Yükleniyor . . .

BURÇLAR VE AYRILIK SÜREÇLERİ

BURÇLAR VE AYRILIK SÜREÇLERİ

Çevrenizdeki herkes ilişkinizin bittiğini kabul etmenizi ve hayatınıza devam etmeniz gerektiğini mi söylüyor? Ayrılmak zorunda olmasaydınız ne yapardınız? İlişkinizi bitirmemek için mücadele etmeye hazır mısınız?
 
Ayrılıklar insana acı veren deneyimlerdir maalesef. Çevrenize karşı öfke duyarsınız, sanki ayrılmanızda sebep onlarmış gibi... Kafanız karışık olduğu için odaklanmakta zorlanabilirsiniz, kendi içinize kapandığınız da görülebilir. Kimsenin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Eğer ki sevgilinizle barışmak istiyorsanız, ilk adımı atmaktan çekinmemelisiniz. Sabırlı olmalı ve plan yapmalısınız. Zamanlamanın önemi büyük olduğu için ne geç kalmalı ne de erken hareket etmelisiniz. Burçlara göre sevgilinizi geri kazanma taktikleri, yalnız taktiğin gücüne değil sizin de mücadelenize ve sabrınıza bağlıdır. Öncelikle alınan ayrılık kararının hemen ertesinde üstüne gitmeyin, siz düşünürken onunda düşünmesine, kafasında ilişkisini ölçmesine izin verin. Ortak arkadaşlarınızdan haber almaya çalışsanız da eski sevgilinizin haberdar olmamasını sağlayın ki sizin takip ettiğinizi düşünmesin. Önemli olan konulardan biri de teknoloji çağında olduğumuzu düşünürsek, mail şifresini biliyor olsanız bile ayrıyken ona ait mailleri okumanız olacaktır. Çünkü öğrenirse bu sizden daha da uzaklaşmasına neden olacaktır. Şimdi burçların gruplarına göre yol alacağı adımları izleyelim.
 
ATEŞ GRUBU BURÇLARI
 
İletişim kurmaktan yanadır, her şeyin konuşarak çözüleceğini savunur. Eski sevgiliniz ile iletişime geçerek, onunla tekrar birlikte olmak istediğinizi söylemelisiniz. Onu arayabilir, mail atabilir, günümüz nimetlerini kullanarak sosyal medyanın etkileyiciliğini de kullanabilirsiniz. Yazma konusunda konuşmada olduğunuz kadar yetenekli olduğunuzu düşünmeseniz de kalemi elinize alınca düşüncelerinizin nasıl döküldüğü sizi bile şaşırtabilir. Mail yazarken dikkat etmeniz gereken konu ise ayrılık sonrası yaşadıklarınızı aktarırken kendinize acındırmamalısınız. Onsuz bir hayatta var olamayacağınız yerine, hayatınızı onunla geçirmek istediğinizin içini doldurmalısınız. Duygularınızı ve onunla ilgili isteklerinizi mail yoluyla gönderdikten sonra sevgilinizden haber gelmesini beklemelisiniz. 
 
KOÇ 
 
Terk edilen Koç, en kısa süre içinde kendine başkasını bulacaktır. Bu sizi üzmesin. Onun yapısı böyledir. Eğer ilişkiyi siz bitirirseniz, Koç hemen en tatlı tavrını takınacaktır. Amacı, sizi yeniden elde edip edemeyeceğini görmektir. Koç, avlanmayı sever ama ilişki bittiğinde yeni bir zafere doğru yola çıkar. Onun yeni birini bulmakta aceleci davrandığını düşünüp aslında sizi sevmemiş olduğunu sanabilirsiniz. Ama bu yanlıştır, sizi sevmiştir. Ancak Koç için bir ilişki bitince biter. Zorlamak anlamsız olduğu için bundan vazgeçin, zorla güzellik olmaz. Şimdi yeni kişilerle tanışma zamanıdır. Geçmişe takılmanın anlamı yoktur. Geçmiş geçmiştir...
 
ASLAN 
 
Bir süre somurtur ama birkaç hafta sonra yeni birini aramaya çıkar. Duygularını açıkça ortaya serdiği için biraz acı çeker ama dikkatini çeken başka birini bulduğunda her şey değişir. Başı bulutlarda dolaşmaya başlar ve varlığınızı unutur. Terk edilen Aslan, acı çekiyormuş gibi davranmaz. Kimse onun kötü durumda olduğunu düşünmemelidir. Güçlü bir egosu ve korunması gereken bir imajı vardır. Saygınlığını korumak ve çevresinde bıraktığı izlenim önemlidir. Bu yüzden terk edenin kendisi olduğunu bile söyleyebilir. Siz buna aldırmayın. Neyi istiyorsa bırakın onu yapsın, yoksa başınızı ağrıtabilir.
 
YAY 
 
Terk edilen Yay kısa süre içinde yeni birini bulacaktır. "Olan olduktan sonra ağlamanın yararı yok" diye düşünür. Kesin bir karar verdiyse asla dönüş yapmaz. İyimserdir onlar. Evrenin çok yakında ona, yeni birini göndereceğini bilir ya da flört etmekte olduğu biriyle çıkmaya başlar. Onun hayatında geçmişten kalan ve kendisine ikinci bir fırsat verilmesini bekleyen biri daima vardır. Kendi istemedikçe uzun süre yalnız kalmaz. Yalnızlığı sevmiyor olması ona başkasıyla olma düşüncesini verir. Bu da Yay'ın kendine birini bulmasına mecbur kılar.
 
TOPRAK GRUBU BURÇLARI
 
Eski sevgilinizle karşılıklı konuşmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü mimikleriniz, vücut diliniz sizi en iyi anlatan yol olduğunu düşünebilirsiniz. Eski sevgilinize buluşmak istediğinizi belirtin. Ama bunu yaparken 'mutlaka ya da görüşmemiz gerekiyor' tabirlerinden uzak durmalısınız. Çünkü bu ona zorunluluk olarak yansıyacak ve ters tepecektir. Örneğin birlikte bir kahve içmeye davet edin. Görüştüğünüzde ise hemen konuya girmemeye özen göstermelisiniz. Onun aslında en yakın arkadaşı olduğunuzu gösterin. Çünkü bu yakınlığı hissederse, sevgiliniz de rahatlayacaktır. Birlikte hoş zaman geçirmeye çalışın ki aslında birlikte yaptığınız aktivitelerin ne kadar keyifli olduğunu hatırlamasına izin verin. Yaşadığınız sorunları dile getirmektense mutlu anları hatırlatmak, bu işin anahtarı gibidir. Onun konuşmasına da izin verin çünkü hareketlerinden de size olan duygularını gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Size karşı tutkusu ve sevgisi hala közlenmediyse zaten bunu gösterecektir. Bu buluşma ile kendinizi hatırlattığınız için gerisini sevgilinize bırakın. Çünkü siz elinizdeki en güzel kozlarınızı ona sundunuz.
 
BOĞA 
 
Bir Boğa asla vazgeçmez! Sevdiği kişileri kendi malı gibi düşünür. Eğer terk eden sizseniz, tüm iletişim bağlarını kopardığınıza emin olur. Ona asla yeniden birleşme ümidi vermeyin. Ayrılık sonrası dost kalamayacağınız bir burçtur. Boğalar ikinci bir şans umuduyla yıllarca bekleyebilir. Bunun sebebi sizi gerçekten sevmeleridir. Sabırlıdırlar ve arzuladıkları şeylere bağlılıkları çok derindir. Eski sevgiliniz hala size âşıksa, başka kimseyle çıkmayacaktır. Bu yüzden ya kesin ayrıldığınızı anlamasını sağlayın ya da sizinle ilgili planlarından vazgeçmeyen Boğa’ya katlanın. Sevilmek her zaman güzeldir!
 
BAŞAK 
 
Terk edilen Başak, ilişkide neyin yanlış gittiğini enine boyuna analiz edecektir. Ayrılık ona kendini kötü hissettirir ama soğukkanlı davranır. Objektiftir! İlişkinin neden yürümediğine dair mantıklı nedenler bulacak, sizin kusurlarınızı ortaya dökecek ve kişiliğinizi didik didik edecektir. Bu ona kendini iyi hissettirir. Suçun sizde olduğuna kendini ikna eder. Son derece gelişmiş olan araştırmacı ruhu sizi geçmişinize kadar araştırıp, diğer sevgililerinizden ayrılma sebeplerini bulabilir; kendisi için de aynı muameleyi yaptığınızı düşünür. Sakın onu aldatmayın! Aksi takdirde kinci duygusu size felaketler yaşatır.
 
OĞLAK 
 
Her şey yolundaymış gibi davranacaktır. Sakin görünüşünün altında çok üzülecek ama duygusal yanını size göstermeyecektir. Gururu her zaman ön plandadır! Aşk konusunda tedbirlidir! Bu yüzden hemen yeni bir ilişkiye girmesini beklemeyin. Kalbini onarması zaman alır. Ayrılığa mantık açısından bakacaktır. Dışarıdayken beyni kalbine hükmeder ama tek başınayken birkaç damla gözyaşı dökebilir. Sizi gerçekten seviyorsa gitmenizi içten içe istemez fakat bunu da size göstermez. Ayrılığa emin adımlar atmadan önce, bir kez daha düşünün!
 
HAVA GRUBU BURÇLARI
 
Düşünerek hareket eden bir yapınız olduğu için öncesinden bir planlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Gelişigüzel davranışların ters tepebileceği ihtimali ile eski sevgilinizle tekrar görüşmeden önce ilişkinizin neresinde hatalar yaptığınızı bulmaya çalışın. Önce yanlışlarınızı görmelisiniz ki aynı hataları yapmanız boşa kürek çekmekten öteye gitmez. Hatalarınızı gördüğünüzde, değiştirmek için neler yapacağınızı düşünmelisiniz ve sonrasında nasıl iyi yönde değiştirdiğinizi göstermelisiniz. Ona karşı nazik ve anlayışlı olmalısınız. Onun bir zamanlar âşık olduğu kişi olduğunuzu göstermeniz, onu etkileyecektir. Sizi sınamak için küçük oyunlar yapmak istese de bunlara karşı dikkatli olmalısınız. Onun yerine kendinizi koyduğunuzu ve buna inanarak haklı olduğu noktaları gördüğünüzü söyleyin. Söylemekle kalmamalı, ona da göstermelisiniz. Kokular, anımsatmakta en etkili yoldur. Ona bir hediye vermek istiyorsanız, üzerine parfümünüzü sıkmanızdan zarar gelmez.
 
İKİZLER 
 
Terk edilen İkizler, hayatına devam eder ama sizinle ilgili duygularında zaman zaman gelgitler yaşar. Size dost kalmayı teklif edip sonra soğuk davranabilir. Ona değer vermediğinizi hissederse, hakkınızda küçük bir dedikodu bile başlatabilir. Kesin olan şu ki herkes ayrıldığınızı duyacaktır. Bunu ilk anlatan o olacaktır. İkizler ayrıldıktan sonra kendini en hızlı toparlayan burçtur. Aşkta havai olduğu için en kısa süre içinde yeni birini bulacaktır. Derin olmayan sevgileri kısa süreli olduğundan gelip geçicidir.
 
TERAZİ 
 
Terk edilen Terazi, yaklaşık bir hafta boyunca ağlar ve somurtur. Sonra piyasaya çıktığını herkese haber verir. Bir ilişki bittiğinde yeni birini bulması uzun sürmez. Yalnız kalmaktan nefret eder. Kaldı ki büyük ihtimalle hazırda bekleyen bir potansiyel sevgili vardır. Terk edilen Terazi için endişelenmeyin. Her seferinde dört ayaküstüne düşer. Nazik konuşması, tatlı dili herkesi kendine hayran bıraktırdığından boş kalmayacaktır. Eğer çok seviyorsa, sizi unutması zordur. Sizi unutmaya çalışsa da bunu başaramaz. Uzun bir dönem boyunca da kimseyle birlikte olmaz.
 
KOVA 
 
Ayrıldığınızda onun için endişelenmeyin. Çevresinde moralini yükseltecek bir sürü arkadaşı vardır. Onun haftalarca üzülmesini beklemeyin. Çünkü Kova "Olan olduktan sonra ağlamanın yararı yok" diye düşünür. Duygularını kelimeye döker. Mantık çerçevesinde size sunar. Sizinle en başından derin duygusal ilişkiye girmediği için haklı olduğunu düşünür. Yeni bir sevgili  bulmanın da zamanı gelecektir ama şimdi dostlarıyla birlikte olmanın tadını çıkarma zamanıdır. Sizi unutmak bu yüzden zor değildir Kova için.
 
SU GRUBU BURÇLARI
 
Ne kadar duygusal bir yapıda olsanız da ve ayrılık sonrası dünyanın en kötü anını yaşıyor gibi hissetseniz de yaşadıklarınızı belli etmeden güçlü duruşunuzu göstermeyi seçebilirsiniz. Sizin için bir kere karar verildikten sonrası zordur. Aynı şeyi karşınız için de düşündüğünüz için size uygun en iyi yol umursamıyor görünmenizdir, tabii ki bunu abartmadan. Eski sevgilinizle görüşmeye devam edin. Konuşmalarınızla günlük hayatınızdan, yaptıklarınızdan bahsetmeye çalışın. Bırakın o sizi merak etsin, sorgulamaya başlasın. Kaçan kovalanır mantığı bazen çok işinize yarayacaktır. Hata mı yaptım diye düşünmesi için elinizdeki bütün fırsatları değerlendirin. Hatta dozajında kıskandırmayı da ihmal etmeyin. 
 
YENGEÇ 
 
Ayrılık mı? İşte bu felaket demektir. Eğer Yengeç gerçekten sevdiyse, durumu kabullenmez. Gözyaşları sel olup akarken, odasında oturup resminize bakar, mektuplarınızı yeniden okur. Falcılara gidip yeniden bir araya gelip gelemeyeceğinizi öğrenmeye kalkar. Bir umut arar! Dış görünüşü sakin ve soğukkanlı olsa bile içten yıkılmıştır. Sessiz telefonlar almaya başlarsınız. Bir ay sonra durumu kabullenir. Terk edilen bir Yengeç'in ne kadar süreyle acı çekeceği belli olmaz. Bazısı bir ay sürer bazısı içinse bir ay sonraki ruh ikizine rastlayınca biter. Eğer siz de onu gerçekten seviyorsanız, o iyi bir eş olabilir.
 
AKREP 
 
Eğer ondan kurtulmak istiyorsanız ayrılmaya kendisinin karar verdiğini düşünmesini sağlayın. İlişkiden yavaş yavaş uzaklaşın. Eğer yaralanırsa, intikam almayı seçebilir. Hepsi bu şekilde davranmaz. Ama mutlaka akıllarından geçer. Eğer sizi geri kazanmak isterse, hiç bir şey buna engel olamaz. Her tür taktiği uygulamaktan çekinmez. Ayrılacaksanız bunu istediğinize emin olmalısınız. Çünkü Akrep bir kez kalbini kapattı mı bir daha girmenize izin vermez, kapıyı sonsuza kadar mühürler. Gerçekten seviyorsanız buna izin vermeyin. Sonra üzülen gerçekten siz olursunuz.
 
BALIK 
 
Haftalarca ağlayacaktır! Ona veda ettikten sonra koşarak oradan kaçın. Balık ne hata yaptığını ve neden ilginizi yitirdiğinizi soracaktır. Ayrıntıları öğrenmek ister. Mektup yazacak ve sizi tekrar kazanmak için araya dostlarını sokacaktır. Ona böyle bir ihtimalin olmadığını kesin olarak belirtin, aksi halde peşinizden ayrılmaz. Bu romantik peri masalının bittiğini kavrayınca, bir başka masala yönelecektir. Gizliden gizliye bu oyundan hoşlanır. Balık, pembe dizileri sever.  
 
Astrolog ZEYNEP TURAN

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...