize yöneltilen yersiz iddialara ve eleştirilere soğukkanlı bir şekilde yaklaşabilmek. Bu günlerde sinirlilik ve gerginlik artacağı için vücudu yatıştıracak hobilere yönelebilirsiniz. İçinizde biriken enerjiyi insanlara değil işinize yöneltebilir, olumlu iş bağlantıları kurabilirsiniz.

Dediğim gibi zihnimiz açık, tüm bilgiye açız; işte bu durum aynı zamanda çok yönlü gelişmelerin de habercisi. İçi boş fikirler bizi oyaladığı gibi, karşımıza merakımızı cezbedecek değişik durumlar da çıkacaktır. Eğer gerçekten ihtiyacımız olan bilgiyi beynimize depolarsak, ne ala… Başarıya ulaşmak o zaman daha kolay olacak. Sonuçta farkındalığımız artıyor ve olayların ardındakini çok net bir şekilde görebiliyoruz. Hem Dolunay etkisi hem de Uranüs’ün düzelmeye başlamasıyla, iş ve aşk hayatımızdaki sorunlara alternatif yollar keşfetmek hiç de zor değil.

Koç; aile, çocuklar, aşk evinizi etkileyen bu Dolunay ile birlikte girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek için ekstra çaba harcayabilirsiniz. Gözler hep üzerinizde olsun istediğiniz gibi, ilgiye hiç olmadığınız kadar ihtiyacınız var. Bu arada kalabalık ailede yaşayan Koçlar, bu dönemde kardeşlerinin hayatında yaşayacağı değişikliklere şahit olabilirler. Bel ağrılarına dikkat!

Boğa; hizmet ve sağlık evinizde etkili olan İkizler burcundaki Dolunay, sindirim sisteminizi, idrar yolları enfeksiyonları ve hassas olan karın bölgenizi olumsuz olarak etkileyebilir. Ev ve çalışma hayatınızdaki düzen isteği bu günlerde had safhada olabilir. Etrafınızdaki dağınıklardan oldukça şikayetçisiniz…

İkizler; burcunuzda gerçekleşen Dolunay sevgi, ortaklık, evlilik evinizde gerçekleştiği için aşk hayatınızda bazı sorunlara neden olabilir. Birlikte olduğunuz insanın verdiği sözleri tutmadığını düşünüp, onunla tartışmaya geçebilirsiniz. Yargılamalar ve eleştiriler geçmişteki konuların da tekrar gündeme gelmesine neden olabilir.

Yengeç; ortak paralar, miras, projeler evinizde gerçekleşen Dolunay, sizde bu konularla ilgili kendinizi bekletilmiş, oyalanmış gibi hissettirebilir. Daha sabırsızsınız ve maddi konularda hassasınız.

Aslan; yüksek eğitim, ticaret ve seyahat evinizde etkili olan Dolunay, bu günlerde yabancılarla olan ilişkilerinizde daha dikkatli olmanıza dikkat çekiyor. Eğer uluslararası işlerde çalışıyor ya da yabancı kültürlerle ilgili bir iletişiminiz varsa konuşmalarınız ve gireceğiniz toplantıları birkaç kez gözden geçirmenizde fayda var.

Başak; kariyer, otorite ve statü evinize gerçekleşen Dolunay, bu dönemde toplumda tanınan kişi olmanız yolunda, ilerlemenize yarayacak. Kendinizi ifade ederken hiç olmadık konulardan yola çıkmanız, insanlar tarafından yadırganabilir. Çalışma alanı ve para harcamaları ile ilgili düzenlemeler yapıp, bazı güncellemelerde bulunabilirsiniz. Bu arada diz ağrılarına dikkat!  

Terazi; dostluk, umutlar, bireysel girişimlerinizi etkileyecek olan Dolunay, tesadüfen katılacağınız sosyal aktivitelerde hayır işlerine, derneklere üye olabileceğinizi ve bazı bireysel girişimlerde bulunacağınızı vurguluyor. Dostlarınızla olan ilişkileriniz daha yoğun… Bacak bölgenizdeki ağrılar ise canınızı sıkabilir.

Akrep; İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay, bilinçaltınız, korkularınız ve ruhsal dünyanızı etkileyecek durumlara sebebiyet verebilir. Maddi ve manevi anlamda kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. İlişkisi olan Akrepler ise gereksiz inatlaşmalar yaşayabilirler.

Yay; sağlık evinizi etkileyen Dolunay, baş, boyun ve kas ağrılarına neden olabilir. Kendinizi birkaç gün boyunca yorgun, bitkin ve halsiz hissetmeniz normal… Planlarınızdaki son dakika değişiklikleri ve iptaller moralinizi bozmasın.

Oğlak; para evinizi etkileyecek olan Dolunay nedeniyle daha çok harcama yapmaya meyilli olabilirsiniz. Ekstra harcamalar yaşayabileceğiniz gibi, eliniz de oldukça açık…

Kova; kardeşler, arkadaşlar ve iletişim evinizi etkileyecek olan Dolunay, planlarınızı ve projelerinizi değiştirmenize neden olacak konuşmaların habercisi. Başkalarından duyacağınız sözler sizde stres yaratabilir. Ani öfke nöbetlerine ve kulak ağrılarına dikkat!

Balık; örf, adet, kişisel bağlılıklar ve alışkanlıklar evinizde etkili olacak Dolunay, köklü dostluklar kurduğunuz insanlarla iletişiminize hız kazandıracak. Güven duygusuna hiç olmadığınız kadar ihtiyacınız var. Ailenizle özellikle de annenizle ilgili sağlık sorunlarıyla uğraşabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır 

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…