Yükleniyor . . .

İŞTE AKREP BURCU!

Su grubunun en tutkulu olanı sensin! (24 Ekim-22 Kasım)

Yıldızın: Mars ve Plüton (Çekicilik, cazibenin temsilcisi)
Gurubun: Su, Negatif
Niteliği: Sabit
Burcunun cinsiyeti: Dişi
Yeteneğin: Sezgi
Özelliğin: Kararlılık ve İnceleme
Hedefin: Zenginlik
Amacın: Hayat boyu zenginlik
Bastırman gereken huyun: Acımamak, ihmal etmek
Şanslı günün: Salı
Şanslı Sayıların: 7, 47, 87
Şanslı taşın: Topaz
Şans getiren renklerin: Kor kırmızısı, siyah
Sevdiğin çiçekler: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
Bitkilerin: Soğan, Sarımsak, Fesleğen
Sevdiğin kokular: Misk, manolya
Müzik tarzın: Marşlar ve canlı parçalar
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Üreme ve genital organlar. 
Mevsimin: Sonbahar
Olası Hastalıkların: Kasık ağrıları, mesane, idrar yolları, genital organlarla ilgili rahatsızlıklar, bel soğukluğu...
Salığına yararlı besinler: Protein, sebze, patates, yağı azaltılmış süt ve süt ürünleri
Uzak durulması gereken besinler: Kremalı besinler
Uyumlu Burç: Yengeç ve Balık
Karşıt Burcun: Boğa
Başarılı olacağın meslekler: Yönetici, organizatör, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operatör, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı, sosyal hizmetler uzmanı.
Olumlu özelliklerin: Güçlü duygular, gaye sahibi olma, düş yeteneği, durumları önceden sezme yeteneği, kararlılık.
Olumsuz özelliklerin: Kıskançlık, inatçılık, alınganlık, sinsilik, güvenmeme, kuşkuculuk… Çabuk affetmez, kendi istekleri her zaman önceliklidir.
Burcunun yönettiği ülkeler: Küba, Meksika, Mistik, Atlantis
Burcunun yönettiği şehirler: Monako, Liverpool, Messina, Baltimore, Cancinati, New- Orleans

Bizden kendini dinle…

Akrep burcu iki tiptir. Birisi yerlerde sürünen Akrep, diğeri göklerde uçan Kartal. Üstün olmayı seven yapıları olmasına rağmen, bunu göstermekten hoşlanmazlar. Dışarıdan katı görünmelerine rağmen, aslında çok derindirler. Söylediğiniz en ufak bir kelime, onda büyük yaralar açabilir. Böyle bir durumda sert tepkiler vermekten kaçınmaz. Sabırsızlardır. Çünkü incinmekten ziyade, incitmeyi göze alırlar.  Hırslı, duygusal ve muhafazakârdır. Bilgiyi uygulamaya, uygulamayı da düşünceye dönüştürme yeteneğine sahiptir. Kendinden çok emindir. Girdiği her tartışmada, ezici bir üstünlüğü vardır. Hafızaları çok kuvvetlidir, yapılanı asla unutmazlar. Hatta bu yüzden kinci olduklarını da söyleyebilirsiniz. Rahatlatıcı her yalanı, yatıştırıcı her yarı-doğruyu, her sahte pembe tabloyu bozmaya, kendini tanımaya kesin bir şekilde kararlıdır ve keskin bir akla sahiptir. Bunlar Akrep'in kaynaklarıdır. İçgüdüsel olarak kuşkucudur. Onları tanımlayan en iyi kelime, tutkudur. Hayatını tutkuları üzerine kurar. Gerçeği bulmak için çevresine karşı acımasız olduğu kadar, kendine de acımasız olabilir. Kesin kararlar alırlar, onları bir şeyden vazgeçirmek hiç de kolay olmayacaktır. Çevresine kolay kolay kimseyi yaklaştırmazlar. Seçilmiş olmak değil, seçen olmak isterler. Akrep burcuna yakın olmak için ruhuna hitap etmelisiniz. Bildikleri konularda konuşurlar, gereksiz konuşmalar onlar için zaman kaybıdır. Duygularını belli etmekten hoşlanmazlar, kalbinin ne kadar yumuşak olduğunu gizlemek isterler.

Akrep burcu erkeği nasıldır?

Bu burcun erkeği, çok bakımlı olmasından dolayı ilgi çekicidir. Su grubu olduğu için çok derin hisleri vardır. Kendilerine güvenleri ile çevrelerini etki altına alırlar. Ateşli yapıları ile kadınları çekim altına almakta zorlandıkları söylenemez. Yönlendirmeyi sevdikleri için ilişkilerinde de hâkimiyet kurmak isterler. Kıskanç olmasının yanı sıra, yanındaki kadının da dikkat çekmesinden hoşlanır. Çünkü herkesi cezbeden bir kadınla birlikte olmak, onun gururunu okşar. O analizci zekâsı sayesinde, karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Kendince bir karara varır ve bu karar çoğunlukla doğrudur. Aklına koyduğu şeyi muhakkak yapar. En kötü tarafları, onunla yıllarınızı geçirip dostça ayrıldığınızda, onun için özel bir insan olarak kalmazsınız. Çünkü ilişki bitince arkasına dönüp bakmaz. İşine önem verir, fakat hayatında ön planda farklı değerleri de vardır. Pahalı zevklere sahiptir.

Akrep burcu kadını nasıldır?

Akrep burcu kadını, daima dikkatli, ihtiyatlı ve gururu konusunda son derece hassastır. Sezgileri çok güçlüdür. En belirgin özelliklerinden biri, kıskançlığıdır. Aynı zamanda çok duygusal olduklarını görürsünüz. Onun kadar tutkulu bir kadını da zor bulursunuz. O, dostları ve sevdikleri için pek çok şeye katlanabilir. Ama için için kendisinin üstün olduğunu hisseder. Alçak gönüllü gibi gözükse de zaman zaman kendini beğenmişliğini hissedebilirsiniz. Akrep erkeği kadar kendilerine güvenirler. Kendilerinden emin tavırları, duygusuz gibi görünmelerine sebep olsa da iç dünyalarını göstermek istemezler. Akrep kadını, gizemli olmayı sever. Ona göre gizem, tutkuyu beslemektedir. Kafasının içinde sürekli hayata dair planlar kurar. Akrep burcu kadınının hayat görüşü, başkalarından farklıdır. O, ya hep ya hiç diye düşünür. Ya istediğine tamamen kavuşur, ya da uzaklaşır. Bu yapısı, dostluk ve sevgi konularında kendisini gösterir. Akrep burcu kadınının, sevdiği erkek için yapmayacağı şey yoktur. Onunla çok tutkulu ve fırtınalı bir ilişki yaşarsınız. Maceracı bir yapısı olsa da birini sevdiği zaman, sadık kaldığını görürsünüz. Sakın bir Akrep kadınını aldatmayın. İntikamının acı olacağını göze almalısınız. 

Yükselen Akrep

“Ya hep ya hiç!” mantığıyla hareket eden yükselen Akrepler, karşı tarafı etkisi altına alan gizemli bir çekiciliğe sahiptir. İlişkilerinde temkinli ve tehlikeli, gücünün farkında olan bu insanlar için gizliliklerini korumak, en önem verdikleri konudur.  Kuşkulu, kontrollü, kavgadan hoşlanmayan yapıları “siyah ve beyaz”dan oluşur. Onlar için “orta” yoktur. Uçlarda yaşamak onların en belirgin özellikleridir. Olumlu enerjisi bir anda yıkıcı, olumsuz bir enerjiye dönüşebilir. Çok azimli, çalışkan ve hırslıdırlar. Başarılı olmayı arzularlar.

Ay Akrep’te

Ay, bu burçta pek de rahat bir konumda değildir. Her ne kadar Ay’ın da Akrep’in de soğuk yapıları birbirlerini tamamlasa da, Mars burada pek huzurlu olmaz. Duygular biraz fazla derinleşebilir, bu da kişide içsel huzursuzluk yaratabilir. Ay burcu Akrep olanlar, sezgileri kuvvetli, insanları bir bakışta çözebilen, onlar hakkında kuvvetli çıkarımlarda bulunabilen kişilerdir.  İstekleri, aşkı ve nefreti çok şiddetlidir. İntikam almaktan çekinmeyen bu kişiler, anlamsız kıskançlıklarla, çevrelerindeki insanların hayatını zindana çevirmekten hiç çekinmezler. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

01.12.2012 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

 
 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...