Yükleniyor . . .

2021'DE BOĞA BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE BOĞA BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

BOĞA BURÇLARI

Kalbiniz İle Mantığınız Arasında Köprü Kuruyorsunuz

2021 yılında en önemli düşüncelerinizden birisi kalbinize söz geçiremeyen kişilerden olmamak olacak. Sevdiğiniz kişiye değer vermek konusunda size ders vermeye çalışan kişiler çevrenizde çoğalsa da aslında siz kalbinizle aklınız arasındaki köprüyü çoktan kurmuş olan taraf olacaksınız. Aklınıza geçmişte yaşadığınız tecrübeleriniz gelse de kalbinizi yoran kişileri hayatınızdan en kısa sürede çıkarmanız gerektiğinin sinyallerini verecek gök kubbe. Bu noktada kararlı yapınızı ortaya koyan taraf olacaksınız. Size verilen sözlerin karşılığını alamadığınızı görmek ise aşka olan bakış açınızı değiştirebilir. Bakış açınızın değişmesi ise özellikle de sizde yüzeysel etkilerden çok derin etkiler bırakacak. Sorunlarınızı çözmek için ılımlı olmanın getirilerini keşfettiğiniz bir sürece adım atacaksınız.

30 Ocak tarihinde gerçekleşen Merkür Retrosu, ilk olarak cinsel yaşamınızı yakından ilgilendirecek. Kendinize bakım yapmaktan geri kalmadığınız günlerden geçeceğinizi işaret ediyor gökyüzü. Seksiliğinizi ortaya çıkaran hal ve tavırlar içerisinde olmak tutkulu yanınızı da ortaya koyacak. İlişkisi olan bir Boğa burcuysanız partnerinizle aranızdaki ten uyumunu konuşabilirsiniz. Bu konuşma sırasında geçmişten konular da açılabilir, biraz nostaljinin kimseye zararı olmaz diyeceksiniz. Ardınızda bırakmış olduğunuz bu zorlu  yılın size en büyük öğretisi duygularınıza ket vurmamak olacak. Kalbiniz ne istiyorsa onu yaşamak isteyeceksiniz.  Eğer evliliğinde çözemeyeceği sorunları olan bir Boğa burcuysanız Jüpiter’in 2021’de burç değiştirmesi sorunlara yenilikçi çözümler üretmenize fayda sağlayacak. Stresi azaltmak için küçük kaçamaklar söz konusu.

Venüs’ünüz Boğa Burcunda İse;

Venüs Boğa burcunun yönetici burcudur ve haliyle kendini oldukça güçlü hisseder. Venüs’ü burcu Boğa olan biriyseniz; güven sizin için ilişkilerde vazgeçilmez bir duygudur. Bir aşka yelken açarken geçmiş tecrübelerinizden, yanılgılarınızdan dersler çıkarır ve Venüs’ün ışında hareket edersiniz.  Duygusallığınız ile mantığınızı aynı doğrultuda çalıştırmak ilişki manasında yaşadığınız sorunlarda işinize yarar. Duygusal iniş ve çıkışlara karşı gardınızı kolayca olarak olgun kararların insanı olursunuz. Aşk gezegeni sizi bu konuda farkınızı ortaya koymanız için size zemin hazırlar. Venüs Boğa Döngüsünde Doğan biri; aşk hayatında yönlendirilmek istemez. Yön vermek, karar almak ve sınırları çizmek ister. Soğuk görünümünüz kalbinizin sıcaklığını perdeleyebilir. Sevginizi ifade edemeyebilirsiniz. Eğer Venüs burcunuz Boğa ise; siz yürekten sevenlerdensiniz. Boğa burçları Venüs etkisinde romantizmi farklı yansıtabilir. Aldığınız hediyeler yaptığınız sürprizler kendi tarzınızca şekillenir. Ancak insan sevdiği kadarda sevilmeyi ister. Sevilmeyi hak eden Boğa burçları karşısındaki kişiden yaptıklarına karşılık tatmin edici cevaplar ister. Venüs Boğa burcundaysa sevdiklerinizi sahiplenirsiniz. Onlar üzerinde ilgi ve alakanızı eksiltmezsiniz. İlişki kuracağınız kişinin sosyal statüsü bir kişide sizi etkileyen bir unsurdur. Bu konuda seçici davranabilirsiniz. Vücudunuzu tanıyarak giyinir ve karşınızdaki kişisi nasıl etkileyeceğinizi iyi bilirsiniz. Seksi görünmek sizin için kolaydır. Venüs Boğa döngüsünde doğduysanız; hoşlandığınız, sevdiğiniz ya da hayatınızı birleştirdiğiniz kişi ile klişe vakit geçirmekten hoşlanmazsınız. Denenmemişi onunla tecrübe etmek ister ve bolca güzel anınız olsun istersiniz.

Mars’ınız Boğa Burcunda İse;

Mars’ı Boğa burcunda olan birisiyseniz çalışkan olan tarafınızı çoğu zaman ortaya çıkarmak konusunda zorlandığını düşünen kişilerdensiniz demektir. Aklınızda ileriye dönük, vizyoner ve kreatif planlar olsa bile bunları uygulamak konusunda zaman zaman sizden beklenileni gösteremiyor olabilirsiniz. Kalbinizdeki duygulara karşı karşılıksız kaldığınızı hissetmek sinirlerinizi o kadar kısa sürede etkiler ki adeta bir saman alevi gibi bir an da yükselir bir anda sönersiniz. Değer verdiğiniz kişilerin yaşantılarında önemli bir yede olma arzunuz kendini daima belli eder. Öyledir ki sizi seven kişilere karşı aşırı korumacı bir tavır güdersiniz. Kıskançlık seviyenizin bazı zamanlardaki amansız artışları ilişkilerinizi olumsuz yönden etkileyebilir. Kararlı yapınız güçlü yanlarınızı ortaya koysa da kendi zayıflıklarınızı karşı tarafa göstermek istemezsiniz, en önemlisi ise aşkta…

İnatlaşmak konusunda korkusuz bir yapınız vardır. Doğruluğuna inandığınız ne varsa peşinden sonuna kadar gidersiniz. Haklı olduğunuz durumlarda bunu her şekilde belli etmekten geri durmazsınız. Egolu kişilere ise beklenenden daha sert çıkışlar yapabilirsiniz. Aşkta ego varsa, bu durum sizin karşı taraftan soğumanız için yeterli bir sebeptir. Üzerinizde ataletin olduğunu düşünen bir Boğa burcuysanız Mars, güçlü yanlarınıza yönelmeniz gerektiğini hatırlatacak size. Cinsel yaşantınızdaki git gelli süreçler ise sizi sandığınızdan daha fazla etkileyebilir.

Aşk: + + + +

Cinsellik: + + + + +

Romantizm: + + +

Kıskançlık: + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 14 Nisan, 23 Nisan

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 7 Ocak, 7 Kasım

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: BAŞAK, OĞLAK

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: TERAZİ, ASLAN  

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...