Yükleniyor . . .

ASLAN BURCUNDA MERKÜR RETROSU (2018)

ASLAN BURCUNDA MERKÜR RETROSU (2018)

Ajandanıza kaydetmeniz gereken önemli günler!

27 Temmuz-18 Ağustos 2018

İletişimi, konuşmayı yöneten Merkür yine sahnede! Bizi hor görüp sinir etmeyi planlayan deyim yerindeyse damarımıza basacak günler kapıda…  Astroloji haritalarımızda düştüğü burca göre aklımızı bile tarif eden zatı-ali geri gidiyor. Peki Merkür’ü Aslan burcunda olan ne yapsın derseniz, onun ne yapacağı belli olmaz ama güneş burcu, ay burcu, yükseleni ve en önemlisi Merkür’ü Aslan olan birine bu ara asla eleştirmeyin. Peki eleştirmeyince krizi yönetmiş mi olacaksınız, belki mikroda evet ama makroda hayır! Çünkü toplumda büyük olaylar hatta sansasyonel olaylar çıkmaya devam edecek. 2018’de Merkür toplam 3 kez geri hareket edecekti. Biri Koç burcunda mart ayında gerçekleşti. 27 Temmuz’dan itibaren Aslan burcunda ikinci kez Merkür Retro’su etkisiyle her türlü egoyu meydanlara dökerken 18 Ağustos’a kadar da tozu dumana katacak. Aklınıza takılan soruların cevaplarını bulmak için Merkür’ün geri hareketi size eşlik edebilir. Bu döngüde merakınızı giderirken inanılmaz konular ile karşılaşmanız da söz konusu. Bu yüzden temkinli adım atmanız gerekebilir.  Tabi bu Merkür gerilemesinde doğan biri için geçerli değil eğer siz Merkür gerilemesinde doğduysanız gökyüzü size yürü ya kulum da diyebilir. Yani 365 günün 60 günlük Retro döngüsünde doğanlar inanılmaz büyük fırsatlarla da karşılaşabilir. Bunu nasıl mı anlarsınız, önümüzdeki 21 gün boyunca işler sizin için bir anda yoluna girerse siz Retro’nun ekmeğini yiyor olacaksınız. Peki Retro’da doğmayanlar, Merkür’ü geri gitmeyenler bu Merkür Retro’sundan neler öğrenecekler ya da sizin deyiminizle daha neler görecekler derseniz, öncelikle herkesin akrabasıyla bir derdi olduğunu düşüneceğiz. Aynı zamanda çevrenizdeki güçlü kadınların bu süreçte yorgun düştüğünü görebilirsiniz.

‘Neydi, ne oldu’ sözleri dillerden dillere dolaşacak, hazır olun!

Ego ile zihnin birbirine savaş açtığı bu dönemde akıl almaz olaylara şahit olabiliriz. Merkür’ün kendine haz özellikleri arasında teknoloji, olmazsa olmazıdır. İletişimin de her anını kontrol eden bir gezegendir. Aynı zamanda zihni ve ifade gücünü de temsil eder. Bulunduğu burçtaki rahatlığı ya da huzursuzluğu bir o kadar önem arz eder.  30 Haziran itibariyle Aslan burcunda yer alan Merkür, bugünlere kadar şan, şöhret, itibar, liderlik, eğlence, zamana ayak uydurma gibi konularda birebir etkiler yarattı. Şimdi ise yörüngeyi değiştirerek bu konularda belli başlı sorunları ya da çözümleri işaret edecek. Tutulma döneminde Merkür’ün sabit burç Aslan’da geri hareket etmesi, açıkçası ilişkilere, iletişime, dünya siyasetine gökten bir alev topu düşürebileceğini işaret ediyor. Son derece dikkat çekecek bazı konuları işaret edecek. Kadınlar, çocuklar, gençler, eğlence sektörü, alışkanlıklar, ego, patronluk, liderlik, eğitim, yasalar bunların arasında başı çekiyor.

Bilim, eğitim, din, toplumsal konular, tarikatlar, gençler, yasalar, hukuk girdabında dünya yeni gerçekler ile karşılaşmaya devam edebilir. Birilerinin ipliği pazara çıkarken, haksızlıklara uğrayanlar aklanabilir. Eğlence sektörü ve ünlüleri de birebir etkileyen Aslan burcundaki Merkür Retro’su, bu kişilerin özel yaşamlarıyla ilgili konuları medyanın gündemine taşıyabilir. Özel hayatın korunması bugünlerde yeniden tartışma konusu olurken, yasalarda güncellenmeler yaşanabilir.

Nelere dikkat etmeli?

Tavsiyelerle dolu bir gökyüzü gündemi var önümüzde. Tutulmalar, Kirli Dolunay’ın etkileri, Retroların şenlikli halleri derken aslında gündelik hayatımızda birden fazla mesajı bizlere yansıtmaya çalışıyor.  Sabit burç Aslan’da gerçekleşen Merkür Retro’su ben merkezli yaklaşımları işaret ederken, bizleri bol bol eleştiriyor olacak:

 • Enerjimiz düşebilir.
 • Özgüvenimiz sarsılabilir.
 • Egomuz tavan yapabilir.
 • Algımız şaşabilir.
 • Yanlış anlaşmazlıkların âlâsını yaşayabiliriz.

Tüm bunları meydana getiren Merkür Retro’su bir yandan söz verip, bağlılık altına girmenin de yanlış olabileceğini işaret ediyor.  Eğer bu dönem yeni bir ilişkiye başladıysanız hayal kırıklıkları yaşamanız mümkün olabilir. Gökyüzü hedeflerinizi en aza indirmeniz gerektiğini işaret ediyor. Eğer yeni mezun bir sabit burç iseniz büyük beklentiler içinde olmamanız gerektiğinin altını çizebilir. Elbette en iyisine, en güzeline layığız ancak Merkür’ün Aslan burcundaki bu konumu, gökyüzünde tek başına salınmıyor. Bu yüzden işinize, eğitiminize, imkânlarınıza, paranıza hatta var olan ilişkilerinize sahip çıkmanız gerektiğini de işaret ediyor.

 • Eğer bir iş görüşmeniz varsa üsten konuşmalara dikkat.
 • Eğer bir iş başvurusu yapacaksanız, cvnizi güncellerken gerçekçi olun.
 • Patronunuza, çalışma arkadaşlarınıza karşı düşüncesiz konuşmalar yapmayın.
 • Önemli kararları ve anlaşmaları tek başınıza almayın.
 • Söz verirken yapıp yapamayacağınıza önceden karar verin.
 • Arkadaşlarınız ile yüzleşmeye hazır olun.
 • Gece uykularınızı ve eğlence anlayışınızı kontrol edin.
 • Geçici heveslere kapılmayın.
 • Kiminle yola çıktığınızdan emin olun.

Gündelik konuları birebir etkisi altına alan Merkür Retro’su ertelemelere, gecikmelere, seyahat planlarına ve arzu edilmeyen iptallere, rötarlara hazırlıklı olmak gerektiğini işaret ediyor. Dalgınlıklar, kayıp eşyalar, birdenbire kesilen elektrik, internet bağlantısı, geciken kargolar, önemli evrakların yetişmemesi keyfinizi haylice kaçırabilir. Üstüne üstelik ego yaptığımız, kendinizden emin olduğunuz, itibarınızı ilgilendiren konularda açık arayanlarla karşılaşmanız sizi olduğunuzdan daha şaşkın ve sinirli yapabilir. Peki, tüm bunlarla baş etmek mümkün mü, elbette imkânsız değil.

Ayrıca bu günlerde;

 • Alışverişi abartmamalısınız,
 • Cüzdanı, telefonu her yerde bırakmamalı,
 • İnternet alışverişlerine dikkat etmeli,
 • Yiyecek, içecek son kullanım tarihlerine bakmalı,
 • Yemenize, içmenize dikkat etmelisiniz.

Güzel haberler de var!

Bir türlü bağlantı kuramadığınız kişilerle bir araya gelmek,

Eski aşkların tesadüf karşılaşmaları,

Yarım bırakılan eğitime geri dönüş için hazırlıklar, araştırmalar,

Akademik çalışmalar için muhteşem zaman…

Birini tanımak, incelemek için ideal günler.

Senelerdir görmediğiniz insanlarla zaman geçirme,

Değerli bir eşyanı bulma,

Yarım kalan gönül ilişkilerini çözme,

Eski tekliflerin güncellenmesi gibi pek çok konu için ideal zamanlar olacak.

Burçlara Etkileri

KOÇ: Şansınızın döndüğünü düşündüğünüz noktada alacağınız riskler beklediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.

BOĞA: Yaşam tarzınız, aileniz ile ilgili konular gündeme gelirken, evlenme ya da boşanma gibi keskin kararlar alabilirsiniz.

İKİZLER: Hayat geçirmek istediğiniz projeler ile ilgili gelişmeler yaşayacaksınız.

YENGEÇ: Maddi kaynaklarınız ile ilgili gelişmeler yaşanırken, zor süreçler yaşayabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

ASLAN: Bu döngüde kendinizi daha iyi tanıyacak, çevrenizdeki kişilerin dikkatlerini üzerinize çekecek kadar değişeceksiniz.

BAŞAK: Maddi, manevi sınavlar verirken, gizli yaşanan ilişkilere şahit olabilir, ummadığın kişilerle ilgili dedikodular duyabilirsin.

TERAZİ: Yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde değişimler yaşarken, eski dostluklarınıza ara verebilirsiniz.

AKREP: Toplum içinde statü değişikliği yaşayabilir, otoriter figürler ile çatışmalar yaşayabilirsiniz.

YAY: Hayata bakış açınızı değiştirecek olaylar yaşarken, sosyal hayatınızda değişimler yaşayabilirsiniz.

OĞLAK: Miras, hukuki davalar gündeminiz olurken, kazancınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

KOVA: İş kurma, işten ayrılma gibi radikal kararlar alabilir, birtakım aksilikler yaşayabilirsiniz.

BALIK: Kronik rahatsızlıklarınızla ilgili gelişmeler yaşanırken, yaşam alanınızı değiştirebilirsiniz.

Zeynep Turan

19.07.2018

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...