Yükleniyor . . .

KOVA, YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜSÜN!

Hava grubunun özgürlüğe en duyarlı burcusun! (21 Ocak-18 Şubat)

Yıldızın: Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçların temsilcisi)
Grubun: Hava, pozitif
Niteliği: Sabit
Burcunun cinsiyeti: Erkek
Burcunun türü: Sabit
Üstün yeteneğin: Sağduyu
Emelin: İlerlemeyi sağlayacak imkânlar yaratmak
Amacın: Yükselmek, başkalarına yardım etmek
Yenmen gereken huyun: İhmalcilik ve paraya değer vermemek
Şanslı günün: Pazar
Şanslı Sayıların: 9, 39, 49
Şanslı taşın: Ametist ve yeşim
Şans getiren renklerin: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar
Sevdiğin çiçeklerin: Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu
Sevdiğin bitkilerin: Nergis
Sevdiğin kokular: Sümbül, yasemin, menekşe
Sevdiğin müzik türü: Modern eserler
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: baldırlar ve dolaşım sistemleri. 
Mevsimin: Kış
Olası Hastalıkların: Kan dolaşımı ile ilgili sorunlar, bacak ve bileklerde rahatsızlıklar, kramplar, zehirlenme...
Sağlına yararlı besinler: Yumurta, yağlı tohumlar, salata, esmer şeker, şeftali, greyfurt
Uzak durulması gereken besinler: Çok fazla hayvansal gıda tüketilmemelidir.
Uyumlu burç: İkizler, Yay
Karşıt Burcun: Aslan
Başarılı olabileceğin meslekler: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamlığı, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük.
Olumlu özelliklerin: Değişime açık, vizyon sahibi, tarzı olan, mizaç duygusu gelişmiş, deha insan, canlı ve dinamik
Olumsuz özelliklerin: İsyankar, tartışmacı, muhalefet
Burcunun yönettiği ülkeler: İsveç, Rusya, Kanada, Etiyopya, Polonya
Burcunun yönettiği şehirler: Salzburg, Hamburg, Bremen, Brighton

 

Bizden kendini dinle…

Yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, ileriye dönük biridir. Hemen her konuda teorik bir bilgiye sahiptir. Estetik ve artistik bir karmaşa içinde olabilir. İstekleri ve arzuları daima güçlüdür. Hatta tuttuğunu koparan bir insan havası yaratır. Ancak arzunun dar ve uzun yolu çoğunlukla hüsran ve bunalımlarla son bulabilir. Davranışları değişken, zaman zaman da tutarsız olabilir. İyice düşündükten sonra eyleme geçer. İnandığına varını yoğunu koyar. Başkalarının fikirlerine önem vermemekle beraber, onları dinleyebilir. Sadece fikirlerini organize etmek, kazandığı konumun işe yarayıp yaramadığını değerlendirmek için susar.

 

Kova burcu erkeği kimdir?

Kova burcu erkeği çok yönlü, akıllı, dikkat çeken fevkalade tiplerdir. Cazibeli bir erkek olduğu için peşinde çok kadın vardır. Onu elde etmek için kafasına ve zevklerine hitap etmek gerekir. O, genç yaşta âşık olabilir ve fazla düşünmeden evlenebilir. Fakat fikirleri de görüşleri de günden güne değişken bir özellik taşıyabilir. Bir süre sonra beğenmeyebilir. Eğer sen de onunla birlikte değişip, olgunlaşıp daha mükemmel olmayı başarabilirsen, bu bağlılık devam eder. Yalnız Kova burcu erkeği ilk aşkı atlattıktan sonra kolay kolay sevmez.

 

Kova burcu kadını kimdir?

Kova burcu kadını akla, zekâya ve bilgiye çok önem verir. Bu nedenle de kendisi gibi kimselerle dostluk kurmak ister. Çok dostu vardır. Konuşmak, en hoşlandığı eylemlerdendir ve bu sayede de etrafındakileri etkilediğini farkındadır. Bu burcun kadını üstün aklı sayesinde pek çok ayrıntıyı görür ve bilir. Ömrü boyunca iyi bir öğrencidir. Her gün yeni bir şey öğrenmek ister. Eğer işini seviyorsa, evlenmesi zor olacaktır. Çünkü o, hayatta istediğini elde etmiştir.  

 

Yükselen Kova

Orijinal fikirleri olan, çağdaş ve ilerici yükselen Kovalar, özgürlüklerine aşırı derecede düşkündür. Onları kısıtlamanız demek, zekalarını köreltmeniz anlamına gelir. Farklıdırlar, kimsenin cesaret edemeyeceği konulara eğilirler. Değişim, onların hayatında ilk sıradadır. Sürekli bir yenilik, farklı fikirler, keşifler… Sabırsız yapıları ve kafalarının “farklı” çalışması insanların da dikkatini çeker. Arkadaş çevresi geniş olsa da, ailevi konularda yetersiz kalabilir. 

 

Ay Kova’da

Ay, Satürn’den dolayı burada huzursuz bir haldedir. Ay’ın “bir yere ait olma” duygusu ile Kova’nın “değişim ve özgürlük” duygusu, çatışmaya neden olur. Ay burcu Kova olanlar, sürekli faklı gözükme çabası ile orijinal fikirler üretmekte oldukça başarılıdırlar. Çılgın hobileri vardır, isyankar ve kök salmayan bir yapıdadırlar. Hazır cevap olmaları, hızlı düşünmeleri, pratik ve işe yarar çözümler bulmaları yaşadıkları toplumda faydalı bireyler olmalarını sağlar. Fanatik değildirler, bağlanmak onlara göre değildir. Yalnız olmalı, fikirlerine odaklanmalıdırlar. Bu isteklerine rağmen, arkadaş çevreleri de oldukça geniş olur. 

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...