Yükleniyor . . .

MART AYINDA NELER OLACAK?

2018 MART AYINDA NELER OLUYOR?

Mart ayı ilkbaharın ilk ışıltısı bu yüzden mevsim uyanıyor, çiçekler açıyor demek çok isterdim. Ancak yılın başından beri iddiasını koruyan 2018 için gündemin hiç sakinlemediğini ve bitmediğini gözlemleyeceğiz. Kış o kadar sert geçmedi doğrudur ama içimizi soğutan, kanımızı donduran, ruhumuzu karanlıklara sokan çokça konu ile yüzleştik. Şubat ayından bahsederken kadınların ve çocukların gündemde olacaklarını iletmiştim. Mart ayına ise eklemeler geliyor; çocuklar ve kadınlar bu sefer farklı açılardan gündeme geliyor, yanına bir de liderleri, yoğun siyaseti, finansal konuları ve ülkedeki gelişmeleri ekleyecek. Gökyüzü tüm Mart ayında oldukça kalabalık ve birbirlerinden bağımsız ilerlemiyor. Bu yüzden gündemde olan konularda birbirinden kopuk olmayacaktır. Hadi başlayalım!

Gezegenlerin derdi ne? Neden Mart ayı!

Türkiye’nin Akrep burcu olduğunu bilmeyeniz artık neredeyse yoktur. Mart ayı ise bu açıdan özellikle ülkemiz için önemli olacak. Nedeni ise Retro’ların su ve ateş burçlarda meydana gelmesinden kaynaklı diyebilirim.  Jüpiter büyütüp, yücelten aynı zamanda konuları genişleten bir etkiye sahiptir.  Akrep burcunda geri hareket edecek olması Türkiye açısından oldukça etkili sahnelere neden olabilir.  Son 6 yıldır çabalanan ama çözülmeyen, askıda kalan tüm dertlerin çözülmeye başladığını fark edeceğiz. 10 Mart’tan itibaren bu etkileri yakından takip edebileceksiniz. Gündemde ise; gençler, eğitim, çocuklar ve kadınlar olacak. 12 yılda bir Natal haritamıza göre kombin olan (Türkiye Güneş burcu Akrep) Güneş- Jüpiter’in iletişimi spesifik olayları işaret edecek.  Aynı zamanda Jüpiter’in geri hareketi; şirket yöneticilerini, elçilikleri, borsayı ve su kaynaklarımızı yakından ilgilendireceğini işaret ediyor. Venüs-Uranüs kavuşumu ise Türkiye’nin önde gelen kurumlarını yakından ilgilendirecek gelişmelere vesile olabilir.

Adrenalin yüksek bir ay!

Toplumsal gerçekler gündelik yaşantıda etkili olurken, kamu alanlarını ilgilendiren kararlar gelişebilir. Bu da fikir ayrılıklarına neden olacaktır. Faturayı halka mal edilebileceğinin detayını vurguluyor. Piyasa finans hareketliliği devam ederken dünya gündeminde protesto, yürüyüş gibi eylemsel hareketleri sık sık görebiliriz. Değişim ve reform için asi ruhunu ortaya koyan bir gökyüzü var. Tüm engelleri aşmak, sınırları kaldırmak içinde kabına sığamayan etkiler bırakacaktır.

Siyaset ve politika gündemde!

Jüpiter Retro’su 2007 yılında göreve başlayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü yakından ilgilendiriyor.  Cesur açıklamaları ile dikkat çekerken, yıllarca dış politika ile ilgili deneyimini de bir anda ortaya atacak. Bu ay çıkışları ile kendisinden sık sık bahseden bir basın ordusu olacak.

Güneş’in su burcundaki konumu ülkemizde farklı bakış açılarını ortaya koyarken mezhepleri de konuşturacak. Bu sürecin fitilini ise İran ateşleyecek. 1979 yılında devrim geçiren İran için gök kubbenin farklı planları var. Geçtiğimiz eylül ayından bu yana ani yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilir. 12 Kasım 1948 doğumlu İran Devlet Başkanı Hasan Ruhani, Jüpiter’in geri hareketi ile bir gecede kararlar alırken, Türkiye’yi bu durum yakından ilgilendirebilir.

Merkür Retro’su!

Yılın ilk Retrolarını misafir eden Mart ayı üçüncü yarısından itibaren, ateş burcunda iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketine eşlik ediyor. Bu duruma ise eşlik eden açılar gündemi sıcak tutmaya devam edecek; hükümeti, siyasileri, Türkiye için seçim süreci konuşulmaya itecek. Özellikle başkanlık sisteminin çok konuşulacağı günler yaşayacağız.

Kolektif düşünce yapısı!

Gündemin yoğunluğu gökyüzünün hareketliliğinden belli oluyor. 2018 yılının en hararetli ayında iki Dolunay, bir Yeniay yanımızdan geçip gidecek. Mart ayı bu açından her türlü rengi barındırıyor. Konuşulan konuların çokluğuna da neden olacak. Bu durum gündelik yaşamları da ilgilendirecek.

  • Çıkarcı yaklaşımlar, bencil maddi çıkarlar bu günlerden itibaren körelmeye başlayacak.
  • Siber saldırılar artış gösterecek.
  • Sistemlere çokça vurgu yapacak.
  • Liderleri hiç gündemden düşürmeyecek.
  • Tarihte yaşanan benzer olayları gündeme getirecek. (1986-1990)
  • Gizli belgeler ile yüzleşme olabilir.
  • Cumhurbaşkanımız ile Rusya devlet başkanı arasında soğuk rüzgarlar esebilir.
  • Türkiye-Rusya enerji anlaşmaları gündeme gelecek.

15 – 20 Mart tarihlerinde etkili olan Neptünyen gökyüzü, uluslararası havacılık sistemine getirilen yaptırımları gündeme getirecek. Mart ayından etkilenmeyen kurum ve kuruluş olmayacak derken abartılı bir tanım olduğunu düşünebilirsiniz. Balık burcu dizilimine giren gökyüzü bu ay ile birlikte topluma mal olmuş sevilen sanatçıların ani gündemleri ve sağlık sorunlarını da gündeme taşıyacaktır.  15 – 23 Mart tarihlerinde sadece ülkemizdeki ünlülerin hayatlarını konuşmayacağız. Chiron-Güneş ilişkisi dünyada isim yapmış bazı ünlülerin intiharlarının da konuşulacağını işaret ediyor.

Zeynep Turan

20-02-2018

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Not: Detaylı Mart temasını merak ediyorsanız, Dünya Değişiyor 2018 kitabından okuyabilirsiniz.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...