Yükleniyor . . .

16 MAYIS MERKÜR BOĞA BURCUNDA

16 MAYIS MERKÜR BOĞA BURCUNDA

Merkür bugün itibariyle Boğa burcuna geçiyor ve herkesin kendisine olan güvenini geri getiriyor. Öyle bir geri getiriyor ki konuşmaktan ziyade hamle yaparak geçecek günlerimiz.  Hatta konuşmadığımız için eleştirilere bile maruz kalabiliriz. Gökyüzünde 7 Haziran’ a kadar sürecek olan Merkür’ ün bu ziyareti süresince aklımızı nasıl ön plana çıkardığımızı göreceğiz.  Öyle ki bu tarihe kadar zeki olanlar günü akıllılar hayatı kurtarır söylemlerini sıkça duyacaksınız. Ailesinde maddi durumu iyi olan ya da başka ailelerin sorumluluklarını alan kişiler yaşamlarında büyük değişiklikler yaşayabilirler. Eğer ailede toprak veya miras meseleniz varsa hatta devletin daha önce istimlak ettiği arazilere veya miraslara sahipseniz hazır olun bugünlerde bu konular ile ilgili haberler alabilirsiniz. Merkür uzun zamandır kendisinde değişim yapmak isteyenlere de büyük fırsatlar verirken Boğa burcundaki seyrinin 9. evde başladığını düşünürsek, ilk hedefi kişisel hayatlarımızda daha önce gitmediğimiz yerlere bizi götürmek olacak. Bu süreçte uzun mesafeli yolculuklara çıkabilir, hukuk ile ilgiliyseniz çıkacak yasalara göre işinizde yeni kararlar alabilirsiniz.  Ticaret yapanlar için bu dönem evrak, raporlar ve sözleşmeleri açısından yakından ilgilendiriyor. Kalıcı sözleşmelere bu dönemde imza atabilirsiniz. Tabi kurum olaraktan Merkür 7 Haziran’ a kadar borsayı bankaları ve faizleri yakından ilgilendiriyor. Bu arada Merkür sadece Türkiye piyasalarını değil uluslararası para piyasalarının da nabzını hızlandıracak gibi görünüyor. Merkür, 2017 yılının ikinci Retro’suna her ne kadar Boğa burcunda başlayıp Koç burcunda devam etse de bugünlerde ikinci kez Boğa burcuna  geçiş yaptığı için,  bazı olayları dejavu gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca Merkür kimse ile çok fazla kavuşum yapmayacağı için biraz kendi bildiğimizi okutacak gibi görünüyor.

Papağanların konuşmaları büyük bir başarı olsaydı ormanı onlar yönetirdi  sözünü  de temsili Merkür’ ün Boğa burcu seyrine borçlu olacağız ve bugünlerde konuşmaktan çok elin işlesin lafını her köşeden duyacağız.

Zekâ ve iletişimin yanına cazibeyi de katan Merkür çoğu kişiye şansının döndüğünü de hissettirecek olaylar yaşatmayı planlıyor. Şans kapılarını zorlamamızda yardımcı olacak olan Merkür, maddi manevi fırsatları ile hayatımızın yönünü değiştirmemiz konusunda da etkili olacak.

İletişim gezegeni Merkür’ ün denge burcu olan Boğa’ da ki seyrinin hayatımıza katacakları:

 • Finans, bütçe, yatırım, gayrimenkul, aile davaları, toprak ve yol konulu icraatları normal seyrine dönüştürecek.
 • Ruhsal dünyamızı değiştirirken kendimizi olduğumuzdan çok daha iyi ve çekici hissedebiliriz.
 • Dış görünüşümüzde radikal değişimler konusunda cesur davranırken, etrafımıza yaydığımız enerjimizde de olumlu değişimler olabilir.
 • Maddi ve manevi kazanımlarımız artabilir. Eğer bir ilişkimiz yoksa şanslı bir birlikteliğe başlayabilir ya da ilişkisi olanlar bu yaza hızlı bir düğün organize edebilir.
 • Hayatımızla ilgili yalnızca bir alanda denge kurmak yerine, yaşamımızın tüm alanına dengeyi ve sabrı koyabiliriz.
 • Düşünmeden konuşmak yerine, zekanın ön planda olacağı bu döngüde pratik cevaplar vermek ve sorunlara pratik çözümler üretmek hiç de zor olmayacak.
 • Yetenek ve yaratıcılık gerektiren işlerde çalışanlar büyük projelere adım atabilirler.
 • Bıkkınlık ve vazgeçmişlik hisleri yerini umut dolu düşüncelere bırakacak.
 • Bilgi ve ilim ön planda olurken, her şey bir mantık çerçevesinde ilerleyecek.
 • Kararlılık bu döngüde herkesin mottosu olacak.
 • Kazanmak için her yol mubahtır söylemi kısa bir süre içinde olsa ortadan kalkacak.
 • Tiyatro, sinema, müzik gibi sanatlar çok daha ön plana çıkacak.
 • Toplumsal değerler çok daha önem kazanacak.
 • Hayata karşı sabit fikirlilik yerini sağ duyulu olmaya bırakacak.
 • Mükemmeliyetçilik ön planda olurken, yarım kalan ne varsa tamamlanmaya çalışılacak.
 • Özellikle emlak ve toprakla ilgili işlerde kararlılık ve planlı davranmak kazandıracak.
 • Uzun zamandır planlanan düşünceler için bu dönem de adım atılabilir.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

16.05.2017

 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...