Yükleniyor . . .

MART AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

MART AYI YERYÜZÜNE NELER TAŞIYOR? (2020)

2020 yılının belki de en hararetli, en yüksek, en keskin ayına daha merhaba diyoruz. Peşi sıra gelişen olaylarla gündem sürekli değişirken, gök kubbe ‘Sıkı durun, sakin olun, zamanın ritmine ayak uydurun’ mesajı veriyor. Mart ayı, 2020 yılının kalbi niteliğinde olacak. Çözülmeyi de karmaşayı da içinde taşıyan bir ay! Görünenle yetinmek istemeyecek, perde arkasında neler olup bittiğine dair merakımız artacak.

Cevapları gökte ararken yanı başımızda bulabiliriz.

2020 yılının mart ayında Satürn-Kova burcuna geçerken, dünya gündemini daha yakından takip etmemiz gerektiğini anlayabiliriz. Öyle ya da böyle rasyonel düşünmenin, merhametli davranmanın, iyi analiz edip bütünü görmenin önemini vurgulayan gökyüzü ile karşı karşıyayız. Sorgulamalarımız, şüphelerimiz, merak duygumuz ne denli yüksek olursa olsun cevapları ‘gökte ararken yerde bulacağımız’ bir döngünün içinden geçiyoruz.

Hayata yeni bir pencereden bakmak gerek…

Ezbere hareket etmenin, önyargıların, keskin konuşmaların küreselleşen dünyada yerinin olmadığını fark etmek, kendimize yeni bakış açıları kazandırmamız gerektiğini gösterecek. Cehaletle gelen cesaretin, gerçeği yansıtmayan bilginin yakıp yıktığını fark etmek daha farklı bir pencereden bakmamızı sağlayacak. Aslında dezavantajları yaşarken, krizleri fırsata ve avantaja çevirmenin kıymetli olacağı günler… Kişisel hayatlarımızda daha hesaplı, öngörülü hareket etmeye başlayabiliriz. Atacağımız adımın bir sonraki hamlesinin hangi sonuçları doğuracağını kestirmeye çalışabiliriz.

Şifreleri çözmeye devam eden gökyüzü, gizli saklı ne varsa er ya da geç ortaya dökebilir.

Yaşantılarımızı ince ince işlerken, pembe yalanların bile hiç olmadık yüzleşmelere ve hiç olmadık yerlere vardığını görebiliriz. Gündelik koşturmalarınız için de dünyanın hızla değişen aurasına ayak uydurmaya çalışacağız. Bu süreçte daha yüksek ve tempolu bir enerjiye bürünürken, akılcı adımlar atacağız.  Zaman zaman duygularımız kalbimizi yoklayabilir, bizi hiç olmadık konularda köşeye sıkıştırmaya çalışabilir. Ancak bu kez sorunları önce kendi içimizde eritip yönetmeye çabalayacak, gerekli gördüğümüz noktalarda destek arayacağız.

Yeniden başlama cesareti gösterenler kazanacak çünkü bu bahar farklı gelecek

Uzun vadeli hedeflerimizi deyim yerindeyse elekten geçirmemiz gerekebilir. Eksik ve hatalı gördüğümüz noktaları tespit etmeye çalışırken, sıfırdan başlama cesareti gösterenleri kazandırmayı planlayan bir gökyüzüyle karşı karşıyayız. İşin özünde mart ayı, 2020 yılının geri kalanı için referans niteliğinde olacak. Yapacaklarımız, planlarımız, hayata geçirdiklerimiz önümüzdeki zaman dilimini temellendiren bir dinamiği barındıracak. Bu yüzden siz siz olun bu ay uzun vadeli hedeflerinizi, hayallerinizi baştan uca değerlendirip, kendinize bir yol haritası oluşturmaya çalışın.

Mart ayı bir anlamda ‘keşif’ değerinde olacak çünkü Satürn Kova burcuna taşınacak!

Yapılacaklarımızın listesi hazırlayarak, hedeflerimizi bütün olarak görebilir, hangi noktadan başlayacağımızı kestirebiliriz. Tabi diğer yandan bu durum önümüzdeki engelleri fark etmemiz için de kendimize bir zemin oluşturmamıza olanak sağlayacak. Yeni bir bakış açısıyla önceliklerimizin yerini değiştirmemiz gerekebilir. Bizim için nelerin önemli olup olmadığını tartacağız. Mart ayı bir anlamda ‘keşif’ değerinde olacak. Unuttuğumuz, göz ardı ettiğimiz, içimizde ukde kalan, bildiğimizi, emin olduğumuzu sandığımız hemen her konuda aslında hiçte öyle düşünmediğimizi, hissetmediğimizi kavrayabiliriz. Beklentilerimizi keşfederken, düşüncelerimiz yön değiştirmeye başlayacak ve deyim yerindeyse kendimize dair her noktayı yeniden tanımlamaya başlayacağız. Zorlayıcı ancak güçlü olanı karşılıksız bırakmayacak bir ay!

Mat ayında kendimizi sık sık zaman su gibi akıp geçiyor, ne çabuk geçti hiçbir şey anlamadım derken bulabiliriz. Aslında sorumluluklarımızın arttığı, çalışma tempomuzun yoğun olduğu günlerde bir şeyleri yetiştirme odaklı olacağız. Verdiğimiz emeklerin ve çabanın karşılığı görmek için atılımlarda bulunabiliriz. Tüm bunlarla birlikte yer gök ‘hiçbir Ah, hiçbir haksızlık yerde kalmaz’ dercesine kırıldığımız, incitildiğimiz konulara dair haberleri de beraberinde getirebilir.

Güçlü kararlar ‘İyi ki’ dedirtecek.

Kariyerimiz, aşk hayatımız, ikili ilişkilerimiz, ailemiz derken gündemi yoğun bir mart ayından geçeceğiz. Bahar mevsimi içimizi ısıtırken, sosyal ilişkilerimizi güçlendirmeye ve daha aktif, hareketli bir yaşam belirlemeye çalışacağız. Değişimin kaçınılmaz olduğunu bilenler, hayatını prensiplerinden ve doğrularından taviz vermeden zamana uyarlayanlar güçlerine güç katabilirler.  Bir taraftan da şaşıracağımız haberler ve gelişmelerle karşılaşabiliriz. Kendimizi sıklıkla ‘Daha neler, asla, inanılır gibi değil’ cümlelerini kurarken bulabiliriz. İlişkilerimizi yeniden gözden geçirecek, duygularımızı darmadağın eden her ne varsa ‘dur’ diyeceğiz. Karar almak, aldığımız kararların arkasında durmak düşündürebilir, vazgeçtirebilir ancak zorlayıcı durumlar karşısında alacağımız kararlar uzun vadede ‘iyikilere’ dönüşebilir. Sakın aklınızdakinden vazgeçmeyin, Satürn’ün burç değiştireceği 2020 yılının ikinci büyük ayında yolunuzu elinizle açın. Adım atın, korkmayın!

Astrolog Zeynep Turan

24.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...