Yükleniyor . . .

Uyumlu Musunuz, Değil Mi?

Aşk ne kadar güzel bir duygu değil mi? Ah bir de duygular karşılıklı olsa ya da aynı hisleri paylaşan insanlar mutlu mesut yaşasa… Ama işte öyle olmuyor çoğu zaman ve birbirine deli gibi aşık insanlar da gün geliyor ayrılabiliyor. Biriyle anlaşmak, onu olduğu gibi kabul etmek oldukça zor olsa gerek. İlişkilerde yaşanan ego savaşları, olaya başka insanların dahil olması, aileler, maddi konular, cinsel uyum derken ilişkiler farklı bir boyuta taşınabiliyor. Peki, astroloji ilişkileri nasıl ele alıyor? İki kişinin uyumlu olup olmadığı, hangi konularda sıkıntı yaşayabileceklerini nasıl anlıyor? Tabii burada astroloji dersi vermeyeceğim ama en azından uyum noktasında ilk olarak izlenilen yolu size biraz tarif edeceğim…

Kadın ve erkek ilişkilerinde ilk yapılması gereken hesaplar;

“Sadece onun burcunu okuyarak tanımaya çalışıyorum.”

“Benim burcumun onunla uyumlu olduğunu düşünüyorum.”

“Anlaşırsınız dediler ama anlaşamıyoruz.”

İşte burada başlayan sıkıntıya şöyle bir açıklık getirelim. Herkesin doğum tarihi kendine özeldir. Özellikle de gökyüzünde Güneş’in hangi evde olduğu daha da önemlidir. Hatta size şöyle bir şey söyleyeyim; sevgilinizin veya eşinizin haritalarıyla ilgili küçük hesaplamalar yapmak istiyorsanız işte size keyifli bir uğraşı… Astrolojinin en keyifli ve en merak uyandıran hesaplamalarına hoş geldiniz…

İlk bilgi; Güneş burcunuzun yani öz burçlarınızın ilk etapta incelenmesi gerektiği… Evet, önce burçlarınızdan başlıyoruz. 

Aşık olan insanların, özellikle kadınların yaptığı ilk şey değil midir “burcun ne?” diye sormak… Burcunu öğrenmek demek o kişi hakkında ilk ipuçlarını da elde etmek demek;

Koç ise hareketli, romantik değil ama sahiplenmesini bilen, esprili, bencil, çabuk sıkılan, şıpsevdi…

Boğa ise güvenilir, inatçı, kuralcı, sonuna kadar seven, kavgadan hoşlanmayan, paraya önem veren, duygularını saklayan…

İkizler ise konuşkan, hazırcevap, sürekli fikir değiştiren, flört etmeyi seven, zeki, pratik…

Yengeç ise aşık olmaya aşık, hisleri kuvvetli, romantik, ailesine düşkün, anında sahiplenen, kolay kolay vazgeçmeyen…

Aslan ise gösteriş yapmaya düşkün, yönetmeyi seven, hep kendini haklı gören, cömert, kibirli, iddialı…

Başak ise eleştiren, çekingen, düzenli, ince espriler yapan, kaygılı, detaylarda boğulan, pratik zekalı, aşkta mantıklı…

Terazi ise uyumlu, nazik, kaliteli olana düşkün, tartışmadan uzak duran, üşengeç, dengesiz…

Akrep ise gizemli, ihtiraslı, ketum, baskıcı, cüretkar, kıskanç, mücadeleci, çabuk affetmeyen, sezgileri kuvvetli…

Yay ise meraklı, eğlenceli, keşfetmeyi seven, yerinde duramayan, patavatsız, dağınık, melankolik…

Oğlak ise karizmatik, hırslı, maddeye düşkün, başarılı, öğretmeyi seven, tutucu, kontrolcü, güvenilir…

Kova ise farklı, vurdumduymaz, kültürlü, akıllı, sorgulayıcı, muhalefet, ileriye dönük, bağımsız…

Balık ise rahatına düşkün, sakin, şefkatli, ilgili, sanata düşkün, kararsız, alıngan, hisleriyle hareket eden…

İşte merak ettiğiniz insanın birkaç özelliği karşınızda. Hoşunuza gider ya da gitmez; ufak da olsa o kişiyle ilgili bir şema oluşmuştur kafanızda. Fakat bunlar yeterli mi? İlişkinin iki kişilik olduğunu düşünürsek sadece onun duygusal olması bu ilişkiyi kurtarır mı dersiniz? Tabii ki hayır… O zaman diğer seçeneğe geçiyor ve çiftlerin Güneş burçlarının uyumunu kontrol ediyoruz.

Güneş burcu aynıysa: Buna kavuşum denir ve bu açı da kişileri birbirine bir anda yaklaştırır… (örn; Koç-Koç, Akrep-Akrep vb.)

Artarda gelen burçlar ise: aralarında 30 derecelik açı vardır ve bu da stresli bir durum yaratır. Çatışarak anlaşırlar. (örn; Koç-Boğa, Akrep-Yay vb.)

Aralarında bir burç varsa: 60 derecelik açı vardır. Uyumlu ve olumlu etkilere sahip bir ilişkidir. (örn; Koç-İkizler, Akrep-Oğlak vb.)

Aralarında 2 burç varsa: 90 derecelik (kare) açıdır ve gerilim verir. Kişilerin arasında uyumsuzluk ve tartışma görülebilir. (örn; Koç-Yengeç, Akrep-Kova vb.)

Aralarında 3 burç varsa: 120 derecelik (üçgen) açıdır ve gerilimden uzak bir ilişkiyi işaret eder. Kişiler birbirini destekler, aralarında müthiş bir çekim vardır. (örn; Koç-Aslan, Akrep-Balık vb.)

Aralarında 5 burç varsa: 180 derecelik (karşıt) açıdır ve kişiler birbirlerine karşıt durumdadır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi bir durum söz konusudur. Evet, farklıdırlar ama kuvvetli bir çekim vardır. (örn; Koç-Terazi, Akrep-Boğa vb.)

Güneş-Ay, Yükselen burç uyumu

Güneş'ten başka Ay, Venüs ve Mars'ın hangi burçta konumlandığı hatta yükselen burcunuzun ne olduğu da oldukça önemlidir. Yukarıdaki tabloya bakıp “yandım, bittim” demeyin ya da “orada kötü yazıyor ama bizim aramız çok iyi” de diyebilirsiniz. Güneş burçlarınız birbirileriyle anlaşmıyor belki ama Ay-Güneş, Venüs-Mars veya yükselen burç uyumunuz vardır. Kim bilir? Haydi, biraz da olayı buradan ele alalım…

Astrolojide Ay, dişiliği ve kadınlığı simgelerken; Güneş ise erkek sembolüdür. Erkeğin haritasındaki Ay, onun nasıl bir kadını arzuladığını simgeler. Kadının haritasındaki Güneş ise nasıl bir erkeği arzuladığını… Örneğin Yay burcundaki Ay, hareketli, kıpır kıpır, esprili, bağımlı olmayan, özgür, kültürlü, birlikte türlü aktivitelere katılacağı bir kadını ifade eder.  Oğlak burcundaki Güneş ise kadının güçlü, başarılı, iş hayatında saygınlık kazanmış, maddi durumu iyi olan, biraz tutucu ve otoriter bir erkekten hoşlanabileceğini gösterir.

Eğer hoşlandığınız kişinin Ay burcu ve sizin Güneş burcunuz (ya da tam tersi) aynı ise aranızdaki ilişkinin oldukça uyumlu ve eğlenceli olacağını söyleyebilirim. Güneş burç ile yükselen burç aynı ise yine aynı uyum ortaya çıkar.

Cinsel Uyum İçin Venüs- Mars durumu

Venüs duygusal ilişkileri gösterirken, Mars ise tutkularımızı dışarıya nasıl yansıttığımızla ilgilidir. Yani Venüs nasıl flört ettiğimizi belirtirken, Mars ise bir nevi cinselliğimizi nasıl yaşadığımızla ilgilidir. Doğum haritanızda Mars’ınız hangi burçta konumlanmışsa, Venüs’ü o burç olan kişilere karşı bir çekim gücü hissedersiniz. Örnek; Mars’ınız Oğlak’ta ise, Venüs’ü Oğlak olan biri size çekici gelecektir.

Venüs ve Güneş aynı burçta ise aynı zevklere sahip insanların birleşimi diyebiliriz buna… Venüs-Mars arasında 120 derecelik açı varsa ya da kavuşum varsa (yani aynı burçlarda ise) cinsel olarak harika bir uyum yakalamanız mümkün! Venüs ile yükselen aynı burçta ise bu ilişkinin hayal dünyası oldukça yüksek demektir. Yatakta hiç sıkılmayacağınızı söyleyebilirim. Mars ile Ay burcu aynı olursa tutkulu ve libidosu yüksek bir ilişki olacaktır. 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

05.12.2012 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...