Yükleniyor . . .

GİZLİ TEHLİKE: ANKSİYETE

GİZLİ TEHLİKE: ANKSİYETE

Hepimiz zaman zaman duygu ve düşüncelerimizin içinde kaybolur, içsel muhakeme yaparız. Bu iç muhasebemizde zaman zaman geçmişi yad eder “ah” çeker zaman zaman da geleceğimiz için dönüm noktası kararlara imza atmak isteriz. Bu iki çizginin arasında sıkışanlar ise fark etmese de Anksiyetenin içerisinde bulur kendilerini. Gelin bu gizli tehlikeyi biraz daha inceleyelim.

Acaba?

Çok basit bir soru gibi görünse de günlük hayatımızdaki önemi yadsınamaz bu “acaba?” sorusunun. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok sonuçta, kendimize günün birçok zaman diliminde bu soruyu sorar ve yapmış olduğumuz şeyleri bile acaba yapmadık mı diye kontrol ederiz. Unutmayın ki bu tip masum görünen kelimeler de anksiyetenin gizli besinleridir.

Herkesin Kaderi Yükleri Kadardır

Sorumluluk kavramı da duygusal sıkışmaların temelini oluşturan bazı detaylardan bir tanesi… Anksiyete, yılların yorgunluğundan mı tetikleniyor yoksa aynı olayların tekrarlanabilme korkusu mu, önce bunu zihinlerimizde cevaplayalım. Zamanın hızlanması, zihinlerin hızlanmasını sağlıyor bu da yüzeyselliği doğuruyor. Yüzeysellik de hiç şüphesiz, anksiyeteyi ortaya çıkarıyor.

İçsel Buhranların Birçoğu;

  • Dağınık düşüncelere “yol verememek.”
  • Sorumlulukları aksatma kaygısını
  • Geri dönülmez ödünler vermek
  • Yoğun stres ve telaş
  • İşleri son güne, saate ya da dakikaya sıkıştırmak
  • Özgüvenimizi zedeleyecek düzeydeki baskılar
  • Psikolojik şiddet

En önemlisi de kendi hayatımızı yaşama isteği de bizleri arafa itiyor. Anksiyete, rengini burada vermeyi ihmal etmiyor. Sorumlulukların içerisine gizlenen ve sözde başarma içgüdüsüyle harmanlanan Anksiyete, aslında ne kadar etkili bir engel olduğunu karar anlarında daha güçlü hissettiriyor.

Evliliklerde de Etkisi Büyük

Kişisel yaşantımız bir yana dursun, evliliklerimizde de büyük kırılmalara yol açan Anksiyete, burada da kıskançlık duygusunun örtüsü altına saklanıyor. Nerede? Ne yapıyor? Kiminle? Gibi sorularla gelen bu merak etme hali, içten içe Anksiyeteyi besliyor ve büyütüyor. Büyüyen bu gizli tehdit ise evliliklerin temelindeki dinamit haline geliyor.

  • Evlilikte hiyerarşiyi sağlayamamak da ayrı bir Anksiyete konusudur. Eş ve ebeveyn ilişkisindeki dengeyi kuramamak, bazı olayların tekrar tekrar yaşanmasına sebebiyet verir. Burada eş ailesiyle olan paylaşımı ve iletişim sınırlarını her şekilde korumak mühim.

Anksiyete, göze küçük görünen detayların içinde saklansa da aslında büyük ve gizli bir tehdit. Bununla başa çıkmak ve bertaraf etmek ise tamamen bizim elimizde. Olayları yerinde, zamanında ve ertelemeden çözmek de en büyük anahtarı.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

27.05.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...