Yükleniyor . . .

MERKÜR RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

MERKÜR RETROSUNDA DOĞANLAR 

Güneş’ten uzaklaşıldıkça gezegenlerin Retro’ya girme sıklığı çoğalır. Bu yüzden Güneş’ten uzakta kalan gezegenler doğum haritalarında Retro’ya girerler. Gezegenlerin geri gitmesi diye bir durum yoktur aslında; yalnızca belli dönemlerde gezegenlerin, yörüngelerindeki hareketleri yavaşlar ve biz dünyadan onları “geri” gidiyormuş gibi görürüz. Geri giden gezegeni “dinleniyor” gibi nitelendirsek çok daha mantıklı olur. Normalden daha düşük bir enerji veren Retro halindeki gezegen, doğum anınızda sizi bulmuş olabilir. Paniğe kapılacak ciddi bir durum olmasa da gezegenin normal hareketinden daha farklı olacağınız kesin…

Keskin düşünce biçimleriyle öne çıkarlar.

Merkür Retrosu esnasında doğan bireylerin daha keskin bir düşünce tarzına sahiptir. Farklı bir espri anlayışları vardır. Doğum haritasında Merkür’ü normal pozisyonda olanlar ile Merkür Retrosu olanlar arasında algılayış farklılığı olabilir.

Merkür Retro’sunda doğan kişiler, bilgiyi düşünce süzgecinden geçirirken bunu diğer insanlardan daha farklı yollarla yaparlar. Peki, Merkür gerilemesinde doğanların, ne kadarlık bir yüzdeyi oluşturduğunu biliyor muydunuz? Kabaca yüzde on sekiz gibi bir rakam…

Evet, onları diğerlerinden ayıran belirgin yanları olduğunu belirttik ama sadece bu kadar mı? Bazı insanlar bu pozisyonun olumsuzluklarından da etkilenebiliyorlar. Algı tarzlarını sürekli kontrol etmeleri, “doğru mu anlıyorum” gibi soruları kendilerine sık sık sormaları çoğunlukla yaşadıkları şeyler arasında... Bu da onları derin düşüncelere, yaptıklarını tekrar tekrar kontrol etmeye ve düşüncelerini kendinden emin bir şekilde, spontane olarak ortaya koymaktan ziyade tekrardan şekillendirerek koymaya iter.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...