Yükleniyor . . .

MERKÜR İKİZLER BURCUNDA (2019)

MERKÜR İKİZLER BURCUNDA (2019)

Merkür iletişimimizi ele geçirmeye hazırlanıyor. Ne zaman mı? 21 Mayıs’tan 4 Haziran’a kadar. Hem de bu sefer kendisini kral gibi hissettiğin bir burçta hareket edecek. Yani İkizler burcunda! Bildiğiniz gibi değişken burçların en hareketlisi, en hızlı hareket edeni ve en hızlı düşüneni olan İkizler burcunun yönetici gezegeni de Merkür. Bu anlamda etkileri kat be kat artarken, içimizdeki soruları da alıp götürecek. Yaşama dair merakımız artacak, iletişimimizi doğru yönlendireceğiz, endişelerimizi kontrol altına alacağız ve sabit düşüncelerimizden de uzaklaşacağız. Nedir bu sabit düşünceler derseniz; ne kadar emek verirsek verelim hep aynı sonuca ulaştığımızı, anlaşılmadığımızı, kendimizi iyi ifade edemediğimizi düşünmek gibi… Tabi bir de hayatımızı alt üst eden kaygılarımızı var.

Şimdi düşüncelerinize şöyle bir sünger çekin, çünkü sahnede Merkür var.

Kolay, açıklayıcı hatta akıcı bir iletişimi destekleyecek olan Merkür, sorgulamalarımızın da cevabını bulmamızda yardımcı olacak.  Bu anlamda ortalığın tozunu dumanını artırmaya başlarken, yanlış olana da bir dakika dur mesajını verecek.

Merkür’ü sahnede hiç bu kadar hareketli ve çoşkulu görmemiştik diyebilirsiniz.

Dürüst davranmak, doğruyu konuşmak, mantıklı kararlar almak bu süreçte her anımızda yer alırken kendimizi düşündüğümüz kadar başkalarını da düşüneceğiz. Bencil olmak, önce ben demek, ön yargılarda bulunmak hepimiz için ikinci planda kalacak. Zaman zaman hislerimizle yol alacağımız bu döngü inanın çok kıymetli. Çünkü çevremizdeki kişilerin gerçek yüzünü görme konusunda da adeta ustalaşacağız.

Ne umduk ne bulduk…

Merkür, İkizler burcunun yönetici gezegeni olduğu için en rahat ettiği konumda diyebiliriz. Bir diğer rahat ettiği konum ise Başak burcundayken, çünkü Merkür aynı zamanda Başak burcunun da yönetici gezegenidir. Hayaller ile hayatların ayrıldığı bu döngüde, hepimiz gerçeklerle yüzleşeceğiz. Tabi gerçeklere karşı direnen kişiler için hüsran dolu günler beraberinde gelirken ne umduk ne bulduk diyenler de olacak.

Gerçeklerle yüzleşmeye cesareti olanlar;

  • Pratik
  • Çözüm Odaklı
  • Kararlı
  • Hızlı
  • Sorgulayıcı
  • Mantıklı olacaklar.

Yüzyılın en hızlı aylarını yaşarken 2019 yılında hayatımıza damga vuracak olaylara da yaşayacağız. Özellikle gökyüzünde ağır gezegenlerin Retro halini göz önünde bulundurduğumuz da zorlayıcı kararlar da önümüze gelecek. Kimimiz ailesi ile olan sorunlarına çözüm yolu ararken kimiz ise mutsuz olduğumuz işimize nokta koyabiliriz. Tekrar hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Merkür’ün İkizler burcundaki seyri bizi destekler nitelikte. Yani bugün kötü olan aslında yarını güzelleştirmek için attığımız bir adım demektir. Çünkü Merkür’ün İkizler burcundaki seyri sorunları çözmek adına olumlu etkilere sahip.

Yorulan yüreklere su serpiliyor.

İki ilişkilerimde çok hırpalandım, haksızlığa uğradım diyenlerdenseniz size de söyleyeceklerim var. Merkür dağılan, kırılan, hasar alan her şeyi toparlamaya oldukça niyetli. Yıpranan ilişkiler adına çözüm bulma sürecine girmiş bulunmaktayız. Merkür’ün güçlü pozisyonunun etkilerini aşk hayatınızda da hissedeceksiniz. Özellikle üçüncü kişiler tarafından hırpalanan ya da sonlanan ilişkilerde şifa olacak. Eski eşimle, sevgilimle mi barışacağım sorusuna da hemen cevap vereyim. Yalnızca haklılığınız ortaya çıkacak ve incinen gururunuzu toparlayacaksınız. Barışıp barışmamanız Venüs’ün işi… Eğer hayatınızı toparlamak, sorunlara gerçekçi çözüm bulmak istiyorsanız size tavsiyem Merkür’ün toparlamaya çalıştığını egonuz nedeni ile siz dağıtmayın. Çünkü gezegenler hızını artırırken etkileri de günden güne hayatımızın farklı bir alanına yansıyor. Yeniliğe, değişime, iyi olana direnin, sırf kendi isteğiniz olmuyor diye gerçek olanı kabul etmezseniz gezegenler sınavınızı geçene kadar zorlamaya devam eder.

İşim, kariyerim, param…

İletişimin her şey olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kendimizi doğru ifade etmek, kendimizi ifade ediş şeklimiz, vücut dilimiz ve iletişime dair pek çok şey Merkür’ün etkisi altındadır. Bu yüzden kimi zaman Merkür belirli burçlarda hareket ederken kendisini rahat hissetmediğinden de bahsediyorum. İstikrarı çok seven iletişim gezegeni maddi kazançlarımız konusunda da bizleri destekleyecek. Acele alınan kararların önüne bir set çekecek ve biraz daha düşünmelisin mesajı verecek. Pişman olmak mı dediniz, o duyguyu bir süre askıya almanızı tavsiye ederim. Çünkü Merkür iş başında! Eğer uzun zamandır ertelediğiniz bir işiniz, hedefiniz, planınız varsa ve bir de üstelik değişken bir burçsanız (İkizler, Başak, Yay ve Balık) harekete geçmenin tam zamanı demektir. Bu döngüde başlayacağınız bir iş, eğitim, kurs çok daha verimli olacaktır. İş hayatında da hızlı ve başarılı adımlar atmak da çok mümkün. İş başvurularından alınan hızlı dönüşler hepimizi motive edecek.

Astrolog Zeynep Turan

14.05.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır. 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...