Yükleniyor . . .

DEĞİŞİMİ ARZULAYAN KALPLER

DEĞİŞİMİ ARZULAYAN KALPLER

Yılın son iki ayını yaşarken, gök kubbe hepimize bir değişim rüzgârı sunuyor. Kasım ayının tatlı esintisi devam ederken, herkesin içine yeni yılın ilk tohumları atılıyor.

Yeni bir yıldan ne bekliyoruz?

Öncelikle kırık kalbimizin onarılmasını istiyoruz. Yarım kalan aşkların, ilişkilerin mutlu sona ermesini. Belki de yıllardır beklediğimiz aşka nihayet kavuşmayı. Gözümüz gibi baktığımız sevdiğimizle sonunda evlenmeyi. Ya da evliliğimizi bir bebekle taçlandırmayı… Yolunda gitmeyen ilişkimizin sorunlarını çözmeyi, ayrılık acısıyla baş edebilmeyi… Liste uzar gider ama hepsi bir yere çıkar. Yeniden ve daha güzel yaşayabilme umuduna!

Gök kubbe önce “değişim” diyor!

Değişim, dalga dalga giriyor hayatımıza. Ruhumuzun boşlukları, kanayan kalbimizin sebebi değişimin yarattığı depremler sadece. Evet, değişim zordur ama bunu göze alanları mutlaka mükâfatlandıracaktır. Yorulduğunuz, sıkıldığınız, hayatınızda kambur gibi taşıdığınız ne varsa atın. Hem bu yılın hem de hayatınızın yüklerinden kurtulun. Eskiye dair ne varsa şimdiki zamanınızda varsa anlamlı. Yoksa sadece yüktür. Ve o yükler, tahmin ettiğinizden daha çok yaşamınıza ayak bağı oluyor.

Şimdi gözlerinizi bir dakikalığına kapatın ve ertelediğiniz hayallerinizi sıralayın… Ama en basitinden yapılması en kolay olanı listenin başına yazın. Örneğin; saçımı sevgilimin, arkadaşlarımın ya da annemin değil kendi isteğime göre kestireceğim veya boyatacağım. İzlemek istediğim filmi bu akşam izleyeceğim, okumak istediğim kitaplar için kendime vakit ayıracağım. Ayıp olmasın diye kabul ettiğim arkadaş buluşmalarını iptal edeceğim… Kim bilir sizin aklınıza neler geliyordur? Burada anlatmak istediğim, hayallerinize ulaşmak için kendinize yer açın. Hem zihninizde, hem yaşam alanınızda kendinize ait bir alan yaratın. Sadece sizin olan zamanın içinde rengârenk bir kelebek gibi uçuşsun hayalleriniz…

Harekete geçin!

Aşkı, hayalinizdeki işi, statüyü, çevreyi, huzuru neyi arıyorsanız arayın önce içinizdeki sizi bulun. Unutmayın, her şey sizde başlıyor. Değişim, hayatınıza yenilikleri getirmek için var. Şöyle düşünün, uzun zamandır ayaklarınızı yerden kesecek, yüreğinizi yakacak bir aşk bekliyorsunuz ama eskiyen aşkınızı da zihninizden bir türlü uzaklaştırmıyorsunuz. Kalbinizi, aklınızı geçmişin tozundan temizlemediğiniz sürece yeniye yer açamazsınız. Başka bir örneği de hayatınızın önemli bir diğer temasından alalım; iş. Diyelim ki yaptığınız işi sevmiyorsunuz, sürekli şikâyet halinde olmaktan işteki verimliliğiniz de düştü. Tüm bunlara rağmen yeni bir iş için gerekli koşulları yerine getiriyor musunuz? Yoksa şikâyet edip, mutsuz hissederek sadece bir tane olan çok kıymetli hayatınızı köreltiyor musunuz?

 

Her zorluğun bir kolaylığı var!

Yeter ki sizi mutsuz eden ne varsa önce tespit edin, sonra da çözüme gitmek için bir adım atın. Sorunlar, yarım bırakılan hayaller siz gözünüzde büyüttüğünüz için aşılmaz dağlara dönüşür. Bir adım atın, faydasını deneyimlediğiniz anda motivasyonunuzun arttığını göreceksiniz. Hayatınızın en önemli iki dinamiği olan iş ve aşkı yoluna koyabilirsiniz. Sigmund Freud’un da dediği gibi insanı çalışmak ve sevmek mutlu eder. Mutlu olmak için ise yeniliğe ve değişime açık olun. Geçmişin tozu, yüreğinizi kaplamasın…

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

10.11.2016

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...