Yükleniyor . . .

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI (8 EKİM 2014)

Ekim ayının çetrefilli olacağını Eylül ayından bu yana söylüyorum. Önce Merkür gerilemesi, ardından Ay tutulması, son olarak da Güneş tutulması… Hak veriyorsunuz değil mi bana? Aslında öyle bir Ay tutulması ile karşı karşıyayız ki, diğer saydıklarım yanında pek bir sönük kalıyor…

Öncelikle tutulma anında gökyüzünün kalitesi hiç de toparlayıcı yönde değil. Tutulma Ateş burcu olan Koç’un ikinci dekanatında gerçekleşeceği için direkt olarak bu agresif burcun özelliklerini yaşayabiliriz (aniden sinirlenen, öne çıkmaya çalışan, cesur, risk alan, fevri… ) Anın yükseleni diğer öncü burç Oğlak’ta konumlanmışken; Venüs - Uranüs karşıtlığı, geri giden Kuzey Ay Düğümü’nün yine geri giden Uranüs ile karşıtlığı, Merkür gerilemesinin Akrep’te oluşu ve geri giden Neptün ile üçgen açı yapıyor olması olayları daha da farklı bir konuma taşıyor. Plüton 12.evde düz seyrinde hareket ederken, Ay ile 90 derecelik sert açı yapıyor. Dedim ya, toparlayıcı bir gökyüzü değil dağıtan bir gökyüzü mevcut.

Dönüşmek, yüzleşmek, ihaneti hissetmek, riski göze almak, değer verdiğimiz insanların üstüne gitmek çok kolay. Ateş burçları ne kadar büyük üçgenden faydalansa da, tutulmanın Koç burcunda gerçekleşeceğini düşünürsek ve Güneş’in de öncü bir burçta olduğunu göz önünde bulundurursak öncü burçların hayatındaki gelişmelerin 2014’ün son aylarına damgasını vuracağını kolaylıkla ifade edebilirim. Evet, büyük üçgen onları farklı bir noktaya getirecek fakat biraz dağıtarak… (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) Siyaset dünyasında ise liderlerin hayatındaki gelişmeleri çok konuşacağız.

İşin içinde Ay’ın da Koç burcunda olması bu sorunlara duble bir etki katacak tabii ki… Venüs’ün Ay ile karşıtlığı, Uranüs’ün Kuzey Ay düğümü ile karşıtlığı derken; bu kadar karşı karşıya kalmış gökyüzünde yüzleşmemek, bir şeylerin değişmemesi, bir şeylere göz yummamak çok normal.

Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama şu an 4’lü tutulma denilen durumu yaşıyoruz. Bu olay, öncelikle 2013’te 15 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşen Ay tutulması ile başladı. 8 Ekim’de Koç burcundaki Ay tutulması ise ikincisini oluştururken, 4 Nisan 2015 yılında yine Terazi burcunda ve 28 Eylül’de yine Koç burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Yani aynı olaylardan 2’şer 2’şer yaşanacak desem yanlış olmaz. Başrolde ise Koçlar ve Teraziler var… Bir şeyleri tekrar tekrar öğrenmek istemiyorsanız bu mesajları lütfen alın…

Kısacası bu tutulma bir nevi Nisan ayında yaşanan tutulmaya göz kırpıyor. Eğer o tarihlerde yaşamış olduğunuz sorunlar varsa, yine aynı konulardan mustarip olabilirsiniz. Mars, Jüpiter ve Uranüs’ün büyük üçgeni (Yay -  Aslan – Koç) ateş burçlarında oluştuğu için hızlı gelişmeler, yenilikler, ani diye nitelendirdiğimiz şaşırtıcı olaylar hepimizin hayatında tecrübe edilecektir.

Kıyamet alametlerinden kesinlikle bahsetmeyeceğim. Ama insanlık için kolay tarihler olduğunu söyleyemem. Özellikle dünyanın farklı bölgelerindeki astrologların hikayelerine baktığımızda, çok daha trajik ve vahim yorumlar yapıldığını görebilirsiniz. Yorumları okurken yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın. Böylece daha kontrollü bir şekilde ilerleyebilir; hangi konularda kırmızı ışığın yandığını görebilirsiniz.

Kendinizi ifade etmek istiyorsanız doğru bir ay. Eğer belli konularda kaygılarınız varsa dert ayı… Ele aldığınız konuları, başladığınız işleri büyütmek ve küçültmek sizin elinizde ama karar vermekle ilgili doğru bir döngü değil. Yürek mi yedin sen, bu deli cesareti de ne? Demeye hazır olun. Hem kendinize, hem de çevrenizdekilere…

Not: 8 Ekim’de Ay Dolunay evresinde olup, gerçekleşecek olan Ay tutulması ne yazık ki ülkemizden Ay batarken çok kısa süreli bir penumbral (yarı-gölge) tutulması şeklinde gözlenebilecek; ancak çıplak göz ya da teleskopla hissedilmesi mümkün olamayacak.

Dolunay ve Ay Tutulmasının Burcunuza Etkileri

KOÇ

8 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek Dolunay’ın işlerinizin artmasının ve ekstra kazançların habercisi olacağını söyleyebilirim. Aynı zamanda Ay tutulmasının da olduğunu hatırlatırım. Bu tutulma kişisel davranışlarınıza yapıcı, kavrayıcı yönde yansıyabilir. Özellikle kişisel eşyalarınızda güncellemeler yapabilirsiniz; hatta araba veya ev ile ilgili değişiklikler düşünüyorsanız bu tarihlerde atağa geçin.

Aynalarla barışık kişiliğinizi destekleyecek stil değişiklikleri de size bu günlerde iyi gelecektir. Eski dostlarınızla konuşmak isteyebilirsiniz. Cesur davranmak sizi korkutmuyor; hiçbir zaman da korkutmadı.  Hayata dair Ekim ayında daha ısrarcı olduğunuzu göreceksiniz. 

Yalan sizden uzak olsun… Tek isteğiniz bu! İnsanların söyledikleri ile yaptıklarının birbirini tutmaması, herkesin bir şekilde yalancı olduğunu düşünmenize neden olabilir. Eskide yaşananları gütmek gibi bir dileğiniz yok. Fakat yalana katlanamıyorsunuz… Özellikle de bu günlerde! Bunu da burcunuzdaki Dolunay enerjisi olarak yorumlayabiliriz. Ay tutulması ise etkilerini birkaç ay içinde gösterecektir. Kariyer planlarınızdaki değişimlerden tutun da, hayatınızı baştan aşağı yenilemek isteyebilir ve nereden nereye diyeceğiniz tecrübeler edinebilirsiniz. Çok değil, 2015’in ilk aylarında şöyle bir dönüp bakın kendinize ve Ekim ayındaki sizle karşılaştırın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız…

BOĞA

8 Ekim’de Koç burcunda yaşanacak Dolunay ve aynı saatlerde gerçekleşecek Ay tutulması, evli Boğaları yakından ilgilendiriyor. Eş ailesi ile ilgili yaşayabileceğiniz sorunları büyütebilir, kendinizi hiç olmadık bir duygusal boyuta sürükleyebilirsiniz. 2011 yılında emek verdiğiniz konuları gözünüzün önüne getirdiğinizde aslında istediğiniz sonucun bu olmadığını çok iyi analiz edebilirsiniz. 

Öncü burçta gerçekleşecek Ay tutulması iç dünyanızı kontrol etmekte güçlük çekebileceğinizi işaret ediyor. Kararlı olduğunuz iş ile ilgili büyük girişimlerde bulunmak istiyorsunuz. Bazen şunu da göz önünde bulundurmak gerekir,  aile ile çıkılan yol ne kadar meşakkatli ise bir o kadar da güvenilirdir. Bunu unutmamanızı tavsiye ederim özellikle hem tutulma, hem Merkür gerilemesi ile baş etmekte zorlananlardansanız. Bir diğer tavsiyem Ay tutulmasının olduğu tarihlerde mutlaka yükseleninizi de okumanız…

İKİZLER

8 Ekim tarihi hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını işaret ediyor. Yılın en etkili Ay tutulması Türkiye saati ile 13.50’de gerçekleşecek. Ay, 14 derece Koç burcunda, Güneş ise 15. Derece Terazi burcunda hareket ediyor olacak. Baktığınızda 2014’ün en önemli ayından geçerken, dünyanızı bugüne kadar dolduran değerlerin değişmesi an meselesi... Bu tarihte Koç burcunda eş zamanlı olarak gerçekleşecek Dolunay ve Ay tutulması, anlamsız olarak adlandırdığınız ve bir türlü değiştiremediğiniz alışkanlıklarınıza adeta anlam katacak… Eski sizle yavaş yavaş vedalaşmaya başlayın derim…

Ay tutulmasının size hissettireceği duygu biraz da ait olamama duygusu olacaktır. Özellikle de içinde bulunduğunuz ortama (iş veya okul) yabancılık çekebilir; fikirlerinizin önemsenmediğini düşünebilirsiniz. Kalabalıklar içinde yalnız kalma olayı vardır ya hani, işte biraz öyle… Bu durum sizi yanlış yapmaya itebilir, o yüzden kendi içinize kapanmak yerine sonuna kadar fikirlerinizin arkasında durun. Bir şekilde toplum içinde öne çıkmayı başarın. Unutmayın, tutulma öncü bir burçta gerçekleşiyor. Size mücadele etme gücü de mutlaka verecektir.

YENGEÇ

Semada bu kadar heybetli konumlar varken yeryüzünde savunmaya geçmek; bu olağanüstü stresi kişiselleştirmek sanırım hiç akıllıca olmasa gerek. Ay tutulması 10. Eviniz de gerçekleşmekte… 10. Evin temsil ettiği alanlar ise kariyer, şöhret, başarı, yükselme, dünyaya karşı olan sorumluluklarımız ya da hedeflerimiz. Kişinin görünümünü etkileyen sosyal sorumluluklardır. Kişinin şöhreti ve hemcinsleri arasındaki saygınlık derecesi bu ev tarafından yönetilir.  Size önemli konular ile ilgili notlar çıkardığımı düşünüyorum.

Eğer popüler dünyaya ait bir kimliğiniz var ise duyacaklarınızdan çok, açıklamalarınıza dikkat edin derim. Hangi konu ile ilgili konuşulmak istediğinizi kafanızda belirleyebilirsiniz. İnsanlara kişisel detaylar vermeyi sevmeseniz de, ağzınızda bakla ıslanmayan bir tarafınız olduğunu da biliyorsunuz. Aşk anlatmaktan değil, yaşamaktan beslenir unutmayın. 

ASLAN

8 Ekim’de Koç burcunda hem Dolunay, hem de Ay tutulması gerçekleşecek. Aklınızı zorlayan düşünceler bu tarihlerde üstünüze hücum edebilir. Yakın olduğunuz evli dostlarınızın, evlilikleri ile ilgili büyük problemleri olduğunu öğrenebilirsiniz. 14 Ekim’e kadar kendinizi adeta yılgın ve yorgun hissedebilir; zamansız baş ve migren atakları çekebilirsiniz. Kolay hastalanan bir bedene sahip olmasanız da, hastalandığınızda kolay kurtulamıyorsunuz…

Aynı zamanda kariyerinizle ilgili de bir dönüm noktası yaşayabilirsiniz. Yeni bir yapılanmaya girebilir; yurt dışı bağlantılarınızı sıklaştırabilirsiniz. Aslında bu günlerde her şey gözünüzde büyüyecektir; özellikle de yollar, uzak yerler… Hatta belki de aldığınız bazı teklifleri uzak olduğu için geri bile çevirebilirsiniz.

BAŞAK

8 Ekim’de Dolunay Koç burcunda gerçekleşirken aynı zamanda bir Ay tutulması oluşacak. 8. Evinizde etkin olacak tutulmayı anlatırken, 8. Evin neleri temsil etiğine şöyle bir göz atalım. Kayıplar ve yeniden doğuşlar, cinsel tatminler ve tecrübeler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması gibi konuları kapsar. Çalışarak kazandığınız paralar 2. ev tarafından yönetilse de çalışmadan kazanılan ödüller ve paralarla 8. ev ilgilenir. Ödemek zorunda olduğunuz veya size ödenmek zorunda olan nafaka, vergi iadesi gibi konular ayrıca eşinizin parasal durumu da bu evin yönetimi altındadır. Buradan yola çıkarak, Ay tutulması sizin maddi konular ve cinsel hayatınızla ilgili yaşadıklarınızı tekrardan sorgulamanıza neden olabilir. Eşinizle veya ortağınızla aranızda çıkabilecek fikir anlaşmazlıklarının kaynağı ise paraya dayalı olacaktır.

Sağlığınızla ilgili ise cinsel - üreme organlarında, kasıklarda veya mesanede bazı sıkıntılar yaşanabilir. Hemen gözünüz korkmasın lütfen, illa ki hastalanacaksınız demiyorum ama vücudunuzun bu bölümleri hassas olacaktır. Tutulmaların genelde en az 1,5 ay boyunca etkili olduğunu söyleyebilirim. Dikkat edeceğiniz konuların da ne olduğunuzu bildiğinize göre bence şimdiden savaş silahlarınızı kuşanın…

TERAZİ

8 Ekim’de karşıt burcunuzda gerçekleşecek Dolunay ve Ay tutulması ise ilişkilere damgasını vuracak. Bitirmek isteyip de cesaret edemediğiniz ilişiler, dostluklar ipin ucunda, benden söylemesi. Ayrıca geçmişte ailenizi ilgilendiren hatta büyük küslüklere sebep olan konuların tekrar açılması, ciddi anlamda gündeminizi doldurabilir. Amacım burada sizi üzmek değil olabileceklerden haberdar etmek; edebildiğim, hesaplayabildiğim kadar tabi;)

Eğer yukarıda tutulma ile ilgili yazmış olduklarımı okuduysanız fark etmişsinizdir fakat ben yine de hatırlatmadan geçemeyeceğim. Ay tutulması öncelikle Koç burcunu ve sizi etkileyecektir. Ayın 8’inden sonra aldığınız kararlar, ilişkileriniz için dönüm noktası olabilir. Olayları büyütmeniz, sorun gibi görmeniz ani tepkiler vermenize yol açıyor. İçinizde belki büyük bir enerji var, ona bir şey demiyorum zaten. Fakat bunu en sevdiğiniz insanlara yansıtma biçiminiz pek de normal olmayacak. Sakin olun…

AKREP

8 Ekim’de Koç burcunda Ay tutulması ve Dolunay yaşanacak. Sorumluluklar, çalışma alanı, sağlık, rutin işler, kişisel gelişim ve detaylarla ilgili konuları vurgulayan 6.evinizde etkili olacak olan bu açılar bazı olayları büyütmenize neden olabilir. Özellikle de iş yerinde! Aniden istifa etmeye kalkabilir, yeter artık noktasına gelebilirsiniz. Ateş burcunda tutulmanın gerçekleşmesi, sizi de ateşleyecek emin olun… Üzerinize çok gelindiğini düşünüp birlikte çalıştığınız insanlara tavırlı davranabilirsiniz. Aynı şekilde bu günlerde geçmişten gelen sağlık sorunlarınız nüksedebilir. Ya da siz öyle zannedip küçük bir soğuk algınlığını farklı nedenlere bağlayabilirsiniz. Sakin olun ve detaylarda bu kadar boğulmayın tavsiyesinde bulunmak istiyorum size…

Hukuksal problemleri olan bir Akrep burcuysanız, detayları gözden kaçırmayın. Davalarınızın lehinize gitmesi için adeta bir avukat edasıyla çalışın. Akrep burcu bir hukukçuysanız ise komplo teorileri üretmeniz bu dönemde sizi çözüme götürecektir. Kısacası o kadar da rahat olmayın ve irdeleyin!

YAY

8 Ekim’de sizin gibi ateş burcu olan Koç burcunda Ay tutulması ve Dolunay gerçekleşecek. Tutulma flört, eğlence, aşk, cinsellik, sanat ve hobiler eviniz olan 5.evinizde etkili olacağı için bu başlıkları kapsayan konularda duygularınız ve düşünceleriniz kendini açık bir şekilde gösterecektir. Eğer bekarsanız kalbinizi aniden birine kaptırabilirsiniz! Eğer sorunlu bir birlikteliğiniz varsa, daha fazla kimsenin arkasını toplayamam yeter artık deyip çekip gidebilirsiniz. Eğer hoşlandığınız biri varsa, ondan bir adım beklemek yerine cesurca duygularınızı dile getirebilirsiniz.

Çocuk sahibi olmak isteyen bir Yay burcuysanız ise işte tam zamanı diyebilirim! Sosyalleştiğiniz gibi, arkadaş grupları içinde kendinizi gösterdiğiniz bir ay olacak, buna emin olun… Fakat dikkat, talih oyunlarına kendinizi fazla kaptırıp, para kayıpları yaşayabilirsiniz. Her şeyi dozunda bırakmak önemli bunu sakın unutmayın…

OĞLAK

8 Ekim’de Koç burcunda yaşanacak Ay tutulması ve Dolunay ile aile hayatınızı ve yaşadığınız alanı adeta mercek altına alacaksınız. Duygularım neden bu kadar yoğun demeyin, tutulma etkisi diyelim biz buna. Eğer yaşadığınız yerden, evden memnun değilseniz ani bir kararla taşınmak isteyebilir; ya da ev içinde değişiklikler yapabilirsiniz. Duygularınızın yoğunluğu aynı zamanda kendinize ördüğünüz duvarın yıkılmasına da sebep olabilir. Korkularınızla baş etmenizden başka bir çareniz yok…

Bu ay tutulmasının genel yaratacağı ruh hali hassas, besleyici ve değişken bir mizaç; duygularla hareket etmeye meyillilik… Duyguları olduğu gibi ortaya dökme, politik olamama! Olaylara objektif yaklaşmakta zorlanacağınız gibi, etrafınızdaki kişilerin ihtiyaçlarına karşı da duyarlı olacaksınız. Aile içinde yaşanabilecek sağlık sorunları da ilgilenmeniz gereken konular arasında…

KOVA

8 Ekim’i de bir yere not almanızı şimdiden tavsiye ederim. Koç burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve Dolunay özellikle yakın çevrenizle sizin aranızda yaşanabilecek sorunları vurguluyor. Dolunay zamanlarında duyguların en üst noktada olmasına ek olarak bir de Ay tutulmasının olması, hem de öncü ve ateş burcunda olması işleri tabi biraz zorlaştırıyor. Herkese muhalefet olan tarafınız, bu günlerde başınızı ağrıtabilir. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız veya komşunuzla sudan sebeplerle tartışabilirsiniz.

Ayrıca bu birkaç ay, duygusal olarak bağlı olduğunuz insanların hayatlarına daha fazla müdahale edebilirsiniz. Sizden destek istemeleri gereken durumlar olabilir, kendinizden çok onlara moral verebilirsiniz. Tabii yukarıda da dediğim gibi, sizden yardım isteyen insanlara tepkili ve dominant bir tavır sergilerseniz işler farklı bir yöne kayacaktır. İstemediğiniz bir yöne…

BALIK

Eğitim ve seyahat organizasyonlarında ay ortasında sorunlar yaşanabileceği gibi, 8 Ekim’deki Ay tutulması da sinirlerinizin daha çabuk bozulmasına sebep olabilir. Finansal konular yine gündeminizde olacak, maddi olarak bağlı olduğunuz kişilerle çıkar çatışması yaşayabilirsiniz. İdeallerinizi gerçekleştirmek için büyük bir çaba sarf edeceğiniz için, açıkçası gözünüz kimseyi görmeyecek ve daha kolay “hayır” diyebileceksiniz.

Sevgili Balık burçları, Neptün gerilmesi burcunuzda devam ederken bazı konularda kolay biri olmadığınızı çok iyi biliyorsunuz; özellikle de iş hayatınızda... Neptün gerilemesi ile birlikte bu durumu fazla abarttığınızı umarım fark etmişsinizdir. Bazen anlatmanın bile hiçbir anlamı olmayacağı davranışlar söz konusu olabilir. Dengelerin değişebileceğini tekrar tekrar vurgulayan bir gökyüzü söz konusu... Tutulmanın öncü bir burçta gerçekleşmesi insanlara sınırları aşma cesareti verirken, ateş burcunda olması ise her türlü yakın ilişkilerin cesur sınavlara tabi tutulacağını işaret ediyor.

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

23.09.2014

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...