Yükleniyor . . .

NİSAN AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR?

NİSAN AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR?

Güneş yükselirken, şefkatle şehvetin arasında ki ince çizgi arasında gidip geleceğiz.

Nisan ayı yaşama sevincini ruhumuza üflerken, gündelik hayatta inatlaşmak, savunma sergilemek olmayacak. Herkes için ‘insanlar beni anlamıyor. ‘demek çok kolay olacak.  Çünkü nisan ayı dünyanın dört köşesinde hissedilecek, toplumları ilgilendirecek birçok kararı da beraberinde getirecek.

Eğer 2017 yılının ilk 3 ayında ilişkilerinizde kendini ifade etmekte zorluk çektiyseniz   gökyüzünün iyicil ve kötücül gezegenlerinin Retrolarının eş zamanlı başlaması sorunlarınızı çözerken, diğer yandan sabırsız olanları da sınayacak! Kimler olabilir derseniz; haritasında öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) baskın olduğu birçok kişiyi başkalarının dediklerinden çok benim dediğim doğrudur mantığı ile devamlı aynı şeyleri söylerken, bulabiliriz.    Eğer 2017 yılından alacaklıysanız bu yazıyı başından sonuna kadar okuyup uygulamaya çalışın. Gökyüzü kaderlerimizde yeni yollar çizerken büyük laf söylemek yerine çok büyük adımlar atma zamanı…

Gökyüzü sönük kalpleri ateşe veriyor.

2017 yılının her günü, her ayı kendine özel olmakla beraber, birçok yeni başlangıcı da içinde barındırıyor. Her şeyi sanki film şeridi gibi gözler önünde yaşanırken, kişisel hayatların dışında toplumda değişiklikler yaratacak yenilikler herkesin hayatında etkili olacak. Nisan ayında daha önce yapmış olduğunuz seçimleri değiştirmenin yollarını arayabilir, dile getirmeseniz de bu değişimleri mayıs ayında da düzeltmeye çalışabilirsiniz. Kendi içinizde bin bir türlü yenilikle uğraşırken, ülke gündemi de bu tarihlerde hız kazanacak. 2017 yılının en güçlü gökyüzü hareketleri nisan ayında yaşanırken gündelik hayatları etkileyecek birçok karar almakla kalmayacağız, nabzımız da birçok farklı duyguyla hızlanacak.

9 Nisan’ da başlayacak olan Merkür geri hareketine, 15 Nisan’ da son bulacak olan Venüs Retro’su yaklaşık bir hafta eşlik edecek ve aşkı temsil eden gezegen ile iletişimi temsil eden gezegen güçlerini ortaya koymaktan çekinmeyecek. Her iki gezegenin Retro hali ilişkileri ve ortaklıkları yakından etkilerken, önemli kararlar için de doğru zaman olmadığını gösterecek. Yani siz siz olun nisan ayında uzun yıllar süre gelen ortaklıklarınızı zorlamayın. Evet, mükemmeliyetçi, adrenalin dolun nisan ayında eksikleri göreceksiniz. Ancak sorunları çözmenin ilişkileri güçlendirdiğini de unutmayın.  

Kalıbına sığamayan gök kubbe!

Herkesin sorumluluklarına daha fazla sarılacağı nisan ayında elindeki ipleri biraz olsun gevşetenler maalesef zorlanacak!  Hem de gündelik ev eşyalarından tutun da trafikte en alakasız konuya kadar…

14- 20 Nisan tarihleri arasında Venüs Gerilemesi, Merkür Gerilemesi ’ne eşlik ededursun bir de Güneş-Uranüs kavuşumu yaşanacak. Hani gözünüzü kapattığınızda, aklınıza bin bir uç tuhaf şeyler gelir ya ilk duyduğunuzda inanmanız çok güçtür işte böyle hissedeceğimiz günler diyebiliriz.  

Nisan ayında yok yok!

Bir bakmışsınız uzun zamandır düşündüğünüz insan bir anda karşınızda ya da çok düşünüp bir türlü adım atamadığınız konuları bir anda oldu bittiye getirmişsiniz.  Eğer ailenizde uzun yılardır süren miras konuları var ise nisan ayının ilk 15 günü ani kararları tetikleyen gökyüzü hareketleri yeni yasalarla bu tarz konular ile ilgili bir anda hızlı çözümler sunacak. 2003- 2004 yılları arasında yapılan evlilikleri ise sınavlara tabi tutacak.  Cehennemde sıkışmış bir melek gibi hissedecek olanlarsa 1986- 1987 yıllarında doğanlar, çünkü eş zamanlı Yay burcunda hareket eden öğretici gezegen Satürn geri gitmeye başlayacak ve bu harekette 1986-1987 yılları arasında doğanların hayatlarını da yerinden oynatan kararlar aldıracak. Bana soracak olurlarsa iş dışında her türlü değişikliği yapabilirler. Çünkü iş değiştirmeleri sonradan pişmanlık getirebilir.  Gökyüzü nisan ayında bir gün bile direnç bırakmıyorken, iklimi de yakından ilgilendirecek.  Bu süreçte hayatınızda bulunan Koç, Boğa, Yay ve Oğlak erkeklerinin gündelik ruh hallerininim dışında davrandıklarına şahit olabilirsiniz. Sırf bu yüzden bu burçlarda olan tanıdıklarınıza biraz torpil geçin derim. Yaşanan tüm bu gelişmeler kişisel hayatlar adına farkındalığı artırırken bir taraftan da herkesin eteğindeki taşları döktüğünü göreceksiniz. Eğer ailelerinizde 1930 – 1944 arası doğumlu kişiler var ise nisan ayında kronik sıkıntılarıyla daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

Sınırsız duygular

İletişimin ve zekanın gezegeni Merkür’ün neler yapabildiğini artık hepimiz biliyoruz ancak Boğa burcunda başlayıp Koç burcunda bitecek olan Retro’sunu uzun zamandır tatmadık. Bu döngüde gündelik hayatlarımızda maddi harcamalarda sınır tanımazken, yöneticimizin ya gözüne girebilir ya da iş arkadaşlarımızla bolca didişebiliriz. Bir de üzerine aşk gezegeni Venüs Retro’sunun da kısa bir süre olsa dahi Balık burcunda geri gidecek olması birçok Balık burcunu yoldan çıkarırken, ikili ilişkilerde hiç olmayacak insanların birlikteliklerine şahit olabiliriz.  Gökyüzü sen nelere kadirsin derken bilimin de insanlık adına attığı adımları bir bir açıklayacaklarına şahit olacağız. Kimilerini zengin edecek kimilerini yoracak ama eş zamanlı hepimizi adrenaline boğacak nisan ayının ortasında da bu yazıyı okumayı unutmayın. Özelikle İkizler, Başak Yay ve Balık burçlarına maddi desteklerde bulunurken, ani iş anlaşmalarını da kapınıza getirecek. Gökyüzü ateşten gömlek giymeye 20 Nisan’a kadar devam ederken değişken burçlara biraz olsun nefes aldıracak.

Farkındalık ön planda

Gökyüzünün öğretici gezegeni Satürn geri gitmeye çalışırken Mars ile kuracağı iletişim bize alışkanlıklarımızın ve beslenmenin önemini artırırken, bir anda sosyal medyada bu konuyla ilgili dev bir kampanya başladığına şahitlik edebilir, eşik etmekten geri kalmayabiliriz.  Kötücül Plüton Oğlak burcunda geri gitmeye başlarken, adil olmayı bir kez daha gündeme getirirken, ne yazık ki çocuklarla ilgili hassas konuları da işaret edecek. Nisan ayında sahnede olup, ortamın biraz daha sertleşmesine neden olacak. Normal şartlarda sorun olmayacak konular, beklenmedik şekilde sonuçlanabilir. Daha siz ne olduğunun farkına varmadan kendinizi başka bir olayın içinde bulabilirsiniz. Büyük Hesaplaşma Başlıyor kitabımda da bahsettiğim gibi 14 Nisan’ dan sonra başlayan ardı ardına birçok olayın 24 Nisan’ da büyük bir şölene dönüşebileceğini vurguluyor.  Başından sonuna kadar yoğun, duygusal, coşkulu, çoğu zaman hızlı bir ay olacak olan nisan ayı evinizle, kendinizle ilgilenme fırsatı bile bulmakta zorluk çekeceğinizi işaret ediyor. Bu tarihler arasında herhangi bir işe adapte olmak, düzen kurmak, yeni kararlar almak oldukça güç olacak.

Peki ne yapılmalı?

  • Cesur olmaktan korkmamak, başkalarını eleştirmekten uzak durmak, yarın pişman olacağınız harcamalardan uzak durmak bu döngüde çok önemli. Hayatınızda yerine oturmayan taşlar aslında hayatınıza uygun olmayanlardır. İçinize sinmeyen hiç kimseyi hayatınıza almayın. Tabi bir hışımla da çıkarıp atmayın.
  • Sağduyu her zaman kazandırır. İlkeleriniz arasına sağduyulu olmayı mutlaka almalı ve sahip olduğunuz bakış açılarını genişletmelisiniz. Gerçekten doğrunuzu bir kez daha sorgulayın, sorguladığınızı bir tek siz bilecek belki de hayata çok farklı bir yerden tekrar bakacaksınız.
  • Hayatınızda sorun olarak gördüğünüz meseleleri bir süreliğine de olsa rafa kaldırmayı deneyin. Bazen sorunlardan uzaklaşmak çok daha net görmeyi sağlar. Başka konulara odaklanın mesela birisine hatta kendinize iyilik olsun diye birkaç hamle yapın. Korkmayın kimse iyilikten ölmez.
  • Herkesin sizin gibi düşünmesine gerek olmadığını kendinize sık sık hatırlatın. İnsanları olduğu gibi kabul edin unutmayın onlar sizin gibi düşünse farklı hayatlar yaşamazsınız.
  • İkili ilişkilerde yaşadığınız sorunları geçmişe bağlamaktan vazgeçin ve elinizden geldiğince bulunduğunuz anda kalın.

Gelecek ile ilgili hedeflerinizi değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsanız hayatınızın odak noktasına kendinizi koymalı ve sağduyulu yaklaşımlardan uzaklaşmamalısınız.

Unutmayın size zor olan aslında herkese zor ve aslında hayatta başarılamayacak hiçbir şey yok.

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

23.03.2017

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...