Yükleniyor . . .

İLK KARAR: NE İSTEDİĞİNİ BİLMEK

İLK KARAR: NE İSTEDİĞİNİ BİLMEK.

Hayatta olduğu gibi ilişkilerde de ne istediğini bilmek mutlu olabilmenin ön koşulu olduğunu düşünebilirsiniz. Elbette eş tercihlerimizde de her alanda olduğu gibi yaşadığımız çevreden, ailemizden, arkadaşlarımızdan etkileniyoruz. İç içe yaşayan bir toplum olmamız bunun asli nedenlerinden biri.  Kendi isteklerinizin gerçekliğini test etmeniz bu noktada çok önemli. Çünkü temel olarak biliriz ki; hayatımıza kimler dâhil olursa olsun duygular ve seçimler kendimize aittir. Hele ki tüm hayatımızı etkileyecek konularda, seçimi başkalarına bırakmak istemeyiz. Karar vermemizin önündeki en büyük engel ise; ne istediğimizi bilememek. Her konunun, beğeninin, beklentinin değiştiği günümüzde bu durum işimizi bir hayli zorlaştırıyor değil mi?

Bu durumun üstesinden gelmeye ne dersiniz?

Öncelikle kendi iç huzurunuzu sağladığınızdan emin olun. Mutsuz biri mutlu edemez. Hayatınızı kendiniz şekillendirin. Kendinizi konumlandırdığınız yer evleneceğiniz ya da birlikte olduğunuz kişiyle doğrudan bağlı olmasın. Örneğin, onun toplumdaki başarısıyla övünebilirsiniz ancak sizin de bir hayatınız olsun. Sevdiğiniz alışkanlıklarınız, başarılarınız… Başarılı, huzurlu bir birey olduktan sonra daha iyi bir evlilik yapacağınızı ve iyi bir ebeveyn olabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Evlenmek de çocuk yapmak da bir tercihtir, mecburiyet değil. Tabii bizim toplumumuzda bir mecburiyet olarak dayatılır. O yüzden de mutsuz evlilikler sürdürülmeye çalışır. Gerçekten istenmeden, sırf toplumda, ailede isteniyor diye yapılan çocuklar da ne yazık ki kötü yetiştirilebilir. Ya da bir süreliğine yanlış iletişimin içinde bulunurlar. Çocuğunuzun hem annesi hem babası olmayın, bir çocuğun hem anneye hem de babaya ihtiyacı vardır, eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız eşinizi de bu anlamda iyi değerlendirin.  Bu nedenle de kendinizi iyi analiz edin, olmayacak duaya âmin demeyin.

Sorumluluklarınızın sınırını belirleyin.

Yaşayarak öğreneceklerinizin arasında evlilik gelmez. Hele bizim toplumumuzda. Alabileceğinizi sorumlukların sınırlarını belirleyin, unutmayın her insanın bir sınırı vardır. Herkes evli ve çocuklu olmak zorunda değil. Çünkü evliliğin sorumluluğu farklıdır ve herkes için uygun olmayabilir. Toplumda bir statü sahibi olmak için evlilik yapılmaz.  Evet, sevginin açamayacağı kapı yoktur.  O kapıyı açmak için de iletişim gerekir. İletişim kuramadığınız biri ile sırf toplum, aile baskısı yüzünden evlenmeyin. Eğer evliliğe uygun bir insan değilseniz ki olabilirsiniz bu bir sorun değil, sırf baskı yüzünden yaptığınız evlilikte mutsuzluğun kapıları ardına kadar açılacaktır… Aynı şekilde evliliğe gitsin gitmesin, sevgilinizi seçerken ona kendi gözlerinizden baktığınıza emin olun. Sevdiğiniz kişinin kendi beklentilerinize uyup uymadığını düşünün.

Metot:

  • Birlikte olacağınız kişinin nasıl biri olmasını istediğinizi maddeler halinde yazın. Ama gerçekçi olun.

 

  • İlişkiden beklentilerinizi etraflıca düşündükten sonra aynı şekilde yazın.

 

  • Yazdıklarınızı okuyun, gerçekten sadece sizin istediğiniz maddeler olup olmadığını kontrol edin. Sizi ikna etmeyen maddeleri silin.

 

  • Şimdi listeniz hazır. Sadeleştirdiğiniz maddelere odaklanın, unutmayın, ne istediğini bilen alır!

 

Bir ilişkiye başlamadan önce mottonuz “sahip olmak” değil, “bir arada olmak” olsun. Böylelikle daha güvenli ve huzurlu bir ilişki yaşayabilirsiniz.

 

Astrolog Zeynep TURAN

Yazının her hakkı saklıdır.

 09-09-2018           

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...