Yükleniyor . . .

21 AĞUSTOS TAM GÜNEŞ TUTULMASI

21 AĞUSTOS TAM GÜNEŞ TUTULMASI

21 Ağustos’a günler kala yüreğinizin hangi yöne baktığını bulamıyor olabilirsiniz. Kesin olan şu ki bu dönemde kafanızı uzatıp dünyaya baktığınızda, dünyanın kafasının çok daha karışık olduğunu göreceksiniz.

2017 yılında büyük hesaplaşmanın altını siyah puntolarla çizen Güneş Tutulmasının gelip kapıya dayandığı bugünlerde dünyanın hızına yetişmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz.

Neler oluyor bize?

Güneş Tutulması; uzun vadeli başarıya götüren cesur, emin adımlarla ilerlerken, sürdürülebilirliği olan markaları da büyük değişimler bekliyor.  Kişilere yürü ya kulum dedirten tutulmanın hızının aslında dünyayı birkaç ayda sarıp sarmaladığını da göreceksiniz. Tabi Güneş ateş burcunda tutulurken komple teorilerinin arttığını, 2016 yılında dünyanın dört tarafındaki terörün aslında bir plandan ibaret olduğunu önümüzdeki günlerde farklı tezlerle konuşulurken duyabiliriz.  Masumların çilelerine daha çıplak gözle bakarken dünyanın her köşesinde büyük doğa olayları yaşandığını okuyabilir, insanlığın dertlerinin bu sefer farklı olduğunu görebiliriz.

Neden?

Tam Güneş Tutulması esnasında; Mars’ın desteği Uranüs’ün Retro’su adeta devrim gibi olaylar yaşayacağımızı işaret ediyor.

Nasıl olaylar?

Ateş burcunda hareket eden gezegenler, ateş burcunda tutulan Güneş’in yanı sıra yine ateş burcunda gerçekleşen Yeniay özellikle hizmet sektörlerini hedef alırken, hava yolu şirketlerine göz dikiyor. Kaldı ki tutulmanın gerçekleşeceği anda iletişim gezegeni Merkür’ün toprak burcunda ki geri hareketi sadece iletişimi   zorlamayacak, birçok teknoloji alt yapılı konuları da hedef alacak.

Hedefte kimler olabilir?

Tam Güneş Tutulmasını hem hesaplayıp hem kolay bir dile yazarken, sizin adınıza sorularda sormayı unutmuyorum.  Dolayısıyla Güneş Tutulmasının burcunuza etkisinden çok çevrenize, hayatınıza hatta dünyaya yansımalarını da anlatmış oluyorum. Eğer çevrenizde yazımda yer alan marka ve kurumlarda çalışan kişiler tanıyorsanız onları da yakından ilgilendireceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Güneş Tutulmasının hedefinde ilk kimler var?

Güneş ile dünyanın arasına Ay girerken, Türkiye’den gözlemlenmeyecek olması büyük olaylardan bir nebze bizi korusa da tutulma esnasında Jüpiter’in Ay Düğümü ile yapacağı 120’lik dinlerin çok konuşulacağını hatta   sosyal medyada sokaklarda, mecliste dahi dünyada yaşanan bazı olaylardan sonra yapılan açıklamaları talihsiz bulunduğuna dair konuşulacağını işaret ediyor.

Ne olabilir?

İsrail-Filistin ilişkisi gündeme gelirken diğer yandan da Arap ülkelerinin eski olayların benzerlerini tekrar ettirmek adına farklı misillemelerde bulunacağını işaret ediyor. 

Bu tutulmanın benzeri en son ne zaman yaşandı gidip oradan feyz alalım?

Benzer Tutulmalar; 1979 yılında ve en son 1999 yılında yaşanmıştı.

Ne zaman gerçekleşiyor?

Güneş Tutulması, 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü 28 derece ile Aslan burcunda meydana geliyor.  

Tutulmanın etkili olacağı alanlar?

Amerika’nın büyük kısmında etkili olacak. Amerikalı astrologlar tarafından Amerikan tutulması olarak lanse ediliyor.  Bu da tutulmanın çıplak gözle gözlemlediği ülkelerde doğa olaylarının olabileceği iddiasını ortaya bir kez daha atarken, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının da mesajını veriyor.

Sonun başlangıcı mı?

Bir Amerikan rüyasının biteceğini söylemek abartı olacağı gibi rüyanın kâbus bölümüne geldiğimizi göreceğiz anlamına geliyor. Öncelikle hızla değişen kapitalist sisteme ayak uydurmak isteyen ABD sömürü ilişkilerinde daha keskin davranırken, Rusya ile siyasi ilişkilerinin dalaşa dönüşebileceğini işaret ediyor.  ABD’nin sahneleyeceği oyunun kurallarını daha önce olduğu gibi son dakika değiştirmesi ise hem Çin’de hem de Orta Doğu’da büyük rüzgarların eseceğinin de habercisi olabilir.  Asıl konu ne olabilir yıldızlar ne diyor derseniz bu sefer Ay ve Güneş peş peşe   tutulmayı sahnelerken, Trump’ın Natal haritasının da büyük günlerden geçeceğini vurguluyor.

Nasıl mı?

1946 doğumlu Plüton ve Mars’ı Aslan olan Trump’ın çıkışları önce dış ilişkilerinde sonra ABD’nin bazı eyaletlerinde bir anda ortalığı karıştıracak gibi görünüyor.  Trump doğum gününde 2017 tutulmasını ele aldığımızda hem dış ilişkilerini hem de kendi halkını ikiye böleceğini vurguluyor.  Bunu da her zamanki sivri çıkışları ile değil bu sefer 1974 yılında kurulan CIA üzerinden yapacağını işaret ediyor. Yani kayıtlı belgeli geçmişte yaşanan bazı toplumsal olayları deşifre etmesi yine bir stratejinin parçası olduğunu 2018 yılının başındaki tutulmaya kadar görürken gerek ABD’nin bel kemiği olan istihbarat servislerinin yapısı gerek kendi eyaletler arası kuralları adeta deprem niteliğinde üst üste yaşatacak.

Güneş Tutulması deprem tetikleyecek mi?

Bu Tutulmayı diğer tutulmalardan farklı yapan 1979 ve 1999 yılında da yaşanmış olması. Bu da tutulmanın çıplak gözle gözlemlenen ülkelerde büyük ölçüde depremler olduğunun göze çarpan ilk bilgi olarak sunuyor bizlere. Çıplak gözle gözlemlenen kıtalarda tutulmaların etkisinin ağır toprak hareketleri olduğunu işaret ediyor.  Kaldı ki bu iki farklı tarihte yaşanan tutulmalar bu anlamda tarihte yerini almış.  Dolayısıyla   Türkiye’nin Natal haritasında ise haberleşme sistemine dair her türlü alt yapıyı, devamında ise kara yollarının yanı sıra raylı sistemle çalışan her türlü yapının gündelik hayata zorluklarının yansıyabileceğini vurguluyor.

Tutulma esnasında gök kubbenin ağır topları olan Uranüs’ün ve Satürn’ün iletişimi her zamankinden keskin olacağı için siyasi rejim değişikliği yaşayacak ülkelere bile tanıklık edebiliriz.   Gelişmekte olan ülkelerde rejimler değişirken yanı sıra suikastlar, el çektirme, alıkoyma gibi olayları da duyacağımızı işaret ediyor. Biz daha ne duyacağız derseniz, dünyanın kendi içinde büyük bir kaostan geçtiğini fark edebilirsiniz. Tutulma gelişmiş ülkelerde ırkçılık olaylarını da tekrar gündeme getirirken Uranüs’ün Koç burcundaki Retro’sunun da katıldığı son tutulmalar ortalığı daha da karıştıracak gibi duruyor.  Aslına bakarsanız Uranüs ateş burcundaki seyrinde tutulmalara son 7 yıldır zaman zaman eşlik ederken, dünya öksürüyor sözüme atıfta bulundu. 2018 yılında son kez Koç burcundaki seyrinde sahneye çıkıp jübilesini yapacak. Dolaysıyla Boğa burcuna geçmeden ateşten çemberde aktif rol aldığı yetmiyormuş gibi uluslararası arenada nabzı tutan sektörlerde büyük kırılmalar yaşatmayı hedefliyor. Bu da demektir ki Amerikan firmalarının dünya pazarında büyük sınavlar vereceği dönem çoktan başladı.

Krallar ve kraliçeler de üzülür.

Kraliyet alt yapılı yönetilen ülkelerin finansal yönlerinin değiştiğinin yanı sıra Avrupa Birliği’nin yine gündeme geleceğinin de habercisi heybetli ve sabit nitelikli tutulma!

Bu kadarla da sınırlı kalmayacak olan Aslan burcundaki tutulma evlilikleri, boşanmaları, sansasyonel olaylara karışan prens ve prenseler de olduğunu göreceğiz 21. yüzyılın masalında…

Arada kalan nasibine düşeni alacak…

Dünyaya kafa tutan uzak doğu Atom bombası ve Nükleer tehlikeler konusu yine gündeme gelirken, Çin lideri 1953 doğumlu Şi Cinping farklı planlar ve kararlarla birçok ülkenin dikkatini de çekecek.  Bu düello gelişmekte olan bazı ülkelerin liderlerine çöküş olarak yansırken yeni isimlerin yükselişine de sebep olacak.

Teknoloji de; gündelik eşyalarımız tarafından sınanırken asıl büyük sınavı teknoloji firmaları, ülkelerin finans veya banka gibi kurumların alt yapıları verecek. Öyle ki son yıllarda popüler olan ama gökyüzüne göre asla tesadüfen   olmayan hackerlar, küresel virüs saldırılarına bir yenisini ekleyebilirler.

Güneş Tutulması hayatlarımızda nereye dokunuyor?

Herhangi bir Yeniay gibi, bu Güneş Tutulması da bir döngünün sonunu ve yeni bir döngünün başlangıcını temsil ediyor. Bu da demektir ki astrolojide en güçlü ve en önemli husus olan Güneş, Ay kavuşumu gerçekleşirken; tüm olasılıkları masaya yatırmamızı sağlayacak. Ama tabi ki 3 günlük ilişkiler için geçerli olmayacak. Et tırnak ilişkileri sınayacak. Kişilerin kendisini, geleceğe yönelik yeni planların hazırlıklarını temsil ederken, yenilikçi ve yaratıcı olmak için herkesi bir telaşa da sokacak. Tabi dünya bu kadar sert virajlar alırken duygusal zaafları olan, topluma mal olmuş kişilerin yeni yollar aradığını yeni yapıların örgütlenip sokak protestolarında aktif rol alacaklarının habercisi olacak.

Yüreklerde tutulan Güneş hayatlarımızda derin iziler bırakacak.

Aslan’ın kalbinde meydana gelen Güneş Tutulması; başarı, güç, otorite, etki, şeref ve zenginliği yeniden toplumlarda ve gündelik hayatlarımızda dizayn ederken artık doğrunun kişiye göre değiştiğini göreceğiz.  Bununla birlikte aile şirketleri olan kişiler ise kıskançlık, kin, düşmanlıklara, şiddete ve çöküşe de yol açabilecek sırları ifşa edecekler.

Özellikle 1948 – 1959 yıları arasında doğanların Plüton’unun da etkili olacak tutulma bu yaşlarda itibar sahibi kişilerin nefsinden ve sevdiklerinden sınandığını göreceğiz.

Adım adım Tutulma!

REGULUS

Kraliyet yıldızlarından Kuzey’in gözcüsü olan Regulus’a aynı zamanda Yaz Solistinde gözükmesidir.  Kendini pekiştirdiği konular ise başarı, yüce gönüllülük, onur, kumanda etme yeteneği, güce düşkünlük, sağlam karakteri temsil eden bu yıldız takımı tutulmanın senaristi.  Hal böyle olunca çevrenizde bu tarz kişilerin birtakım sınavlardan geçeceğini, sınavı geçenlerin 2017 yılının ekim ayından itibaren büyük bir dönüşüme gireceğini vurguluyor. Kısacası bu tutulmanın sonunda itibar kaybedenler olurken, diğer yandan da statü atlayanlar olacağını vurguluyor. Sizde bu tutulmadan sonra sadece 60 gün sayarak kimin ne yöne gittiğini bulabilirsiniz.

Tutulma esnasında Güneş ile Uranüs 120’lık yaparken yanı sıra Regulus'un enerjisi, hırsı ve inisiyatifi göz önündeki kişilerin yeni girişimlerde başarılı olmasını sağlayacak. Siz siz olun hayatınızda cesur değişiklikler yapmak için güce ve güvene sahip olduğunuz yegâne döngüyü kendinize kulanın. Ayrıca kişiler eğer bu tutulma döngüsünde kendileri ile uğraşırsa önyargılı bakış açılarını değiştirebilir, bağımlılıkları olanlar bağımlıklarından kurtulabilir, eskimiş davranışları değiştirebilir, kendi iç korkularından arınabilir.  Kişilere gündelik hayatlarında kolaylık sağlayacak, ailelerdeki bağımlı, bencil ilişkileri düzenleyecek, adeta yeniden doğmuş hissi verirken gürültülü ve fanatik karakterleri dizgine getirecek tutulmanın hedefinde üst düzey markalar ve liderler ve stratejik konular olduğunu temmuz ayından bu yana etkisini dünyaya gösteren her türlü olayın aslında alt yapısını oluşturan tutulma ekim ayına kadar hızlı dünya turana devam edecek.

 Tutulmada kimler konuşulacak;

 • ABD siyasi ve stratejik çıkışları yanı sıra istihbaratı
 • Trump’ın çıkışları, skandalları, evliliği açıklamaları
 • İngiltere kraliçesi ve Avrupa Birliği süreci
 • Obama hukuksal sorunları ve açıklamaları
 • AKP yenilenmesi, vizyonu, ilişkileri
 • Türkiye ekonomisi, yeni anlaşmaları, çıkışları
 • Barzani kararları, Türkiye ilişkileri çıkışları
 • İsrail açıklamaları temmuz ayındaki yaşanan sorunların benzeri
 • Bill Clinton geçmişi skandalları, bilinmeyenleri
 • İran istihbaratı açıklamaları, yaptırımları, Arap ülkelerindeki ilişkilerinde önemli bir sürecin başlatması
 • Jennifer Lopez ilişkisi, sağlığı
 • Sandra Bullock skandalları, duygusal çıkışları
 • Gönül Yazar sağlığı

Güneş Tutulması’nın Burçlara Etkileri;

KOÇ: Kaliteli ve gönlünüze göre bir birliktelik sizi bekliyor. Özellikle bekar Koç burçları yeni bir ilişkiye başlarken, ilişkisi olanlar ise ciddi adımlar atarak kalabalık bir aile meclisinin oluşmasına neden olacaklar. Kendinize döneceğiniz bu döngüde kişisel gelişiminize önem verecek, kendinize yeni hobi alanları yaratacaksınız. Eğer kendi işini yapan bir Koç burcuysanız radikal bir kararlar sektör değiştirebilir, yeteneklerinizi farklı bir alana yönlendirebilirsiniz.

BOĞA: Kişisel bağlılıklarınız ve alışkanlıklarınız her zaman olduğundan daha çok ön plana çıkacak ve kendinizden ödün vermek istemeyeceksiniz. Uzun zamandır alım ya da satım yapmak istediğiniz bir gayrimenkul üzerine gelişmeler yaşanabilir. Özellikle evli Boğa burçlarının bu döngüde ailelerine yeni bir bireyin katılması söz konusu olacak. Geçmiş deneyimlerinizi sıkça gözden geçirip aynı hataları yapmamak için oldukça dikkatli olacaksınız. Astım ya da bronşit gibi kronik rahatsızlığı olan Boğa burçları ise bu döngüde benzer şeyler yaşayabilirler.

İKİZLER: Yeteneklerinizin daha da farkına varacağınız bir süreç sizi bekliyor. Bu döngüde iletişim becerileriniz her zaman olduğundan daha açık olmakla beraber hem aşk hem de iş hayatınızı istediğiniz düzene sokacaksınız. Aile kavramınız daha da ön plana çıkarken, özellikle yaş olarak size yakın aile üyeleri ile sık sık görüşmeler olacak. Eğer pazarlama, insan kaynakları, medya danışmanlığı gibi işlerle ilgilenen bir İkizler burcuysanız başarılı bir dönem sizi bekliyor.

YENGEÇ: Bir süredir çözülemeyen miras, dava ve maddi kaynaklı sorunların çözüme kavuştuğuna şahit olacaksınız. Özellikle evli Yengeç burçları maddi kazanım konusunda ev gelirlerini artırabilirler. Uzun zaman önce kaybettiğiniz bir eşyanızı bulmanız söz konusu olacak. Aşk hayatı konusunda şanssız olduğunu düşünen Yengeç burçları iş hayatında şanslı olduklarını fark edecekler. Kronikleşmiş olan omuz ve boyun ağrılarına dikkat!

ASLAN: Samimi olduğunuz insanların samimiyetini sorgulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yeni insanlarla tanışacak, hatta yeni bir ilişki içine dahi gireceksiniz. Dönüşümü içinizde hissederken bu süreçte yapacağınız toplantılarda ve iş görüşmelerinde kendinizi her zaman olduğundan çok daha iyi ifade edebilirsiniz. Sağlık açısından kendinizi her ne kadar iyi hissetseniz de baş ve ağız bölgesi ile ilgili ufak sorunlar yaşayabilirsiniz.

BAŞAK: Güneş Tutulması sürecinde kendi içinize kapanmak ve manevi değerlerinize yönelmek isteyebilirsiniz. Özellikle bir süredir hem iş hem de aile hayatında zorlu bir süreçten geçen başak burçları bu döngüyü kendisini yenileyerek geçirecek. Kendi işini yapan Başak burçları ise büyümeye gidebilir ve farklı sektörlerde de iş kurabilir. Yaşam alanı değişikliği ya da aileye yeni bir üye katılımı gerçekleşebilir. Eğer evli bir Başak burcuysanız u döngüde çocuklarınız oldukça ön planda olacak.

TERAZİ: Sosyalliğinizin daha da artacağı bu süreçte ek iş bağlantıları kuracak ve hatta hiç aklınızda yokken yakın bir arkadaşınızın ortaklık teklifine sıcak bakacaksınız. Eğer organizasyon ya da reklam ajansında çalışan bir Terazi burcuysanız bu döngüde başarılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Özellikle ilişkisi olan Terazi burçları aşırı sosyalliği sebebi ile sevgilisiyle sorun yaşayabilir. Kalabalık ortamlarda bulunmayı ve şansınıza güvenerek hareket etmeyi tercih edeceksiniz. Bir iş ya da hukuki dava için beklediğiniz sonuç bu döngüde açıklanacak.

AKREP: Bir süredir adım atma konusunda tereddüt yaşadığınız hedefleriniz için güzel bir döneme giriyorsunuz. Özellikle medya, basın alanında çalışan Akrep burçlarının bu süreçte sorumlulukları artarken iş alanında bilinirlikleri de artacak. Aile ilişkileri ile ilgili sorunlar yaşarken, özellikle göz önünde bulunmanız kıskanılmanıza neden olacak. İlişkisi olmayan Akrep burçları ise kendisi ile aynı sosyal şartlara sahip birisi ile ilişkiye başlayabilirler. Yaşam hedefleriniz netleşirken, otoriter figürler ile sorun yaşamanız muhtemel.

YAY: Yurt dışı ilişkilerinizin yoğun olduğu bu süreçte bol bol seyahat edecek hatta kişisel gelişiminiz için farklı eğitimler alacaksınız. Metafizik ve değişik konulara eğiliminiz artacak. Özellikle size haksızlık yapıldığını düşündüğünüz bir olay ile ilgili haklılığınız ortaya çıkabilir. Kapasitenizin farkına varacağınız bu döngüde yeni girişimler yapacak ve sorumluluklarınızın da farkına varacaksınız. İlişkisi olan ya da evli Yay burçları ise bu süreçte ortak yatırımlar yapacaklar. Sizin için olumlu bir süreç başlıyor.

OĞLAK: Bu süreç size yenilenme ve dönüşüm olarak yansıyacak. Özellikle ilişkisi yeni bitmiş ancak hala eski sevgilisi ile görüşen bir Oğlak burcuysanız bağlarınızı tamamen koparmak isteyip, geçmişten kurtulabilirsiniz. Bir süredir maddi anlamda zorlanan Oğlak burçları ise ödeme planlarını düzenlemedikleri takdirde sorun yaşayacaklar. Aynı zamanda borç verdiğiniz ancak uzun zamandır geri alamadığınız paranızı alacaksınız. Daha önce idrar yolları enfeksiyonu ya da böbrekleriniz ile ilgili bir sorun yaşadıysanız nüksetmesi olası.

KOVA: İkili ilişkilerinizin gündemde olacağı bu süreçte hem aşk hem de iş hayatınız adına çok fazla sosyal olacak ve iletişiminiz ile sorunlara çözüm bulacaksınız. Bu döngüde hem iş hayatınızın hem de sosyal hayatınızın aranılan ismi olabilirsiniz. Özellikle ilişkisi olan ve bir süredir sorun yaşayan Kova burçları sorunlarını halletmekle kalmayacak aynı zamanda çok net bir şekilde kırgınlıklarını da dile getirebilecek. Samimi olduğunuz insanları sorgulamanızı gerektiren olaylar yaşayacaksınız.

BALIK: İş hayatınıza oldukça etki edecek olan Güneş Tutulması, sizi parlatırken aynı zamanda çalıştığınız sektöre ait yeni fikirler yaratmanıza da yardımcı olacak. Özellikle iletişim, hizmet sektöründe çalışan Balık burçları terfi alabilirler. Eğer bir süredir evcil bir hayvan sahibi olmak istiyor ancak cesaret edemiyorsanız, bu döngüde sahip olabilirsiniz. İş yerinde yönetici pozisyonunda olan Balık burçları ise çalışanları ile ilgili ciddi bir konuda odak noktası olabilir.

Astrolog Zeynep Turan

07.08.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...