Yükleniyor . . .

BURÇLARA SONBAHAR DEKORASYON ÖNERİLERİ!

Yaşam alanımızın stili, ruhumuzu yansıtır. Astrolojinin rehberliğinde, burcunuza göre bu sezon evinizin olmazsa olmazları;

Güneş burcu ya da yükselen burcu Koç olanlar

Tutkulu ve istekli yapınızla sonbahar aylarını karşılıyorsunuz. Kendi istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda yaşam alanınızı da değiştirmek isteyebilirsiniz. Ruhunuzu yansıtmak için canlı renkler tercih etmek isteyebilir, kendinizle bütünleştirebilirsiniz. Eğer bu aralar yenilenmek istiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerim size göre:

 • Neden duvar kağıtlarınızı değiştirmeyesiniz? Yaza uygun olarak dizayn ettiğiniz duvarlarınızı kiremit görünümlü bir duvar kağıdıyla değiştirme zamanınız gelmiştir belki de. Sonbaharın havasını evinizde estirmek için güzel bir alternatif olabilir.
 • Son günlerde zamanınızın çoğunu evde geçirmeyi tercih ediyorsanız, şık ve gösterişli mobilyanızın yerini rahat, hatta televizyon izlerken konforunuzdan ödün vermeyeceğiniz bir kanepe alabilir. Rengini söylememe gerek var mı? Tabi ki kırmızı veya beyaz…
 • Tüm bu değişimlerin yanında ortama sizi yormayacak loş ışık veren ayaklı bir spor abajur tercihleriniz arasında yer almalı.

Hiç kimse zor bir yıldan geçmediğimizi söyleyemez. Kendinizle beraber evinizi bütünleştirmeniz size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Boğa olanlar

Dengeli ve sıcakkanlı halinizin eve girer girmez anlaşılmasını isteyenlerdensiniz. Kaliteden ödün vermeyi tercih etmeyebilir, yaşam alanınızın şıklığından bahsedilmesi hoşunuza gidebilir. Kimin hoşuna gitmez ki! Gündem olarak çok güzel bir yaz atlattığımızı söyleyemeyeceğim ama şimdi sonbahar geldi ve yeni başlangıçları ifade ediyor. Aklınıza hemen hüzün gelmesin. Bu sonbahar başka sonbahar… Kendinizle beraber evinizi yenilemek istiyorsanız;

 • Krem ve mavi tonlarını artık hayatınıza biraz daha yansıtmanın zamanı geldi. Bunu yeni bir eşya alarak değil, evinizde bulunan bitkilerin renklerini seçerek yapabilirsiniz. Mesela nasıl mı; güneş alan güzel bir yerde beyaz orkideler hiç de fena durmaz diye düşünüyorum. Yeşilin tonlarını evinizde görmek size de daha iyi gelecektir.
 • Yatak odanızı kendinizi yansıtacak aksesuarlar süsleyebilir, aynı renk uyumunu nevresimlerinizde hatta halılarınızda dahi kullanmak isteyebilirsiniz.
 • Zamanınızın çoğunu mutfakta geçiren bir Boğa burcuysanız, eski eşyalarınızı açık renk mobilyalarla değiştirmek ruhunuzun havasını da değiştirecektir.

Evde eşyalar değil, insanlar yaşar. Kendinize yeni alanlar yaratmak için eski ve gereksiz eşyalardan kurtulmak size iyi gelecektir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu İkizler olanlar

İletişimin ve entelektüel tarzın öncüsü olan siz tabi ki sıradan bir değişim tercih etmeyeceksinizdir. Zıt renklerin uyumunu yakalamak ve herkesten farklı olmak sizin için zor olmayacaktır ve bu sonbaharda size özel olan yaşam alanınızı değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Nasıl mı?

 • Keskin mizah anlayışınız ve sosyal tavırlarınız rahatlığınıza düşkün olduğunuzun bir işareti olabilir. Bu anlamda az ama öz eşya tercih edebilirsiniz. Mat renklerde rahat mı rahat bir koltuk takımının tam size göre olduğunu söyleyebilirim.
 • Evinde çalışma odası ya da kitaplığı olmayan bir İkizler burcu olması çok zor, kitaplık dizaynınızı değiştirebilir, renk konusunda standartın dışını çıkmayı tercih edebilirsiniz. Modern tasarımlar tam size göre.
 • Çalışma odasında minderler mi olurmuş demeyin. Zamanının çoğunu yaratıcı fikirlerde geçiren ve çalışma masasında çalışmaktan hoşlanmayan İkizler burcu bilgisayarını kucağına alarak da çalışmayı tercih edebilir. Bu sebeple çalışma odanızın bir köşesine rahat edebileceğiniz farklı bir alan yaratabilirsiniz. Renk kullanmaktan çekinmeyeceksinizdir.

Rahatına düşkün bir İkizler burcunun yaratıcı beyninin hiç durmadığını düşünürsek, onun için her yer çalışma alanı olabilir ve yanı konforu arayabilir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Yengeç olanlar

Duyguların burcu olan Yengeç, eşyaların arasında uyuma çok önem verir. Soft ve yumuşak renklerin kendisini yansıttığını düşünür. Romantizm sever ve  kullandığı mobilyalarda da vintage modeller tercih eder. Her zaman şık bir rahatlık elde etmek ister. Pek bu sonbahar ne yapabilirim diyenler için;

 • Huzuruna huzur katacak bir akvaryum neden olmasın? Denize rengini veren mavinin huzurunu kimse inkar edemez sanırım. Ayrıntıları ve göze hitap eden aksesuarları seven bir Yengeç burcu için huzuru temsil eden bir mavinin yaşam alanında bulunması son derece rahatlatıcı bir etki yaratacaktır.
 • Ailesine düşkün olan Yengeç burcu için sevdiklerinin sürekli göz önünde olması önemlidir. Bu anlamda aile fertlerinin fotoğraflarının bulunduğu çerçevelerle dekorasyon yapmayı tercih edebilir.
 • Evde misafir ağırlamaktan hoşlanabilir ve böyle zamanlarda kusursuz olmak isteyebilirsiniz. Yeni bir yemek takımı almak isteyebilir, sizi yansıtan aksesuarlarla tamamlamayı düşünebilirsiniz.

Herkese yetecek kadar sevgisi olan Yengeç burçları hem ailesini hem de misafirlerini mutlaka rahat ettirmek ister, son zamanlarda evde geçirdiğiniz vakitlerin artması bu sonbaharda sizi değişiklik yapmaya itecektir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Aslan olanlar

İyi bir organizatör olan siz, evinizde bolca vakit geçirir ve sık sık sevdiklerini ağırlamak istersiniz. Bu sebeple her an ev partisi verebilecek bir dizayn tercih etmeniz çok normal. Aynı zamanda da gösterişe olan merakınızı da orijinal fikirlerle göstermek istersiniz. Peki bunu en iyi nasıl mı yaparsınız?

 • Güçlü, kuvvetli yanınızı yansıtacak aydınlatma araçları kullanabilirsiniz. Mesela spot ışıklar yerine özel tasarım halatlı aydınlatma gereçleri kullanabilir, farkınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz.
 • Kendini çok seven Aslan burcu, evinin her köşesinde kendini görmek isteyebilir. Altın sarısı çerçeveli aynalar size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.
 • Eskitme spor mobilyalar tercih edebilirsiniz. Böylece spor şıklığı yakalamanız çok daha kolay olacaktır. Ayrıca patchwork halılar evinize çok uyumlu olacaktır.

Şıklığınız ve asaletiniz sonbahar aylarında da konuşulmanıza, göz önünde olmanıza neden olacaktır.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Başak olanlar

Sizin için her şeyden önce temizlik gelir. Bu anlamda evinizdeki mobilyalarda buna göre organize edilmiştir. Dünyanın en güzel ev aksesuarı dahi temizlenmesi güç olduğu sürece size cazip gelmeyebilir. Kullanımı rahat eşyalar ve aksesuarlar ilgi alanınıza girecektir. Mesela…

 • Düzeninizi bozacak gereksiz eşyalardan ya da evin uyumunu bozduğunu düşündüğünüz eşyaları atmak sizin için zor olmayacaktır. Duvarlarınızı duvar kağıdıyla kaplamayı tercih edebilir, mobilyalarınızla arasında uyum sağlayabilirsiniz.
 • Çekmeceli mobilyalar, eskitme sandıklar tam size göre. Hem gereksiz eşyalarınızı yerleştirebilir hem de düzeninizi koruyabilirsiniz.
 • Kokulu mum ve tütsüler evinize istediğiniz havayı katacaktır.

Tabi ki Başak burcu olarak temiz ve titizsinizdir ancak sizin için daha da önemli olan yaşam alanınızdan almak istediğimiz olumlu güçtür. 

Güneş burcu ya da yükselen burcu Terazi olanlar

Sonbahara güzel bir başlangıç yapmak isteyen siz, evinizde sürekli kullandığınız alanlarla ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Zevk ve güzelliği temsil eden yönetici gezegeniniz bu konuda size epey yardımcı olacaktır. Minik dokunuşlarla, büyük sihrler yaratmaya hazır mısınız?

 • Belli bir renge bağlılığı olmayan Terazi burcu yaşam alanlarında daha çok ahşap mobilyaları tercih eder, bu anlamda çalışma odanızda bulunan kitaplığın yerini eskitme bir kitaplığın alması sizi şaşırtmayacaktır.
 • Evinizin duvarlarını tablolarla süsleyebilir ya da yalnızca gösterişli bir duvar saatiyle aynı etkiyi yaratabilirsiniz.
 • Evinizden alacağınız enerji sizin için çok önemlidir. Kendinize daha çok alan yaratmak adına tül – perde seçiminizde değişiklik yapabilir, güneş ışığını daha fazla almanıza yardımcı olacak açık renkte bir tasarım ürün seçebilirsiniz.

Her ne kadar gösterişi sevseniz de zarifliğinizi korumaya da özen gösterirsiniz. Bu anlamda sonbahar aylarının esintisini evinizde de yaşamak isteyebilirsiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Akrep olanlar

Sonbaharı hüzün olarak nitelendirebilir ve kasvetli havasını evinize taşımayı tercih edebilirsiniz. Kasvet dediysem, sizin için olumsuz bir durum olmadığını belirtmeliyim. Mat ve soft renkleri tercih eden Akrep burçları için dünyanın en güzel rengi gri olabilir ve dekorasyonunu bu yönde tercih edebilir. Mesela hangi alanlarda mı?

 • Klasik tarza daha yakın olan mobilyalarınızın rengini değiştirebilir, gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Aslında siyah minderlerde bu tercihinize uyum sağlayacaktır.
 • Loş aydınlatma aksesuarları kullanabileceğiniz gibi, ayaklı abajurdan ziyade masaüstü bir aydınlatma sizin için daha uygun olacaktır.
 • Evinizin sadece bir alanına değil, geneline değişimi yansıtmak isteyebilirsiniz. Mistik bir hava yaratmaktan hoşlanır, aksesuar tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Tarzınızı yansıtmayı ve gizemli bir hava yaratmayı seversiniz. Evinize herhangi birisinin hediye alması hoşunuza gitse de yalnızca kendi zevkinizle döşemeyi tercih edersiniz.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Yay olanlar

Sonbaharın havasını değiştirecek olan belki de sizin enerjiniz. Evinizde mistik bir hava yaratmak isteyebilir, eşyalarınızın yalnızca yerini değiştirmek size yetmeyebilir. Bu anlamda mevsimin değişmesiyle beraber siz de yenilenmek isteyebilirsiniz. Nasıl mı?

 • Pratik çözümlerin insanı olan siz klasik mobilyalardan ziyade rahat mobilyaları tercih edebilirsiniz. İstediğiniz zaman yatak konumuna gelebilecek bir koltuk size kendinizi rahat hissettirecektir.
 • Beğendiğiniz eşyaları her zaman evinize almaktan yanasınız, bu sebeple evinizde gereksiz eşyalar olabilir, bunun için toparlayıcı bir alan oluşturmayı düşünebilir, giyim odası ya da hobileriniz için bir alan yaratmayı düşünebilirsiniz.
 • Evinizi dizayn ederken mor ve tonlarını kullanmayı tercih edebilir, aksesuarlarınızı bu yönde tercih edebilirsiniz.

Evinizin mistik havasının, ruhunuzu yansıttığını düşünüyorsunuz. Bu anlamda evinize gelecek olan her misafir daha önce görmediği bir dizaynla karşılaşabilir.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Oğlak olanlar

Karizmatik yapını yaşam alanına da yansıtmayı bilenlerden olduğunuzu söyleyebilirim. Mükemmelliyetci ruhun evinin her köşesinden hissedilebilir. Hatta yer gelir kendi tasarımını bile yapabilirsin. Evinle ilgili bir proje çizmek senin için çok da zor olmayabilir. Rahat olduğu kadar şık ve gösterişli mobilyalardan yanasınız. Peki bu nasıl mı gerçek olur?

 • Her ne kadar klasik renkleri tercih etseniz de kendi dokunuşlarınızı mutlaka üzerinde barındırırsınız. Aydınlatmadan tutun da tercih edeceğiniz mumlara kadar hepsinin siyah olması şaşırtıcı olmayacaktır. Bu anlamda klasik şık tarzında aydınlatmalar tecih edebilirsiniz.
 • Tasarım ürünlere olan merakanız evinizde farklı bir konsept yaratmanıza sebep olabilir. El yapımı patchwork halılar tercih edebilir, siyah mobilyalarınızı renklendirmek isteyebilirsiniz.
 • Konforuna düşkün olan siz banyonuzla ilgili değişimlere gidebilir, zemin değişimi gerçekleştirebileceğiniz gibi kendinizi şımartmak adına daha fonksiyonel bir küvet tercih edebilirsiniz.

Zor bir 2016 yılı geçiriyoruz, kabuğunuz diye sığındığınız evinize daha fazla özen göstermeyi tercih edebilirsiniz. Huzur kendi iç dünyanızda…

Güneş burcu ya da yükselen burcu Kova olanlar

Asi kişiliğinizi her yönüyle yansıtacak ultra modern eşyalarla ve elektronik cihazlarla döşenmiş bir ev tam size göre. Son zamanlarda evinizde fazlasıyla zaman geçirmek isteyebilir, bu anlamda yaşam alanınızda değişim yapak isteyebilirsiniz. Evinizin her alanının modern ve birbiriyle uyumlu olması sizin için çok önemlidir. Bu uyumu sağlamak sizin için hiç de zor olmayacaktır. Peki en çok neleri mi tercih edersiniz?

 • Bu yıl evinizin genel konseptinde yaratıcılığınızı körükleyecek, konsantrasyonunuzu arttıracak, içsel huzurunuzu dengeleyecek ve sizi rahatlatacak mobilyalara yer verebilir. Bahçenize ya da terasınızda rahat oturma takımları tercih edebilirsiniz.
 • Geçen sonbahardan farklı olarak bu sonbahar evinizde daha çok vakit geçirmek istemeniz normal, bu anlamda çalışma odanızda yeniliğe gidebilir, ahşap renk olan mobilyalarınızı kendi tasarımınızla birleştirip açık renklere boyayabilirsiniz ki tercihiniz muhtemelen beyaz olacaktır.
 • Abartısız metal aksesuarlar tercih edebilir, zıtlık oluşturmak adına saksı çiçekleriyle destekleyebilirsiniz.

Yaşam alanınızla beraber değişecek olan ruh haliniz sizi bir adım daha yukarı taşıyacaktır.

Güneş burcu ya da yükselen burcu Balık olanlar

Kolay adapte olabilen, yaratıcı ve sofistike zevklere sahip biri olarak eviniz için hayal gücünüzü ve estetik anlayışınızı yansıtabileceğiniz bir dekorasyona gidebilirsiniz.

 • Özellikle yatak odanızın rahat ve dinlendirici olmasını ister, abartılı bir tarz yerine sade ve kullanışlı bir ortam arzularsınız. Canlı renkleri huzur verici eşyalarla ve objelerle kombin eder, yaşam alanınızın dengeli bir bütünlük arz etmesini sağlarsınız.
 • Deniz kabuğu, kum saati, çapa, pusula, dümen, küçük yelken ya da gemi gibi deniz ve denizcilik temalı objeleri ev dekorasyonunuzda kullanmayı seversiniz. İnci çiçeği ya da zambak evinize ayrı bir görsellik kazandırırken, limon çiçeği ya da kiraz çiçeği kokuları istediğiniz huzuru ve enerjiyi evinize kazandırmanız anlamında doğru bir tercih olacaktır.
 • Umudu, ilgiyi, iyimserliği ve evrensel aşkı temsil eden, enerjinizi yükseltecek ve sizi canlandıracak sarı ve turuncu renkler bu yıl size uygun olacaktır. Bu anlamda şık ve modern minderler tercih edebilir, rahatlığı yakalayabilirsiniz.

İç açıcı ve özgün tarafınızı her zaman yansıtmaktan yanasınız. Ferah ortamları tercih edebilir, evinizin her alanına aynı özeni gösterirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

02.07.2015

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...