Yükleniyor . . .

OĞLAK, DÜZEN KURMAK SENDEN SORULUR!

Toprak grubunun en hırslı burcusun! (22 Aralık-20 Ocak)

Yıldızın: Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubun: Toprak, negatif
Niteliği: Öncü
Burcunun cinsiyeti: Dişi
Yeteneğin: Karar ve direniş
Hedefin: Yükselmek
Amacın: Yükseğe ulaşıp başta kalmak
Bastırman gereken huyun: Fazla meraklılık
Şanslı günün: Cumartesi
Şanslı sayıların:8, 18, 28
Şanslı taşın: Lal
Şans getiren renkler: Beyaz, kurşuni, koyu kahverengi
Sevdiğin çiçekler: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Bitkilerin: Kamelya, kadife çiçeği, Karagül 
Sevdiğin kokular: Kamelya, çam, fulya
Müzik tarzın: Halk müziği
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Dizler, kemikler.  
Mevsimin: Kış
Olası Hastalıkların: Dizlerde incinmeler, kırılmalar, iskelet sistemi, dişler, kemikler, deri hastalıkları...
Sağlına yararlı besinler: Çorba, meyve suyu, balık, bitki çayları, yağlı tohumlar
Uzak durulması gereken besinler: Kaz ve ördek eti, tuz
Uyumlu Burç: Boğa ve Başak
Karşıt Burcun: Yengeç
Başarılı olabileceğin meslekler: Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk.
Olumlu özelliklerin:  Temkinli ve fedakâr, güvenilir ve dürüst, düzen kurucu, yönetici, çalışkan. Derin anlayış gücüne sahip, diğer insanların ihtiyaçlarını sezinleme yeteneğine sahip.
Olumsuz özelliklerin: Otoriter, çevresiyle çabuk samimiyet kuramayan, aşırı programlı ve hırslı… Sadece prestije değer veren. 
Burcunun yönettiği ülkeler: Hindistan, Afganistan, Meksika
Burcunun yönettiği şehirler: Brüksel, Qxsford, Bradenburg, Port Said

Bizden kendini dinle…

Özgüvenleri yüksek olan Oğlak burçları, kendi fikirlerine çok önem verirler. En doğru kararların kendileri tarafından alındığına inanırlar. Oğlak, toplum içindeki yerini oluşturabilmek için yenilgiler, belirsizlikler, küçük kazançlarla geçen uzun zamanlar ve engellerle karşılaşabilir. Baskılara dayanabilmek için iki kaynağa sahiptir, sabır ve öz disiplin. Diğer burçların aksine, o bekleyebilir. Kararını verdikten sonra, baskılara aldırmadan rotasını çizer. Hedefe erişmek için doğal duyguların kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi gerekir. Bu konuda oldukça yetenekli olan Oğlak burçları için başarı imkânsız değildir. Oğlak'ın diğer kaynağı, içgüdüsel pratikliktir. Hayallerinin hayatındaki yeri, o hayallerin gerçekleşme olasılığına bağlıdır. En üstün anlamda zirveye tırmanmak ister. Kuralcı yapılarının yanı sıra inatçılıkları ile de bilinen Oğlak burcuna, istemediği bir şeyi yaptırmanız neredeyse imkânsızdır. Ama gösterdikleri sabır ve dikkat de gözden kaçırılacak gibi değildir. İşi için kimseyi gözü görmediği gibi kendini bile kısıtlayabilir. İşin en iyisi olduğunu göstermek için emek sarf etmekten hoşlanırlar. Kendilerini güvende hissetmek istedikleri için para kazanma konusunda başarılı olduklarını görürsünüz. Gereksiz yere para harcamaktan kaçınırlar. Geleneklere bağlıdırlar. Duygusal yaşamın önemli olduğunu düşünürler ama sevdikleri insana zaman ayırmakta zorlanabilirler.

Oğlak burcu erkeği nasıldır?

Bu burçta doğan erkek, her şeyden önce hırslıdır. Mümkün olan en yükseğe tırmanmayı ve başarı elde etmeyi, öncelikli hedefleri olarak belirlerler. Sabırlı ve dikkatli yapıya sahiptirler. İstedikleri konuma gelebilmek için bütün mücadeleyi ortaya koyarlar. Eğer ki elde edemez ise kendilerini bile önemsemeyebilirler. Onun için paranın büyük önemi vardır. Beğendiği, sevdiği insana her şeyi verebilir ama israftan hiç hoşlanmaz. Güçlü bir hafızaya sahiptirler. Kendilerini güvende hissetmek için paraya değer verirler. Ayrıca Oğlak erkeği çabuk kırılır. Geçici hevesler Oğlak burcu erkeğine göre değildir. Tutkularının onu yönlendirmesine izin vermez. Düşünmeden hareket etmemeye çalışır. Ciddi görünüşünün ardında duyguları derin, sevgisi büyüktür. Birlikte olduğu insanın her koşulda yanında olmasını ister. 

Oğlak burcu kadını nasıldır?

Oğlak burcunda doğan kadınlar toplumda çok beğenilen, zarif, hoş, nazik, ilgi çeken tiplerdir. Aynı zamanda zekilerdir. Güçlü ve gururlu kadınlardır. Dikkatli hareket etmeyi sever ve herkese kolay kolay güvenmezler. Sevgi onlar için çok önemlidir. Sadakatin olmadığı bir ilişkiden, Oğlak burcu uzaklaşacaktır. Çünkü onlar için sevginin temeli, sadakatten geçer. Sevdikleri kişiyi sahiplenirler ve ondan kolay kolay vazgeçmezler. İhtiyatlı ve şüphecidirler. Saygısızlıktan, cahillikten nefret ederler. Çevresindeki erkeklerle ilgilenir ve onlarla sağlam dostluklar kurarlar. Sorumluluk almaktan çekinmezler. Seçtikleri işte çabuk başarıya ulaşırlar. Enerji dolu, çalışkan ve hırslıdırlar. 

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlaklar, maddi açıdan güvende olmak isteyen yapılarıyla, hırslı, çalışkan, otoriter bir kişiliğe sahiptirler. Engellerin kolay kolay yıldıramadığı inatçı yapıları, her türlü zorluğa karşı dimdik durur. Kontrollüdür, risk almayı sevmez. Ama bu durum, onun bulunduğu ortamda lider olmasına engel de olamaz. Kararlılığı ve dayanıklılığı olumlu özellikleri olsa da, fazla kontrolcü ve otoriter yapıları çevresindekileri zorlayabilir.

Ay Oğlak’ta

Ay, toprak burçlarında rahat etmesine rağmen, Oğlak’ın gezegeni Satürn’den dolayı düşman evindedir. Ay burcu Oğlak olanlar, hayattaki en büyük amacı olan maddi güvenceyi burada bulmakta zorlanabilirler. Güvensizlik duygusu, onları dışa kapalı hale getirir. Gerçek duygularını ifade etmekte zorlanıp, soğuk bir tavır takınabilirler. Ciddi, ağır ve sabırlıdırlar. Aynı zamanda, bilgi birikimleri de oldukça fazladır. Öğrenmek ve öğretmek onların en büyük zevkidir. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

01.12.2012 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

 
 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...