Yükleniyor . . .

VENÜS RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

VENÜS RETROSUNDA DOĞANLAR

Gezegenlerin Güneş’ten uzaklaşması kişisel yani doğum haritalarında Retro pozisyonuna girmelerine neden olur. Gezegenlerin belirli dönemlerde yörünge hareketlerinin yavaşlaması geri gidiyormuş etkisi bırakır. Doğum sırasında Retro seyrinde olan gezegen elbette ki kişilerin doğum haritalarını ve bu doğrultuda gökyüzünün akışına göre tepkilerini, yaşayışlarını etkilemektedir. Bugün sizlere Venüs Retro’sunda doğmanın etkilerini kaleme aldım.

Dışarıdan göründüklerinden her zaman daha fazlasına sahiptirler.

Venüs Retro’sunda doğan insanların içgüdüleri oldukça baskın ve kuvvetlidir. Onlar insanlarla iletişim kurmayı, sosyalleşmeyi gözlerinde çok büyütürler ve ciddiye alırlar. Bu yüzden yeni insanlarla bir araya geldiği anlar nadirdir. Bu tarz insanlar genç yaşlarında utangaç davranıyor olabilirler. Ayaküstü tanışıklıklar, ilk intibalarda özgüvenli bir duruş sergilemek onlar için her zaman sorun oluşturan konular arasındadır. Venüs Retro’sunda doğan insanlar dünya genelinin hemen hemen yüzde 7-8’lik bir kısmını oluşturur. Aşk, onların yaşamında önemini ve önceliğini asla yitirmez. Fakat dışarıdan bakan durumun, bu şekilde olduğunu asla fark edemez. Onlar ne yaşarlarsa yaşasınlar, iç dünyalarına hapsederler. Bu durum aslında her konuda böyledir.

İçte içe, sık sık güvensizlik yaşarlar.

Aşk yaşamlarında sürekli karşılaştıkları sorunlardan biri de kendilerini birtakım düşüncelerle sürekli ilişkiden sabote ediyor oluşlarıdır. Yeterince sevilmediklerine, etkileyici olmadıklarına dair düşünceler sık sık kafalarında dolaşır. Kendileri ile barışık olmazlar. Çoğu zaman iç korkuları, zayıf tarafları gözle görülür bir şekilde kendini gösterir. Kendilerini çoğu zaman “Hayır, sevgiye ihtiyacım yok.” diyerek ikna etmeye çalışırlar. Kısacası yaşamlarındaki sürekli bastırarak örtmeye çalıştıkları duygular ve aslında hissettikleri arasındaki dengesizlikler, onlardaki denge arayışını esas kılar. İç çatışmaları bitmeyen insanlardır.

Venüs Retro’sunda doğan kişiler, hayata dair birçok detayı kendi iç dünyalarında yaşamaya çalışırlar. Bu durum içsel duygularını yükselterek ani çıkışlar yapmalarına neden olabilir. Sevgilerini yeterince ifade edemediklerini düşünmeleri duygularını daha da bastırmalarına neden olabilir. Her ne kadar duygularını kontrol etmeye çalışsalar da yanlış kararlar verme olasılıkları da yüksektir.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...