Yükleniyor . . .

MODERN YÜZYIL BABALARI

MODERN YÜZYIL BABALARI

Ah babalar. Sırtımızı dayadığımız, her daim derdimize derman olacağına inandığımız, bizi koşulsuz seven, bizim de koşulsuz sevdiğimiz, bize sonsuz güvenen, sonsuz güvendiğimiz, kaç yaşına gelirsek gelelim büyüdüğümüzü kesin bir dille reddeden, yanında olalım yahut uzakta sesimizi duydukları an burnunun direği sızlayan babalar…

Biz kadınların sevdiği ilk adamdır baba ve seveceğimiz son adamın en çok benzemesini istediğimizdir. Yıllar geçti, çağ değişti, dünya değişti haliyle geleneksel baba kavramı da değişti. Evet biz ataerkil bir toplumun insanlarıyız. Bu toplumda babalar hep biraz daha fazla serttir, anneler kadar neşeli, eğlenceli değildir. Öyle çok uzağa gitmeye gerek yok çocukluğunuzu hatırlayın, annelerimizi kızdırdığımızda ne derlerdi bize: Akşam baban gelince yaptıklarını söyleyeceğim! Dolayısıyla baba aslında korkulacak biriymiş gibi hissettik. Böyle hissetmemiz normaldi. Ama değişti. Her şey değiştiği gibi baba kavramı da değişti. Babalar da değişti.

Yeni nesil babalar!

Artık o sert yüzlü, korkulan, aramızda mesafe olan babaların yerini eğlenceli, hızlı, neşeli babalar aldı. Kız çocuğuyla oturup makyaj yapan, kızıyla kuaförcülük oynayan, özgürlük alanı yaratıp vakit geçiren, mümkün olan her konuyu konuşabilen, ben korkutucu biri değilim demek isteyen, babalar var artık. Haliyle kendine güvenen, kararlarını, fikirlerini söylemekten çekinmeyen, güçlü ve hikayesi olan kadınlar da var. Evet bizi annemiz doğurur, birçok şeyi annemizden öğreniriz fakat baba nokta atışı yapar gibi hayati bilgileri öğreten bir öğretmendir. Sonsuz bilgisi olan bir öğretmen…

Teşekkür ederim baba!

Beni koşulsuz sevdiğin için teşekkür ederim baba,

Bana sonsuz güvendiğin için,

Zor zamanlarımda yanımda olduğun için,

Uzakta olsam da kapını hep çalabilmeme izin verdiğin için,

Ben iyi büyüyeyim diye çok yorulduğun için,

Yorgunluğunu bana belli etmeyip yine de bana zaman ayırdığın için,

Seni üzdüğüm zamanlarda bile bana gönül koymadığın için,

Hayallerimi gerçekleştireyim diye bana yardım ettiğin için,

Her durumda bana destek olduğun için,

Kendimi dünyadaki en güzel kadın gibi hissetmemi sağladığın için,

Çıkmaz bir sokağa girdiğimi düşündüğümde mutlaka yeni bir yol bulduğun için,

Beni tüm kötülüklerden korumaya çalıştığın için,

Bana hep inandığın için…

NOT: Siz de burcunuzu belirterek yazının altına yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

17.06.2017

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...