Yükleniyor . . .

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE İNSAN KARAKTERİ

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE İNSAN KARAKTERİ

Gözler kalbin aynasıdır! Ama sadece gözler mi? Aslında vücudumuzun her bir parçası bizi ele veriyor; vücut yapısı ile psikoloji arasında güçlü bir ilişki olduğunu artık bilim adamları da kabul ediyor. Eski çağlardan beri bilim adamlarının araştırma konusu olan ve günümüzde bilim dalı haline gelen Fizyonomi ile artık bazı suçlular da sınıflandırılabiliyor. Önce kendinizi, sonra da çevrenizdekileri yakından tanımaya ne dersiniz?

Yuvarlak Yüzlüler

Uyumlu bir yapıları vardır. Düşüncelerinde inatlaşmazlar uzlaşmacı bir tavır sergilerler. Sıcakkanlı ve sevimlidirler. Güler yüzlü olduklarını görebilirsiniz. Neşeli oldukları için gülümsemek onların vazgeçilmezidir. Rol yapmakta zorlanırlar ne kadar kendilerini zorlasa da mimikleri onları ele verir.  Bazı zamanlarda kıskançlıkları ortaya çıkar. Başkalarının başarılarını da içten içe kıskanabilirler. Rahatlarına düşkün oldukları söylenebilir. Uyuşuk yanlarını da görebilirsiniz. Ama bazen öyle bir kapris yaparlar ki ne yapsanız onları memnun etmek zor olacaktır.

Kare Yüzlüler

Kare yüzlü insanlar hareketli, mücadelecidirler. Güçlükler karşısında yılgınlık göstermezler. Kararlı yapıları ile bildikleri yoldan şaşmazlar. Düşündüklerini içlerinde saklamaz hemen dile dökerler ama bu patavatsız olarak algılanmaz aksine dengeli konuşmalar yaparlar. Ciddi bir görünüşleri vardır. Sabırlı oldukları söylenebilir. Yaptıkları işin üzerinde titizlikle yoğunlaşırlar ve genellikle istediği sonuca ulaşmakta zorlanmazlar.  En olumsuz özellikleri ise katı ve kırıcı oldukları gibi çabuk sinirleniyor olmalarıdır. Sinirlendikleri zaman acımasız hareketlerde bulunabilirler.

Uzun Yüzlüler

Böyle bir yüz yapısına sahip olan kişiler entelektüeldir. Dışarında bakıldığında soğuk bir duruşları vardır. Aslında duyarlı ve dengelidirler. Bu tip kişiler tedbirli olmaktan hoşlanırlar. Dış görünümlerine önem verirler. Midelerine düşkünlerdir ama kilolarında bariz artışlar görülmez. Organize etme yeteneğine sahip oldukları için yönetici pozisyonlarında başarılı olabilirler.  

Üçgen Yüzlüler

Elmacık kemikleri ve çene arasındaki bölge kemiklidir.  Gösterişi severler. İkna kabiliyetleri yüksektir. Kolayca çevresindekileri etkileri altına alabilirler. Fikirlerini hemen dışarıya belli etmezler. Tahkim güçleri yüksektir.  Bu yüz yapısına sahip olan kişiler görselliğe önem verirler.  Hareketlerinde tutarsız olabilirler, günleri günlerine uymaz. Düzensiz bir insan olarak görünür ama kendi içerisinde kurduğu bir düzeni vardır. Onları memnun etmek kolay değildir.

Çene Şekline Göre İnsan Karakterleri

Dört Köşe Çeneliler

Dört köşe çeneye sahip kişilerin realist bir bakış açısı vardır. Otoriterdirler. Düşündüklerini söylemekten çekinmezler. Düşündüklerini söyledikleri için dürüstlüğe önem verirler ve karşısındaki kişilerden de aynı açıklığı beklerler.  Samimi yaklaşım tarzına sahiptirler. Sadelik onlar için önemlidir. Kendilerini beğendirmek için çaba göstermezler. Oldukları gibi kabullenmek için düşüncelerinin arkasında dururlar.  Çevresindekilere güvenmekten ziyade önce kendilerine güvenirler. Kendilerini motive etme konusunda çok başarılıdırlar Kibarlığa önem vermeyebilirler.

Küçük Çeneliler

Küçük çeneliler neşeli ve kibar insanlardır. Çekingen ve içlerine kapanık olduğu görülebilir. Çevreyle kurulan yakın ilişkiler onlar için önemlidir. Bu yüzden arkadaşlıklarına değer verirler. Alçakgönüllü yapıları ile arkadaş çevrelerinde aranılan kişi haline gelirler. Gösteriş onlara uygun değildir. Duyguları dengelidir, aşırıya kaçmazlar. Elde edemeyecekleri bir şeyin peşinden koşmak onlar için boşa zaman harcamaktır. Kırılgan bir yapıları olabilir. Küçük başarısızlıkları bile kendilerine dert edinip telaşa kapılabilirler. Analiz ve gözlem yetenekleri yüksektir.

Sivri ve Üçgen Çeneliler

İdealist, aklına koyduğunu gerçekleştirmek için kararlı olan kişilerdir. Fakat bu kararlılıkları sebebiyle bazı durumlarda aşırı inatçı olabilirler. Vazgeçmekte zorlanırlar. Tutkularının esiri olabilirler. Böyle durumlarda ani tepkiler vermeleri de olasıdır. Eleştiriye gelemez ancak kendileri çevresindekileri eleştirebilirler. Ama kendileriyle de alay etmekten geri kalmazlar. Zekidirler, araştırmacı ruhları vardır. Bilgiye karşı doyumsuzdurlar. Girdiği ortamlarda adaptasyon sorunu yaşamazlar. Rahatlıkla uyum sağlarlar.

Alın Şekline Göre İnsan Karakterleri

Çıkık Alınlılar

Çıkık alınlı olan kişilerin hafızaları kuvvetlidir. Bir kamera gibi belleğe alınan şeyleri unutmazlar. Detaylara önem veren gözlemci kişileri vardır.  Mantıkları ile hareketlerini yönlendirirler, hesapsız hareket ettikleri görülmez. Planlıdırlar.  Nerde nasıl konuşmaları gerektiğini iyi bilirler. Hümanist bir yapıları vardır. İkili ilişkilerde başarılıdırlar. Sevdikleri kişiye sadık olduklarını görürsünüz.

Geniş Alınlılar

Hareketli ve gerçekçi bir zekaya sahiptirler. Hayalperest değillerdir. Tespitleri yerindedir. Pratik yapıları ile karşılaştıkları sorunlarda çözüm üretmekte zorlanmazlar. Duyguların derinliğinde kaybolmak onlara göre değildir. Onlar mantığının onayladığı şekilde hareket etmek isterler. Elleri açık, paylaşımcıdırlar.  Geniş alınlı kişiler hayatlarında kısıtlamaları kabul etmezler bu yüzden baskıcı ve kıskanç değildirler. Anlayışlı oldukları görülür.

Dar Alınlılar

Her şeyin net ve belirgin olmasını isterler. Çalışmalarında titizlerdir, her detayı gözden geçirirler. İnsanlara kolay güvenmezler, güvenmek için ortak paylaşımlarının fazla olması gerekmektedir. Duyguları tatmin edildiğinde oldukça anlayışlı olduklarını görebilirsiniz. Bu durumlarda geniş bir bakış açısına sahip olurlar.

Göz Şekline Göre İnsan Karakterleri

Küçük Gözlüler

Temkinli hareket etmeyi tercih ederler. Duygularını, tepkilerini saklayıp mantığıyla hareket etmek isterler. Az ama öz konuşmayı benimserler. Mütevazi yapıları olduğu için azla yetinebilir. Sıkılgan bir duruş sergiledikleri için insanların arasına hızlı bir şekilde katılamazlar.

İri Gözlüler

Paylaşımcı bir yapıları vardır. Çevresine karşı yardımseverdirler. Kavrama yetenekleri yüksektir. Hızlı düşünüp, hızlı karar alırlar. Derin duygu ve düşünceleri vardır. Sosyal çevrelerinin oldukça geniş olduğu görülebilir. Geri planda kalmayı istemezler ama kendilerini öne çıkarmak için de ayrı bir gayret göstermezler. Konuşmaları ve tepkileri ile zaten kalabalıktan sıyrılırlar. Kendilerine güvenleri tamdır. Duygularını dengeleyemedikleri zamanlarda ölçüsüz tepkiler verebilirler.

Patlak Gözlüler

İnsan ilişkilerine önem verirler. Sevmek ve sevilmek için çaba gösterirler. Yaşama sevinçleriyle hayata sıkı sıkıya bağlıdırlar. Gezmeyi, eğlenmeyi severler. Yaşadıkları her şeyden bir tecrübe çıkarırlar. Sakin yapıları vardır. Yapmacıklıktan uzak doğal bir şekilde davranırlar. Çocuksu davranışları ile hata yapsalar bile kendileri kabul ettirmekte zorlanmazlar.

Çekik Gözlüler

Dışarıdan zayıf narin görünebilirler ama güçlülerdir. Duygularını saklamakta bir usta gibidir. Çevresiyle kolaylıkla iletişim kurabilirler. Güler yüzlü ve sıcakkanlıdırlar. Zarif davranışlar sergilerler. Üstlerinde otorite kurmak zordur. Hayatlarına kendileri yön vermek isterler. Başkalarının kararlarıyla hareket etmezler.

 

Astrolog Zeynep Turan

18.09.2015

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...