Yükleniyor . . .

7 NİSAN KOÇ BURCUNDA YENİAY

7 NİSAN KOÇ BURCUNDA YENİAY

7 Nisanda gerçekleşen Yeniay, Zodyak kuşağının ilk burcunda gerçekleşiyor, kolay değil! Tüm havası, egosu da buradan geliyor.  Hırslarımız ve öne çıkma arzularımızla dolup taşacağız, hazır olun!

Yeniay “Sevgiyi içinde büyüt “ derken, mücadelenin de bir aşk olduğunu destansı bir hava ile yargılamadan anlatmaya çalışıyor. Mesafe olarak dünyadan uzak ama ışığı ile karşı karşıya kalacağımız bir parıltısı var. Böyle bir hava ile 7 Nisan 14: 23 itibari ile etki yaratacağını şimdiden söyleyebilirim. Nedeni ise; kafa tutan ruhu ile Koç burcunda gerçekleşiyor olması, mevsimin değişimi ile hayatlarımıza bir soluk etkisi getirmeye gönüllü bir heyecanı var içinde.

 Yine büyük adamlar atılacak, büyük konuşmalar yapacağız…

Yeniay gerçekleşirken anın yükseleni Aslan burcu tarafından yönetiliyor. Güneş 1 derece ile arkasından eşlik ediyor. Yürekleri adeta bir arenaya çevirmeyi hedefleyen gök kubbenin bu sefer ki hedefinde enerjimizi son noktaya kadar çıkarmak var.

Korku zinciri kırılmaya başladığında, güneş her zamankinden daha çok parlar!

Yaşamı biçimlendirmeyi, hayata renk katarak cesur, girişimci, keşifçi, maceracı, açık fikirli, içten ve cömert olmamıza pupa yelken dedirten gökyüzünde ki baş aktörümüz, büyük üçgenin aynı zamanda gerçekleşiyor olması. Bu da, hayata geldiğimiz andan itibaren mücadelenin göbek adımız olduğunu hatırlamamıza bir kez daha yardımcı oluyor.. Uzak dediğimiz her şey artık bu yeni sistemde bize çok yakın, bu yüzden yakın markajımızdaki kişilere çok daha farklı davranışlar gösterebiliriz.

Sevgimi döverek gösteririm.

Karamsarlık bu gökyüzünün altında hiç olmayacak. Sebebi ise Yeniay gerçekleşirken gökyüzünde oluşan Plüton 90’lığı, adata benim kimseye ihtiyacım yok dedirtecek. Ayrıca “Ben demiştim” sözleri ile günlük işlerimizi çözeceğimize ifade ediyor. Gidene “güle güle” demek bu kadar kolay olduğu şu günlerde tavsiyem; evliliklerinde ya da ilişkilerinde problemleri olanlar Şubat ayında çıkan sorunları çözmeye çalışmasın.

Cesaretine hayran, sabırlı olmasına “dua”cıyız…

Güneş hayattır, peki bu Yeniay formunda ne yapıyor olacak?  6 Nisan’dan itibaren Güneş Plüton 90’lığı hepimizi yine toplumsal olayların içinde iterken, duygusal tepkilerimizi ifade etme cabasına düşüneceğimizi vurguluyor. Bir yandan gönlümüzdeki yorgunlukları silkelerken bir yandan yüreklerimizi sevdalara açacağımızı işaret ediyor. Yeteneklerimizi bir çırpıda harcatmaya asla izin vermiyor. Hızlı, çözüm odaklı ve araştırmaya açık yeni heyecanlar katmaya hazırlanıyor. Daha çok sanatla, daha çok edebiyatla, daha çok yenidünya düzeni ile ilgilenmek, kendi alanlarımızda boy gösterirken dikkat çekecek işler yapmamıza vesile olacaktır.

Önce “ben” dedirtiyor; bu açıdan bakıldığında Yeniay önceliklerimizi önümüze dizi dizi sıralarken karar almaları da hızlandırır. Ne de olsa o Zodyak’ın ilk sözcüsü, mevsimin uyanışına resmiyet kazandırıyor. Öncü burçtaki bu Yeniay, 9. evde gerçekleşirken, kime kafa tutacağımızı, kiminle dost olacağımızı belirleyecektir. Sevdiklerine gönül merhemi, rakiplere açı biber olmaya hazır bir yapı içine girebiliriz. Hayatta öncelikli amacımızı belirlerken; itibar ve güç kazanmamıza yardımcı olacaktır. Kendinden emin, iddialı, enerjik ve açık sözlü etkisini hücrelerimizde göreceğiz.  

 “İnsafın kurusun”… Akıl almaz olayların deşifre oluşuna şahit olacağız.

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter pimpirikli Başak burcunda geri hareketine devam ediyor. Aynı zamanda öğreten gezegen Satürn, yayılıp dağılan Yay burcundaki geri hareketi ile 90’lık yapıyor. Bu hareketli gökyüzü olayları dikkatleri otoriter kimliklere ve mesleklere çekebilir. Özellikle din adamlarının açıklamaları farklı inanışları ve görüşleri karşı karşıya getirebilir. “Olur mu öyle şey” deseniz de,  neler olmaz ki dedirten yıldızların altında olduğumuzu hatırlatırım size…

Dikkat dikkat  “Yeni bir DNA kodu bulundu”

Herkes bu asi ve sıra dışı çocuğa benzesin diyorsanız, doğal olduğu kadar şekilci olacağını da unutmayın. Kendi ihtiyaçlarını belirlerken, aceleci bir postacı gibi bir oraya bir buraya haber iliştirmeye çalışabilir. Rotalar burada karışabilir, duygulara rehber olan akıl oyunları riskleri tetikleyebilir. Ancak Yeniayın formunda coşku olduğundan bahsetmiştim değil mi? Tüm bunları kabullenirsek gerginleşmeden, kin tutmadan zoru başarabiliriz.  

Ey yolcu, aklın fikrin nerede?

Koç burcunda gerçekleşen Yeniay bir kaba sığamamak tabiri caiz ise, duygulara ve eylemsel hareketlere asla zincir vuramayacaktır. Özgür olmak istediği kadar cesur ve pervasız olmayı gönlümüze kazıyabiliriz. Rüyalardan, gerçeklere doğru ahenkle uçmayı başarmak isteyebiliriz. Kendimizi bir anda sırtımızda çanta dünyanın bir uçunda bulursak, şaşırmayalım. Göreceli ya da görecesiz; yerleşmek, düzen kurmak, karar vermek, bir gönülde çiçek açmak arasında gelip gidebiliriz. Ancak bildiğimizi okumanın dönemi geldi bunu da aklımızdan çıkartmamalıyız.

Başlangıçları farklı kılan, özellikleri belirleyendir!

Cüretkâr ve sabırsız olmak işin tadı olacaksa, Yeniay bize “alasını” gösterecektir. Atılgan, aklına eseni yapma arzusunu ortaya çıkacaktır. “Nasıl mutlu olunur” kitabını yazacak kadar edebiyat parçalayabiliriz. Başlangıçlar konusunda atak, ama devamını getirme konusunda yeterince sabırlı davranmayabiliriz.

Var mı bana yan bakan; kendimde, ruhum da genç!

Kişiliğimizi, motivasyonumuzu, amaçlarımızı ve önceliklerimizi, doğal eğilimlerimizi, kendimizi dış dünyaya anlatma şeklimizi, canlılığımızı ve derin arzularımızı tekrar görmemize sağlayacak etkiyi Yeniayın formundan alırken, su elementinin azlığı aslında neler yapabileceğimizi işaret ediyor. Bu süreçte çevremizdeki ilişkilerin yapaylığını çözerken, kimin ne için neyi idare etiğini de gözlemleme fırsatı bulacağız. Yeniay bize aksiyonlara karşı duruşumuzda rehber olacaktır. İşler istediğimiz gibi gitmez ise buna bozulabiliriz ama yılmak gelir mi içinizden asla…“Ama bu ne inat arkadaşım” diyen olursa, ruhuna rehberlik eden Koç burcunun yansımalarını hafife almamayı hep birlikte öğreneceğiz. Yani “Dediğim dedik, çaldığım düdük” olabiliriz.

Hızına yetişen kazanır!

Hayatı, deneyimlerken öğrenmekten yana olacak zihinlerimiz, bu yüzden belki de çabuk heyecanlanıp tepki verebiliriz. Duygularımızı kollarken gülmeye, arsızca baharı kucaklamaya hazırken bir dem aşka tutuşabiliriz… Ve öylece fırtına gibi gelen Yeniay, yaşamlarımıza tezahüratı güçlü ve coşkulu etkiler bırakacaktır. Bizler ise doğal bir tını gibi doğanın sesine ve esintisini büyük bir mutlulukla karşılayacağız.

“Güneş yükseldiğinde yeni bir gün doğuyor ve gökyüzünde Ay yükseliyor. Güneş zaman dilimlerini ayarlar. Gün boyunca güneş gökyüzünü geçiyor. “

                                                                                                            Nasa  (Yeniay formu üzerine…)

 

Bu bahar günlerinde Yeniay burçlara müjdeli haberler veriyor;

Koç; hedeflerimiz, yönlerimizi belirlemede yoldaşlık yapabilir.

Boğa; bedensel ve ruhsal rahatlama bizi doğa ile birleştirebilir.

İkizler; aşklarımız ise hiç olmadığı kadar cesur ve yürekli olabilir.

Yengeç; sabır mekanizmamızı kontrol edebilirsek, başarılı uğraşlar edinebiliriz.

Aslan; amaç belirleyip uğruna planlar yapmaya başlayabiliriz.

Başak; hevesle ve coşku ile hayatımızda yeni başlangıçlar yapabiliriz.

Terazi; önceliğimiz kendimiz yapıp, benliğimizi sifalandırmak isteyebiliriz.

Akrep: ulaşılmaz dediğimiz kişilerle özel paylaşımlar yaşayabiliriz.

Yay: aşkın ve sosyal ortamların tanıdı çıkartabiliriz.

Oğlak; atılımlarımızda yakın çevrenin ve ailenin desteğini görebiliriz.

Kova; sevdiklerimiz ile paylaşımlarımız artabilir.

Balık; kalabalık ortamlarda adımızdan söz ettirebiliriz…

 

Tüm benliğimiz ile büyümeye devam edeceğiz, aynı inatla aynı umutla!

Kim diyebilir ki bu Yeniay’ın yüreklere berrak bir su serpmeyeceğini !

Zeynep Turan 

18 Mart 2016

Yazının tüm hakkı saklıdır.

 

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...