Yükleniyor . . .

MERKÜR GERİLEMESİ

2017 MERKÜR GERİLEMESİ

Merkür, Merkür olalı sahalara böyle inmemişti! Neden diyecek olursanız; sizi korkutmak istemem ama, Güneş Tutulmasına eşlik eden Merkür’ün, dedikodu meraklısı, bir yandan da işleri karıştıran bir ergenin ruh haline sahip olacağını düşünebilirsiniz! Peki Merkür hakkımızdan gelmeden, biz onun hakkından nasıl mı gelebiliriz? Bu dönemde teknolojik aletleri almamanızı tavsiye ederim. İnternetten alışveriş yaparken iki kere düşünmeniz, karşınızda muhatap olacağınız biri yoksa sakın o işlere girmemeniz gerektiğini vurgularım. Telefon ve banka kayıtlarını değiştirirken, internet bankacılığı türevi her şeyi kullanırken, iki kere düşünmenizin altını çizerim.

Peki Merkür Gerilemesi Başak burcundan Aslan burcuna giderken biz neler mi yapmalıyız?

Estetik ve görsel işlerden otomatikman uzak durmalısınız. Örneğin saçımı kestireceğim, botoks yaptıracağım veya diyete başlayacağım diyorsanız, yanlış tarihler olduğunu belirtmem de fayda var!

Gökyüzünde bu kadar büyük şov varken; kendi ışığınızı yansıtmak için giriştiğiniz yollar, sizi erken pes ettirebilir. Erken havlu atmak zorunda kalmak istemiyorsanız, gelin siz bu Merkür Gerilemesini sakince geçirin. ‘’Köşeme çekilip de kimseye bulaşmasam olur mu?’’ diyorsanız; Merkür’ün bize bulaşacağından şüpheniz olmasın.

 • Evinizdeki teknolojik aletleri prizde bırakmamanızı,
 • Özel eşyalarınıza dikkat etmeniz gerektiğini,
 • Özellikle yurt veya şehir dışına gitmem gerekiyor diyorsanız güzel bir seyahat listesi yapmanızı
 • Pasaport, evrak, vize gibi konularda son dakika problemleri çıkabileceğini unutmayın!

Hukuki işlerle ilgili bu dönemde bir durumunuz var ise, örneğin; davanız bu tarihe ertelendiyse ve Merkür gerilemesinden ‘’gazi mi olacağız mazi mi olacağız?’’ diye kendinize soruyorsanız; evham yapmayın. Belki de Merkür gerilemesi başlangıcında bu davayı açmışsınızdır kim bilir? O yüzden de gökyüzünün hukuksal konularda kararlar alacağından, hukuksal konuları da etkileyeceğinden, yasaları değiştirmeyeceğinden ama muhakkak ve muhakkak davayı yöneten kişilerin psikolojisini yakından etkileyeceğinden, o yüzden de ani kararlar alınabileceğinden ve dava sürecinin yön değiştireceğinden hiç şüpheniz OL MA SIN.

 İletişimi yöneten Merkür, kendini en heybetli ve en güçlü hissettiği bu dönemde tutulmadan aldığı destekle ‘’Ağustos ayını yakıp yıkmayı mı, bizi bir şeylerle yüzleştirmeyi mi düşünüyor yoksa?’’ sorularının cevaplarını alacağız.  Ailenizde 1960-1969 yılları arasında doğanlar varsa, ki onların haritasında ağır göstergeleri Başak burcunda ve dolayısıyla Merkür gerilemesinin onların egosunu yükseltirken, 1990 doğumlu çocuklarına da baskı yapacağından şüpheniz olmasın.

 • Bugünlerde bölüm seçecekseniz,
 • Üniversiteye kayıt yaptıracaksanız,
 • Evrak işleriniz varsa veya çocuğunuz bu konularla ilgileniyorsa,

Yine bekleyin, yine acele etmeyin, yine yaptığınız hareketlerden ve attığınız adımlardan emin olun diyebilirim.

Merkür’ün bayramı seyranı yok!

Hem Zafer Bayramımızda hem mübarek Kurban Bayramımızda çok aktif olacak, sahaları birbirine karıştıracak Retro’nun Aslan burcundaki seyrinde; eğer çıkacağınız bir yolculuk, katılacağınız bir organizasyon varsa bunları önceden çok iyi planlamanızı bendeniz Twitburc sıkı sıkı tavsiye ederim. Merkür’ün, bu sefer Güneş tutulmasından aldığı heybetle frekanslarımıza girip; aklımıza ve kalbimize en yakın yerden fitne sokacağından şüpheniz olmasın. Tabi Merkür Retro’sunda doğanlar bu söylediklerimi dikkate almasın. Örneğin; Merkür Retro’sunda evlendiyseniz, evliliğinizde günlük güneşlik günlerin geldiğini görebilirsiniz. Merkür Retro’sunda doğduysanız, bugünlerde atacağınız adımlar, dünyanın öbür ucuna bile olabilir; çünkü gökyüzü sizi destekliyor, gökyüzünün size kösteği yok.

Şansı açılanların sadece Retro çocukları olacağından emin olun. Merkür Retro’su döngüsü, yaşanacak 21 günlük süre boyunca, ateş burcunda gerçekleşecek bir Güneş tutulmasına, bir Yeniay’a ve 6 Eylül’de Merkür yavaşlayıp kendini kenara park ettiğinde de, Balık burcunda gerçekleşecek bir Dolunay’a şahitlik edeceğiz. O yüzden de gökyüzünün en heybetli tarihi ne zaman olacak derseniz; bu tarihlerin 2, 3, 4, 5 Eylül olacağından hiç şüpheniz olmasın. ‘’Merkür’ün kendisi bitti, gölgesi mi var bir de?’’ diyorsanız; evet diyorum!

 • Bu tarihleri daha iyi yönetmenizi,
 • Sabrınızın selamete ermesi için daha dikkatli olmanızı,
 • Özellikle alışverişte ölçüyü kaçırmamanızı,
 • Gece uykularınızı iyi düzenlemenizi,
 • Uzun yıllardır birlikteliği olan kişilerin aileleriyle yaşayabileceği iletişim problemlerinde, ‘’aman bıktım artık, olacağı varsa olur!’’ deyip kendini bir köşeye çekmemesini tavsiye ederim!

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

08.08.2017

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...